Skocz do zawartości

Umowa na Polsat Box - pytania, problemy i komentarze


Condor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyraziłam sakramentalne TAK. Ale dalej uważam, że mam prawo do umowy, czy to w wersji papierowej czy to elektronicznej. Ponieważ wyraziłam zgodę na elektroniczną, to taką chcę dostać. A do tej pory nie mam żadnej. Ja chcę po prostu zobaczyć czy na tej umowie jest wszystko tak, jak uzgodniłam z konsultantem. A jak na razie nie wiem czy tak jest, ponieważ nie mogę się doprosić tej umowy do przeczytania. Przecież zdarzają się przypadki, że coś się uzgadnia telefonicznie, a co innego później w praktyce jest. Jak wszystko będzie tak, jak uzgodniłam, to mi ta umowa do niczego nie będzie potrzebna. Ale chcę mieć tą pewność, żeby w razie niezgodności móc odstąpić od umowy, zanim wejdzie w życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze czy w ICOK tam gdzie sie pakiety zmienia czy nie ma potwierdzenia zmian. Jak nie, to chyba tylko telefon do CP z prośbą o udostępnienie tych danych.

Jak powiedziałas TAK, to nie odstapisz od umowy.

Wtedy zostaje tylko reklamacja z żądaniem odsluchania rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień dekoder na inny i po problemie.

 

Pytanie do dobrze zorientowanych mam. W Apsach nie ma prawa do odstąpienia od umowy, tak jak przy załatwianiu przez telefon. Ale czy są jakieś odstępstwa od tej zasady. Na przykład, ktoś podpisał umowę i tego samego dnia wraca z powrotem do salonu i chce od niej odstąpić. Czy pracownik salonu może się nad nim ulitować? Bo technicznie jest to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień dekoder na inny i po problemie.

 

Pytanie do dobrze zorientowanych mam. W Apsach nie ma prawa do odstąpienia od umowy, tak jak przy załatwianiu przez telefon. Ale czy są jakieś odstępstwa od tej zasady. Na przykład, ktoś podpisał umowę i tego samego dnia wraca z powrotem do salonu i chce od niej odstąpić. Czy pracownik salonu może się nad nim ulitować? Bo technicznie jest to możliwe.

 

Nie musi się litować w ofertach "Trafny Wybór". W ciągu 10 dni może klient w tych ofertach odstąpić od umowy bez żadnych konsekwencji. W pozostałych ofertach po złożeniu podpisu pod umową klamka zapadła i nie pomoże nawet tutaj litość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o zawarcie nowej umowy z CP. Czy lepiej zrobić to przez ich stronę czy w APS? Rozumiem, że w przypadku umowy podpisanej w APS są ograniczone możliwości odstąpienia od umowy, o których pisaliście, ale za to nie ma oczekiwania na kuriera z dekoderem. Chyba, że ze względu na Evobox'a będą kolejki w APS  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałam na e-maila potwierdzenie warunków zawarcia/przedłużenia umowy (telefonicznie).

Trwało to bardzo długo. Przedłużałam umowę z DUK 4.01.2016 r, a potwierdzenie na e-maila dostałam przed godziną tj. 22.01.2016. Papierowej umowy nie dostałam, i chyba nie dostanę, ponieważ uzgodniłam z konsultantem, że dostanę umowę tylko na e-maila.

Wysłałam im 3 e-maile z mojego ICOK-a - zero odpowiedzi, dzwoniłam do DUK, konsultantka powiedziała, że przekaże sprawę do rozpatrzenia - zero odzewu od CP. Dopiero dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień dekoder na inny i po problemie.

 

Pytanie do dobrze zorientowanych mam. W Apsach nie ma prawa do odstąpienia od umowy, tak jak przy załatwianiu przez telefon. Ale czy są jakieś odstępstwa od tej zasady. Na przykład, ktoś podpisał umowę i tego samego dnia wraca z powrotem do salonu i chce od niej odstąpić. Czy pracownik salonu może się nad nim ulitować? Bo technicznie jest to możliwe.

 

Nie od umów w APS nie da rady odstąpić prawnie , chyba że powiedział coś Konsultant w punkie nie tak tzn wprowadził w błąd ale to ...  rozmowy nie są rejestrowane wiec może być cięzko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Swojądrogą - dostałem odpowiedź od CP, w sprawie tej reklamacji, o której było tutaj "głośno".

 

Treść pisma:

 

W odpowiedzi na otrzymane zgłoszenie zarejestrowane w Cyfrowym Polsacie w dniu 8-01-2016 uprzejmie informujemy, że po dokładniej analizie zaistniałej sytuacji Pana wniosek został uznany. W ramach rekompensaty otrzymuje Pan dostęp do treści VOD (kanały 205-208) na okres jednego okresu rozliczeniowego. Okres aktywacji to 19 stycznia - 19 lutego.

 

Tak więc kolego swoją-drogą po raz kolejny z nimi wygrałem. Na to wygląda, że tą reklamacje, którą złożyłem na rozmowę z konsultantem - można śmiało nazwać reklamacją :)

Edytowane przez Gursonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w tym miesiące kończę umowę z nc plus, bo zwyczajnie nie będę kontynuował współpracy z żabojadami co nie szanują klienta.

 

żeby nie zostać z samą naziemna to chcę przejść do cyfrowego polsatu na najniższy pakiet.

 

Chcę zapytać, czy jeżeli wezmę pakiet bez eurosportów to eurosporty zagraniczne będą mi działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - mam taki problem. Zawarłem z CP poprzez Dział utrzymania klienta umowę aneksową przy okazji nabycia evoboxa. Kurier przywiózł umowę do podpisania, którą podpisałem pismem odręcznym. Ku mojemu zdziwieniu firma kurierska zadzwoniła, że CP nie chce uznać umowy za podpisaną, gdyż jest podpisana odręcznym pismem drukowanym (same duże litery). Tak się podpisuję w banku (wzór podpisu), w Urzędzie Skarbowym i we wszystkich innych instytucjach i urzedach państwowych i prywatnych i nikt inny nie kwestionował mojego podpisu. Nie zgadzając się z takim stanowiskiem zadzwoniłem na infolinię CP, gdzie usłyszałem, że tak podpisana umowa jest nieważna i jeśli z tym się nie zgadzam to mam zwrócić sprzęt przywieziony przez kuriera. Zgłosiłem wobec tego zarejestrowane weto wobec takiego wyjaśnienia żadając podania podstawy prawnej takiego działania. Kurier przywiózł ponownie umowę, a ja tylko parafowałem. Zobaczymy co bedzie dalej...

 

Zgłaszam nieuczciwe praktyki telekomunikacyjne ze strony CP do Urzedu Komunikacji Elektronicznej. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to lekka przesada-tak z Twojej jak i CP strony,ale ostatecznie to Ty jesteś ich klientem,to Ty zgłosiłeś chęć korzystania z tego co oni ofrują więc musisz się dostosować do ich wymagań a po za tym wcześniej już podpisałeś zapewne "czytelnie" a więc i aneks powinieneś podpisać tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - mam taki problem. Zawarłem z CP poprzez Dział utrzymania klienta umowę aneksową przy okazji nabycia evoboxa. Kurier przywiózł umowę do podpisania, którą podpisałem pismem odręcznym. Ku mojemu zdziwieniu firma kurierska zadzwoniła, że CP nie chce uznać umowy za podpisaną, gdyż jest podpisana odręcznym pismem drukowanym (same duże litery). Tak się podpisuję w banku (wzór podpisu), w Urzędzie Skarbowym i we wszystkich innych instytucjach i urzedach państwowych i prywatnych i nikt inny nie kwestionował mojego podpisu. Nie zgadzając się z takim stanowiskiem zadzwoniłem na infolinię CP, gdzie usłyszałem, że tak podpisana umowa jest nieważna i jeśli z tym się nie zgadzam to mam zwrócić sprzęt przywieziony przez kuriera. Zgłosiłem wobec tego zarejestrowane weto wobec takiego wyjaśnienia żadając podania podstawy prawnej takiego działania. Kurier przywiózł ponownie umowę, a ja tylko parafowałem. Zobaczymy co bedzie dalej...

 

Zgłaszam nieuczciwe praktyki telekomunikacyjne ze strony CP do Urzedu Komunikacji Elektronicznej. Co o tym sądzicie?

 

"Zgłaszam nieuczciwe praktyki telekomunikacyjne ze strony CP do Urzedu Komunikacji Elektronicznej."

zgłoś tylko się ośmieszysz.

 

Widocznie inny podpis widnieje na wczesniejszych umowach.

Dziwisz im się?

Mi bank nie chciał zaakceptować stałego zlecenia choć podpisywałem jedno zlecnie (21 razy). Stwierdzili, iż kiedyś moje "i", konkretnie kropeczka wyglądała bardziej jak linia pionowa a nie kropka(podpisywalem umowe na konto jakieś 8 lat temu).

No ale powodzenia

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już masz umowę z CP podpisaną w ten sam sposób, to masz pełną rację.

 

Zgodnie z kodeksem cywilnym, do zachowania pisemnej formy czynności prawnej wystarcza złożenie własnoręcznego podpisu na dokumencie obejmującym treść oświadczenia woli. Podpisałeś się własnoręcznie i zgodnie ze wzorcem znajdującym się już u operatora. Twierdzenie kogoś powyżej, że zgłosiłeś chęć korzystania z usług, więc i z podpisem masz się dostosować do wymogów usługodawcy (niesprecyzowanych zresztą w żadnym regulaminie) jest nieuprawnione. Jeśli ktoś w CP sie nie ogarnie, skarga do stosownych instytucji jest zasadna, bo operator nie wypełnia postanowień prawa.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - mam taki problem. Zawarłem z CP poprzez Dział utrzymania klienta umowę aneksową przy okazji nabycia evoboxa. Kurier przywiózł umowę do podpisania, którą podpisałem pismem odręcznym. Ku mojemu zdziwieniu firma kurierska zadzwoniła, że CP nie chce uznać umowy za podpisaną, gdyż jest podpisana odręcznym pismem drukowanym (same duże litery). Tak się podpisuję w banku (wzór podpisu), w Urzędzie Skarbowym i we wszystkich innych instytucjach i urzedach państwowych i prywatnych i nikt inny nie kwestionował mojego podpisu. Nie zgadzając się z takim stanowiskiem zadzwoniłem na infolinię CP, gdzie usłyszałem, że tak podpisana umowa jest nieważna i jeśli z tym się nie zgadzam to mam zwrócić sprzęt przywieziony przez kuriera. Zgłosiłem wobec tego zarejestrowane weto wobec takiego wyjaśnienia żadając podania podstawy prawnej takiego działania. Kurier przywiózł ponownie umowę, a ja tylko parafowałem. Zobaczymy co bedzie dalej...

 

Zgłaszam nieuczciwe praktyki telekomunikacyjne ze strony CP do Urzedu Komunikacji Elektronicznej. Co o tym sądzicie?

 

CP jeśli chodzi o podpisy wymaga czytelnego podpisu pod umową, jednak kwestionują podpisy (nie złośliwie przy umowach zawieranych na odległość) drukowanymi literami i tzw. "x". Sposobem na to jest przesłanie do CP kserokopii dowodu osobistego z podpisem. Kserokopię oczywiście przekreśl długopisem (nie czarnym kolorem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...