Skocz do zawartości

MUX 4 (TV naziemna Polsat Box)


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, pablo21 napisał:

Ale nie zostawił bo to kanał płatny i po co wszyscy mają mieć do niego dostęp. Kablówki i operatorzy pay TV by ich zjedli. No i dał zanętę dla tych wszystkich co mają stare TV lub dekodery/STB nie obsługujące DVB-T2/HEVC. :-)

I tak od 1 września 2021 r. w to miejsce wskoczy nowy kanał Wydarzenia24 w HD HEVC. Ta emisja to podwaliny pod nowy kanał, który zastąpi Superstację TV HD .:-)

 

Dziwne te "podwaliny". Z tego co czytam, sygnał PN HD, to popie... starego z nowym i polane nietypowym. Ja widzę w tym typowy "Polsat". Niestety, w tym przypadku, restart tunera/TV nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten wątek i rozumiem, że ten kanał można bezpłatnie, normalnie oglądać przy pomocy tunera dvb-t2 (mam box od canal Plus, który ma dvb-t2 i hevc) ?. Problem w tym, że jeszcze jest słaby zasięg tego mux bo u mnie (Nowy Sącz) w dalszym ciągu nie wyszukuje tej stacji. 

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Widz naziemnej telewizji napisał:

Polsat news nadaje w 10 bit, a test hevc tvp nadaje 8 bit dlatego u większości nie gra polsat news
wreszcie to zrozumiałem, a uparcie myślałam o rozdzielczości.
uczę się na swoich błędach ;)

 

@Specjalista Cyfrowy Polsat

Następna zła wiadomość: Powiedz swoim kumplom, że mają zmienić nadawanie z 10 bitów na 8 oraz normalną rozdzielczość, bo znowu Polsat News ogląda tylko garstka ludzi. Czy tak trudno zrobić tak, jak nadają inni?

Edytowane przez HansKlos
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Polsat powinien miec zakaz nadawania w DVBT. TVN i TVP takich szopek nie robia.

 

A juz hitem jest, ze we Wroclawiu nie da rady wyszukac kanalow z kanalu 41 na Vu+ Duo 4K SE, a z kolei telewizory wyszukuja bez problemu, ale tez to dziala jakby chcialo a nie moglo mimo sygnalu 100 na 100.

Edytowane przez PawelU1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łódź bez zmian (5 kW ERP, V). Tutaj jest dostępna lista zmian -> http://www.infotvfm.pl/images/InfoTvFm/pdf/20210601_lista stacji nadawczych mux-4.pdf

 

Łódź / EC ma być wyłączona 24.04.2022 r., a w zamian uruchomione mają być Łódź / Zygry i Łódź / Dąbrowa.

Edytowane przez Kamilx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie już Polsat wyleczył z zainteresowania MUX 4. Oczywiście przez swoje dotychczasowe działania. Już nie fascynuję się tym MUX'em i przynajmniej na rok o nim zapominam. Choćby jeden z powodów dlaczego - ot choćby dlatego, ze więcej problemów z poszerzaniem jego zasięgu, niż korzyści. Od kiedy MUX 4 pojawił się w Krośnie, to mam problemy z MUX 3 i kanałami TVP - szatkują jak tylko można najbardziej. Bardziej to już tylko można nie odbierać nic. MUX 3 nie da się oglądać !!!!! Non stop stopklatki i super, mega pikseloza !!!! :doh:

 

Jeszcze raz - ja dziękuję za MUX 4. Zniechęcono mnie skutecznie. Dziękuję ci Polsacie. :hello::chair:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, dvbtowiec napisał:

Gdyż na pewno nie o dekodery Polsatu chodzi. 

To są testy pod Wydarzenia 24 od września. 

 

I co niby testują? Nadawanie w starym DVB-T i nowym kodekiem HEVC oraz nietypową rozdzielczością? Wydarzenia 24? I co? Podmienią kanał, to tylko nazwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, HansKlos napisał:

I co niby testują?

A co testuje TVP, lub TVN? 

TVN przez jakiś czas także na niektórych kanałach w swoim MUX testowym, sprawdzał taką okrojoną rozdzielczość. 

 

Może to weryfikacja ile zmieści MUX IV i jak to wpłynie na jakoś kanałów, a co za tym idzie jak odpowiedzą na niestandardowe parametry nadawanoa odbiorniki. 

 

Dla Ciebie to może jest zabawne z punktu widzenia odbiorcy, ale jakiś cel tych kombinacji przez różnych nadawców jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, dvbtowiec napisał:

A co testuje TVP, lub TVN? 

TVN przez jakiś czas także na niektórych kanałach w swoim MUX testowym, sprawdzał taką okrojoną rozdzielczość. 

 

Może to weryfikacja ile zmieści MUX IV i jak to wpłynie na jakoś kanałów, a co za tym idzie jak odpowiedzą na niestandardowe parametry nadawanoa odbiorniki. 

 

Dla Ciebie to może jest zabawne z punktu widzenia odbiorcy, ale jakiś cel tych kombinacji przez różnych nadawców jest. 

 

Powiedz, że żartujesz? Uważasz najpierw, że te "żarty" Polsatu, to pod kątem Wydarzenia 24, a teraz , że to weryfikacja ile się zmieści 🏅

Edytowane przez HansKlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HansKlos Ja nie wiem z czym konkretnie masz problem? Nie wiem jaki jest cel tych kombinacji. 

Jakiś być musi, skoro dokonano takiej dziwnej zmiany, na pewno nie dla zabawy. 

 

MUX IV był zapachany do granic możliwości już przed tą dzisiejszą zmianą. 

Jedno jest pewne chcą wcisnąć Wydarzenia 24 bez usuwania czegokolwiek z tego MUX. 

A zawiera on już 13 kanałów telewizyjnuch, z czego 3Mb zjada ten test. Obstawiam że na pozostałych kanałach jest jeszcze większa zupa od dziś. Ale cel jest jasny od dziś, ma wejść 13-sty kanał w pseudo HD, bo na pełne HD brak miejsca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rotalplus napisał:

3 Mb to na satelicie zajmuje kanał w hevc w pełnym full HD a nie w połowie. Jakiegoś nowego geniusza techniki maja

Tyle że na satelicie wszystko teraz jest nadawane w DVB-S2. Pewnie gdyby ten kanał leciał w DVB-T2 nie byłoby problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest prawda, Polsat eksperymentuje z DVB-T HEVC.

Nie mam dokładnej wiedzy, tylko z zaczytania że sama zmiana z DVB-T na DVB-T2 to ok 30% oszczędności pasma. Zatem 3Mb DVB-T HEVC względem 3Mb DVB-T2/DVB-S2 HEVC to duża różnica.

Dlatego może trzeba ciąć na rozdzielczości. Tu by się już musieli wypowiedzieć znawcy tematu. My chyba mamy za małą wiedzę.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mux-4 nie jest muxem testowym, a jest to nadajnik dedykowany konkretnym odbiornikom. Żadne z urządzeń Polsatu nie jest zdolne do obslugi takiego rodzaju "eksperymentu". No chyba, że przyjmiemy wypowiedzi z tego forum jako "opinie testerów". Dodając dodatkowy kanał na mux-4, gdzie jakość kanałów to takie VHS, nie jest testem, tylko... Polsatem 😉

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...