Skocz do zawartości

MUX 4 (TV naziemna Polsat Box)


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Specjalista Cyfrowy Polsat błędna nazwa Comedy Central Family występuje na każdym odbiorniku czy to dekoder CP T-HD 210, telewizor LG, Samsung. Natomiast nazwa Polsat News HD HEVC jest prawidłowo na każdym odbiorniku więc to na pewno wina techników że nie wprowadzili aktualnej nazwy po zmianie nazwy kanału.

 

Edytowane przez maks27
Korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Specjalista Cyfrowy Polsat
Chłopakom chodzi o to, że są problemy z odbiorem Polsat News HD test, który to jest nadawany z mux-4 , czyli WASZEGO - formalnie, nadajnika. Skoro ŻADNE z waszych urządzeń (TV mobilna)służące do odbioru sygnału z tego muxa nie jest wstanie odebrać tego kanału , to jest rzeczą oczywistą, że chodzi o inne urzadzenia.  

P.S.

Ciekawe czy dekoder Box Stream wer.2, który to podobno ma Hevc, poradziłby sobie z tym sygnałem?

Edytowane przez HansKlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Specjalista Cyfrowy Polsat said:

Na jakich dekoderach występuje opisana sprawa? Proszę o podanie modelu.

T-HD 1000 i M-T 5000, jeśli ważna jest lokalizacja to odbieram na krakowskim Prokocimiu, ale nawet przejażdżka w pobliże RTCN Chorągwicy z M-T 5000 nic nie zmienia

Edytowane przez Akari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - to model Opticum Sloth Combo Plus H.265. Ale kolega ma racje - nie odtwarza tego kanału, jest jedynie dźwięk. Wiem, bo mam. Na pewno nie odtwarza 10-bitowych HEVCów (swoja drogą nie wiem po co sie je obecnie stosuje, na wczesnym etapie rozwoju było to remedium dla występowania bandingu w tym kodeku, ale obecnie każda implementacja sobie z tym świetnie radzi) czy też nietypowa rozdzielczość bo mój telewizor Loewe też sobie nie radzi z Polsat News, pomimoże z obsługą HEVCów 10-bit probleów nie ma. Skądinąd dziwi mnie to wyważanie otwartych drzwi, zwłaszcza w kanale informacyjnym - aż się prosi o 1080i i wszelkie standardowe nastawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przemek2892 Dystrybuowane dekodery dla tego MUX w latach poprzednich nie posiadają standardu DVB-T2 i kodeka HEVC na pokładzie. Zatem nie odbiorą zarówno tego kanału, jak i innych kanałów w HEVC, które już nadają. A po przejściu w 2022 wszystkich kanałów na HEVC, w tym MUX4 będą obiektem muzealnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...