Skocz do zawartości

Sprzedaż platformy N coraz bliżej !


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie... my tak ciągle że ten przejmie N że tamten... ale może faktycznie ktoś wykupi TVN i N'ka pozostanie... Jak by nie było mają już jakieś pojęcie o telewizji cyfrowej. Nie chciał bym aby VIVENDI ją kupiło. Nie to że nie lubię Cyfry+ ale po temu aby było ciekawiej na rynku... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Oprócz UOKiK co-nieco do powiedzenia ma Komisja Europejska. Aby Kraft mógł przejąć Cadbury, to Cadbury został zobowiązany do sprzedaży Wedla, gdyż zakłóciłoby to równowagę w Polsce. Tak więc - zbytnia koncentracja gryzie niemal każdego...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://media2.pl/media/83299-Podzial-Gr ... yplus.html

 

Spadek akcji TVN może opóźnić transakcję sprzedaży - podaje agencja Dow Jones. Coraz bardziej prawdopodobna jest transakcja z udziałem kilku podmiotów. Czy telewizja "n" połączy się z Cyfrą+?

Z informacji agencji Dow Jones wynika, że spadający kurs akcji TVN opóźni transakcję sprzedaży większościowego pakietu akcji w Grupie TVN, do której należą stacje TVN, portal Onet.pl oraz satelitarna telewizja "n". Od czasu ogłoszenia przez ITI planów sprzedaży TVN kurs akcji spadł o około 15 procent.

 

Według agencji akcjami Grupy TVN interesuje się osiem podmiotów, m.in. Time Warner, Discovery Communications, Bertelsmanna, Vivendi oraz fundusze inwestycyjne. Według informatorów zbliżonych do sprawy, koncern Vivendi prowadzi już rozmowy z funduszami o kształcie transakcji.

 

Obecnie jedną z najnowszych propozycji jest, by instytucje private equity (bądź właściciel RTL) przejęły część telewizyjną TVN, francuski koncern Vivendi (właściciel Cyfry+) przejąłby telewizję "n", z kolei Onet.pl zostałby sprzedany. Kupnem portalu zainteresowany jest Łukasz Wejchert.

 

 

 

Zapowiada się coraz ciekawiej. Nie no, LM w C+ to byłoby coś. Pytanie jakim kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emarti, jak nie chcesz tunerków od Cyfry to zawsze możesz kupić sobie w sklepie, na tym polega zaleta Cyfry. No chyba że jesteś zakochany w nboxie.

 

Ja wiem że "se mogę kupić w sklepie...". No i kupiłem kiedyś i nawet mam. Mam go jako uzupełnienie oferty programowej z innych satelitów. Czy w nboxie jestem zakochany? he, he... Może to za dużo powiedziane. Raczej użyłbym słowa "zadowolony" i zdecydowanie bardziej chętny na niego niż na te tunerki Cyfry+ rodem z lat `90. n wybrałem z powodu dobrej ceny, braku wyłudzania opłat za kanały HD oraz brak tej śmiesznej opłaty za dzierżawę dekodera. Podsumowując nbox służy mi do oglądania polskojęzycznych kanałów natomiast własny tuner do przeglądu zagranicznych nie tylko z HB. nboxa mam od ponad roku, nigdy mnie nie zawiódł, nie miałem z nim żadnych kłopotów, chodzi normalnie i jestem zadowolony. Miałem styczność z dekoderkiem HD Cyfry+ i nigdy nie pozwolę sobie go wcisnąć! Prędzej zrezygnuję z nowego tworu po przejęciu n i przeproszę się z cyfrową kablówką a wybór u siebie mam z pośród dwóch operatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając scenariusz że CP kupuje C+, Polkomtel P4 i nawiązuje walke T-Mobile i Orangem, na polskim rynku tworzy się rynek dwóch wielkich graczy medialno-komunikacyjnych: TP i CP. Obecnie na polskim rynku obserwujemy roszady medialne. Możliwe że Solorz będzie chciał jeszcze dokupić Oneta, a TP odkupi od Warnera grupe TVN. W ostateczności powstaną dwa giganty medialne:

CP: platforma, kanały polsatu, polskie media, polkomtel, onet, internet bezprzewodowy LTE, radio PIN, invest bank, OFE

TP: platforma, grupa tvn, orange, neostrada, wp, telefonia stacjonarna, emitel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że czarnowidzów tu nie brakuje. Ja jeśli chodzi o sprzedaż nki Cyfrze (zakładając że tak będzie) to mam tzw. mieszane uczucia, ma to swoje wady i zalety, zobaczymy co zwycięży. Myślę że będzie nawet lepiej niż gorzej bo póki co potężna konkurencja Polsatu jednak istnieje. A efekt synergii (czyli "połączenia zalet" obu platform) jakiś tam jednak będzie. Inna rzecz - taka fuzja kosztuje, a kto ją sfinansuje? Zgadnijcie :>

A jeśli chodzi o sprzedaż samego kanału TVN i tematycznych - zdecydowanie na plus! Możecie się na mnie burzyć ale ja naprawdę się cieszę że ta [beep]ka może się w coś innego przepoczwarzy. Zawsze jest jakaś nadzieja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając scenariusz że CP kupuje C+, Polkomtel P4 i nawiązuje walke T-Mobile i Orangem, na polskim rynku tworzy się rynek dwóch wielkich graczy medialno-komunikacyjnych: TP i CP. Obecnie na polskim rynku obserwujemy roszady medialne. Możliwe że Solorz będzie chciał jeszcze dokupić Oneta, a TP odkupi od Warnera grupe TVN. W ostateczności powstaną dwa giganty medialne:

CP: platforma, kanały polsatu, polskie media, polkomtel, onet, internet bezprzewodowy LTE, radio PIN, invest bank, OFE

TP: platforma, grupa tvn, orange, neostrada, wp, telefonia stacjonarna, emitel.

Dobre, miejscami mocne :jupi: Solorz jeszcze zapewne kupi TVP - bo będzie ratował misyjność telewizji :jupi:

Nie sądzę aby urząd antymonopolowy dopuścił w naszym "europejskim" rynku takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając scenariusz że CP kupuje C+, Polkomtel P4 i nawiązuje walke T-Mobile i Orangem, na polskim rynku tworzy się rynek dwóch wielkich graczy medialno-komunikacyjnych: TP i CP. Obecnie na polskim rynku obserwujemy roszady medialne. Możliwe że Solorz będzie chciał jeszcze dokupić Oneta, a TP odkupi od Warnera grupe TVN. W ostateczności powstaną dwa giganty medialne:

CP: platforma, kanały polsatu, polskie media, polkomtel, onet, internet bezprzewodowy LTE, radio PIN, invest bank, OFE

TP: platforma, grupa tvn, orange, neostrada, wp, telefonia stacjonarna, emitel.

Kolega próbuje zabłysnąć... ale kilka sprostowań... TP Emitel już został sprzedany... a CP aby kupiło Cyfrę+ musiało by im bardzo dobrze pójść przy GSM + TV + LTE (duża inwestycja) a to potrwa bardzo długo. Roszady są nieuniknione. Obyśmy my "klienci" na tym skorzystali najbardziej. Nie chcę powrotu czasów konkurencji tylko CP i Cyfry+ :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, 2 platformy to maks. Im więcej tym drożej, ponieważ prawa sportowe i filmowe są coraz bardziej rozdrobnione. Żeby mieć dostęp do wszystkich premier, teraz płaci się drożej niż jeszcze 2 lata temu. Ja wiem, że niektórzy patrzą w kontekście najtańszych i średnich pakietów, gdzie 95% kanałów, to te same pozycje, ale niektórzy chcą więcej i wtedy jest zdecydowanie drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zdecydowanie na plus! Możecie się na mnie burzyć ale ja naprawdę się cieszę że ta [beep]ka może się w coś innego przepoczwarzy. Zawsze jest jakaś nadzieja.

To TV Trwam też chca sprzedać?? :>

A na poważnie - mam tylko nadzieję, że Niemcy lub Amerykanie nie odpuszczą i pozostaną w grze. Jakoś nie mogę skojarzyć żadnej "żabiej' inwestycji w Polsce, która by się później czkawką nie odbiła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, 2 platformy to maks. Im więcej tym drożej, ponieważ prawa sportowe i filmowe są coraz bardziej rozdrobnione.

Owszem, ale tylko w sytuacji gdy te dwie platformy faktycznie konkurują a nie jak było u nas, że C+ i CP wcale ze sobą nie konkurowały bo miały inny target. C+ celował w klienta premium i łupił go na maxa a CP okopał się na pozycji TV dla mas. Przyszła enka, zaczęła podskubywać obu dotychczasowych graczy. I przeciętny klient tylko na tym skorzystał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, 2 platformy to maks. Im więcej tym drożej, ponieważ prawa sportowe i filmowe są coraz bardziej rozdrobnione. Żeby mieć dostęp do wszystkich premier, teraz płaci się drożej niż jeszcze 2 lata temu. Ja wiem, że niektórzy patrzą w kontekście najtańszych i średnich pakietów, gdzie 95% kanałów, to te same pozycje, ale niektórzy chcą więcej i wtedy jest zdecydowanie drożej.

 

Bo wiekszosc nie stac na inne podejscie. Takich maksymalistow co chca miec wszystko to tylko drobna czesc uzytkownikow. Najlepiej widac po CP ilu jest chetnych na tanie pakiety. Tych co lubia miec wszystko, stac zazwyczaj na to. Wiec sorry ze nie jestem chetny na moopol by oni mogli sie zadowolic jednym pakietem premium za 150 niz jak musza placic za dwa ok 260.(ceny sa przykladowe, ale chyba oddaja sens wypowiedzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...