Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadaczy mediaBOX+

Właśnie wypowiedziałem umowę Cyfrowemu Polsatowi i w zasadzie byłem zdecydowany podpisać umowę z nc+ na pakiet Universe+ z dekoderem mediaBOX+ ale w ostatniej chwili zajrzałem do tego wątku.

Przepraszam za może oczywiste pytania ale przeglądałem wątek wyrywkowo i parę rzeczy przykuło moją uwagę, a być może zostały rozwiązane w jakiś upgrade-ach softu

Dodam, iż obecnie używam w Polsacie dekoder Sagem ESI-88 z HDD 250GB

1. Czy to prawda, że w mediaBOX+ nie da się nagrywać 2 programów jednocześnie (sytuacja gdy nie ma mnie w domu i dekoder włączy się o zaprogramowanej porze)?

W Sagemie (mam konwerter Twin i 2 kable) da się i byłem na 100% przekonany, że skoro mediaBoX ma 2 głowice to też się da

 

2. Czy to prawda, że nie da się ułożyć dowolnej kolejności programów ulubionych tak aby jeśli pod numerem 1 wpiszę sobie TVP1 i nacisnę z pilota 1 to przełączy mi na TVP1 a nie na TVN ? W Sagemie da się.

 

3. Czy jak oglądam dany program i nacisnę nagrywanie to zacznie nagrywać od tego momentu czy od czasu gdy włączyłem ten kanał ?

W Sagemie nagrywa od momentu naciśnięcia przycisku chociaż jak chcę nagrać to co było wcześniej to mogę cofnąć do momentu kiedy chcę nagrywać, wcisnąć Rec i na szybkim przewijaniu przesunąć do przodu i to się nagra co przewinąłem

 

4. Czy można zaprogramować nagrywanie przez internet ? (zdalnie gdy nie ma mnie w domu).

W Sagemie nie da się.

 

Sagem często się wiesza, czasem nie nagrywa zaplanowanych nagrań i zaczynałem już go mieć dosyć ale coś podejrzewam, że będę musiał się z nim przeprosić.

 

Pozdrawiam

Tomi

Cyfrowy Polsat Sagem ESI-88 PVR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1: Nie da się. Jedna głowica nagrywa, druga odpowiada za timeshift. Chociaż nie wiem jak to jest, gdy dekoder jest wyłączony, bo wtedy timeshift jest niepotrzebny.

Ad. 2: Tak, to prawda. Możesz jedynie ustawić kanały w pasującej Ci kolejności ale wtedy, gdy np. chcesz mieć po kolei TVP1, Polsat i TVN, będziesz je miał w kolejności: 11, 7, 1.

Ad. 3: Nagrywanie zaczyna się od momentu przełączenia na ten kanał lub początku danego programu wg EPG.

Ad. 4: Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz. Szanowni koledzy pomineli fakt jak dla mnie bd ważny a mianowicie jakość wyświetlanego obrazu. Tunery nki mają tu znaczną przewage. Wiem co piszę bo miałem nke i dwa tunery turbacza i małego do multi. Teraz mam polsat i jest widocznie gorszy obraz. Niestety

 

Aha na dodatek nka daje sprzętowo ncgo. Tunery polsatu podobnej funkcji nie oferują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja nc+go nie działa jak należy, bo nie jest dostosowana, moim zdaniem, do wszystkich urządzeń (mam na myśli apkę pod Androida).

U mnie na GalaxyS4 działa dobrze, choć nie bezbłędnie (czasem się zawiesza - szczególnie na początku korzystania, gdy pobiera uprawnienia). Aczkolwiek ogólnie oceniam ją bardzo dobrze, czasami się przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Października dla nowych abonentów nowe dekodery Pace HD z niesparowanymi kartami Nagry (logo NC+)! Info dzisiaj z infolinii technicznej NC+ :-) Abonenci Cyfry Plus nie chcą migrować do NC+ na sprzęt ADB - buntują się więc po to wychodzi nowy Pace HD od Października także dla nowych abonentów :-)

Taaaa, fiu, bździu! :P

Skąd taka informacja? Możesz podać jej źródło? Rozumiem, że te karty to będą Seca/Nagra, jak było wcześniej w CYFRZE+? Bo jeśli tylko "czysta" Nagra to np. w popularnych Fergusonach, czy Opticumach i tak ta karta nie zadziała... :roll:

Ale jakoś nie chce mi się wierzyć, aby to było prawdą... :shock: Przecież w platformie nc+ wszystko zmierza do zasad obowiązujących w dawnej n'ce, a nie w CYFRZE+. Platforma nc+ to ITI Neovision, a nie CANAL+ Cyfrowy... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w platformie nc+ wszystko zmierza do zasad obowiązujących w dawnej n'ce, a nie w CYFRZE+. Platforma nc+ to ITI Neovision, a nie CANAL+ Cyfrowy...

To nie tylko pablo21 tak napisał, ale także user19:

(...)Nowy Pace bije na głowę ADB /od października/.

(...)

Faktem jest, że nie widać nawet początku unifikacji oferty NC+.

Trwa przeciąganie liny pomiędzy ITI i Vivendi, dopóki te zawody trwają nie ma mowy o ujednoliceniu oferty i nowych kanałach.

Plotki głoszą, że Paryż zdenerwował się w końcu i chce pozostać panem na własnym podwórku.

viewtopic.php?f=174&t=30730&p=847165#p847165

 

Może spółka ITI Neovision to nie Canal+ Cyfrowy, ale nie jest ona niezależna, tylko podlega pod właściciela byłej Cyfry+ czyli Vivendi. :P A Ci podobno (to ile w tym jest prawdy, będzie wiadomo w październiku, jak do każdej tego typu informacji należy podchodzić z dystansem) nie są do końca zadowoleni z tego co wyprawia ITI.

 

W każdym razie tu jest temat o mediaboksie+ i chyba nie ma co spamować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1: Nie da się. Jedna głowica nagrywa, druga odpowiada za timeshift. Chociaż nie wiem jak to jest, gdy dekoder jest wyłączony, bo wtedy timeshift jest niepotrzebny.

Ad. 2: Tak, to prawda. Możesz jedynie ustawić kanały w pasującej Ci kolejności ale wtedy, gdy np. chcesz mieć po kolei TVP1, Polsat i TVN, będziesz je miał w kolejności: 11, 7, 1.

Ad. 3: Nagrywanie zaczyna się od momentu przełączenia na ten kanał lub początku danego programu wg EPG.

Ad. 4: Tak.

 

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Musze się chyba bardzo zastanowić czy warto zmieniać.

Podobno w nc+ jest lepsza jakość obrazu jak w Cyfrowym Polsacie ale nie jest aż takim fanem TV i obecnie nie narzekam na jakość. Jak nie będzie gorzej to dla mnie OK.

 

Czy jako nowy klient mogę ewentualnie zażyczyć sobie inny dekoder z PVR który nie posiada wad z pkt 1 i 2 (pytanie czy taki jest dostępny) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...