Jump to content
Ficiek

Dekoder T-HD 1000

Recommended Posts

Do DjTomy.

Proszę o info w której "biedronce" w Świętochłowicach zalegają te dekoderki?

@zibi-s:

Multiscreen to możliwość dołączenia dodatkowego urządzenia (zakupionego w ofercie prepaid) w ramach jednej umowy:

- do stacjonarnego urządzenia głównego (T-HD1000/210/200) – możliwość dołączenia urządzenia mobilnego (M-T5000);

- do mobilnego urządzenia głównego (M-T5000) – możliwość dołączenia urządzenia stacjonarnego (T-HD1000/210/200).

Serdeczne dzieki, ale czy istnieje mozliwość dołaczenia do stacjonarnego urządzenia głównego na umowę (T-HD1000/210/200) – drugiego urządzenia stacjonarnego pre-paid (T-HD1000/210/200) ?

Zawiodłem się na tym dekoderze :( po nie całych 2 miesiącach się zawiesił a przynajmniej mam takie wrażenie, co noc wyłączałem od prądu ten dekoder a teraz nie chce się włączyć świeci się tylko czerwona dioda a nie raz pomarańczowa, a na pilot nie reaguje dekoder :/ może ktoś wie co na to poradzić.. Jutro nie będzie już telewizji ;(

Wygląda na to że odbiornik nie jest do kupienia. W Poznaniu w APS-ach jest dostępny tylko na umowę, natomiast w prepaidzie nie do kupienia choć centrala CP twierdzi, że jest oferowany w sieci sprzedaży. Trochę to dziwi bo z jednej strony fabryka CP cierpi na nadprodukcję, z drugiej strony nie ma odbiorników do kupienia. Nawet z HD-210 jest kłopot.

Ja wolę prepaid akurat; umowa dla mnie odpada. Podobno wycofali większość sprzętu z Poznania i skierowali na tereny gdzie nastąpiły wyłączenia telewizji analogowej: Gniezno, Słupca, Konin.

Nabyłem dzisiaj dla rodziców T-HD 1000 z umową na 18 miechów.Jestem pozytywnie zaskoczony jakością i funkcjonalnością dekodera.Są oczywiście pewne niuanse do poprawki jak brak możliwości edycji listy ulubionej ale poza tym dekoderek chodzi jak ta lala;).Szczególnie spodobała mi się "rozwijana" w pasku info informacja o kolejnych audycjach.

Wygląda na to że odbiornik nie jest do kupienia. W Poznaniu w APS-ach jest dostępny tylko na umowę, natomiast w prepaidzie nie do kupienia choć centrala CP twierdzi, że jest oferowany w sieci sprzedaży. Trochę to dziwi bo z jednej strony fabryka CP cierpi na nadprodukcję, z drugiej strony nie ma odbiorników do kupienia. Nawet z HD-210 jest kłopot.

Thd 1000 jest tylko i wyłącznie w sprzedaży na umowę. W prepaidzie można zakupić the 210 ale tak jak wspomniales w poznaniu ich nie dostaniesz.

Od jakichś 2 godzin próbuję aktywować na THD1000 kanały z MUX-4 u znajomych (żółta siła sygnału z ~45%, zielona jakość sygnału z ~85% - obie stabilne jak skała, wczytuje EPG itd.) - dekoder zarejestrowany i promocyjnie aktywowany na te 6 miesięcy. Cały czas wisi E-016 czyli brak uprawnień. Teraz pytanie - są jakieś sztuczki żeby przyspieszyć aktywację czy jakiś kanał z MUX-4 na którym konkretnie przytrzymać dekoder? Czy po prostu czekać te +/- 3 godziny jak kazali na infolinii?

Mi aktywowali jeszcze podczas rozmowy z konsultantem, więc to chyba niezależnie od tego co i jak się ustawi.

Mam inne pytanie, czy są anteny które odbierają dobrze zarówno w polaryzacji pionowej jak i poziomej? No i czy są w "normalnej" cenie. Bo obecnie mam siatkę ustawioną normalnie i trochę mi przycina kanały te z MUX IV a jakbym ją obrócił to kanały bezpłatne by przycinało? Bo nie chce mi się włazić na dach żeby to sprawdzić;p

Dodatkowa antena w drugie gniazdko i problem z głowy ;)

U mnie aktywacja poszła po dosłownie kilku minutach.Na kanale Polsat News ale to chyba przypadek.

Heh no tak, zaczynam poznawać uroki infolinii CP. :D

Pierwszy konsultant przy aktywacji powiedział, że do 3 godzin będzie świecić, a drugi przed chwila stwierdził, że w ogóle nie widzi tego dekodera na moim koncie + mam sobie odpuścić, bo rejestracja trwa do 48h :/

Wieczorem z aktywacjami jest problem. Najlepiej pozostawić do jutra terminal włączony na którymś z kanałów MUX4. Ja, po zleceniu aktywacji ok. godziny 20, dostałem uprawnienia po 6 rano. Zarówno w przypadku MUX4 jak i opcji satelitarnej. Dodatkowo nie można zapominać, że jest weekend.

Mam inne pytanie, czy są anteny które odbierają dobrze zarówno w polaryzacji pionowej jak i poziomej? No i czy są w "normalnej" cenie. Bo obecnie mam siatkę ustawioną normalnie i trochę mi przycina kanały te z MUX IV a jakbym ją obrócił to kanały bezpłatne by przycinało? Bo nie chce mi się włazić na dach żeby to sprawdzić;p

Są takie anteny siatkowe z dwiema dodatkowymi warstwami. Czyli normalna, zwykła antena siatkowa, ale mająca trzywarstwową siatkę. Odbiera obie polaryzacje. Koszt to 50-65 zł.

Są takie anteny siatkowe z dwiema dodatkowymi warstwami. Czyli normalna, zwykła antena siatkowa, ale mająca trzywarstwową siatkę. Odbiera obie polaryzacje. Koszt to 50-65 zł.
Możesz mi wskazać np na allegro jak to wygląda?

Nie mogę znaleźć na allegro, ale postaram się załatwić jakieś zdjęcia i może dokładny model tej anteny.

A masz taką antenę? Jeśli nie, to sądzę, że sprzedającemu chodziło o odbiór w polaryzacji poziomej lub pionowej (w zależności od montażu). Są też anteny siatkowe z tzw. "agrafką", jest to dodatkowy dipol pętlowy w pionowej polaryzacji, jednak działa tylko w paśmie vhf-3, na którym już nie będzie telewizji analogowej ani cyfrowej. Te anteny bardzo kiepsko się sprawowały.

To jest prosta antena siatkowa. Nie posiada ona żadnych elementów (dipoli) pionowych, także nadaje się tylko do polaryzacji poziomej lub pionowej (w zależności od montażu), nie obu naraz.

Do poprawnego i jednoczesnego odbioru w dwóch polaryzacjach potrzebna jest: Antena Helikalna bądź tzw. Cross Yagi. Oczywiście nikt takich nie produkuje do telewizji.

Odbiornik T-HD 1000 ma chyba dwa gniazda antenowe, więc zawsze istnieje możliwść poprowadzenia drugiego przewodu i podłączenia osobnej anteny.

Witam

tak jak najbardziej antena TV:N LUX odbiera sygnał pionowy i poziomy. Polecamy do tego ten model.

pozdrawiam

Krzysztof D.

przedstawiciel handlowy

e-mail: [email protected]

tel. 880 xxx xxx

No właśnie odbiera to i moja zwykła siatka co ma z 10 lat, ale ja chciałbym obraz ostry i bez pikselozy przy szybszej akcji.