Skocz do zawartości

Dekoder T-HD 1000


Ficiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pendrive jak najbardziej. Np. nie potrzebuję nagrywać wszystkiego i tego przechowywać. Interesujący film, program którego w danym momencie nie mogę oglądnąć nagrywam i kasuję. Po co wydawać tyle kasy na dysk CP. A i z dyskami zewnętrznymi są chyba problemy nie wszystkie współpracują z tym dekoderem. Poza tym skoro inni producenci oferują taką możliwość to dlaczego tu ma być takie ograniczenie. To jak z Orange który jako jedyny pozostał przy simlocku w telefonach, a takie rozwiązanie nie przynosi za wiele korzyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pendrive jest w chińczykach tyko dlatego, że tam nie ma obsługi timeshift (tylko jak włączysz II to wtedy zaczyna udostępniać tą usługę), a dekoder polsatu podobnie jak N-ki ma to zrobione tak jak być powinno. Zmieniasz kanał i zaczyna zapisywać na dysk. Nie musisz nic naciskać!

Pendrive w takim przypadku padłby po tygodniu ostrej zabawy z tunerem - dodam że dyski mają cache (teraz około 8-32MB) czyli zapisują z lekkim opóźnieniem, co ogranicza bezsensowne pisanie po dysku w przypadku przełączania kanałów w poszukiwaniu interesującego programu.

 

Mam dysk 500GB w obudowie dodatkowo zasilanej. Wszystko śmiga ok. Myśle, że to obiegowa opinia że ten dekoder zachowuje się tak jak satelitarne dekodery Polsatu (tam trzeba mieć dysk od Polsatu). Według mnie trzeba mieć pecha żeby nie zadziałało, a jakby weszli w pendrive'y to by był czad, na infolinii byłoby tysiące osób udowadniających że ich pendrive USB 1.0 ma wystarczającą prędkość, by działać i to problem po stronie CP (teraz pendrive można kupić za 15zł jak i za 70zł w tej samej pojemności, wszystko zależy od prędkości kości na której jest storage).

 

W ten sam deseń można mówić o braku odtwarzania plików multimedialnych, ale póki co Polsat i N-ka sprzedają DEKODERY, a nie kombajny multimedialne jak popularne chińskie DVB-t tunery. Jak jest wszystko to nie może być za dobrze.

 

Po zmianie oprogramowania T-HD 1000 zostaje u mnie na stałe, Ariva T65... na sprzedaż lub kosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie po aktualizacji oprogramowania można dekoder podsumować tak (w porównaniu z innymi dekoderami DVB-T):

plusy:

- Ipla

- kanały kodowane

- wbudowana antena wewnętrzna

- 2 wejścia antenowe

- jednoczesne nadawanie przez SCART i HDMI

- auto time shift

- stabilność (w porównaniu z chińczykami)

- polski serwis i wymiana od razu w przypadku uszkodzenia

- możliwość tworzenia list ulubionych kanałów w dowolnej kolejności

 

minusy:

- brak obsługi pendrive (tylko dyski HDD)

- brak napięcia wysyłanego przez dekoder do wzmacniacza na antenę

- brak możliwości odtwarzania plików multimedialnych

- kanały na liście głównej posortowane albo wg LCN z emitela (http://tnij.com/ao7JB) albo wg CP - do wyboru przy instalacji

- brak możliwości przeszukania wybranego kanału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dekoder to jakaś porażka ;>.

 

Wczoraj zakupiłem w APS go i wiesza mi programy co jakiś czas, nie pomogła zabawa z anetną, moć sygnału mam na 100% a jakość na 80% i tak sie wiesza obraz na pare sekund a głos jest, wie ktoś co jest przyczyną ;/?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbiera wszystkie Muxy DVB-T (przecież musi być zgony z wymogami ministerstwa),

posortować listę główną (przy instalacji) można albo wg operatora (polsat na kan. 1) albo nie (wtedy tvp 1 hd na kanale 1).

Możesz dowolnie poukładać sobie kanały na listach ulubionych i korzystać z nich na co dzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest ktoś kto odbiera np. czeskie kanały , chce kupić rodzicom bo oni na nie patrzą , pytam bo np. w cyfrze w pace pvr jest dvb-t ale lista kanałów jest narzucana przez operatora i czeskich nie ma mimo że jestem w zasiegu .Polsat więc też tak może zrobić na swoim sprzęcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeskie i reszta kopii TVP są dostępne od pozycji 1024. Po zakończonej instalacji można stworzyć własną listę kanałów, nawet osobną dla kanałów czeskich. Zmiana między listami kanałów jest dostępna po naciśnięciu "niebieskiego" guzika w pilocie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mamy tylko dwie możliwości przy instalacji:

1. klikamy ok od razu dla automatycznej instalacji i wtedy zainstaluje sie podług ustawień Polsatu (1. polsat 2. tv4 3.tvp1hd 4.tvp2hd)

2. klikamy X i przechodzimy do menu instalacji, tam wybieramy zainstaluj automatycznie, ale wtedy mamy możliwość wyboru czy chcemy aby sortowanie nie było Polsatowe, ale...no właśnie wtedy korzysta z sortowania emitela, które robi na 1. TVP 1 HD ale na 2. TVP 2 bez HD... i trzeba tworzyć listę....

 

szkoda że programy TVP na liście Polsatu nie są bliżej siebie (region, kultura, historia, polonia razem), a także nie ma podglądu wizualnego listy z możliwością zmian na niej.

 

Po zmianie oprogramowania nagrywanie jest ok, stabilność lepsza, ale... operacje związane z timeshiftem i nagrywaniem mogą doprowadzić do zwiechy tunera.

A tak poza tym:

- timeshift wydaje się dość duży, niestety nigdzie nie jest opisane ile ten bufor ma minut

- można oglądać nagrania podczas nagrywania

- można przewijać podczas nagrywania

- przewijanie i anulowanie nagrywania (tzn.: nagrywamy i użyliśmy timeshift, a później nacisnęliśmy przerwij nagranie) może doprowadzić do zwieszki

- nagrywanie wreszcie odbywa się w okreśłonych porach (na starym sofcie dekoder niekiedy nagrywał z lekkim driftem czasowym)

- nagrania są bardzo jasno opisane

- podczas odtwarzania nagrania, aby podglądnąć pasek postępu trzeba kliknąć OK (wyświetla się wtedy też opis)

- przewijanie przód jest poprawnie realizowane zarówno w timeshift jak i nagraniach

- przewijanie w tył w nagraniach działa skokowo, ale w timeshift to jest istna porażka - są nawet zadyszki w wyświetlaniu obrazu (chwilowa pauza leczy sytuację)

 

a poza tym:

- czułość dekodera po zmianie oprogramowania wydaje się być większa, żadko freezuje, nigdy nie traci zupełnie sygnału (przedtem okresowo się zdażało, na innym moim tunerze było nawet gorzej)

- niekiedy przy przełączaniu potrafi trzasnąć w głośniku

- dekoder Irdeto niekiedy potrafi się wyłączyć (po długim oglądaniu FTA) i wtedy najlepiej przejść na TVN na chwilkę, a później na Polsat Sport, powinno załapać max po 2-3 sekundach - ciekawostka na innych kanałach Irdeto nie chce wstać tak szybko luib wogóle, trzba też najpierw włączyć TVN na 2 sek i dopiero przełączyć na polsat sport

- przełączanie kanałów szybkie (po podłączeniu dysku trochę wolniejsze, dysk zaczyna zapis po ok sekundzie)

- przy zamknięciu nieoczekiwanym, po ponownym włączeniu naprawiany jest dysk (podłączenie może trwać nawet... kilka minut) nagranie które odbywało się podczas zwiechy/restartu zostaje wykasowane/niezapisane

- jakość programów: HD wspaniała (wydaje mi się że lepsza niż na dekoderach N), SD zależy od żródła, mobilna TV - polsat film ogólnie średnio, nickelodeon raczej OK, comedy central zupełna porażka, polsat news ok, polsat sport zależy od materiału, sport extra słabiej od polsat sport ale też zależy od materiału, sport news raczej OK, kino polska róźnie ale gorzej od polsat film

- dekoder wydaje się że generuje lepszy obraz z opcji PEŁNY niż letter BOX (muszę dokładniej się temu przyjrzeć)

 

Ogólnie... dekoder jest naprawde fajny i za te pieniądze nie ma na rynku konkurencji (szkoda że nie odtwarza multimediów, ale podejzewam że nie chcą być posądzeni o wspieranie piractwa - dla każdego który ma brak tej funkcjonalności za złe niech odpowie sobie czy ma legalną wersję pliku z filmem, który chce odtwarzać na urządzeniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nowy soft parę rzeczy poprawił, ale nadal odbiornik nie potrafi w prawidłowy sposób zapisać dwóch wersji regionalnych TVP Info z MUX-1 odbieranych z dwóch różnych nadajników. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dzisaj t-hd 1000 wszystko chodzi ok , zrobiłem mały test odłączyłem antene i na antenie wew . mux płatny miał sygnał ( mam okolo 5 km do nadajnika )mimo to prosiło o podłączenie anteny 1 , czy da sie te anteny przypisać konkretnym kanałom czy jest jakaś opcja w tv -przy szukanu idzie szukac z trzech anten po co to jest jak potem woła o podłączenie anteny 1(chyba ze ten sygnał za słaby był )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji obsługi T-HD1000 jest nastepująco przedstawiony pobór prądu :

"Maksymalny pobór prądu przez dekoder w trybie aktywnym i w trybie uśpienia .... 2 A

Maksymalny pobór mocy dekodera w trybie wyłączenia ... 0,3 W (±10%).."

 

Wynika tego że: - tryb aktywny to oglądanie programów (zielone światełko)

- tryb uśpienia to inaczej "standBy, wyłaczenie dekodera przciskiem na pilocie (czerwona dioda)

Maksymalny prad 2A to jest ok. max. 10W, i wynika z tego że od momentu podłączenia do zasilcza dekodera mija ok. 20 sek.(pomarańczowe świecenie diody) do trybu StandBy.

Z trybu StandBy uruchomienie (pojawienie sie obrazu) trwa niecałe 2 sekund, co oznacza że dekoder w trybie uśpienia (standBy) jest ciagle w pełni aktywy do działania i pobiera praktycznie tyle samo prądu co w trybie aktywnym.

 

Co do trybu wyłączenia to wynika że jest to tylko pobór pradu przez sam zasilacz, po odłaczeniu kabla od dekodera. Jako że dekoder nie ma wyłącznika na dekoderze funkcja ta jest nie przydatna do niczego.

 

Podsumowując: Jeżeli dodana funkcja w nowym sofcie "Eco Auto Wyłączenie" wyłaczy tylko dekoder do funkcji StandBy (uśpienia) to jest zbędna ponieważ korzysci będą znikome, może 1 Wat oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zamówienie przez stronę internetową CP wiąże się z dodatkową opłatą za kuriera? chciałbym zamówić tą telewizję naziemną bez umowy, jestem w zasięgu ale nie mogę znaleźć czy kurier jest płatny. Bo jak tak to pójdę do APS. A drugie pytanie powiązane to czy w przypadku zakupu w punkcie(bez umowy) mam prawo oddać dekoder w ciągu iluś dni? Bo wiem, że przy kurierze mam na to 10 dni.

A może od razu ktoś wie czy to na antenie siatkowej będzie łapało 4MUX? bo na TV MUX1,2,3 łapię ze 100% jakością. Wiem , że to inna polaryzacja ale nie znam się czy na siatkowej to odbiorę. Mieszkam w Halinowie pod Warszawą a najbliższy nadajnik MUX4 mam chyba w Wiązownej czy Rembertowie. To trochę inny kierunek dla anteny niż ten co mam ustawiony(obecnie "na Warszawę" odbieram też TVN HD z pałacu więc albo mam na pałac albo na Raszyn i kątem łapię TVN HD). Anteny nie chciałbym zmieniać ponieważ jest na dachu i nie uśmiecha mi się teraz na niego wchodzić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz jakikolwiek inny dekoder lub telewizor z DVB-T to znając kanał nadawania TV Mobilnej Polsatu te odbiorniki powinny bezproblemowo wyszukać kanały kodowane. jezeli ich nie wyszukuja to musisz miec dodatkowa antenę.

Ten dekoderek ma 2 wejscia antenowe, tak że wcale nie musisz nic robic z obecna anteną.

Aby ogladac kodowane programy to musisz zadzwonic do CP i aktywowac darmowe 3-mce oglądania Pakietu Ekstra bez rejestracji, lub darmowe 6-m-cy ogladania wspomnianego pakietu ale z rejestracja twoich danych.

Odnośnie opłaty za kuriera zadzwoń do BO CP tel. 22 212 72 22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dzisaj t-hd 1000 wszystko chodzi ok , zrobiłem mały test odłączyłem antene i na antenie wew . mux płatny miał sygnał ( mam okolo 5 km do nadajnika )mimo to prosiło o podłączenie anteny 1 , czy da sie te anteny przypisać konkretnym kanałom czy jest jakaś opcja w tv -przy szukanu idzie szukac z trzech anten po co to jest jak potem woła o podłączenie anteny 1(chyba ze ten sygnał za słaby był )

 

Póki co to opcja "antena wbudowana" tylko pokazuje stan sygnału, nic więcej. Z każda wersją robię właśnie takie eksperymenty czy w końcu działa, z obserwacji nowej wersji mogę stwierdzić, że gniazdo anteny 2 działa teraz normalnie, po włożeniu kabla to gniazda , widzimy po naciśnięciu " czerwonego guzika" w pilocie na dowolnym programie stan sygnału z "antena 1" który w rzeczywistości jest z gniazda "antena 2" , więc może w następnym sofcie doczekamy się sygnału z "anteny wbudowanej" oraz ręcznego przełączania miedzy źródłami sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca odbiornik T-HD1000 pokazuje moc sygnału i jego jakość z dowolnego wejścia antemnowego na drugim wejsciu niepodłaczonym.

Innymi słowy jak tak jest u Ciebie to musisz byc bardzo blisko nadajnika MUX-4. U mnie w tej chwili sprawdzałem po podłaczeniu anteny do jednego z wejść sprawdzając sygnały w ustawieniach odbiornika pokazuje tylko śladowe ilości z drugiego wejścia niepodłaczonego zarówno na mux-ach FTA jak i na tym kodowanym Polatowskim.

Ja mam antenę odbierajace Mux-y FTA podłączone bezposrednio do wzamcniacza, a antenę do odbioru Mux-4 przez zwrotnicę antenową kanałową Thomson KBT211 aby nie odbierała sygnałów z Mux-ów FTA i ich zakłócała podłaczona tez do tego samego wzmacniacza.

Wszystko to jest wpięte w instalacją domową i spokojnie moge ten dekoderek wpiąc w dowolnym gniazdku RTV-SAT.

Wcześniej miałem korektory sygnału do wytłumienia niepotrzebnych sygnałów, ale udało mi sie kupić tą zwrotnice na znanym portalu internetowym i jest rewelacyjna, oczywiscie jeżeli pasuje układ knałów w niej do nadajników.

To ze dekoder odbiera raz wyszukane kanały z dowolnego podłączonego wejscia to ma wewnatrz swego rodzaju wvudowana zwrotnicę antenową.

Odnośnie anteny wbudowanej to nie moge nic dodać ponieważ do nabliższych Mux-ów mam ok. 40km i wogóle nic nie pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...