Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A ja się dziwię jak można mieć wyłączony overscan ?Poza tą przerywaną linią na kilku kanałach na wielu innych kanałach dodatkowo "brakuje" obrazu po bokach.Czyli teoretycznie wcale nie widzimy więcej ;)Przynajmniej tak to wygląda na dwóch użytkowanych plazmach Panasa.Nawet w instrukcji jest napisane aby włączyć overscan przy widocznych na krawędziach zniekształceniach obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czy to włączanie/wyłączanie overscanu kryje się też pod nazwą 1:1 piksel? Bo u mnie w TV LG jest właśnie tylko taka opcja. Jak ustawię 1:1 piksel to widać wtedy nieco więcej obrazu, lecz można to zastosować tylko przy kanałach HD o rozdzielczości takiej jak matryca telewizora. Da się na wszyskich jeśli mamy podpięty zewnętrzny STB po HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co możesz innego zrobić niż włączenie overscanu?

Tylko nadawca może zlikwidować linię WSS z przekazu.

 

Właśnie o tym mówię, ja mam jeszcze lepszą radę: przykleić tam czarną taśmę. Obie te rady są bardzo przydatne zwłaszcza dla posiadaczy telewizorów 4:3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oglądacie Stopklatka TV z transpondera CP to około 10 minut się obraz zawiesza? Chodzi mi o nc +

Także zauważyłem, że co jakiś czas występują sekundowe stopklatki na Stopklatce :lol: nadawanej z transpondera CP. Od razu wyjaśniam, że Stopklatkę oglądam poprzez UPC, która pobiera sygnał z CP, a antenę UPC raczej ustawioną ma precyzyjnie. :wink: Sprawdzę jeszcze jak to wygląda na sygnale z NTC, ale obstawiam, że to CP odstawia kichę. :evil:

No więc na forum Emitela użytkownicy także zgłaszają chwilowe zacięcia (stopklatki) na tym kanale w NTC, a więc to problem po stronie nadawcy. No cóż, w sumie nie ma się co dziwić - w końcu nazwa kanału to "stopklatka". :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś zaczęła się regularna emisja reklam od brokera, nie tylko własnych. Jakoś specjalnie nikt nie narzeka, choć zobaczymy co będzie za jakiś czas. ;) Bardzo też jestem ciekaw wyników oglądalności.

 

Jak tymi 400-500 premierami mają być jakieś starocie milion razy puszczane, to pogratulować.
A czego się spodziewałeś? Nadawca nie ma umów z wieloma wytwórniami, jak choćby TVN i Polsat. W dodatku muszą najpierw zarobić na nowościach, w swoich płatnych kanałach FilmBOX. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że pojawił się nowy kanał filmowy, w którym mogę znaleźć coś dla siebie ;) Ramówka wygląda ciekawie nie tylko jak na DVB-T, ale nawet w porównaniu z wieloma płatnymi kanałami. Obawiam się tylko, że za kilka miesięcy okaże się że wciąż wałkują te same filmy...

 

Wie ktoś co się stało z "Kanałem"? O ile dobrze pamiętam w jakiejś wczesnej wersji ramówki była uwzględniona jego emisja, a teraz nie widzę tego filmu w programie :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek kwietniowej ramówki STOPKLATKI (1-4 kwietnia) nie wygląda już tak dobrze:

- dużo polskich powtórek z Kino Polska: WIEDŹMIN, PIECZONE GOŁĄBKI, EWA CHCE SPAĆ, JA WAM POKAŻĘ, CZAS SURFERÓW, SAUNA (więcej niż min. 40% emisji w ciągu dnia), serial POLSKIE DROGI, pasmo primetime też nie szokuje

W taki sposób to raczej widzów nie zdobędą

 

Do tego te lepsze filmy moim zdaniem pokazują po 22:30 albo w nocy i później nie ma powtórek

Zobaczymy... a zapowiadało się tak ładnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek kwietniowej ramówki STOPKLATKI (1-4 kwietnia) nie wygląda już tak dobrze:

- dużo polskich powtórek z Kino Polska: WIEDŹMIN, PIECZONE GOŁĄBKI, EWA CHCE SPAĆ, JA WAM POKAŻĘ, CZAS SURFERÓW, SAUNA (więcej niż min. 40% emisji w ciągu dnia), serial POLSKIE DROGI, pasmo primetime też nie szokuje

W taki sposób to raczej widzów nie zdobędą

 

Do tego te lepsze filmy moim zdaniem pokazują po 22:30 albo w nocy i później nie ma powtórek

Zobaczymy... a zapowiadało się tak ładnie...

No nie przesadzajmy kanał dopiero wystartował.Sam nadawca zapowiada,że przyjdzie czas na nowsze filmy a co do seriali to w pełni się zgadzam na kanale filmowym nie powinno ich być.Co do filmów nadawanych w nocy to tak jest niestety na wszystkich kanałach nadawanych na Polskiej koncesji czyli te lepsze,ostrzejsze po prostu nie mogą być emitowane wcześniej. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze Kanal Stopklatka bedzie zainteresowana dolaczenia wersji HD na satelicie(Zróbmy nacisk na to, Domagajmy sie tego), to bylby cios w Tv Puls, w ktorej to Prezes tej telewizji oglosil ze na obecna chwile, nie planuja w dluzszej perspektywie zalaczyc Swojego kanalu w HD. Telewizja od "Siedmiu bolesci"zamiast sie rozwijac to beda stali w miejscu z Jakoscia :evil:

A dla Stopklatki byloby to jakims wabikiem na odbiorcow telewizji sat(zwiekszyli by Sobie oglądalność)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...