Skocz do zawartości

Sprzedaż platformy N coraz bliżej !


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pojęcia kto kupi n-kę i w sumie mało mnie to obchodzi, ale gdyby okazało się, że będzie to Vivendi, to dla części ludzi z tego forum będzie to osobista tragedia, chyba się zapłaczą... :mrgreen:

Podniecacie się tym jakby to było coś ważniejszego niż telewizja.

Święte słowa. Trzeba być mało odpowiedzialnym, żeby się sprzedawać w tak niepewnych czasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie n-ke za nowoczesny tuner i za wszystkie pakiety za 48zl a za cyfra nie przepadam ale tak sobie pomyslalem ze moze jednak dobrze by bylo gdyby vivendi posiadajaca cyfre kupila czy jakos polaczyla sie z n bo wtedy abonenci n i moze tnk hd mieliby mozliwosc dokupienia opcji dodatkowych jak canal+ sport, film i nie trzebaby miec dwoch platform i dwoch dekoderow. Pomyslcie jakby to dziwnie wygladalo canal+sport hd w ktorym leci mecz Barcy live na turborecorderze. Wiem ze byloby drogo ale moze nie trzeba byc przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie jestem za przejęciem przez VIVENDI... to był by katastroficzny scenariusz. Chyba że Cyfra poszła by w kierunku N'ki (dekodery, lista kanałów, pakiety, nowoczesne EPG) bo cofaniem sie w rozwoju napędzą tylko abonentów w stronę CP :?VIASAT to świetna opcja ale czy zechcą u nas zainwestować? Zmiana marki TVN na VIASAT pasuje tutaj najlepiej. Mają swoją platformę... kanały tematyczne itp. Nie wiem jak reszta ale ja osobiście trzymam kciuki za VIASAT :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra+ ma stare dekodery i nie ma miejsca na satelicie a N to właśnie posiada.Kupno N to dla Cyfry to byłby duży skok technologiczny.Liga Mistrzów w Canal+,coś pięknego.Do tego powrót wytwórni filmowych.Gdyby tak powyłączać wszystkie duble sd z transponderów Nki to Cyfra mogłaby wszystkie kanały swojej produkcji nadawać w HD. Jakby jeszcze dogadali się z TP to byłyby dwie platformy cyfrowe,obie z zapleczem telekomunikacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen nie martw się na zapas. C+, HBO już są w pakietach z HD i po cenach konkurencyjnych z N. Z czasem i pozostałe, aczkolwiek jeśli w Cyfrze abonentów HD jest mniejszość to ta dopłata (tylko 11 zł do HD) ma sens dla tej większości nieHD, bo tłumaczą sobie oni że nie płacą za to czego nie mogą ogladać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej informacji wyżej wynika, że sprawy mogą bardzo przyspieszyć. Gdyby faktycznie do transakcji doszło już w przyszłym miesiącu, to byłby chyba na rynku lekki szok...

 

Mnie ciekawi co by było z "Nką" gdyby rzeczywiście "TVN" został kupiony przez "RTL", bo oni chyba jeszcze nie mieli nigdy swojej platformy cyfrowej i nie mają doświadczenia w tym temacie, ale zobaczymy (zapowiada się ciekawa jesień, nie tylko w polityce :D ).

 

Aha, moim zdaniem nie jest do końca trafione stwierdzenie, że "Cyfra+" jest zacofana technicznie w stosunku do "Nki", bo przypominam, że "Cyfra" NIE PARUJE na chwilę obecną swoich kart kodowych z dekoderami, więc całkiem spora część abonentów mogła już dawno wymienić swój dekoder we własnym zakresie i to jest według mnie największa przewaga "Cyfry+" względem innych platform, że to abonenci sami mogą decydować na jakim sprzęcie odbierają ofertę i ja bym w ogóle poszedł dalej, tzn. wprowadził prawny zakaz wiązania karty jakiejś platformy z danym dekoderem, gdyż ogranicza to swobodę klienta co do wyboru danej oferty (ktoś napisze, że przecież klient nie musi kupować danej oferty, ale co jeśli ktoś jest zainteresowany np. "Ligą Mistrzów"???). Ja mam tuner "Globo HD S1" i mógłbym bez problemu na nim odbierać jednocześnie "Cyfrę+", "Cyfrowy Polsat" (i te dwie platformy właśnie mam - "CP" odbieram za pomocą modułu "CI") i "Nkę", ale niestety "Nka" nie oferuje samych kart, albo aktywowania pełnej "Nki" na module "nCam HD", czym właśnie ogranicza moją swobodę wyboru oferty (z drugiej strony to ich strata, bo ja bym chętnie wziął "Nkę", czy to w wersji na abonament, czy "na kartę", bo zależy mi na "Discovery Historia", ale skoro sami utrudniają mi dostęp do swojej oferty, to niech tracą i podejrzewam osób myślących tak jak ja jest więcej) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie podzielam twojego poglądu, prawne zakazywanie parowania kart z dekoderem jest NONSENSOWNE.

 

Idąc twoim tokiem rozumowania to należy też zakazać parowania kart z modułami :lol2: , a idąc jeszcze dalej to należałoby zakazać kodowania programów sat, bo przecież kodowanie programów ogranicza swobodny wybór ogładanych kanalów TV.

 

Zresztą celem nadrzędnym parowania kart z dekoderami było ukrócenie piractwa, a nie utrudnianie swobody wyboru dekodera. Uciążliwości dla konsumenta są tutaj skutkiem ubocznym działalności piratów.

 

 

 

Na marginesie dodam, że firmowe dekodery N-ki są świetne, i nie ma co szukać innych.

:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na marginesie dodam, że firmowe dekodery N-ki są świetne, i nie ma co szukać innych.

:lol2:

Dekoder n-ki jest niezły, ale na pewno nie świetny. Można w nim jeszcze sporo poprawić. Dekodery niezależne dają większą szansę na lepiej działający, częściej poprawiany soft. Dlatego też jestem za skończeniem z parowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty magiczne_oko za mocno rozwinąłeś mój tok rozumowania :D . Akurat w "parowaniu" samego modułu "CI" i kodowaniu nie widzę nic złego.

 

Po pierwsze, nawet jeśli moduł "CI" jest "parowany" z kartą to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby włożyć go do dowolnego tunera z gniazdami "CI", więc swoboda wyboru sprzętu na którym użytkownik odbiera ofertę jest zachowana i co NAJWAŻNIEJSZE ma możliwość odbioru na jednym sprzęcie kilku platform cyfrowych !

 

Po drugie, czasy gdy większość kanałów satelitarnych była "FTA" (było to przed rokiem 1993 - kodowane były wtedy tylko PRAWDZIWE kanały "premium" typu starego "Sky Box Office") były piękne, ale niestety raczej już nie wrócą i chodzi mi tylko o to, żeby platforma poza tym, że koduje kanały nie narzucała także konkretnego sprzętu do jej odbioru, bo to moim zdaniem jest tylko sposób na uzależnienie użytkownika od własnej oferty, bo skoro ma nasz tuner, to musi nas opłacać, żeby w ogóle móc coś na nim oglądać i jeszcze my wiemy lepiej w jakiej kolejności chce mieć ułożone kanały (i będziemy grać pozycją kanału na naszej liście w negocjacjach z nadawcą, na temat dołączenia do naszej oferty), a to jest już według mnie groźne ! Nie mówię, żeby w ogóle zakazać sprzedaży dekodera razem z abonamentem (bo nie każdy na sprzęcie się zna), ale nie może być tylko opcji "albo bierzesz nasz sprzęt, albo nie masz do nas dostępu" (argument z piractwem jest według mnie chybiony, bo nawet platformy "Sky" są na różne sposoby "piratowane", tzn. nie jest prawdą, że moduły "CI" są mniej bezpieczne od "sparowanych" z kartą tunerów) !

 

Co do tego, że tunery "Nki" są najlepsze, to dla mnie mają dwie zasadnicze wady: po pierwsze nadają się tylko do odbioru oferty "Nki", a po drugie niby można na nich nagrywać, ale co z tego jeśli nie można tych nagrań w przypadku zapełnienia dysku przegrać na inny nośnik, typu płyta dvd (mogłaby być nawet zabezpieczona) i dlatego nie wymienię na nie mojego "Globo HD S1" (wiem, że mógłbym mieć i "Globo" i tuner "Nki", ale nie mam już fizycznie miejsca w domu, żeby go zainstalować) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest jedna... wszystkim się nie dogodzi. Jak nie kolor... to mały dysk... jak nie dysk... to klawisze w pilocie... a jak nie to to co innego. Takich ludzi jak ty którzy mają CI jest w moim mieście a może z 3 (jako luksus bo połknęli bakcyla) a pracując kiedyś 2 lata w punkcie CP miałem dosłownie 3 klientów na CI, w tym dwóch było z zagranicy. Tuner z CI są bardzo mało popularne nie tak jak telefony komórkowe w wolnej sprzedaży. Mnie tuner CI jest zbędny... nagrywanie na płyty mało atrakcyjne... a filmy powtarzają się non stop. Biorąc dana platformę już człowiek jest przyzwyczajony... do MENU... EPG itp. To samo z listą kanałów. I co z tego że sam sobie ją ustawisz jak za moment dochodzą nowe... i już masz roszady :)

 

Na dzień dzisiejszy będąc abonentem CP, myślałem o N'ce... ale w zaistniałej sytuacji poczekam jeszcze. TVN już wiadomo że swojego właściciela znajdzie... ale N... w czyich rekach? VIVENDI w połączeniu z ORANGE tak jak zapowiadano? No bo jak nie oni to kto... VIASAT :?: Dużo pytań... ale już niebawem się dowiemy...

 

Edit:

Jeszcze dopisze coś bo widzę wzmiankę "odbiór na jednym dekoderze kilku platform". Ludzi ledwo namówić na jedną platformę bo mało oglądają... a taka sytuacja o jakiej piszesz... to chyba tylko "świry telewizyjne" tak mają... nie obrażając nikogo oczywiście... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...