Skocz do zawartości

Dekoder T-HD 1000


Ficiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem z Częstochowy. Dodam, że mam antene kierunkową ustawioną dokładnie na Pradziad w CZ. MUX-y 1 i 2 ten dekoder łapie z Katowic. MUX 3 pokazuje, że odbiera na k.26 ale w bliższej i dalszej okolicy żaden nadajnik na tym kanale nie emitue programów. A najciekawsze, że TVP Info na poz. 3 ustawia z Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Częstochowy. Dodam, że mam antene kierunkową ustawioną dokładnie na Pradziad w CZ. MUX-y 1 i 2 ten dekoder łapie z Katowic. MUX 3 pokazuje, że odbiera na k.26 ale w bliższej i dalszej okolicy żaden nadajnik na tym kanale nie emitue programów. A najciekawsze, że TVP Info na poz. 3 ustawia z Łodzi.

MUX 3 został zapisany z nadajnika Góra Kamieńsk, zrób jeszcze raz skanowanie kanałów, gdy nie pomoże wyjmij wtyczkę z gniazda antenowego , zrób automatyczne skanowanie i włóż wtyczkę gdy zielony pasek wyszukiwania będzie w 1/3 wyszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Mam pytanie czy wiadomo coś o jakiś kłopotach z mux 4 z Rybnika ?? bo od wczoraj wszystkie kodowane kanały cyfrowego Polsatu nie działają i jakość i sygnał jest 0. Antena się nie przestawiła i nic nie robiłem z nią, wszystko chodziło idealnie do wczoraj. Mają jakąś konserwację czy problemy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia, jak obsługuje MPEG-4, to MPEG-2 zapewne też obsłuży. Zresztą w instrukcji T-HD 1000 jest wskazane, że obsługuje jeden i drugi format.

U znajomego na T-HD 1000 złapaliśmy CT1, CT2, CT Sport (co do CT HD nie pamiętam), Cool, Prima czy Barrandov i wszystkie działały bez zarzutu.

Podejrzewam, że mieliście mimo wszystko za słaby sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam za słaby sygnał z mux 4 z Rybnika ?? tylko wszystko chodziło i sygnał był na zielono w okolicach 70% od soboty nie ma nic a z anteną nic nie robiłem i sprawdzałem czy się przesunęła ale nic jest tak jak było. Mają chyba problemy z tymi mux 4 a szkoda bo Liga europejska jutro leci na Polsat sport a tu kappa ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Czechach MUX 1 i MUX 2 lecą w MPEG2, MUX 3 leci w MPEG2 ale zaś NOVA HD która się w nim znajduje jest już w MPEG4. Za nie długo czesi mają zwiększyć moc i uruchomić kolejne nadajniki MUX 3 i MUX 7 . Każdy model STB odbierze sygnał w kompresji MPEG 2, gdyż ten stadart w DVB-T jest stosowany już przeszło 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już działają kanały Polsatu ( 8 kodowanych i 12 radiowych ) okazało się że był problem z kablem antenowym i te muxy 1,2,3 działały nawet na złym kablu antenowym ( był źle już po latach drut się skrzywił) a mux 4 widać czuły, poprawiłem końcówkę i wszystko śmiga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przymierzam się do zakupu tego wynalazku, planuję w pełni korzystać z dostępnych opcji i:

1. Jak wygląda w tym sprzęcie nagrywanie z podpiętego hdd, czy pojawiają się jakieś problemy?, ile miejsca zajmuje 1h nagrania materiału w jakości hd i sd?

2. Z mapki zasięgu wynika, że moja miejscowość pozbawiona jest zasięgu TV mobilnej, chcę cieszyć się pakietem sportowym CP, który dostępny będzie w domyśle przez Ipla.... dlatego zamierzam wziąć T-HD 1000 bez umowy. Czy przy podpięciu Internetu do dekodera po LAN są jakieś problemy? - jak wygląda stabilność łącza szczególnie w jakości 720p ? Czy dekoder zamula proszę o info użytkowników, którzy robią coś więcej z dekoderem po za przerzucaniem kanałów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem jak wygląda nagrywanie na HDD, dekoder wyświetla prośbę o podłączenie dysku od Cyfrowego Polsatu

2. Minimalna prędkość internetu do Ipli to 1.5 MB/s. Jeśli nie posiadasz gniazdka do internetu w pomieszczeniu w którym będzie pracował dekoder możesz kupić coś takiego

powerline_tp-link_tl-jpeg.jpg

do jednego podłączasz przewód z modemu/routera, z drugiego przewodem do dekodera. Transmisja przez WiFi nie jest możliwa

Ogólnie to polecam ten dekoder. Jest bardziej przejrzysty soft niż z dekoderami na Novateku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Z mapki zasięgu wynika, że moja miejscowość pozbawiona jest zasięgu TV mobilnej, chcę cieszyć się pakietem sportowym CP, który dostępny będzie w domyśle przez Ipla.... dlatego zamierzam wziąć T-HD 1000 bez umowy.

Skoro nie jesteś w zasięgu, a chcesz cieszyć się pakietem dostępnym w IPLA, to po co Ci T-HD 1000? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam gniazdo do Internetu w pomieszczeniu z TV i planowanym t-hd 1000 tak więc nie ma z tym problemu, proszę o info jak wygląda codzienne użytkowanie ipla na tym sprzęcie jeśli chodzi o stabilność, jak często ten sprzęt zamraża obraz, zawiesza się itd. zwłaszcza w aplikacji ipla

 

Czyli co do hdd rozumiem, że konieczna jest inwestycja: zakup dekodera CP, bo taki w kieszeni wyciągnięty z laptopa nie jest kompatybilny

 

Skoro nie jesteś w zasięgu, a chcesz cieszyć się pakietem dostępnym w IPLA, to po co Ci T-HD 1000?

 

zasięg z pewnością się pojawi, bo mux 4 jest tworzona i objąć ma wedle zapowiedzi 80% kraju , i tak zamierzam korzystać z NTC i jest to jedna z ciekawszych propozycji na rynku, gdyż daje wiele dodatkowych możliwości o których piszą forumowicze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...