Skocz do zawartości

Dekoder T-HD 1000


Ficiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

tak jak pisałem w poprzednim poście, mieszkam w Krakowie (Płaszów), według interaktywnej mapki na http://www.dvbtmap.eu/ mam w promieniu 6 km nadajnik na ulicy Hallera (który nadaje Polsat Sport i Polsat Sport Extra i pozostałe programy pakietu Extra), a drugi nadajnik który nadaje pozostałe 3 multipleksy to Chorągwica w promieniu 13 km. Podłączyłem dekoder do telewizora i nie znalazło ani jednego programu. Jak to możliwe? Trzeba coś aktywować w cyfrowym polsacie?

 

edit: Zadzwoniłem na infolinię, okazuje się że musi być podłączona antena (pokojowa powinna wystarczyć), co dla mnie przy tak bliskiej odległości od nadajników jest absurdem, ale najwidoczniej ta antena wbudowana w dekoder jest mizernej jakości, w związku z tym mam wielką prośbę, czy ktoś z forumowiczów mógłby mi doradzić która z poniższych anten będzie najlepszym wyborem?

 

http://www.ceneo.pl/14082180

http://www.ceneo.pl/20206082

http://www.ceneo.pl/13265684#tab=click

 

Moja lokalizacja to ulica Turka, Kraków (najbardziej zależy mi na odbiorze MUXU płatnego z ulicy bodajże Hallera)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem od kilku miesięcy posiadaczem T-HD 1000 Moja lokalizacja to +/- środek między 2 nadajnikami ze Skawiny i Hallera . Z obydwu stron blok otoczony wieżowcami a dekoder na parterze w mieszkaniu z betonowych płyt . Po podłączeniu anteny wykonanej w 20 minut wg tej strony:

http://www.cnet.de/41001557/die-beste-e ... o-basteln/

odbiór kodowanego MUX idealny - nawet na wewnętrznej antenie słabo ale łapie tylko dekoder stoi ( a właściwie wisi) w bardzo dziwnej pozycji :D

MUX 4 w Krakowie nadaje z 4 nadajników : 1 - UL Hallera 2- Kraków Kopiec 3 -Elektrociepłownia Skawina 4- Nowa Huta ul Ujastek

Owszem nie są to moce i wysokości anten tak jak na Chorągwicy jednak sądzę ,że inna polaryzacja zdaje się poprawiać propagację. Na tej prościutkiej antenie (schowanej za szafką RTV) z 1 m drutu i 2 metrów kabla koncentrycznego nie złapałem MUX 3(???) natomiast MUX 2 i 1 chwilowo szatkują ale sądzę ,że jak wyniosę na balkon tylko kupię z 7 m kabla koncentrycznego będzie ok.

Co do samej zawartości części kodowanej to powiem tylko tyle:

np. Kino Polska dziś : Stawka większa niż życie odc. bodaj 11, potem Pułkownik Kwiatkowski i Seksmisja a jutro Czterej Pancerni :lol2: TVP Seriale :Stawka odc. 7 potem M Jak Miłość , Ojciec Mateusz a jutro: Święta wojna ,Ojciec Mateusz itp. itd.. Owszem sportowe kanały czy Nickeldeon lub Polsat Film warto czasem oglądnąć :P

Co do dekodera: IPLA okrojona ale chodzi płynnie, pilot łapie pod bardzo dziwnym kątem , raz się zawiesił przy przeglądaniu teletekstu . W tej cenie i z tą ofertą nie ma co narzekać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Mam mały problem i pytanie. Kupiłem wczoraj do telewizji naziemnej dekoder cyfrowego Polsatu T HD 1000. Zarejestrowałem go w punkcie CP około 16-00. Jak go uruchamiałem w domu około godziny 18-00 to wyszukał 22 kanały niekodowane i 0 kanałów kodowanych a mam mieć pakiet extra przez 6 miesięcy za darmo a potem około 10 zł można na miesiąc mieć te kanały.

 

Moje pytanie dlaczego nie wyszukuje tych kodowanych kanałów ?? dzwoniłem do CP to powiedziała czekać 48h. Antena naziemna ok mi się wydaje działała wiele lat, a już miałem na tej antenie dekoder dvb-t i było ok ale skusił mnie ten CP z powodu pakietu extra. Dodam że robiłem automatycznie szukanie wczoraj chyba z 5 razy i zawsze niekodowany wyszukuje a kodowane nie. Słyszałem że trzeba kręcić anteną tak ?? czy po prostu oni muszą coś aktywować i wtedy jak dam wyszukiwanie to wtedy znajdzie ??

 

Mieszkam na linii Gliwice - Mikołów Pani z Cp sprawdzała i tu jest dobry zasięg do tych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUX-4 nadaje w polaryzacji pionowej, a nie poziomej jak pozostałe i pewnie będziesz musiał lekko zmodernizować instalacje antenową (po to THD-1000 ma aż dwa gniazda antenowe). Pamietaj też, że nadajniki MUX-4 są w innych lokalizacjach, stąd też może być konieczne inne ustawienie anteny. Może wystarczy ustawić antenę lekko pod kątem do obu nadajników i wtedy da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podpisałem żadnej umowy, wziąłem dekoder za 149zł w punkcie CP i aktywowałem go tam zaraz i teraz leci te 6 miesięcy za darmo a potem można doładować w punkcie CP i znowu oglądać. Mieszkam w Paniówkach trasa Gliwice- Mikołów. Czyli na 100% mam źle ustawioną antenę a nie że CP jeszcze czegoś tam nie aktywował ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podpisałem żadnej umowy, wziąłem dekoder za 149zł w punkcie CP i aktywowałem go tam zaraz i teraz leci te 6 miesięcy za darmo a potem można doładować w punkcie CP i znowu oglądać. Mieszkam w Paniówkach trasa Gliwice- Mikołów. Czyli na 100% mam źle ustawioną antenę a nie że CP jeszcze czegoś tam nie aktywował ??

Tak, masz żle ustawioną antenę, gdyby była to wina CP, to by wyszukiwało 8 kanałów TV i 12 radiowych ale nie miał być możliwości ich oglądania, a na ekranie był by komunikat o braku dostępu. Jak masz okna na zachód i południe ustaw antenę na Rybnik, jak na wschód do na Tychy, a jeżeli na północ to wtedy na Bytom, powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że podstawowe multipleksy są nadawane z dużymi mocami z Kosztowów, a płatny multipleks z mniejszymi mocami z kominów, także kierunek ustawienia anteny się nie pokrywa. Do tego dochodzi fakt, że płatny multipleks jest nadawany w przeciwnej polaryzacji (fala radiowa układa się w linii góra-dół, a nie lewo-prawo jak przy poziomej polaryzacji), dlatego antena musi być obrócona o 90st wokół własnej osi. Odbiornik T-HD 1000 posiada drugie gniazdo antenowe, także nie powinno być żadnych problemów z doinstalowaniem dodatkowej antenki skierowanej na jedną z trzech lokalizacji: Bytom, Katowice, Rybnik, najlepiej chyba jednak skierować drugą antenę na Rybnik.

 

Najwidoczniej operator zapomniał dostawić doświetlenie w Gliwicach, bowiem w tym rejonie na mapkach zasięgu pojawiają się dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, musiałem wymienić antenę,kupiłem w Rtv Euro Agd najlepszą jaka mieli antenę z telkomu i zamontowałem na dachu ustawiłem na Rybnik i jest wszystko i kodowane Polsatu 8 i niekodowane 22 + chyba z 20 czeskich. Nie trzeba mieć dwóch anten do tego dekodera. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam problem z tym dekoderem - nie działa lub działa jak chce MUX 3 - czarny ekran, obraz pojawia się po kilku-kilkunastu sekundach, pikseloza. Inne MUX-y, w tym czeskie, OK. Sygnał na MUX 3 - siła 100%, jakość ok. 90%. Dekoder wymieniłem i dalej to samo. Jakieś sugestie?

Dodam, że na tej samej instalacji telewizor, Pace z Cyfry i Ferguson Ariva 210 działają bez zająknięcia.

UPDATE - zawiozłem dekoder na działkę - sygnał słabszy ponad dwa razy dalej od nadajnika we Wręczycy. MUX 3 brak, MUX 1 i 2 OK, MUX 4 na granicy zasięgu, raz jest raz nie ma. Jestem po drugiej wymianie dekodera i cały czas taki sam piach, pomóżcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...