Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Według moich obserwacji nowy soft wprowadził tylko zmiany kosmetyczne:

aktualizacja logotypów na kanałach: TV Puls, TVP Rozrywka, TVR HD, Stars.TV, Polo TV.

 

Wydaje mi się też, że pilot "gorzej łapie".

 

Jak donosi forum nc+:

Aktualizacja nie wnosi większych zmian. Usunęła natomiast kilka błędów, poprawiła stabilność działania dekodera, zaktualizowane zostały również logotypy kanałów.

 

Mam pytanie odnośnie kanałów 36 i 37. W czasie emisji meczów one się pojawia na liście kanałów same czy trzeba ręcznie zaktualizować listę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leonk1974 nie do końca od kiedy chcesz.Raczej od kiedy oglądasz dany kanał.Tuner nagrywa dodatkowo zawartość bufora.To ma swoje plusy i minusy.Kiedyś przycisk N zdaje się czyścił bufor.Obecnie trzeba zmienić kanał jak wspomniał @remekb.

W zasadzie to mogła by być opcja wyłączenia/załączenia timeshiftu. Możliwość nagrywania od momentu naciśnięcia na R (z lub bez timeshiftingu).

Już widzę jak dysk szaleje podczas zmiany kanałów kasując i buforując. A faceci lubia skakac po kanałach :) Niepotrzebnie obciąża tuner.

Napewno byłoby to bardzo wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was po każdej aktualizacji Mediabox dekoder pozostaje włączony?Uważam to za minus tego dekodera,że całą noc dek pozostaje włączony.

P.S.Również ponawiam pytanie o wczorajsze zmiany w aktualizacji gdyż na ekranie nie wyskoczyło nic o nowych funkcjach.

Mój był wyłączony. O tym że się zaktualizowal domyśliłem się po tym jak włączyłem go i uruchomił się na kanale 11. Co do pilota, działa tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z dekoderem mediabox+ za każdym razem przy włączeniu wyskakuje mi aktualizacja, w czasie aktualizacji dochodzi do 39% na tym stoi i pozostaje przez dłuższy czas nawet 40 minut w spoczynku, po tym nagle wskakuje 98 i 100% i zaczyna się od nowa i tak w koło Macieja nawet przez paręnaście godzin, w czym może być problem?

Design menu jeszcze jest nkowy, umowę podpisałem wczoraj.

 

Mam jeszcze problem z zasięgiem nie działają mi kanały Canal+ Film, oraz Family, Canal+HD i Sport działają elegancko, mam siłę sygnału 100% a jakość 10% nie wiem jakim cudem, czym może to być spowodowane?

 

Dodam jeszcze ze dekoder zawieszą mi się cały czas podczas oglądania kanałów HD, oglądnę z godzinkę obraz staje, staram się przełączyć i nic nie da się więcej zrobić, pomaga tylko wyjęcie z gniazdka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jestem kolejnym niezadowolonym z jakości obrazu użytkownikiem MB+. Mogę potwierdzić tylko przytaczane w poprzednich postach "wady" obrazu - obraz mniej "przejrzysty" niż na poprzednim Nbox recorderze, sporo śmiecia w postaci jakichś dziwnych pixeli szczególnie widocznych na czarnym tle, mosquito noise, smużenie przy dynamicznych ujęciach. 4/4 domowników stwierdziło, że obraz jest gorszy. Mnie osobiście to aż się odechciało TV oglądać. Próbowałem zmieniać ustawienia obrazu na telewizorze ale za dużo to nie dało. Wiec podsumowując jestem na nie dla MB+. Jakbym mógł to był wrócił do starego decodera. Na tamtym obraz był żyleta. Rada dla tych co chcą wymienić, jak macie możliwość to pożyczcie od kogoś MB+ podłączcie do swojego TV i sami oceńcie, zanim zdecydujecie. Jak już wymienicie, to już nie ma możliwości powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI6, to bardzo smutne co opowiadasz. Głównie dlatego, że na satelicie jest dużo lepszy obraz, rezygnuje z UPC w tym miesiącu i przechodzę do nc+. Interesują mnie głównie kanały HD, a tu taka nie miła niespodzianka?

Planuję właśnie wziąć dekoder mediabox+, bo słyszałam, że jest najlepszy.

To kanały na UPC mogą być lepsze niż te same na nc+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na UPC. Ja porównuję pomiędzy starym recorderem nki a nowym mb+ który mam od wczoraj. I jest wyraźna różnica w jakości niestety na niekorzyść mb+. Ta sprawa na pewno będzie sie rozwijać w miarę jak będzie przybywać osób zmieniających dekoder. Dla nowych użytkowników pewnie będzie ok. Ale ja wiem co było i co jest. Pewnie ma na to też wpływ telewizor. Ja mam LCD Sony 46W4500. Może na nowszych modelach LCD lub plazmach te różnice nie są tak widoczne. U mnie są i działaj mi na nerwy, i wkurza mnie to bo powinno być lepiej a jest gorzej. I wkurza mnie podejście nc+ ktora nie pozwala na wybór optymalnego decodera dla danego użytkownika. A przecież ja tylko chciałbym zwróci ten zabrać mój stary. Ale jak nc+ traktuje klientów to mieliśmy możliwość przekonać się podczas ostatniej oferty po połączeniu. Wszystko dlatego, że nie ma tak naprawdę konkurencji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...