Skocz do zawartości

Dekoder T-HD 1000


Ficiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Też przymierzam się do zakupu tego tunera, ale coś się chyba dzieje, jak wynika z Waszych wypowiedzi, jest mała obawa.

 

Od kilku lat jestem fanem Formuły 1, niestety od tego roku na żywo można oglądać jedynie na Polsacie Sport. Druga sprawa to, że często pracuje w niedziele i dlatego będę potrzebował mieć możliwość nagrywania wyścigów. Po przyjściu do domu dopiero obejrzę.

 

Można do niego podpiąć jedynie zewnętrzny dysk HDD, dysk musi obsługiwać standard USB 2.0. Jestem ciekaw czy jak dysk będzie miał USB 3.0 to czy ten tuner T-HD 1000 poradzi sobie z nim. Dla przykładu - mój Blu-ray nie czyta pendrive z USB 3.0 stąd moja obawa, czy tuner Polsatu sobie poradzi. Może ktoś już testował dyski z USB 3.0 w tym tunerze ?

 

Jak już kupię tuner będę potrzebował dysk HDD, myślę nad takim do 200 zł:

1) Hitachi Touro Mobile 500 GB USB 3.0 (maksymalny transfer: 4.8 Gb/s) [miałem od 1987 roku przez 20 lat VIDEO tej firmy - niezniszczalne]

2) A-DATA DashDrive HV610 500GB USB 3.0 (maksymalny transfer: 5 Gb/s | prędkość odczytu: 109 MB/s | prędkość zapisu: 107 MB/s)

 

Czy takie dyski z interfejsem 3.0 będą współpracować z tym tunerem Polsatu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem go z dwoma dyskami Seagate i Vetrbatim USB3.0. Żaden nie działał. Dyski 2,5cala USB3.0 bez własnego zasilania chyba nie podejdą. Prawdopodobnie za słaby zasilacza jest w tym dekoderze. Może jakieś inne dyski działają. Nie wiem czy on w ogóle NTFS czyta, czy nie musi być FAT32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim dysku ADATA 640 GB mam NTFS i śmiga "prawie" bez problemu, podobnie jak z FAT32 . Problem mam jedynie wtedy, gdy mam podłączony dysk i wyłączę dekoder, to po ponownym włączeniu już go nie widzi i muszę wyciągnąć i po chwili włożyć ponownie kabel USB od dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem go z dwoma dyskami Seagate i Vetrbatim USB3.0. Żaden nie działał. Dyski 2,5cala USB3.0 bez własnego zasilania chyba nie podejdą. Prawdopodobnie za słaby zasilacza jest w tym dekoderze. Może jakieś inne dyski działają. Nie wiem czy on w ogóle NTFS czyta, czy nie musi być FAT32.

Czyli nie ma co ryzykować i lepiej kupić zewnętrzny dysk HDD z interfejsem USB 2.0.

Czy prędkości dysku mają tu duże znaczenie ?

 

Zadałem również pytanie Cyfrowemu Polsatowi, czy dyski z USB 3.0 będą działać z tunerem, odpowiedź:

Informujemy, że złącze USB 2,0 jest wstecznie kompatybilne ze złączem USB 3,0.

Dysk ze złączem USB 3,0 może zostać podłączony do złącza USB 2,0.

 

Myślę, że najlepiej jak skorzystam z opcji - 'bez umowy' za 149 zł, "w prezencie otrzymujesz: 6 miesięcy pakietu Ekstra".

W moim przypadku, gdy nie wiem czy będzie dobrze odbierał MUX 4 nie będę pchał się w umowy na 29 miesięcy.

 

Edycja

Kupiłem dzisiaj w salonie Cyfrowego Polsatu tuner za 149 zł oraz dysk HDD 340 GB za 210 zł.

Na razie próbowałem posortować kanały, ale nie doszedłem jak :) W poprzednik tunerze Wiwa HD 50 było to takie proste i w dodatku można było kasować niepotrzebne programy :)

Jeszcze z odbiorem MUX4 będę musiał się uporać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się informacja że bardzo dobrze w tym dekoderze T-HD 1000 działa nagrywanie na dysku Samsunga M3 Portable 500GB USB 3.0.

Dysk przenośny tylko testowałem na tym odbiorniku ale mam takie spostrzeżenia może się komuś przydadzą:

1/ dekoder formatuje dysk do FAT32, pierwotnie był NTFS.

2/ sposób nagrywania jest bardzo przyjazny do obsługi, powiem ze nawet lepszy niż w TV Sony w który to używam tego dysku,

3/ przy podłączeniu dysku do innego T-HD 1000 działa bez konieczności ponownego formatowania i adaptacji, nie mogę tylko odtworzyć nagranych w poprzednim modelu nagrań i brak jest zapisanych nazw audycji.

4/ sprawdzałem czy można odtworzyć w komputerze nagrane audycje niekodowane FTA ale nie udało się to mimo że czytałem w teście tego odbiornika w miesięczniku SAT KURIER Nr 2 z 2013 r. ze można),

5/ jeżeli ktoś włącza nagrywanie audycji na programie z Własnej Ulubionej Listy to po dokonaniu nagrania odbiornik powraca do nieedytowanej głównej listy programowej.

6/ odłączając dysk od dekodera należy stosować z menu funkcji bezpiecznego wyłaczania dysku aby go nie uszkodzić.

7/ bardzo sprawnie też działa funkcja timer shifting (Pause/play)

Ogólnie mówiąc jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4/ sprawdzałem czy można odtworzyć w komputerze nagrane audycje niekodowane FTA ale nie udało się to mimo że czytałem w teście tego odbiornika w miesięczniku SAT KURIER Nr 2 z 2013 r. ze można),

 

Jest taka możliwość, zainstaluj K-Lite Codec, wejdź w folder w którym T-HD 1000 zapisuje pliki, one będą nie będą powiązane z żadnym MediaPlayerem, ale gdy otworzysz w Media Player Classic ( instaluje się razem z K-Lite ) , bez problemu odtworzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie próbowałem posortować kanały, ale nie doszedłem jak :) W poprzednik tunerze Wiwa HD 50 było to takie proste i w dodatku można było kasować niepotrzebne programy :)

 

W T-HD1000 nie ma edycji listy kanałów. Możesz wykonać wyszukiwanie kanałów bez sortowania według operatora, wtedy kanały będą posortowane według LCN.

Możesz na włączonej liście kanałów zielonym przyciskiem kanał dodać do listy ulubionej. Lista ulubionych również nie jest edytowalna, więc na listę ulubionych musisz dokładać kanały według kolejności jaką finalnie chcesz osiągnąć. Taka przypadłość jak w wersjach satelitarnych dekoderów produkcji CPT. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem go z dwoma dyskami Seagate i Vetrbatim USB3.0. Żaden nie działał. Dyski 2,5cala USB3.0 bez własnego zasilania chyba nie podejdą. Prawdopodobnie za słaby zasilacza jest w tym dekoderze. Może jakieś inne dyski działają. Nie wiem czy on w ogóle NTFS czyta, czy nie musi być FAT32.

Dodam ze wspomniany wcześniej dysk Samsunga M3 Portable 500GB USB 3.0 jest wielkości 2,5 cala z zasilaniem przez USB.

Do FAT32 dekoder sam formatuje dysk wcześniej pytając o to.

Działa prawidłowo zarówno na USB z tyłu dekodera jak i na tym w przednim panelu.

 

@lukasz1981

Pamiętaj że w MUX-4 Cyfrowego Polsatu antena musi być ustawiona w Polaryzacji Pionowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, uporałem się z tym w tym temacie -> https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=137&t=23010&p=939336#p939336

 

Z plusów i minusów jakie udało mi się zaobserwować (w porównaniu do mojego poprzedniego tunera wiwa hd-50):

+ możliwość podczas nagrywania programu oglądania nagranych wcześniej programów

+ dobry zasięg pilota i fajne rozłożenie przycisków

+ przejrzystość nagranych programów (tytuły, opisy)

+ dobry odbiór kanałów nawet jeśli moc sygnału nie jest za mocna

+ ipla

 

- brak możliwości sortowania i usuwania kanałów (można jedynie utworzyć listę uslubionych programów)

- bardzo krótka lista EPG (maksymalnie 2 dni, a czasem krócej)

- brak możliwości wydłużenia nagrania zaprogramowanych kanałów (np. w EPG naciskam przycisk nagrywania jakiegoś programu, a chciałbym aby się nagrał 5 minut dłużej, ponieważ niektóre programy są lekko wydłużone w porównaniu do EPG)

- czasem, gdy przełączam telewizor między tunerem a DVD, po powrocie na sygnał tunera mam tylko dźwięk (muszę wyłączyć i włączyć ponownie tuner i telewizor).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam następujący problem z tym dekoderem a mianowicie nie mogę dodawać kanałów do ulubionych, jak wejdę w ustawienia następnie w lista kanałów nie wyświetla się zielony symbol i napis DODAJ DO ULUBIONYCH. Dopiero jak wcisnę niebieski klawisz to to pojawia się komunikat i po powtórnym wciśnięciu niebieskiego pojawia się zielony symbol (dodaj do ulubionych) ale mimo to po wciśnięciu nic się nie dzieje. Dodam że przycisk na pilocie działa poprawnie bo w innym miejscu menu sprawdzałem.

Wersja softu to 1.38.1.0.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój nos, to dekoder jest do serwisu lub wymiany. Wymiana jeśli jest zakupiony/wydzierżawiony w ramach umowy abonenckiej i umowa jest aktywna lub dekoder został zakupiony jako pre-paid z aktywnym (opłaconym) pakietem Ekstra. Pozostałe przypadki to wysyłka do serwisu: Cyfrowy Polsat, ul. Łubinowa 4A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest, przynajmniej od wczoraj, problem z poprawnym działaniem aplikacji IPLA na tym dekoderze? Praktycznie "ładuje" się tylko zakładka 'Polecane', a przechodząc na inne wypisuje: Błąd 6280. Reset, przywrócenie ustawień fabrycznych nie przyniosło poprawy działania. Dzwoniąc na infolinię CP dowiedziałem się tylko od konsultantki, że w tym dekoderze nie ma IPLI... podziękowałem za rozmowę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest, przynajmniej od wczoraj, problem z poprawnym działaniem aplikacji IPLA na tym dekoderze? Praktycznie "ładuje" się tylko zakładka 'Polecane', a przechodząc na inne wypisuje: Błąd 6280. Reset, przywrócenie ustawień fabrycznych nie przyniosło poprawy działania. Dzwoniąc na infolinię CP dowiedziałem się tylko od konsultantki, że w tym dekoderze nie ma IPLI... podziękowałem za rozmowę ;)

 

Problem jest od 3 tygodni, ale jak widać w CP tego nie widzą. Ja wchodzę w następne kategorie przez opcję "polecane", a z nich powrót lewym guzikiem. Mam nadzieję że szybko to rozwiążą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem, że tylko u mnie taki problem.

 

Wczoraj tuner mi się zawiesił, oglądałem coś na ipli, nagle się zatrzymało i powrót był już nie możliwy. Wyłączyłem go czerwonym przyciskiem na pilocie, po włączeniu go brak obrazu i tak kilka razy. Potem 2 razy wyciągnąłem wtyczkę z kontaktu, dopiero za 3 razem się obudził. Już myślałem, że się nie obudzi. A wyścig Formuły 1 już w niedziele :)

 

Wydaje się się strasznie nieudany i niedopracowany ten tuner.

 

Oglądam właśnie nagranie z Polsat Sport i straszna pikselioza na telewizorze jest widoczna (jak bym oglądał obraz o małej rozdzielczości), chyba że tuner za bardzo to kompresuje i efekt jest beznadziejny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mam pecha z tym tunerem, lubi się zawieszać.

 

Ostatnio dałem pauzę podczas oglądania jakiegoś programu, przyszedłem za kilka minut, daje play i nic - zawias, trzeba było z prądu wyłączać, za drugim razem się obudził (po pierwszym razie był tylko dźwięk).

Dziś zaś oglądałem nagranie, po 15 minutach zawias, żaden przycisk nie działa, znów wyłączenie kabla i potem powstał, ale jest sukces bo obudził się po pierwszym restarcie.

 

Miałem wcześniej 2 inne tunery, ale się tak nie zawieszały.

Macie często zawiasy w tym tunerze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...