Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

...można wywnioskować, że będzie to dobre Kino.

Ale "Dobre Kino" to nie tylko treść, ale i opakowanie. Nikt nie ma ochoty oglądać w kinie "Avatar-a" siedząc na poodwracanych wiaderkach...

Może w oczach niektórych osób przesadzam, ale dla mnie (i z pewnością nie jestem sam) ważna jest właśnie "całość". Wiem, że nie brakuje jednak osób, które mojego zdania nie podzielają, oglądanie filmów "na komórkach" nie przeszkadza im w najmniejszym stopniu. Ale tak to już jest. Trudno po prostu wszystkim dogodzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego wyniku należało sie spodziewać - ambitne kanały w Polsce nie mają racji bytu - patrz: FOX, TVP KULTURA, ALE KINO+

Skoro króluja tu KRZYŻACY to tylko świadczy o poziomie Widzów

Szczerze przy takim ogromnym zasięgu spodziewałem się wyniku 0,7-0,8% w porywach do 1%

Również w DVB-T kanał słabo sobie radzi - na poziomie 1-1,5% widzów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ambitne" kanały nigdzie na świecie nie mają racji bytu (na wolnym rynku). Nie trudno sobie wyobrazić stosunku wielkości widowni ARTE a na przykład RTL (w Niemczech nazwanie kogoś "oglądaczem RTL-u" jest obelgą)...

Dlatego "ambitne" kanały finansowane są z reguły poprzez abonament (PayTV) lub państwo (abonament RTV).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik całkiem sensowny jak na nadawanie od dwóch tygodni. Życie uczy, że w tym biznesie nic nie dzieje się natychmiast. Ogromnie prawdopodobnym jest, że jeszcze nie wszyscy użytkownicy dvb-t ponownie przeskanowali dekoder czy telewizor skoro robili to 15 lutego gdy do takiej akcji zachęcały TVP i Trwam. Na wszystko potrzeba czasu. Moim zdaniem jak na otwarcie wynik zachęcający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambitny kanał nigdzie nie ma komercyjnej racji bytu. Operator kanału wie, ze w masowości siła i pieniadze, a potrzeba miejsca nie na reklamowanie ksiazkowych wydań filozofów i klasyków jeno proszków, pampersów i tabletek na zapalenie pęcherza. i dlaczego mamy oczekiwać oryginalnego kierunku działań. Najlepszy przykład: sentymentalizm TVP Seriale i niebywały SUKCES "powtórki na powtórce"

Oj, Kolego @Stars nie dorabiajcie ideologii... chyba sam nie wierzysz w to co piszesz. Wyniki podaje Nielsen i mamy uwierzyć, że grupa próbna nie zdążyła przestroić odbiorników. To badanie telemetryczne , a nie sondaż na ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promocji brakuje kanałowi i niestety... kiczowatych filmów. Na takich ambitnych daleko nie pojadą. Cghyba, ze co 2 dni będą emitować Samych Swoich, jak rozpętałem..., Seksmisję i Misia

 

Brak słów na temat poziomu widowni współczesnej TV. Ci inteligentni to chyba wybierają kino i VOD (oczywiście dotyczy to kanałów filmowo-serialowych)

 

TVP ABC jak startował mimo słabego zasięgu technicznego miał większy wynik niż oni, ale to jest TVP.... TVP, Polsat i TVN mieli kilkanaście lat na zabetonowanie rynku i dokonanie zmian w systemie wartości i logiki Polaków. Jak widać skutecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja niczego nie dorabiam. Czego tu się ktoś spodziewał, że po 15 dniach nadawania Stopklatka przejedzie obok Polsatu, Tvnu czy TVP? Cokolwiek by nie zagrali to i tak po takim czasie nie byłoby nie wiem jakiego wyniku. Czas zrobi swoje. Wiedza, że w ogóle taki kanał istnieje, rozpoznawalność marki to są rzeczy które nie powstają w dwa tygodnie. No i zasięgowo też zapewne jeszcze nie dorównują kanałom obecnym w dvb-t od dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle pomijasz fakt , ze to telemetria... i te argumenty to o d.. rozbić.

Po prostu ludzie mający mierniki nie zauważyli atrakcji kanału.... bo chyba nie wierzysz w to, ze nie dostroili kanału.

A przeciętnym widzem kieruje głównie przyzwyczajenie. My tu dyskutujący nieco odróżniamy się od przeciętności bo trochę szerzej podchodzimy do oczekiwać od mediów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wierzę w to, że nie wszyscy dostroili kanał. Nie gdybam, mam dokładne przykłady jak to działa na swoim kanale. I tak, włączamy STARS.TV w sieci kablowej UPC Polska. Przez pierwszy miesiąc nie dzieje się praktycznie nic, zarówno w danych Nielsena jak i Spotlight (5 tyś czujników Atmedia w sieci UPC). Natomiast po trzech miesiącach mamy nagle pierwsze miejsce w muzycznych w grupie 16-49. Więc co, czary? Czy potrzeba czasu aby ludzie trafili na kanał, ustalili co to jest i czy im się podoba czy też nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twórcy Stopklatki liczą na szybki wzrost oglądalności od tak. Szacują nie wiadomo ile procent, wydawanie kasy na nowe technologie, ale boję się, że mimo tylu udogodnień kanał będzie miał mizerną oglądalność i skończy jako program drugorzędny, niechętnie oglądany. Oby się tak nie stało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ze @STARS.TV, niezły początek na start. Większość istniejących kanałów filmowo-serialowych, nie ma takiej oglądalności po kilku latach istnienia. 1% na koniec roku wielce prawdopodobny (obstawiam 1,3%). Podzielam również zdanie, że nie wszyscy potencjalni widzowie kanał odbierają. Najwyraźniej szefowie Stopklatki TV też są tego świadomi. Bo w reklamach w prasie drukowanej (w tytułach np. Bauera i Agory), są zawarte instrukcje przeprogramowania dekodera/tv.

 

@Vernon:

Mam wiarygodniejsze źródło, strona brokera. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pixelmann:

Mylisz się. Filmowy mega-hit, hit czy nawet nowość, nie są gwarantem oglądalności. Widzowie lubią sobie po prostu coś przyjemnego pooglądać, po południu i wieczorem. Dlatego jestem przekonany, że mimo powtórek, oglądalność Stopklatki będzie tylko rosła, a nie malała. Doskonałym tego przykładem, jest lider rankingu TVP Seriale. Kanał nie ma nowości, tylko powtórki z głównych anten, emitowane kilkukrotnie - w dodatku płatne. To nie przeszkadza kanałowi być nr 1. :)

 

@danielpes5:

Multimedia Polska ma ciekawsze kanały filmowe w ofercie, niż Stopklatka TV. W dodatku taki Sundance Ch. czy AleKino+ nie przerywają filmów reklamami. Poza tym, wszystkie produkcje ze Stopklatki TV większość już widziała na Kino Polska i FilmBOX. Tutaj konkurencja znacznie poważniejsza i nie sądzę, żeby zbytnio poprawili wynik, dzięki widzom tej sieci. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Seriale postawił na popularne w Polsce "Ranczo" i "Ojciec Mateusz" .Emituje praktycznie wszystkie sezony a jak widać ludzie to lubią. Co do Stopklatki większych uwag do repertuaru nie mam. Noc z filmami Cube i Cube Zero była świetna :) Czekam na więcej packów filmowych. Ostatnio Canal+ zaserwował wszystkie części Szklanej Pułapki ( co prawda co tydzień jeden film) i dobrze na tym wyszedł :)

 

@Draco san-nie wyobrażam sobie braku Stopklatki w ofercie Multimedii. Nawet przy silnej konkurencji wśród innych kanałów filmowych-Stopklatka da radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem też nigdzie żadnego bilbordu reklamowego Stopklatki.A Polsatu,TVN-u ,ESKA TV a w szczególności Pulsu owszem. Ich bilbordy są wszędzie

 

Bilbordy reklamowe widziałem w kilku miejscach w Krakowie.

 

Wg mnie, Stopklatka to porażka. Kolejny klon Filmboxa...

 

Tylko, że Stopklatka jest za free, a za Filmboxa trzeba płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem też nigdzie żadnego bilbordu reklamowego Stopklatki.A Polsatu,TVN-u ,ESKA TV a w szczególności Pulsu owszem. Ich bilbordy są wszędzie
To źle się przyglądasz - patrz. Oczywiście to są początki i na razie, daleko im do wyżej wspomnianych kanałów.

 

Ja się jeszcze raz pytam? Komu było spieszno do tych wyników? Wyszło śmieszno.
Nadawcy, żeby móc sprzedawać reklamy? A w innych sieciach kablowych i NC+ jeszcze się "dotrą".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...