Skocz do zawartości

Sprzedaż platformy N coraz bliżej !


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jestem abonentem CP,chciałem kupić N ale teraz poczekam co bedzie,bo jeśli VIVIENDI kupi N to wyjdzie z tego taka chała,że wolę oglądać już telewizję analogową.

No to niedługo się naoglądasz :lol2: Grunt że masz Cyfrowy Polsat. Co tam taka Cyfra - zwykła chała. A już w połączeniu z N to dopiero będzie chała. Tak po prostu, bez uzasadnienia. Przecież to oczywista oczywistość :crazy: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w "TVN CNBC" przed 16:00 była rozmowa z Dominikiem Libickim (prezesem "CP") i jej fragment był poświęcony sprzedaży "TVN"/"Nki".

 

Pan Libicki powiedział mniej więcej (to nie będzie dokładny cytat), że wolałby, żeby "Nkę" przejęła "Cyfra+", bo w walce konkurencyjnej z nią ma już spore doświadczenie :D .

 

Padło też bardzo trafne według mnie zdanie (to też nie będzie dokładny cytat), że dziwną jest obecna sytuacja, że w tej chwili, żeby mieć dostęp do kompletnej oferty sportowej trzeba być abonentem wszystkich trzech platform, a wtedy koszty abonamentów są większe, niż najbogatrzego pakietu "Sky" (szkoda tylko, że Pan Dominik nie sprecyzował o które "Sky" mu chodzi, ale ja zakładam, że o "Sky UK"), gdzie ma się wszystko no i jeden dekoder w domu :D .

 

Ciekawy był też fragment gdzie w żartobliwym tonie Libicki powiedział do prezentera, że "CP" nie brał udziału w przetargu na "Ligę Mistrzów", bo woleliśmy oddać ją Wam :D .

 

Ja po obejrzeniu tej rozmowy mam taki wniosek, że rynek też oczekuje, że "Nkę" przejmie "Cyfra+", a może jakieś decyzje nawet już zapadły i zostaną ogłoszone na tej konferencji "CANAL+ Cyfrowy" 6 września (zauważcie, że wcześniej była mowa o konferencji "Nki" jesienią, a teraz coś o niej przycichło, a konferencję zapowiada "CANAL+ Cyfrowy" :D ...) :D???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Libicki powiedział mniej więcej (to nie będzie dokładny cytat), że wolałby, żeby "Nkę" przejęła "Cyfra+", bo w walce konkurencyjnej z nią ma już spore doświadczenie :D

Głupie to nie jest... bo wie że jak Cyfra chapnie N'ke to w tym całym zamieszaniu zwanym dalej "[beep]em" skorzysta tylko CP. N'ka sprzedaje sie w najmniej odpowiednim momencie... dużo moich znajomych miało w planach przejście na N bo mieli dość Cyfry i CP. Sam osobiście czekałem aż Polsaty pojawią sie na N'ce i skończy mim się umowa w CP... ale jeszcze poczekam... wszystko wyjasni się lada moment :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze uwazam ,ze faktycznie jest problemem ,zeby miec wszystkie kanały sportowe trza mieć n, CP i c+. PO drugie smiesza mnie teksty ze w polsce wychodzi drozej niz w uk bo tam wystarczy miec SKY. Nie wiem czy sprawdzaliscie, ja teraz sprawdzielm i prawda jest taka zeby miec Sky z pelna ofera sportowa (sky sports + espn) to jest wydatek 61 funtow za wersje sd czyli ok 280 zl(hd 10 funtow drozsza) . Takze to guzik prawda bo w Polsce policzmy : Multipakiet C+ 39 zl (bez zadnej promocji) +tnk 20 zl + CP 59 zl = 118 i to kanaly hd (wujatek n w tnk to sd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po obejrzeniu tej rozmowy mam taki wniosek, że rynek też oczekuje, że "Nkę" przejmie "Cyfra+", a może jakieś decyzje nawet już zapadły i zostaną ogłoszone na tej konferencji "CANAL+ Cyfrowy" 6 września (zauważcie, że wcześniej była mowa o konferencji "Nki" jesienią, a teraz coś o niej przycichło, a konferencję zapowiada "CANAL+ Cyfrowy" :D ...) :D???

Taaaa.... rynek oczekuje, żeby zmniejszyła się konkurencja? Dla rynku to zabójstwo... Konkurencja stymuluje inwestycje, odświeżanie oferty, itd.

Chyba, że "rynkiem" nazywasz szefostwo i akcjonariuszy Vivendi i CP. Faktycznie, dla nich byłaby to wymarzona sytuacja. Jednego konkurenta mniej na rynku (dla CP to już w ogóle odlot, bo tracą konkurenta nie inwestując w to ani grosza).

Dla konsumentów w Polsce trzech operatorów DVB-S (TP nie liczę, bo abonentów PŁATNYCH pakietów TV Sat. mają naprawdę niewielu) to optimum.

Doskonale pamiętam jak wyglądał rynek przed pojawieniem się trzeciego gracza. Każda z platform "okopała" się w swoim targecie - przepływu abonentów praktycznie nie było. Pozostało tylko liczyć euro i złotówki wyciągnięte od abonenta.

"n"ka rozpychając się dała sygnał do promocji i tylko dzięki temu mamy w tej chwili dużo lepsze ceny niż jeszcze kilka lat temu.

Dlatego najlepiej dla rynku byłoby pozostanie trzech platform cyfrowych jak najdłużej.

 

To nie rynek oczekuje przejęcia "n"ki przez Vivendi, to p. Libicki oczekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "rynek" miałem na myśli właśnie konkurencję i inwestorów. W ogóle właśnie zaskoczyło mnie, że tak otwarcie na ten temat dyskutowali i to na kanale należącym do "TVN", dlatego mam podejrzenie, że jakieś decyzje już mogły zapaść, albo będą podjęte na dniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby tort został podzielony? Jeżeli doszło by do sprzedaży różnym podmiotom to niemalże wiadomo co trafi do kogo:

TVN wszystkie kanały dla Time Warner

platforma N - do Vivendi i połączy się z cyfrą

Onet - być może trafi do grupy TP która jest właścicielem Wirtualnej Polski - największego konkurenta Onetu w sieci

 

Oj ten podział mi się nie podoba, wolałbym żeby Time Warner wziął całość, albo chociaż samą n-kę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozkminiłem całą sytuacje... :) na bank TVN już cały jest sprzedany. TVN kupuje Time Warner... właściciel HBO. Kolejna inwestycja Central European Media Enterprises a są już w krajach: Czechy, Chorwacja, Rumunia, Słowacja, Słowenia i Bułgaria. Do HBO wracają wszystkie wytwórnie które zakupiła N'ka stąd ucieczka z HBO po atrakcyjnej cenie a nFilmHD dodany jest za 5 zł (gdzieś trzeba ten pasztet teraz upchnąć) - HBO zaczyna się cenić. Cyfra ogłasza na swojej konferencji że połyka N. Onet odłącza się od korporacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to się sprawdzi, że Time Warner kupi TVN a np. Vivendi n-kę to utracone wytwórnie wrócą do Canal+ oraz do tego Liga Mistrzów.

To są tylko moje spekulacje bo nikt z nas nie wie jak jest skonstruwana umowa między np Paranount a TVN-em (n-ką) i Fox-em.

Nie zgodzę sie z tobą. Time Warner kupując 56% może ale nie musi odsprzedać Cyfrze N'kę. Będąc właścicielem może N'kę także uszczuplić z tego czego zechce i odsprzedać tylko liczne grono abonentów. Moim zdaniem na bank wytwórnie zasilą kanały HBO aby kontent mógł byc puszczany później na kanałach TVN'u. A liga mistrzów fakt... może wrócić do Canal+ chyba że powstanie HBO Sport hehehehe :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe ma jak sobie pospekulowac, i to wszystko w oparciu "nieoficjalny" artykul z duza liczba stwierdzen mogloby/moglby. :P

 

N-ka w rekach Cyfry to koszmar. Platformy satelitarne znowu bylby drozsze od kablowek. Nic tylko modlic sie o sukces i prezny rozwoj dvb-t, ale przy tym jak obecnie sie prezentuje platforma, te mdle kanaly ktore maja ja zasilic, konkurencji raczej nie przestrasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...