Skocz do zawartości

Dekoder T-HD 1000


Ficiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no bez przesady, jakość jest jaka jest ale mi chodzi właśnie o takie przycięcia obrazu. Wydaje mi się, że właśnie przez to, że mam antenę siatkową a nie specjalnie ustawioną pod muxIV. a drugiej nie bardzo mam ochotę montować, wolałbym ją już wymienić żeby odbierała dobrze obie polaryzacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thd 1000 jest tylko i wyłącznie w sprzedaży na umowę. W prepaidzie można zakupić the 210 ale tak jak wspomniales w poznaniu ich nie dostaniesz.

Jak można sprzedawać dekoder na umowę na terenach gdzie nie ma dostępu do MUX-a 4? Niezrozumiałe jak dla mnie.Akurat jeden z moich tunków od CP używam na terenie gdzie dostępu do TV mobilnej brak a dekoder 2 ulice dalej w salonie CP tylko na umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak można sprzedawać dekoder na umowę na terenach gdzie nie ma dostępu do MUX-a 4? Niezrozumiałe jak dla mnie.

No, ale to nie jest telewizja stacjonarna tylko mobilna. ;) Wcześniejsza sytuacja był niezrozumiała, gdy Cyfrowy Polsat nie chciał podpisywać umów, gdyż nie byliśmy w zasięgu telewizji mobilnej, podkreślam telewizji mobilnej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wiking, nie nadążam za Twoim wywodem. Niemniej jednak sytuacja jest taka, że większość dekoderów z Poznania przerzucono na tereny gdzie zasięgu MUX-a 4 brak czyli Konin, Gniezno, Słupca. I tam oferuje się dekoder T-HD 1000 na umowę gdzie z góry wiadomo że mieszkańcy tych terenów nie odbiorą kanałów z pakietu Extra, natomiast wiąże się klienta na 15/29 miesięcy. Klient się cieszy że ma dekoder za 1 zł, 21/22 kanały TV bezpłatne ale tych 8 polsatowskich nadal brak. Tego nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny? Dziś mój wuja był w punckie CP w Słupcy i chciał kupić T-HD1000. Oferowali jedynie umowę choć w Słupcy brak zasięgu MUX-a 4.

 

Pewne wszystko zależy od pracownika punktu.Jak ktoś się nie boi reklamacji od klienta to sprzedaje tam gdzie nie ma zasięgu :D

 

@Wiking telewizja jest mobilna ale tuner T-HD1000 jest mało mobilny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thd 1000 jest tylko i wyłącznie w sprzedaży na umowę. W prepaidzie można zakupić the 210 ale tak jak wspomniales w poznaniu ich nie dostaniesz.

Jak można sprzedawać dekoder na umowę na terenach gdzie nie ma dostępu do MUX-a 4? Niezrozumiałe jak dla mnie.Akurat jeden z moich tunków od CP używam na terenie gdzie dostępu do TV mobilnej brak a dekoder 2 ulice dalej w salonie CP tylko na umowę.

I dobrze że tak sprzedaja, poniewaz w miejcowosci w której mieszkam oficjalnie nie ma zasiegu, ale po zastosowaniu dodatkowej anteny w polaryzacji pionowej mam taki zasieg bezproblemowo.

Drugi plus to mozliwośc przy umowie zakupienia dekodera do DVB-T i TVP mobilnej na własność w ratach, płacac po 9,90 zł na m-c, należy tu pamiętać żeby na 3 m-ce lub wcześniej, przed upływem okresu minimalnego wypowiedzec umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo zależy Tobie na ipli w dekoderze, to zafunduj sobie jakiś router z wifi, lub access pointa z funkcją AP Client. Przykładem może być Tp-Link TL-WA500G lub inny. Kosz to około 100zł.

 

Jak skonfigurujemy go w trybie pracy AP Client, to urządzenie to odbiera internet poprzez sieć wifi i przekazuje go do dekodera, laptopa itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wszyscy, ale z brakiem ręcznej mozliwosci wyboru programów jest problem, ponieważ dekoder wybiera wszytkie Mux-y dostepne z rożnych lokalizacji, i co ciekawe nie zapisuje najmocniejszej lokalizacji MuX-a tylko przypadkowy z najsłabszym sygnałem, który nie da sie ogladać jednoczesnie kasując ten właściwy.

Problem taki mam u rodziny w innej lokalizacji, i aby to rozwiazać zabieram dekoder do siebie i tam dopiero programuję.

Jest moze jakas mozliwość temu zaradzić, ponieważ to wg. mnie jest to prymitywne, może nalezy zgłaszać to do działu technicznego CP ?

Dodam że wersja oprogramowania aktualna 1.38.1.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz mozliwosci ręcznego ustwienia skanowania kanałów i braku nagrywania na pendriverach uważam ze jest to jeden z lepszych dekoderów w tej kategorii cenowej do DVB-T + oczywiscie kilka kanałow CP w niskiej cenie (TV mobilna).

Będę telefonicznie dzwonił do CP i atakował w tej sprawie, i dobrze by było aby większość użytkowników też dzwonili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wszyscy, ale z brakiem ręcznej mozliwosci wyboru programów jest problem, ponieważ dekoder wybiera wszytkie Mux-y dostepne z rożnych lokalizacji, i co ciekawe nie zapisuje najmocniejszej lokalizacji MuX-a tylko przypadkowy z najsłabszym sygnałem, który nie da sie ogladać jednoczesnie kasując ten właściwy.

Problem taki mam u rodziny w innej lokalizacji, i aby to rozwiazać zabieram dekoder do siebie i tam dopiero programuję.

Jest moze jakas mozliwość temu zaradzić, ponieważ to wg. mnie jest to prymitywne, może nalezy zgłaszać to do działu technicznego CP ?

Dodam że wersja oprogramowania aktualna 1.38.1.0.

 

Może kiedyś dadzą ręczne wyszukiwanie kanałów. Też mam taki problem jak Ty, ja mam dostęp do MUX1, MUX2 i MUX3 z 4 nadajników, a ten problem rozwiązałem przez odłączanie anteny podczas wyszukiwania, gdzie wcześniej na telewizorze kineskopowym zaznaczyłem markerem miejsca, gdzie wyszukuje dane MUXy, trochę to zajmuje czasu, ponieważ kilka razy trzeba robić wyszukiwanie, ale dla poprawnego odbioru można się pomęczyć, zwłaszcza że największym problemem jest poprawne zapisanie niektórych lokalnych wersji TVP INFO :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zgłosiłem telefonicznie do działu techicznego problem dekodera z brakiem mozliwosci recznego programowania stacji wg. numeru kanału lub częstotliwości.

Jakie było moje zdziwienie jak rozmówca bardzo nie wiedział o co chodzi, była tylko jedna reugłłka dostroić antenę, ale jak się mieszka na wyżynie w centrum trójkata Kraków - Kielce - Katowice to dekoder wyszukuje ok. 60 kanałów z kilku powtarzających sie Mux-ów, nie wspominając o innych z odbić.

Innym sposobem poradzenia sobie z problemem wprowadzić w oprogramowaniu brak kasowania przy zapamietywaniu wybranych powtarzających się stacji, a wtedy można samemu zrobić własną listę włączając ją niebieskim przyciskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów :)

 

Przeglądając róźne oferty telewizji wpadłem na ofertę z dekoderem T-HD 1000 (płacę obecnie 30 zł za kwartał za pakiet minimalny w UPC, z kilkoma podstawowymi kanałami i bez programów sportowych). Oferta jest o tyle dobra że posiada Polsat Sport i 4 mecze ekstraklasy tygodniowo (główna rzecz jaką będę oglądał w tv). W związku z tym mam kilka pytań:

 

1) Gdzie można zamówić ten dekoder? Wypełniłem formularz na stronie CP (opcja bez umowy) i ciągle nie otrzymałem telefonu od konsultanta. Czytałem w tym temacie o fajnej promocji w Biedronce (6 miesięcy pakietu extra gratis) - czy jest ona wciąż aktualna?

2) Mieszkam w Krakowie (Płaszów), według interaktywnej mapki na www.dvbtmap.eu/ mam w promieniu 6 km nadajnik na ulicy Hallera (który nadaje Polsat Sport i Polsat Sport Extra i pozostałe programy pakietu Extra), a drugi nadajnik który nadaje pozostałe 3 multipleksy to chyba Chorągwica w promieniu 13 km. Odbierać telewizję będę z bloku, 3 piętro, niestety nie mam możliwości zamontowania anteny zewnętrznej - czy antena wbudowana w dekoderze pozwoli na odbieranie bez problemów kanałów z obydwu nadajników? A jeśli nie, to czy kupno anteny pokojowej (wiem że ich jakość i działanie nie jest najlepsze) pomoże rozwiązać ewentualny problem z problemami z odbiorem kanałów?

3) Jaka jest jakość takiej telewizji? Porównując do telewizji UPC po kablu i do starej telewizji analogowej odbieranej przez taką "radiową" antenkę?

4) Czy któreś kanały filmowe znajdujące się w tej ofercie (czyli głównie mam na myśli Comedy Central, Polsat Film, Polsat, TVN, TVN7 i TVP) posiadają możliwośc wyłączenia lektora + włączenia napisów w języku polskim? Jeśli tak, to czy ten dekoder obsługuje taką funkcję?

5) Czy jeśli zakupię kabel HDMI (wiem że nie jest dołączany do dekodera) to czy będę mógł oglądać telewizję na moim laptopie, albo na zewnętrznym monitorze LCD?

 

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Najlepiej udać się do punku sprzedaży Cyfrowego Polsatu. W Biedronce był rok darmowych kanałów extra, oferty już nie ma.

Ad 2. Antena która jest wbudowana w dekoder w opcjach dostępny jest tylko poziom sygnału, póki co jeszcze tego dobrze nie połączyli, możesz zakupić antenę pokojową, ale koniecznie pasywną najlepiej taką. Bez problemu przy takiej odległości od nadajnika sobie poradzi.

Ad 3. Na pewno jakość odbieranych kanałów będzie o wiele lepsza niż analogowy pakiet azart od UPC, a tym bardziej od zwykłej analogowej naziemnej, możesz od razu UPC podziękować za te 11 kanałów, które pewnie masz w tym pakiecie.

Ad 4. Dekoder umożliwia taką możliwość wyłączenia lektora + włączenia napisów w języku polskim, ale można to zrobić na kanałach z MUX 1 ( TVP 1 / TVP 2 same napisy ), MUX 2 ( Polsat, TVN, TVN 7 ) MUX 3 ( TVP Kultura , TVP Historia) . Jeśli chodzi o kanały z MUX 4 (Polsat Film, TVP Seriale, Kino Polska, Comedy Central) żaden kanał nie ma udostępnionych napisów ani dodatkowej ścieżki dźwiękowej.

Ad 5. Na laptopie nie ma takiej możliwości, jeśli chcesz mieć to wtedy potrzebny jest dekoder M-T 5000, jeśli chodzi o monitor, jeśli ma taką funkcję to wtedy może działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy można edytować listę kanałów w tym tunerze? Tzn. czy jest możliwość poukładania sobie kanałów według własnego widzi mi się ???

2. Czy głowica jest czuła? Tzn. jak ten tuner radzi sobie ze słabym sygnałem MUX-4 ???

3. Czy można z niego nagrywać na pendriva lub zewnętrzny HDD ???

4. Czy są jakieś problemy z bezprzewodowym łączem internetowym ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...