Skocz do zawartości

Sprzedaż platformy N coraz bliżej !


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi o tendencje dotyczące rynku mediów. Inwestorów przeraziło to, że coraz więcej trzeba inwestować by finalnie wyjąć niewiele.

Wraz z TVNem w dół zanurkował też CP. Myślę, że drugi rzut tego spadku będzie po wynikach CP już za półtora tygodnia.

 

To jest moje zdanie co do zachowania inwestorów (tak to sobie tłumaczę).

 

Osobiście mam na ten temat inne zdanie i uważam, że ten spadek nie był uzasadniony, a jego akcje są w tej chwili mocno przecenione w stosunku do realnej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto w dzisiejszych czasach (co innego gdyby była dobra koniunktura) kupi niedochodową platformę SAT z długami, która ma dodatkowo jeszcze dwóch potężnych konkurentów, którzy wcześniej zgarnęli prawie całą pulę na lokalnym rynku?

Tylko jakiś desperat lub ... jeden z tych konkurentów. Polsat odpada, więc...

Ale życzę sobie i wam aby było to np. News Corp. Może Murdoch pognębiony na innych rynkach okaże się tym desperatem ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dochodowa już wkrótce będzie. Potężni konkurenci zaczynają dostawać zadyszki. O ile CP utrzymuje fason i zdobywa nowych abonentów, o tyle C+ dołuje (według raportów Vivendi - spadło im rok do roku).

 

Nie ma tu mowy o desperacji - to czysta kalkulacja -> "n"ce idzie coraz lepiej, a oferowany przez nią sprzęt podoła wymaganiom rynku, zaś C+, która działa w tym samym segmencie wciąż dusi się przestarzałymi dekoderami zupełnie nie mając pomysłu, jak uciekać do przodu.

CP zdecydował się na poniesienie kosztów wymiany sprzętu na HD u swoich abonentów. C+ nie robi nic, co mogłoby zachęcić jej abonentów do podobnego kroku.

Wiele się wyjaśni po tegorocznym okresie świątecznym, być może ostatnim, kiedy platformy będą miały jako-takie wzięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kabiq - Masz bardzo dużo racji. Tyle, że fakt braku inwestycji z strony Cyfry w sprzęt może oznaczać pójście drogą łatwiejszą i na skróty. W momencie gdyby faktycznie chcieli kupić N-kę to dostaliby abonentów wraz z całym inwentarzem (czytaj sprzętem) więc po co mają się sami silić na zmiany póki co? Co prawda nie wiem ile jest w tym prawdy, że Cyfra będzie chciała odkupić od ITI platformę satelitarną ale jak tu wszyscy wiemy nie można tego wykluczyć. Fakt mniejszej oferty za E-klasę plus odpuszczanie kolejnych wytwórni może wskazywać, że faktycznie gromadzą środki na taki zakup. Osobiście mi to jest obojętne, bo jeśli w przyszłym roku jak będzie mi się kończyć umowa z Cyfra, N-ka będzie nadal na rynku z obecną ofertą to pewnie się do Nich zgłoszę, a jeśli ich Cyfra przejmie to zostanę tu gdzie jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zaszaleją z cenami i rozsądnie poukładają pakiety to po takiej fuzji obecni abonenci obu platform mogą wiele zyskać. Częśc umów z nadawcami trzeba będzie renegocjować - nie jest tak że automatycznie wszystkie dotychczasowe kanały z obu platform wejdą do nowej - przykład fuzji z Wizją TV pokazuje to aż nadto dobitnie. Od tego też wiele zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie bez sentymentu, chyba że to Rupert kupi i będzie się bawił w tworzenie Sky Polska. Czy się komuś podoba czy nie platforma n jest balastem dla ITI. Przepłacili za prawa filmowe i sportowe. Zresztą jeżeli sprzedaż była planowana od dłuższego czasu, to normalne zachowanie. Podnoszą wartość spółki. Zobaczymy tylko co będzie za rok, dwa jak nie dojdzie do sprzedaży. Kredyty trzeba płacić, abonentów na rynku coraz mniej. Gadanie o exodusie z Cyfry to bajka, ile odejdzie, 200-300 tyś. Wiem to dużo ale nadal za mało by biznes był dochodowy. Poza tym naziemna cyfrówka też odbierze część klientów (ale tu chyba Polsat najbardziej dostanie) Podebranie praw filmowych przez n-ke to mistrzostwo świata, ale w naszym 'pirackim' kraju i tak większość luka na kompach, a Ci bardziej uczciwi wolą kino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Nikt nie wie ile TVN zapłaciło za prawa, bo teksty Cyfry o tym, że przepłacili można traktować jako PR. Co mają innego mówić? Inna sprawa, że TVN kupił prawa do Foxa także dla TV otwartej tj. TVN czyli dla Foxa mogło po prostu bardziej się opłacić taka sprzedaż niż tylko Premium Cyfrze. Nie znamy szczegółów więc przepłacił czy nie to są tylko bajki. Inna sprawa, że wraz z zakupem N nabywca przejmuje zobowiązania czyli te "horrendalnie" drogie praca. Na kogo wyjdzie p. Prezes Cyfry, która teraz mówi, że TVN przepłaciła a przy potencjalnym zakupie n przez Vivendi (a nie Cyfrę!) i ewentualnej fuzji będzie się tym szczyciła? Wtedy nie będą drogie i Cyfra będzie płaciła? Ponadto wystarczy spojrzeć, w raport TVN gdzie widać wyraźnie, że r/r przychód z n zwiększył się o 19%, EBIDTA znacząco rośnie i platforma w tym roku może zacząć zarabiać. Notabene co wg. Was po zakupie TVN zrobi Vivendi skoro tylko go interesuje platforma? Będzie prowadzić TVN czy zrobi jego fuzję z Canal+? A co z Onetem?

I na koniec... Dla rozsądnego gracza po zakupie TVN sprzedaż n jest bardzo złym pomysłem. TVN to trzy wzajemnie uzupełniające się ogniwa, kttóe bardzo dobrze mogą się przeplatać. TVN z zapleczem N, jako pewnego dystrybutora swoich kanałów, bez oglądania się na inne platformy od których tak naprawdę kiedyś był zależny. Ponadto N wspomagane przez bazę i sprzęt Onetu i potencjalne zaprzęgnięcie w dekodery usług IPTV (wszystkie nBoxy mają Eternet). N wspomagane przez Onet i TVN kontentem i wszystko razem nawzajem się promujące. To jest gigantyczny potencjał i dobrze rozegrane nie tylko będzie zarabiać ale coraz bardziej zagrażać konkurencji.

 

BTW. Nie wiem czy ktoś zauważył ale pomimo spadku w 2 kwartale, prognozy roczne TVN dla N są niezmienione (900 tyś) co może oznaczać, ze jakiegoś Asa na jesień mają w rękawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy się komuś podoba czy nie platforma n jest balastem dla ITI. Przepłacili za prawa filmowe i sportowe.

A po czym wnosisz o tym balaście? Bo jak na razie to wszystko wskazuje, że w przeciągu kwartału czy dwóch enka zacznie przynosić dochód netto. A z tym przepłaceniem to tylko i wyłącznie paplanina C+.

Podebranie praw filmowych przez n-ke to mistrzostwo świata, ale w naszym 'pirackim' kraju i tak większość luka na kompach, a Ci bardziej uczciwi wolą kino.

Nie patrz po swoich kolegach ze szkoły. Ludziom powyżej trzydziestki i starszym już się nie chce bawić w piractwo. A to oni płacą rachunki za TV a nie dzieciarnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież Vivendi nawet jeżeli kupi N to nie dla poszerzenia oferty/ to ewent. przy okazji/ ale tylko i wyłącznie aby wyeliminować konkurencje/ która notabene kilka razy zrobiła ich w h.../. To z perspektywy paru lat na pewno im się opłaci. Jeżeli kupi ktoś inny i będzie chciał dalej inwestować w n, to dla cyfry o wiele większe wydatki aby sprostać konkurencji. Z polsatem spokojnie się dogadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że VIVENDI chce tylko N. Nie chce TVN i Onetu. Wyobrażacie sobie TVN w rekach VIVENDI? Przecież to najlepsza stacja w Polsce spadła by na poziom dna! Uważam, że Oni jesli kupią N,TVN i Onet to będą chcieli zostawic sobie N, a TVN i Onet sprzedac jednej firmie ( np. FOX, SKY lub RTL ... ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobrażacie sobie TVN w rekach VIVENDI? Przecież to najlepsza stacja w Polsce spadła by na poziom dna!

Jaka?! Najlepsza?! :lol2: Dobrze, że czytając to nie piłem czegoś, bo bym się zakrztusił. Masz niezłe poczucie humoru. Muszę to przyznać.

Co Ty tam masz najlepszego? Może TopModel, tabloidowe Fakty, Taniec z gwiazdami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gustach się nie dyskutuje. Jak dotąd wyniki oglądalności TVN jak i stacji tematycznych, potwierdzają że jest to najlepsza stacja TV w Polsce i tyle. To jak z demokracją, decyduje większość... To, że ta większość najczęściej się myli, to inna sprawa.

 

"tabloidowe" to właśnie najlepsze określenie dla całej grupy TVN-ów. Jak słyszę na ile wyceniają sam TVN, to nie wiem czy się śmiać czy płakać.

 

Towar jest zawsze wart tyle ile ktoś jest za niego gotów zapłacić. Jeżeli ktoś kupi TVN, za tyle ile się wyceniają to tyle są warci. Zresztą w tym przypadku o wycenie decyduje cena akcji + bonus procentowy za pakiet kontrolny. Cena akcji jest ustalona przez rynek i akcjonariuszy ( w tym drobnice, bo FF TVN'u jest 44%) , wiec to oni ustalają wycenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...