Skocz do zawartości

Dekoder T-HD 1000


Ficiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam przymierzam się do zakupu tego wynalazku, planuję w pełni korzystać z dostępnych opcji i:

1. Jak wygląda w tym sprzęcie nagrywanie z podpiętego hdd, czy pojawiają się jakieś problemy?, ile miejsca zajmuje 1h nagrania materiału w jakości hd i sd?

Nagrywanie jest stabilne, nie ma żadnego problemu. 1 godzina w SD nagrania zajmuje nie cały 1GB, w HD jeszcze nie nagrywałem.

 

2. Z mapki zasięgu wynika, że moja miejscowość pozbawiona jest zasięgu TV mobilnej, chcę cieszyć się pakietem sportowym CP, który dostępny będzie w domyśle przez Ipla.... dlatego zamierzam wziąć T-HD 1000 bez umowy. Czy przy podpięciu Internetu do dekodera po LAN są jakieś problemy? - jak wygląda stabilność łącza szczególnie w jakości 720p ? Czy dekoder zamula proszę o info użytkowników, którzy robią coś więcej z dekoderem po za przerzucaniem kanałów :)

W aplikacji IPLA która jest w dekoderze nie masz możliwości dostępu do pakietów EXTRA, masz tylko podstawową IPLĘ. Jak podepniesz LAN nie ma żadnego problemu z połączeniem z Internetem, stabilność jest bardzo dobra. Na pytanie czy się zawiesza , owszem tak, ale tylko podczas IPLI gdy chcesz wybrać jakiś materiał, a nie poczekasz aż wszystkie inne na danej stronie się załadują. Ja mam go od początku czerwca 2012, i przez ponad rok czasu nie natrafiłem na żadne niespodzianki. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka może być przyczyna tego że dekoder nie wyszukuje kanałów TV mobilnej, pomimo tego że sygnału jest pod dostatkiem (działało bez zarzutu dwa miesiące, pewnej osobie ubzdurało się wyszukiwanie listy kanałów na nowo :oops: )? Jak rozwiązać ten problem zanim zadzwonię na infolinię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w instalacji i moc sygnału. Skąd wiesz że masz dobry sygnał sprawdzałeś ?? jak masz dobry zobacz dobrze kabel czy masz podłączony, masz jakieś przejściówki , trójniki rozdzielacze ?? bo u mnie niekodowane były idealne a z tv mobilnej nie dało się oglądać okazało się że miałem kabel łączony i była na nim strata a druga sprawa rozdzielacz był made in china i na nim też była strata sygnału. Te kodowane kanały są czułe bardzo dlatego sprawdź wszystkie połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka może być przyczyna tego że dekoder nie wyszukuje kanałów TV mobilnej, pomimo tego że sygnału jest pod dostatkiem (działało bez zarzutu dwa miesiące, pewnej osobie ubzdurało się wyszukiwanie listy kanałów na nowo :oops: )? Jak rozwiązać ten problem zanim zadzwonię na infolinię?

 

a skąd oglądasz?

Ja dzisiaj mam problem w centrum Warszawy, antena pokojowa i nie znajduje sygnału w ogóle na kanale 37. Od roku działało ok a teraz nic, nawet nie drgnie sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy ktoś z forumowiczów zaktualizował oprogramowanie tego dekodera do wersji 1.38.... bez pendrive jeśli tak to proszę o opis jak to zrobić bo ja próbuję już od 2 miesięcy i nic nie znajduje.

Podłącz dekoder do internetu i wyszukaj nowej wersji, jeśli nie masz takiej opcji pozostaje tylko pendrive i wgranie aktualizacji ze strony CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tak się stało od momentu uruchomienia dodatkowego nadajnika na PKiN, ale kolejny nadajnik uruchomiono dopiero parę dni temu. Być może nie wszystko jest jeszcze dokładnie ustawione i trzeba poczekać. Możesz spróbować jeszcze z położeniem odbiornika czy anteny (jeżeli masz pokojową).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 12 sierpnia, przez kolejne dni, były prowadzone prace mające na celu zainstalowanie dodatkowej anteny nadawczej pod multipleks TV Mobilnej. Korzystając z tych kamer (link) nagrałem część prac, niestety już tylko od momentu kiedy nowa antena była zainstalowana (ta tuba powyżej):

,
.

 

Odpowiedni wpis pojawił się już w wykazie pozwoleń UKE (link), natomiast pozostałe wykazy powinny być wkrótce zaaktualizowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie tutaj poruszyć temat rezygnacji, ponieważ we właściwym tematycznie wątku niektórzy nawet nie wiedzą że CP nadaje DVB-T kodowane na MUX-4. Posiadam dekoder T-HD 1000 na własność z umową na 12 m-cy zawartą 01-03-2013r. i przygotowałem taki oto wzór wypowiedzenie na podstawie Umowy Abonenckiej Część B pkt 7 ppkt ii. :

 

Nazwisko i imię miejscowość / data

Pesel: xxxx, Umowa abonencka z dn. xxxxx, Numer ntc2013/3/xxx

Nr dostępu warunkowego Dekodera Podstawowego xxxxxxxx

 

Cyfrowy Polsat S.A. Ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa

 

O Ś W I A D C Z E N I E

Ja niżej podpisany oświadczam, że wyrażam wolę aby umowa Abonencka Numer ntc/2013/3/xxx wygasła z ostatnim dniem Okresu Podstawowego.

Z poważaniem:

podpis.

 

List polecony za potwierdzeniem odbioru.

Bardzo proszę o opinie do tego wzoru.

Dziękuję i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam dekoder T-HD 1000 z pakietem Ekstra. Mam też dodatkową antenę pokojową i niestety nie mogę odbierać kanałów z pakietu Ekstra. C

 

Czy do tego dekodera trzeba jakąś specjalną antenę? Dodam też, że mieszkam w śródmieściu, w bloku, więc według mnie problemów z zasięgiem być nie powinno?

Bardzo proszę o pomoc w tej kwestii. Infolinia CP nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie pasować taka, jest to antena bez żadnego wzmacniacza i na pewno się sprawdzi LINK. Jak ma się trochę wolnego czasu i trochę zdolności można zrobić coś takiego LINK. Nie kupuj żadnych anten z napisem DVB-T w marketach, gdyż to strata pieniędzy, a efekt odbioru może rozczarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Czy zauważyliście że na tych dekoderach lista operatora wcale nie jest aktualizowana? Gdy kupiłem ten dekoder to lista była jakoś tam poukładana. Na przykład wszystkie kanały sportowe obok siebie. Lecz tera gdy do DVB-T dodawane są nowe kanały to po przeszukaniu muxów pakowane są one na koniec listy na dziwacznych pozycjach 301, 302, 303. Mówię tu u takich kanałach jak TVP Rozrywka, TVP Info, w moim przypadku TVP Kielce. Za chwilę do DVB-T trafią TVP ABC i TV Trwam i zapewne dekoder też niechlujnie wrzuci je na szary koniec. Cyfrowy Polsat powinien się trochę postarać i poukładać jakoś te kanały. Niech umiejscowi TVP ABC na przykład obok kanału Nickelodeon aby na tej liście była jakaś logika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki układ jest w dekoderach od ostatniej zmiany softu, wcześniej kanały z listy operatora były na pozycjach 1-34, 301, 302 a następnie dopiero od 1024 co było gorszym rozwiązaniem. Na szczęście można w tym dekoderze stworzyć własną listę kanałów bez najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...