Skocz do zawartości

Dekoder T-HD 1000


Ficiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A i gość z infolinii po zadaniu przeze mnie pytania: Czy oferta TV Mobilnej będzie poszerzana o nowe programy? To gość mi powiedział że owszem ale dopiero po wprowadzeniu standardu DVB-T2 i Cyfrowy Polsat wtedy będzie myślał o rozszerzaniu programów w TV Mobilnej. Taki nius :P

Czyli znając nasz kraj to pewnie za 10 lat...

W DVB-T u nas jest dużo kanałów no i przez to cierpi jakość... nie licząc tych HD...

MUX I - 7 kanałów

MUX II - 8 kanałów

MUX III - 6 kanałów + (od 15.04 ma być TVP Rozrywka)

MUX IV - 8 kanałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam ten dekoder i mam pewien problem. Łapię wszystkie programy z pakietu extra w Wałbrzychu, z tego nadajnika: http://www.sat-charts.eu/nadajnik,36Wal ... inPEC.html Mam problem z odbiorem podstawowych programów tj. tvp1,2, tvn, polsat itp. W ogóle mi ich nie odbiera, antena pokojowa (brak możliwości zamontowania anteny na zewnątrz, brak anteny zbiorczej, mieszkam na parterze). Na stronie, którą podałem jest napisane, że ten nadajnik nadaje tvp 1, polsat tvn itd. z tym, że z napisem (lrv), co to znaczy? Nie da rady na tym dekoderze złapać tych niekodowanych programów? Mieszkam 1,5km od tego nadajnika, wszystko pięknie super ale tych podstawowych nie łapię. Istnieje jakaś możliwość złapania tych programów? Najbliższy nadajnik DVB-T jest na Ślęży więc nie dam rady złapać jakiegokolwiek sygnału z parteru na antenie pokojowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej skorzystaj z opcji uczenia pilota uniwersalnego. Ja mam do swojego sprzętu pilota z Lidla (Silvercrest czy coś w ten deseń) i nauczyłem go obsługi telewizora, dekodera Sagemcom i kina domowego - łącznie z sekwencyjnym uruchamianiem, ustawianiem trybu dźwięku kina domowego itp. - wszystko jednym przyciskiem :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nowa wersja oprogramowania ma problemy ze stabilnoscią konfiguracji.

U mnie po 3 tygodniach bez problemów (żadnych) wywalilo nagrania - zupelnie rozjechal sie system operacyjny.

sformatowalem na nowo i wgralem z backupu, ale niestety cos musialo sie zmienic w kluczach kodowych bo juz nie chce odtwarzac materialu...

nowe nagrania za to ok.

 

czasem nie nagra... bez przyczyny. Timeshift dzialal ok, teraz niekiedy niedomaga...Ale bylem pod wrazeniem ze byl w stanie zapisac z 5h materialu w timeshifcie! moglem sobie cofnac 5h wstecz:)

niestety troche dziegciu - gdy chcialem wskazac aby film ktory byl w timeshift zostal nagrany to... usunał timeshift i zaczal nagrywac od momentu klikniecia! bezsens.

 

uwazam ze N z ST2850 ma to lepiej pomyslane - kazdy program w EPG to osobny plik timeshifta i wystarczy (przynajmniej tak to wyglada) - no i FAT32 w Polsatowym dekoderze jest zupelnie bez sensu - najlepszy bylby prosty ext3 , żadnych ograniczeń, a do tego journaling (wiec nic sie nie powinno zagubic czy rozjechac)

 

Mam nadzieje ze chlopaki z Polsatu dostaną kopa jak DVB-T wejdzie we wszystkich wojewodztwach i ludzie wybiorą dekoder w cenie tunera:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz dysk podłączony do dekodera?

u mnie od aktualizacji jak na razie żadnych problemów z nagraniami poza timeshift który działa tak że jak zaznaczę program do nagrania (który np. już był ale jest ciągle w pamięci) to zapisuje cały time[beep]f od momentu przełączenia kanału (czasem kilka godzin). I parę razy zaliczyłem zwiechę przy przewijaniu bufora...

No i przydałoby się wygodniejsze przewijanie, np po wciśnięciu strzałki aby przeskakiwało o 5 minut - niewygodne jest przewijanie tylko x32...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podłączyłem ten dekoder do amplitunera Denon i co mnie zdziwiło: mimo iż ustawiłem w meni dźwięk na wyjście optyczne to mam zupełną ciszę. Na co dzień kablem optycznym mam podpięty dekoder Technomate i wszystko działa świetnie. Dźwięku po HDMI nie sprawdzałem ale pewnie będzie ok bo w TV dźwięk jest. Czy ktoś inny może sprawdzić czy ma dźwięk na wyjściu optycznym w tym dekoderze?

 

EDIT:

Sprawdziłem dźwięk po HDMI i jest wszystko ok. Ale po optyku u mnie nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, są przecież dwa kanały sportowe nadające siatkówkę, ręczną, nożną i pewnie coś tam jeszcze jak rugby. Więc nie rozumiem dlaczego ma być dla emerytek. W promocji kupując dekoder za stówkę czyli tyle ile kosztuje każdy tańszy dekoder DVB-T otrzymujesz na pół roku kanały sportowe za które musiałbyś płacić sporo kasy na satelicie... a poół roku możesz doładować i mieć 10zł/mieś lub nie i mieć tylko DVB-T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

timeshift niestety przy dlugich odstepach czasu - lipa

1. po kija jest fat32? wolna i niestabilna kicha! tylko ext3!

2. przy duzych plikach (ograniczenie fat32 2GB - czyli z godzinka filmu HD) zaczyna sie psuc - przerywa, przyspiesza... no komedia (trzeba pauzować)

3. przewijanie juz nagranych filmow - masakra

 

mysle ze moze cos z tym zrobia - TYLKO piszcie do nich meile!!!!

 

co do pakietu - w biedronce dostaje sie 1rok w promocji, jest dla dzieci, jest polsat news, jest polsat film, comedy central,tvp seriale i jakis tam sport -> doliczajac dvb-t, wystarczy

maniacy moga brac satke - MINI HD to blamaż (brak sportu, comedy central i tvp seriale, nickelodeon...) dopiero pakiet za 40PLN moze bardziej przykuc oko...ale wlasnie 3 abonamenty MINI HD to koszt tego tunera!

 

w tej cenie ... o czym my mowimy - zreszta emerytka i tak wezmie to co wystarczy czyli dvb-t:) a mnie brakowalo polsat news, nick jnr z rana dla dzieci, jakiegos filmu. mialem dosc wariacji z abonamentami (n-ka non stop kombinowala jak mi przywalic podwyzke)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu podłączyłem ten dekoder na działce. Zadzwoniłem do Cyfrowego Polsatu aby go zarejestrować i po podaniu kodu pocztowego usłyszałem od Pana że nie może mi zarejestrować dekodera ponieważ nie jestem w zasięgu nadajnika Cyfrowego Polsatu. Ja te kanały jedna wyszukuję bez problemu nawet przy gorszej pogodzie. Sytuacja dla mnie śmieszna bo Pan mówi że to bardzo dziwne że mam sygnał. :) Musiałem podać inny kod pocztowy (taki który według CP ma zasięg), wówczas dopiero system pozwolił zarejestrować mój dekoder. Pan powiedział że w ciągu 48 godzin kanały będą aktywne. Byłem jeszcze na działce ok 2 godziny i aktywacji nie było. Od tej pory nie byłem tam i nie wiem czy kanały z pakietu extra działają czy nie. Jutro będę to sprawdzę i napiszę.

 

P.S. Mapka na stronie CP również mnie informuje że nie jestem w zasięgu. Tymczasem MUX 4 wyszukuje mi nawet tuner DVB-T na USB za 30 zł, a MUX 3 już nie wyszukuje bo sygnał mam za słaby. Telewizor Samsung, dekoder Technomate 6900 i dekoder T-HD1000 wyszukują mi wszystkie 4 muxy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wg CP nie jestem w zasięgu, mimo to sprzedali mi ten dekoderek za 1 zł. z opcja Pkaietu extra na 12 m-cy.

Odbiór mam bezproblemowy na poziomie ok. siła 75, jakość 68, ale do tego celu dokupiłem dodatkową antenę do polaryzacji pinowej.

W przeważającej części miasta faktycznie kompletnie brak sygnału.

CP musiał mieć reklamacje i pretensje od klientów nie znajacych sie na rzeczy i dla tego tak postępuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...