Skocz do zawartości

Umowa na Polsat Box - pytania, problemy i komentarze


Condor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

CP jeśli chodzi o podpisy wymaga czytelnego podpisu pod umową, jednak kwestionują podpisy (nie złośliwie przy umowach zawieranych na odległość) drukowanymi literami i tzw. "x". Sposobem na to jest przesłanie do CP kserokopii dowodu osobistego z podpisem. Kserokopię oczywiście przekreśl długopisem (nie czarnym kolorem).

Co to znaczy wymaga nie złośliwie? Na jakiej podstawie prawnej stawia takie wymagania? CP łamie zapisy Kodeksu Cywilnego...  CP przyjął jednak mój podpis drukowanym pismem uzupełniony przez parafkę (ustępstwo z mojej strony) - czekam na odpowiedź - podanie podstaw prawnych takiego postepowania. Nawiasem mówiąc parafka jest też tylko znakiem graficznym jak każdy podpis odręczny,

Nie można czegos żądać nie złośliwie lub złośliwie przy czynnosciach prawnych... nie można też żądać dodatkowo kserokopii dowodu tożsamości.

Edytowane przez leszek_dl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zawieraj umów na odległość, tylko chodź do APS-u. Przy zawieraniu umowy na odległość osoba weryfikująca umowy ma prawo mieć wątpliwości widząc drukowane litery. I dlatego napisałem, że nie robi tego złośliwie. Robi to, aby pozbyć się wątpliwości, czy aby umowy nie podpisała inna osoba. Ponadto nie napisałem, że CP żąda dodatkowo kserokopii dowodu osobistego w takiej sytuacji. Proszę Cię czytaj, a nie nadinterpretuj. Pomijam fakt, że zawierając umowę z CP wyraziłeś zgodę na sporządzenie i przechowywanie przez CP kserokopii m.in. dowodu osobistego.

Podpis nie jest uregulowany żadnymi przepisami (na szczęście). W KC o podpisie jest mowa tylko odnośnie weksli. W prawie podatkowym jest mowa o czytelnym podpisie składanym pod decyzjami urzędu.

Podpis ma być własnoręczny w świetle prawa tylko tyle i aż tyle.

PS. Parafka w ogóle nie jest znana prawu.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko: Umowa stara z CP skończyła się 30 stycznia 2016, została przedłużona 28 stycznia przez rozmowę z DUK. Kurier sobie przyjechał 1 lutego i wtedy zmienił jeden dekoder na 2 i teraz tak, Według CP nowa umowa nie weszła w życie 30 stycznia jak twierdził gość z Duk tylko wejdzie w życie 30 lutego bo podpisana została po okresie rozliczeniowym tj. 1 luty. I teraz CP chce żeby za okres 30 stycznia-30 luty zapłacić abonament według zasad na czas określony w starej umowy mimo, że umowy tamtej nie ma nie ma bo wygasła 30 stycznia. a nowej też nie ma. to normalne? nie powinno być tak że skoro stara zgasła nowa wchodzi za nią 30 tym bardziej że przedłużane było 28? lub tak że skoro stara zagasła 30. a nowa musi wejść miesiąc później bo kurier przyjechał po okresie rozliczeniowym to czas pomiędzy powinien być bezpłatny? bo niby z jakiej umowy? jeszcze ciekawe jest że skoro czas określony się skończył 30 stycznia.. to okres 30 styczen-30 luty powinien być ze stawkami na nieokreślony tak? To trzeba ten okres płacić? czy nie trzeba. Bo skoro gość przy przedłużaniu twierdził że umowa wchodzi w życie z najbliższym okresem rozliczeniowym. to jak był 28 luty to najbliższy jest 30 styczeń czy się mylę? mam nadzieję że zrozumiałe to będzie i ktoś mi podpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie być ale okres rozliczeniowy mam 30. wiec wejdzie 29. ale pytanie czy może tak robic cp czy nie moze czy to będzie od 5 do 5 czy od 6 do 6 czy od 16 do16 obojętne. pytanie czy cała opisana sytuacja jest normalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jeśli na nowej umowie nie ma tylu kanałów co na starej tylko mniej? i nie mam ich aktywnych to płacić trzeba więcej kasy za mniej stacji bo polsat sobie nie zarejestrował umowy w terminie? czy tam kurier nie dotarl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa, aby była ważna musi być podpisana przez obie strony i wchodzi w życie w dniu jej podpisania. Nowe stawki obowiązują od najbliższego cyklu rozliczeniowego.

Twoja stara umowa zgodnie z jej zapisami obowiązywała do dnia, kiedy podpisałeś z kurierem kolejną, a stawki abonamentu ustalone w poprzedniej umowie obowiązują Cię do końca rozpoczętego cyklu rozliczeniowego.

Na przyszłość zmieniaj umowy (nie tylko z CP) mając na uwadze zbliżający się koniec cyklu rozliczeniowego.

PS. Zawsze możesz napisać reklamacje. Takie Twoje prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zawieraj umów na odległość, tylko chodź do APS-u. Przy zawieraniu umowy na odległość osoba weryfikująca umowy ma prawo mieć wątpliwości widząc drukowane litery. I dlatego napisałem, że nie robi tego złośliwie. Robi to, aby pozbyć się wątpliwości, czy aby umowy nie podpisała inna osoba. Ponadto nie napisałem, że CP żąda dodatkowo kserokopii dowodu osobistego w takiej sytuacji. Proszę Cię czytaj, a nie nadinterpretuj. Pomijam fakt, że zawierając umowę z CP wyraziłeś zgodę na sporządzenie i przechowywanie przez CP kserokopii m.in. dowodu osobistego.

Podpis nie jest uregulowany żadnymi przepisami (na szczęście). W KC o podpisie jest mowa tylko odnośnie weksli. W prawie podatkowym jest mowa o czytelnym podpisie składanym pod decyzjami urzędu.

Podpis ma być własnoręczny w świetle prawa tylko tyle i aż tyle.

PS. Parafka w ogóle nie jest znana prawu.

Odpowiedź CP ...pragniemy przeprosić za zaistniałą sytuację oraz za wszelkie niedogodności, jakie Pana  z tego tytułu spotkały. Zaznaczamy, że wszystkie Pana uwagi zostaną przekazane osobom bezpośrednio odpowiedzialnym za wspólpracę z firmą kurierską...Dodajemy, że umowa podpisana dnia .....stycznia 1016 r. została zarejestrowana.

 

Podpis odręczny drukowany jest ważny bez jakichkolwiek innych uwarunkowań i nie ma tutaj żadnych nadinterpretacji - choć i tak CP próbuje się oczyścić zwalając winę na firme kurierską.

A wiem, bo dzwoniłem do CP, że to był ich wymysł - i to zamyka sprawę. Przy ewentualnym dalszym przedłużeniu umowy dołączam na karteczce numer zgłoszenia w tej sprawie, by odświeżyć pamięć co niektórym pracownikomtej tej instytucji.

 

Nie dajcie się biuralistom żadnej instytucji!

Edytowane przez leszek_dl
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku przykleiłeś mi łatkę Twojego wroga. Nawet w zacytowanym przez Ciebie moim ostatnim wpisie masz:

 

Podpis ma być własnoręczny w świetle prawa tylko tyle i aż tyle.

 

 

Chciałeś podstawę prawną, to Ci napisałem, że podpis ogólnie nie jest unormowany prawem. Chcę zauważyć, że nie ja napisałem o zmuszaniu dołączania kserokopii dowodu. Napisałem, że ewentualne potwierdzenie podpisu można (nie trzeba!) zrobić poprzez przesłanie kserokopii dowodu osobistego (można to też zrobić mailowo). A to jest zdecydowana różnica.

 

 

(...)

Sposobem na to jest przesłanie do CP kserokopii dowodu osobistego z podpisem. Kserokopię oczywiście przekreśl długopisem (nie czarnym kolorem).

 

 

 

 

Ponadto nie napisałem, że CP żąda dodatkowo kserokopii dowodu osobistego w takiej sytuacji. Proszę Cię czytaj, a nie nadinterpretuj.

 

 

 

(...) Podpis odręczny drukowany jest ważny bez jakichkolwiek innych uwarunkowań i nie ma tutaj żadnych nadinterpretacji - (...)

 

 

Twoja nadinterpretacja była w widzeniu w moim wpisie "wymuszenia" przesłania kserokopii dowodu i kwestionowaniu przeze mnie podpisu wykonanego drukowanymi literami. Od pierwszego mojego wpisu, nigdzie nie ma takich słów.

 

PS. UKE to zły adres. To nie są kompetencje tego urzędu.

Edytowane przez swojadroga
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku przykleiłeś mi łatkę Twojego wroga. Nawet w zacytowanym przez Ciebie moim ostatnim wpisie masz:

 

 

Chciałeś podstawę prawną, to Ci napisałem, że podpis ogólnie nie jest unormowany prawem. Chcę zauważyć, że nie ja napisałem o zmuszaniu dołączania kserokopii dowodu. Napisałem, że ewentualne potwierdzenie podpisu można (nie trzeba!) zrobić poprzez przesłanie kserokopii dowodu osobistego (można to też zrobić mailowo). A to jest zdecydowana różnica.

 

 
 

 

 

 

 

Twoja nadinterpretacja była w widzeniu w moim wpisie "wymuszenia" przesłania kserokopii dowodu i kwestionowaniu przeze mnie podpisu wykonanego drukowanymi literami. Od pierwszego mojego wpisu, nigdzie nie ma takich słów.

 

PS. UKE to zły adres. To nie są kompetencje tego urzędu.

Tu masz rację - kompetencje Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - Powiatowy Rzecznik Konsumentów, choć

 

Podstawa prawna miała dotyczyć odmowy przyjęcia podpisu...

 

Edytowane przez swojadroga
Usunąłem zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tu masz rację - kompetencje Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - Powiatowy Rzecznik Konsumentów, choć

 

Podstawa prawna miała dotyczyć odmowy przyjęcia podpisu...

 

 

 

Nie ma podstawy prawnej. Jest zdrowy rozsądek. Osoba nie widząca Ciebie, ma prawo mieć wątpliwości co do autentyczności podpisu i dlatego go kwestionuje dbając o swój interes, jak i o Twój (wbrew pozorom). Żadne prawo nie zmusza operatorów do zawarcia umowy z konkretnym Kowalskim, bo Kowalski chce. Operator może odmówić zawarcia umowy, tak jak i Ty możesz to zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...