Skocz do zawartości

Sprzedaż platformy N coraz bliżej !


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi ogólnie... jaką jakością częstowały nas platformy... @Grabar pamiętasz jaką jakość miały kanały zanim weszła N...? Pamiętasz jak CP obiecywało że wprowadzi kanały HD... nawet były zdjęcia wozów transmisyjnych. A potem z czasem się przyznało że nie ma kontentu na HD... ja pamiętam jak dziś. Okazało się że jednak można ale trzeba było zainwestować... a po co jeśli ludzie kupowali bubel i się cieszyli hehehehe :) Prawda wyszła na jaw, a raczej "pixeloza z kompresji" z upchanych jak sardynki kanałów na transponderach, jak weszły tv LCD. Ludzie zaczęli marudzić na jakość...

 

Popatrz w jakiej jakości i to za darmo oglądasz wyśmiewany TVN HD...? Nie wspominam o TVP1 HD... bo to jest jakaś pomyłka (nie ma platformy idealnej). Mnie już cieszy samo nadawanie w pełnym 16/9 bo patrzeć na 4/3 w Letterbox'ie się nie da.

 

Zawsze będzie coś "lepszego" od tego do czego si odnosimy... Ja osobiście ciesze się że N'ka powstała bo jeszcze byśmy użytkowali stare tunery sprzed 10 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz fakt ze prezes CP zaciera raczki na perspektywe przejscia N-ki przez cyfre powinien byc ostrzezeniem. Pewnie dobrze wie ze tort podzielonych na dwoch i tak bedzie wystarczajaco duzy szczegolnie po tym jak cyfra bedzie musiala sobie odbic inwestycje, jak mysliscie na kim? Moze cen nie podniosa szczegolnie n-ce bo w koncu beda umowy przez jakies dwa lata, ale o promocjach swiatecznych czy jakichkolwiek to bym raczej zapomnial. Zwyczajnie nie beda musieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam z CP, zdaje się, że była jakaś próbna transmisja z finału MŚ 2006 w HD i to jest chyba pierwsza polska transmisja HD w historii :wink:

 

I co do tego się zgodzę bo same C+ i Polsat prędko by regularnego HD bez działań N nie wprowadziły.. Więc chwała im za ruszenie tego betonu.

 

Jednak trzeba ich krytykować za jakość, bo to jedyna nadzieja na to, że znajdzie się kasa na nowe transpondery i dźwigną trochę jakość. Bo faktycznie większość osób nie zdaje sobie sprawy, że można lepiej i bierze to co jest w TV za najlepsze HD.

 

Ew. niezłym dla rynku byłoby przejęcie n przez TP i wtedy mielibyśmy powrót do konkurencji 3 operatorów. Pod warunkiem, że TP pozwoli na wzięcie samej TV bez internetu. Ale to chyba największe science-fiction z wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę co za pseudo redaktorek wymyślił, że TW kupi TVN, a C+ n. Nie rozumiem w jakim celu c+ miała by kupować platformę, bez TVN-u czyli bez praw sportowych/filmowych bo nie sądzę że dla dekoderów, ani abonentów bo ci będą mogli odejść na drugi dzień.

 

Po to aby powiększyć bazę abonentów o jakieś 900 tys., po to aby zlikwidować konkurencję i po to aby przejąć ich prawa do sportu i filmów (np. poprzez kanał HBO jak słusznie zauważył jeden kolega - ale tu skorzysta też Cyfrowy Polsat!). A co Ty myślisz, ze mecze LM bądź premiery filmowe będą na otwartym TVNie lub półotwartym Turbo? :lol2:

PS. Tylu abonentów nie rezygnuje z dnia na dzień. Mogą nie mieć do tego prawa, jeśli ich warunki się nie pogorszą, wreszcie mogą nie chcieć jeśli się nie zmienią/polepszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Patrząc na to, jak UOKiK zachował się w sprawie przejęć krajowych platform kablowych, nie wyrazi zgody na przejęcie ITI Neo przez właścicieli C+. Dlatego, moim zdaniem, Vivendi nie pcha się po udziały w ITI. Przypomnieć warto też działania UOKiK w branży spożywczej. Swoje 0,03€ może tez dorzucić Komisja Europejska, jak to było w przypadku Cadburry i Wedla.

Tak wiec, jeśli TW kupi ITI/TVN, to ITI Neo/n nie trafi w ręce francuzików, bo ta transakcja zostanie skutecznie zablokowana jeśli nie w Polsce, to w urzędach UE. A tam za konsolidacjami tego typu nie przepadają...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żal mi tych wszystkich którzy tak sie cieszą na przejęcie enki przez cyfrę.

@mad85 , dlaczego podajesz łączne ceny full pakietów enki i cyfry za co płacisz 260 zł ?

?

Bo to cena mojej konfiguracji. Chce oglądać tyle i tyle płacę.

to super że chcesz mieć full pakiety obu platform , tylko nie podawaj tego jako konieczności ich posiadania aby mieć sport z obu platform , bo tak nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle to rozumiesz, nie full pakiety a full opcje jakie mnie interesują. A co mam widnieje w podpisie. Niby gdzie ja coś takiego podawałem ? To ty napisałeś.

Oj, przejdzie to, przejdzie. Oni to musieli juz wcześniej wybadać, dlatego Cyfrowy Polsat nawet się nie pcha (bo tu byłby problem). Platforma satelitarna to nie hipermarket i dwie duże firmy wystarczą.

Nie pcha bo nie ma kasy na taką transakcje. Solorz zaryzykował wiele kupując Polkomtel i jeśli nie wyjdzie mu biznes będzie bankrutem. A tym momencie nikt mu nie udzieli kredytu na taką drugą transakcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak trzeba ich krytykować za jakość, bo to jedyna nadzieja na to, że znajdzie się kasa na nowe transpondery i dźwigną trochę jakość. Bo faktycznie większość osób nie zdaje sobie sprawy, że można lepiej i bierze to co jest w TV za najlepsze HD.

 

Ew. niezłym dla rynku byłoby przejęcie n przez TP i wtedy mielibyśmy powrót do konkurencji 3 operatorów. Pod warunkiem, że TP pozwoli na wzięcie samej TV bez internetu. Ale to chyba największe science-fiction z wszystkich.

Oczywiście... tutaj krytyka jest jak najbardziej potrzebna... boooooo... jak można się upchnąć we wszystkie platformy na jednego satelite. Ehhhhhh... Niestety kasy już nie wydadzą bo nie ma ani jednego wolnego transpondera. Wszystko poupychane jak szprotki w puszce :lol2:

 

Jakakolwiek opcja zamiast VIVENDI była by ciekawa. TP znaczy ORANGE... o tym już była mowa. Opcja całkiem do zrealizowania. Mnie ciekawi VIASAT i SKY... czy już zrezygnowali... a może nawet tak naprawdę ich nie było. Wszystko wyjdzie już po całej sprzedaży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m... 2 sprawa :platforma N ma okolo 830tys abonentow i jest niedochodowa.....

 

To chyba BYŁA prawda. W ostanim zaprezentowany kwartale finansowym chyba wyszli na plus, mimo ze bilans abonentow zrobil sie lekko ujemny. W kocnu ostatnio mocno zrezygnowali z rozdawnicta, takowe oferty sa mocno ukryte, a oficjalne ceny sa juz ostro podkrecone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mad85 przeczytaj sobie ponownie swój post to raz .

A po dwa jeżeli dla ciebie jest lepiej aby była jedna platforma zamiast dwóch [ bo masz wszystko w jednym miejscu ] i pasuje ci ograniczenie konkurencji to gratuluje dobrego samopoczucia.

To że ty płacisz 260 zł za płatną tv to nie znaczy że każdego stać na to.

Swoją drogą to żal mi cie że tak sobie wynegocjowałeś takie stawki.

Ale powtarzam mało kto chce tyle płacić za tv tylko dlatego że będzie miał niby wszystko w jednym miejscu.

Widocznie nie pamiętasz albo nie chcesz pamiętać jakie ceny i warunki miała cyfra powiedzmy 3 lata temu.

I jeżeli dla ciebie ograniczenie konkurencji jest ok to nie mamy o czym rozmawiać , bo jaki jest sens dywagować z gościem którego stać płacić nawet powiedzmy 300 zł za PAY TV ? I KTÓRY MA WSZYSTKO GDZIEŚ BO GO STAĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tracer to chyba nie rozumiesz pojęcia słowa konkurencja. Bo platformy tak naprawdę sprzedają inne zupełnie produkty. Bo chcąc oglądać LM mam prosty wybór, chcąc oglądać siatkówkę też, chcąc oglądać ligę angielską też i jaka tu jest konkurencja ? Żadna.

Co do moich warunków to są najlepsze jakie mógłby być w czasie podpisywania aneksów zakładając spełnienie wszystkich moich wymagań.

A to, że ja tyle płacę oznacza, że każdy musi ? Przykład ten działa na tej samej półce cenowej. A to, że ludzie wolą jednego operatora zamiast 10 świadczą choćby wyniki sieci kablowych sprzedających 3 usługi czy telefonii komórkowych, jest to o wiele wygodniejsze dla klienta, jest jeden rachunek co dla mnie jest mega plusem już, do tego w przypadku tej fuzji pozbędę się 2 kabli antenowych, jednego hdmi ( nie będę musiał latać z konsolą ) i jednego sieciowego. Nie wiem może ty lubisz stertę kabli bo ja nie.

 

Kolejna sprawa nie zawsze duża ilość firm sprzedających podobną usługę konkuruje ze sobą. Ba jakbyś zobaczył rynek motoryzacyjny to byś zobaczył, że tak naprawdę kilka firm kontroluje cały rynek.Ba w Anglii funkcjonuje tak naprawdę tylko SKY i jakoś nikt nad tym nie płacze ( inne podmioty nie są ich konkurencją bo mają zupełnie inny target) . Nie ilość podmiotów na rynku a jakoś to jest konkurencja. Lepiej żeby były 2 które będą oferować wszelaki usługi i będą dobrej jakości niż 10 które będzie przeciętnej jakości. Kolejna szansa to poprawienie jakości kanałów bo znikło by bardzo dużo dubli i nawet 1 transponder dla nowej platformy pozostawiony z N dałby kolosalną różnicą.

 

Ja oczekuje produktu wysokiej jakości mercedesa a nie maluch a dziś niestety obu platformą bliżej do tego 2 bo nawet Solorza zaczyna ich wyprzedzać przez nowinki techniczne jakim jest oferowanie internetu.

 

Kolejna sprawa jeśli dla ciebie głównym punktem wyboru jest cena to nie mam pytań, bo jednak kieruję się tym, żeby zaspokoić moje potrzebny i szukam takiego produktu.

 

W Polsce funkcjonuje dziwne pojęcie konkurencje które określa się jako ilość firm sprzedających podobną usługę co jest niestety bardzo często fikcyjne bo czym większa ilość firm sprzedających to samo tym gorsza jakość produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mad85 tak ja nie wiem co to konkurencja , a ty za to wiesz hehe.

Dla ciebie łyknięcie enki przez cyfrę to przykład wzmocnienia konkurencji ponieważ jak twierdzisz platformy maja inny produkt.

ty se jaja robisz ?

W pierwszym zdaniu piszesz o innych produktach w.w platform a na dole piszesz że mają to samo.

bez komentarza.

A wiesz dlaczego w Anglii nikt nie płacze ? bo tam ceny są dostosowane do realiów.

Umknęło ci to czy nie umknęło.

Full Sky przeciętny angol ma za dniówkę , a ile musi tyrać polak na full cyfrę ? powiedz mi. Że pominę co dostaje abonent Sky a co dostaje abonent cyfry. Nie ma porównania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tracer to chyba nie rozumiesz pojęcia słowa konkurencja. Bo platformy tak naprawdę sprzedają inne zupełnie produkty. Bo chcąc oglądać LM mam prosty wybór, chcąc oglądać siatkówkę też, chcąc oglądać ligę angielską też i jaka tu jest konkurencja ? Żadna.

No faktycznie zerowa konkurencja.

W końcu jedna proponuje dekodery ADB, druga Pace'y, a trzecia własne.

Żadnej konkurencji...

 

Albo firmy produkujące samochody. Jedna produkuje Skody i Volkswageny, inna Zuzuki a jeszcze inna Volvo.

No - żadnej konkurencji.

 

Nie mówiąc już o tym, że sam sport nie świadczy istnieniu (bądź nie) konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...