Skocz do zawartości

Dekoder T-HD 1000


Ficiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio po zakupie dekodera T-HD1000 dokupiłem wzamcniacz firmy Alcad AM-417 ( http://www.alcad.net - dostępny w Dipolu.com.pl ), ponieważ ma 2 wejscia UHF z regulacją i przesyłem napiecia z włacznikami na przedwzmacniacz anteny oraz duże dopasowanie.

Wzmacniacz ten wymaga osobnego zasilacza (moze byc najzwyklejszy z separacją napięcia na 100mA) Widomo do TV Mobilnej antena musi mieć polaryzacje pionową.

To tyle, odnośnie instalacji jest osobny wątek, więc najlepiej tam sie przenieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca odbiornik T-HD1000 pokazuje moc sygnału i jego jakość z dowolnego wejścia antemnowego na drugim wejsciu niepodłaczonym.

Innymi słowy jak tak jest u Ciebie to musisz byc bardzo blisko nadajnika MUX-4. U mnie w tej chwili sprawdzałem po podłaczeniu anteny do jednego z wejść sprawdzając sygnały w ustawieniach odbiornika pokazuje tylko śladowe ilości z drugiego wejścia niepodłaczonego zarówno na mux-ach FTA jak i na tym kodowanym Polatowskim.

Mi też tak pokazuje, ale ja sprawdzałem drugie gniazdo za pomocą anteny pokojowej, a gdy wyciągałem przewód z gniazda1 to dekoder sam się przełączał na gniazdo2, ale w ustawieniach dalej widniał jako gniazdo1 . Do nadajnika MUX4 mam jakieś 16 kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kolejny test po przywróceniu ustawień fabrycznych , w czasie wyszukiwania wybrałem antene wew. wyszukało tylko kanały płatne troche szatkowały , ale np . ktoś mieszka blisko muxa nie musi mieć anteny, ale bardziej jest to przydatne gdy ktoś ma antene ustawioną np . na muxy darmowe ale dalekie ,wtedy moja antena jest za mocna i mux polsatu szatkuje - więc szło by to wykorzystać ale narazie tak nie jest - może by szło w nowym sofcie to zmienić i anteny przypisać do konkretnych kanałów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ofercie i strategii nc+ dekodery i pakiety CP też pójdą do góry, Solorz sprzedaje właśnie infrastrukturę (firmę córkę z nadajnikami) ale kupuje TV4 i TV6, czyli przychód z reklam się powiększy (zwłaszcza że w dvb-t jest zarówno TV4 jak i TV6). Więc jak coś to Auchan i Biedronka bo za chwilkę będzie na chwilkę czas operatorów (dziwnego czasu nc+ i złotego czasu CP). Jak się odkuje to coś czuje, że za dwa lata (po spłacie plusa i innych kredytów) może się odważyć wykupić prawa do emisji extraklasy na wyłączność i wtedy... było sobie nc+. Niestety CP nie zmieni (znaczy obniży) cen... po co? z taką konkurencją jak NC+, która myśli o klientach skłonnych wydać w okolicach 100PLN? To przecież max 1 mln abonentów, reszta kupowała i oglądała canal+ lub podstawowy.

 

dlatego mimo wszystko jestem zadowolony, że kupiłem sobie dekoderek na rok z zapłaconym abo w cenie dekodera (99PLN:) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... zakupiłem ten dekoder w Biedronce za 99zł :lol: I cóż.

:arrow: Funkcja nagrywania- nie będę tu nagrywał, ten dekoder jest podłączony do małego TV 14", nagrywać tam i tak nie będę bo mam duży TV 46" z dekoderem Orange z dyskiem

:arrow: Plastikowa obudowa- TV też jest plastikowy więc to się zlewa

:arrow: Brak przycisków na obudowie- oglądam ten TV w łóżku więc nie potrzebuję

:arrow: Brak wyświetlacza- nie potrzebny dla mnie, zresztą zegar mam przy łóżku

Bardzo podoba mi się wbudowana aplikacja ipla, dekoder jest podłączony do internetu, sam się aktualizuje, oprócz tego ma bardzo fajnego pilota który idealnie leży w ręku. Oprócz tego, mam jeszcze TV LCD niestety MPEG-2, gdzie jest podłączony dekoder Cabletech ze standardowym softem, który szczerze mówiąc chodzi fatalnie, co chwilę się wiesza, nagrywanie też nie działa poprawnie, bo nagrywa jedynie 20 minut programu :/ A EPG jest totalnie rozwalone, nic się nie da znaleźć

CP zrobił też błąd, nie dodając żadnego przewodu przyłączeniowego do zestawu :roll: W sumie to Biedronka mogła pomyśleć i dodać do oferty kabel Euro, bo mieszkam na totalnym zad :censored: u, i od razu wycieczka na Widzew w poszukiwaniu przewodów :roll:

Jednak, ten tuner ma dość silną głowicę, przez co odbiera na takiej antence, kanały HD też :!:

41323912.jpg

Oprócz tego, EPG w tym dekoderze jest wygodne i dobrze rozplanowane, uruchamia się też szybko (ułamki sekundy), w trakcie uruchamiania dekodera Cabletech ten zdążyłby się uruchomić i wyłączyć 20 razy :evil:

Dla mnie największą wadą jest trudne uruchamianie teletekstu - aż 3ma przyciskami :!:

Ogólnie, mi ten dekoder wystarcza i odpowiada :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: na pilocie są takie cztery kolorowe przyciski, które służą do obsługi teletekstu. Podobno poza telegazetą można je jakoś zaprogramować, chociaż nie wiem jak :oops: wtedy dałoby się włączyć teletekst jednym przyciskiem :lol:

W sumie, z tą iplą mogli pomyśleć i dodać łączność z routerem przez Wi-Fi :roll: Bo teraz podłączam się przez taki wynalazek:

tl-pa211-kit-transmiter-sieciowy-200mb-s-tl-pa211-kit.jpg

czyli transmiter sieciowy :P

Mam jednak żal do fatalnego zasilacza sieciowego :roll:

strasznie krótki kabelek od zasilacza do gniazdka, a podłączam przez rozgałęziacz i to wygląda totalnie nieestetycznie :roll: :

beztytuudgr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj dopiero doszedł do mnie ten dekoder a zamawiałem go 22 marca... pierwsze wrażenia?

Na antenie siatkowej ze wzmacniaczem odbieram wszystkie MUXy, MUX IV mam na kanale 37 więc nie wiem czy z Rembertowa czy z Karczewa (mieszkam w Halinowie koło W-wy).

Dekoder zamówiłem przez stronę internetową kiedy jeszcze kosztował 99zł, do tego przesyłka kurierem ~15zł. Dekoder ma mieć darmowy pakiet extra przez 6 miesięcy. Przed chwilą dzwoniłem do CP bo miałem zablokowany dostęp. Konsultant mi aktywował i sygnał pojawił się w czasie naszej rozmowy( mówił, że może to potrwać do 3 godzin).

Co do jakości kanałów to fakt, nawet na starym kineskopowym tv kanały z tego pakietu polsatowskiego wyglądają średnio... strasznie słaba jakość. Z innym MUXów jest chyba lepiej.

Całe menu jest pomarańczowo czarne... mało atrakcyjne wizualnie połączenie.

Dekoder był od razu z oprogramowaniem 1.38.1.0 czyli na chyba najnowszym.

Co do internetu to jeszcze go nie podłączyłem ale mam taki zamiar. Chociaż po co to nie bardzo wiem bo chyba ma ograniczone możliwości przeglądania ipli. Reasumując, jak na dekoder który i tak był mi potrzebny bo nie mam wbudowanego w tv a zakupu nowego na razie nie planuję to zakup dekodera za 100 zł czyli za tyle ile kosztowała mnie wiwa hd-50, który mam na działce z pakietem polsat sport za darmo przez pół roku to atrakcyjna oferta. No jeśli jest się w zasięgu bo montaż drugiej anteny w innej polaryzacji i ciągnięcie przewodów może znacząco zmniejszyć korzystność tej oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Normalnie dzisiaj przeżyłem zaskoczenie, ponieważ zamiast kanału TVP Seriale w MUX4 jest kanał Dla Abonentów na pozycji nr 15 chociaż wyszukuje go jako TVP Seriale właśnie. Czy taka sytuacja występuje w całej Polsce? Informuje iż odbieram MUX4 na kanale 37 z Komina EC w Brwinowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem i Pan z działu technicznego powiedział mi że u nich w Warszawie wszystko ok i mają TVP Seriale a odbierają na tym samym kanale co ja TV Mobilną tylko że z Kawęczyna. I powiedział mi że to u mnie na nadajniku w Pruszkowie jakieś testy bądź jakaś usterka występuje. Ale skoro taka sama sytuacja jest w Krakowie tzn. że oni coś mają nie tak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do konsultanta, który powiedział,że obecnie dodatkowo udostepniają (tak przewidywałem) do TV Mobilnej kanał dla Abonentów i wystarczy przeskanowac od nowa nadajnik.

Przeskanowałem i na chwile obecna nic sie nie zmieniło, a TVP Seriale nie działaja.

CP w dobrym momencie robi dodatkową reklame swojej platformy, przypuszczalnie dużo abonentów obecnej Cyfy+ przeglada oferty CP w zwiazku z przymusową migracją do nc+ lub dobrowolna rezygnacją z nc+, a ja do nich też należę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że będą chcieli zamiast TVP Seriale podłożyć inny kanał - osobiście byłbym np. za Comedy Central Family albo jakimś przyrodniczym np. National Geographic Channel bo jak na razie brak kanału przyrodniczego w DVB-T. Spędziłem na infolinii chyba ze 30 minut i gość mi powiedział że u nich wszystko w porządku i to w Pruszkowie jest coś nie tak z nadajnikiem - i jak mu powiedziałem, że to nie może być nic z nadajnikiem bo w Warszawie i okolicach MUX4 nadaje na kanale 37 to powiedział mi że to co mówie jest nieprawdą bo u nich wszystko w porządku. Proponuje tym co tak jak ja posiadają TV Mobilną i zauważą obecny problem to żeby te osoby zadzwoniły na infolinię żeby było więcej skarg bo inaczej oni sami z siebie nic nie zrobią. Zobaczymy jak długo to potrwa - obecnie cały czas zamiast TVP Seriale jest kanał Dla Abonentów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za [beep]izm - czyli jak widać można wepchnąć więcej niż 8 programów do jednego muxa. Szkoda, że wciskają taki [beep] nikomu nie potrzebny tylko dodali by jeszcze jakiś kanał np. przyrodniczy albo filmowy a wciskają taki kit. Szkoda gadać. Przecież jak chce sie sprawdzić ofertę CP to wystarczy wejść na stronę i tam wszystko jest i nikomu nie potrzebny taki program. Podejrzewam, że jak oficjalnie kanał Dla Abonentów wejdzie w skład TV Mobilnej to zrobią kilka kopii tak jak z Polsat News. A i gość z infolinii po zadaniu przeze mnie pytania: Czy oferta TV Mobilnej będzie poszerzana o nowe programy? To gość mi powiedział że owszem ale dopiero po wprowadzeniu standardu DVB-T2 i Cyfrowy Polsat wtedy będzie myślał o rozszerzaniu programów w TV Mobilnej. Taki nius :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...