Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Stopklatka TV musi zgodnie z koncesją emitować określoną ilość premier, co pewnie zaczęło stanowić problem, gdy już wyemitowali wszystkie filmy jakie mają. Dlatego postawili na seriale. W końcu jeden serial może zastąpić nawet kilkanaście filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądam naziemna tv ;-)

Włączyłem "Stopklatke TV" a tam film o tytule "Mrówki w samolocie" kto to ogląda?Poziom tego kanału definitywnie spada.....

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom Stopklatki jest bardzo nierówny. Raz dają klasykę typu "Pewnego razu na dzikim zachodzie" potem całkiem sympatyczny film typu "Casanova po przejściach" aż w końcu rzucają jakimś Seagalem. No i te seriale. Nie każdemu się to podoba. Agora przeholowała z tym kanałem. Niby nie jest źle, ale głosów niezadowolenia jest sporo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno, że nic z tego. Sporo widzów nastawiło się na to, że Stopklatka przez cały czas będzie miała taką ofertę jak przez pierwsze miesiące nadawania i teraz czują się oburzeni serialami czy dokumentami zamiast po prostu wybierać z tego kanału to co najlepsze. I tak jest atrakcyjniejszy od coraz bardziej suchego Filmboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam rzadko oba oglądam, bo mam dostęp do lepszych opcji. Ale "Stopklatkę TV" dałem wyżej na swojej liście, z powodu wersji "HD". Według mnie, jej zawartość programowa, to szczyt możliwości darmowej NTC. Więcej filmów może zaoferować jedynie kanał płatny. "Stopklatka TV", może co najwyżej powalczyć o innego licencjodawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"Stopklatka TV" po ponad 2 latach od startu, wciąż nierentowna: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/stopklatka-z-wyzszymi-wplywami-i-963-tys-zl-straty. Ma jeszcze prawie 1 mln zł straty. Przypomnę tylko, że jest przecież na 19 miejscu ogólnej oglądalności: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/najchetniej-ogladane-kanaly-telewizyjne-w-polsce.

 

Skoro tutaj są takie problemy, to czarno widzę przyszłość tych z MUX-8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom Stopklatki jest bardzo nierówny. Raz dają klasykę typu "Pewnego razu na dzikim zachodzie" potem całkiem sympatyczny film typu "Casanova po przejściach" aż w końcu rzucają jakimś Seagalem. No i te seriale. Nie każdemu się to podoba. Agora przeholowała z tym kanałem. Niby nie jest źle, ale głosów niezadowolenia jest sporo ;)

 

Ty się Seagala nie czepiaj, on ma fajne filmy.

Jakiegoś Casanovę widziałem, ale lichutki był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że wszystkie filmy z jego udziałem są na niskim poziomie. Co kto lubi. ;) Po prostu filmy z nim w roli głównej to dość popularne zjawisko w polskiej naziemnej, co zresztą cieszy np. Ciebie. :)

Stopklatka dalej nierentowna. Ciekawe, co ją czeka? Chyba już nawet nie można wykluczyć rebrandingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak, że większość kanałów z MUX-1 jest nierentowna? Jeżeli tak jest, to absolutnym błędem jest start kolejnego darmowego, właśnie uruchomionego MUX-8. Jeżeli Agora i SPI mają takie problemy, to inni będą mieli jeszcze większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychody reklamowe Stopklatki są wystarczające do opłacenia nadawania na MUX i zakupu contentu.

Pytanie tylko, jakie koszty generuje content oraz obsługa nadawania przez Kino Polska? Jakie są to ceny transferowe?

 

Zoom TV jest stworzony dużo bardziej budżetowo, a nie wygląda źle. Wyciągnęli więc lekcję ze Stopklatki.

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak, że większość kanałów z MUX-1 jest nierentowna? Jeżeli tak jest, to absolutnym błędem jest start kolejnego darmowego, właśnie uruchomionego MUX-8. Jeżeli Agora i SPI mają takie problemy, to inni będą mieli jeszcze większe.

Podważałem już nieraz wygląd MUX-8. Na razie na pewno to będzie wyglądało marnie, zobaczymy co dalej. Chyba dopiero gdy TVP się zdecyduje coś tam umieścić będziemy mieli pełen obraz sytuacji.

 

Na pewno spora część kanałów z MUX-1 jest nierentowna. TTV jedynie chyba się trzyma dobrze, Polo TV już gorzej sobie radzi (z byle powodu Klejnot TV by się tam nie pojawiał), a już w ogóle hitem jest ATM Rozrywka. Niech mi ktoś powie jakim cudem to jeszcze istnieje? Wyniki ma raczej mizerne przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jest odwrotnie. ATM Rozrywka podobno już jest rentowna, o czym nawet ATM Grupa informowała. TTV według zapowiedzi TVN ma osiągnąć rentowność dopiero po 5 latach nadawania, chociaż to mogło się zmienić. Polo TV jest pewne obecnie najbardziej dochodowym kanałem ZPR, chociaż ich oczekiwania są raczej większe, stąd te nietypowe programy. Natomiast Stopklatka TV po prostu zbyt szybko wykorzystała to, co miała najlepsze.

Edytowane przez neo_patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli TTV zbliża się do tego progu. ATM Rozrywka musiało podgonić, pewnie tymi zagranicznymi serialami - kto wie czy się wkrótce bardziej nie rozwiną i nie będą np. pokazywać więcej filmów (byłoby miło, wreszcie nie byłby to pseudo polsatowski twór). Na Polo TV jest oparte teraz każde działanie ZPRu? Jeśli tak to mogą się na tym przejechać.

Stopklatka zaś no cóż, sama jest sobie winna. Nie daje się "na zachętę" najlepszych rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATM Rozrywka jest rentowna m.in. właśnie dlatego, mało inwestowała w kontent. Podobnie Polo TV, choć w tym przypadku wynika to głównie ze specyfiki kanału muzycznego, który jest dużo tańszy w utrzymaniu niż na przykład filmowo-serialowy.

 

Zgadzam się z tym, że Stopklatka na początku nadawania była najlepsza, ale niestety kino festiwalowe i ogólnie to mniej komercyjne nie miało prawa się sprawdzić na kanale naziemnym. Dlatego też z czasem pojawiło się więcej filmów typowo rozrywkowych, seriale fabularne i dokumentalne, a ostatnio nawet własny paradokument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

7 grudnia 2016 r. przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski nałożył na spółkę Stopklatka S.A. karę w wysokości 10 000 zł za niższy niż obowiązujący w ustawie o radiofonii i telewizji udział audycji europejskich, wytworzonych przez producentów niezależnych okresie 5 lat przed rozpowszechnianiem.

 

Zgodnie z art. 15a ust. 1 ustawy nadawcy programów telewizyjnych przeznaczają co najmniej 10 proc. kwartalnego czasu nadawania programu na audycje europejskie wytworzone przez producentów niezależnych, z wyłączeniem serwisów informacyjnych, reklam, telesprzedaży, transmisji sportowych, przekazów sportowych i teleturniejów. W czasie przeznaczonym na audycje europejskie wytworzone przez producentów niezależnych, audycje wytworzone w okresie 5 lat przed rozpowszechnianiem w programie powinny stanowić co najmniej 50 proc.

Kontrola KRRiT wykazała, że w IV kwartale 2015 r. w programie Stopklatka udział w czasie nadawania wyżej wymienionych audycji wyniósł 18,37 proc.

Wymierzając karę, KRRiT uwzględniła przesłanki ustawowe, określone w art. 53 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji, tj. zakres i stopień szkodliwości naruszenia, możliwości finansowe nadawcy, a także jego dotychczasową działalność, w tym stwierdzone przypadki naruszenia w przeszłości powyższych norm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...