Skocz do zawartości

Sprzedaż platformy N coraz bliżej !


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dowodzi tego kolejka chętnych na zakup tej firmy.

 

A może...

 

A może a może a może...

 

A może nie bądż taki pewny co do tej kolejki tych chętnych bo jedynie to są tylko same spekulacje gazetek, [beep], portalików a nie żadne oficjalne stanowiska co do chęci zakupu czy nawet samego zainteresowania zakupem tych niby wymienianych. Żeby się z czasem nie okazało że większość z teraz wymienianych w ogóle nie jest i nie była zainteresowana kupnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro w siedzibie TVN odbywają się spotkania z inwestorami, to znaczy, że chętni są.

W dzisiejszym PB zainteresowanie TVNem potwierdzają fundusze, więc przynajmniej kilku chętnych jest.

Prezes określił liczbę na "ponad pięciu", więc powiedzmy, że jest ich sześciu - to chyba jest sporo.

 

Oczywiście, że może się to okazać fake'm, ale póki co innych informacji nie mamy. A te, które usłyszeliśmy od Prezesa są oficjalnymi, czyli możemy uznać za wiarygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje obserwacje - może skonfrontujemy z Twoimi?

I teraz za tę przepłacającą za wszystko "n"kę (przepłaciła przecież za LM, LE, kontrakty z 20CF i Monolithem) w kolejce ustawiają się firmy z branży by ją wykupić (w tym Vivendi, które na każdym kroku podkreśla to, że TVN przepłacił za prawa do filmów).

Coś chyba się nie zgadza, no nie?

Jakie moje obserwacje? To co przestawiłeś powyżej to nie moje obserwacje. Nic nie mówiłem o kontraktach z wytwórniami czy dystrybutorami filmów.

Moje obserwacje dotyczyły tylko i wyłącznie praw do LM oraz LE. Napisałem, że n'ka przepłaciła za prawa do LM, a prawa do LE zakupiła przy okazji, gdyż nikt inny nie był nimi zainteresowany. Być może moje obserwacje są błędne, bo ekspertem nie jestem, a tylko biernym obserwatorem.

 

1. CP potwierdził, że nawet nie próbował walczyć o LM

Mógłbyś podać namiary na jakieś źródło tej informacji. Z chęcią zapoznam się z jego treścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie moje obserwacje? To co przestawiłeś powyżej to nie moje obserwacje.

Przecież nigdzie nie napisałem, że to co pojawiło się poniżej tego zdania to Twoje obserwacje.

Tym zdaniem chciałem zachęcić Cię do napisania swoich (których jeszcze nie znam) obserwacji, na których podstawie napisałeś, że "n"ka przepłaciła za prawa.

Moje argumenty, które przemawiają za "nieprzepłacaniem" wypunktowałem.

 

Mógłbyś podać namiary na jakieś źródło tej informacji. Z chęcią zapoznam się z jego treścią

na przykład tu:

http://www.press.pl/newsy/pokaz.php?id=26452

"Tomasz Matwiejczuk, rzecznik stacji, wyjaśnia, że ta nie była zainteresowana dalszym pokazywaniem rozgrywek. – Pieniądze przeznaczymy na zakup praw i realizację transmisji Ekstraklasy. Będziemy się skupiać na wspieraniu i promowaniu polskiej piłki – informuje Matwiejczuk"

i tu:

http://media2.pl/media/80777-grupa-pols ... klase.html

"- Cyfrowy Polsat i Telewizja Polsat nie były zainteresowane kontynuacją dystrybucji meczów Ligii Mistrzów i Ligii Europejskiej na swoich antenach w związku z czym nie wystartowały w przetargu na zakup praw sportowych UEFA - wyjaśnia nam Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że może się to okazać fake'm, ale póki co innych informacji nie mamy. A te, które usłyszeliśmy od Prezesa są oficjalnymi, czyli możemy uznać za wiarygodne.

 

Cała polityka iti tak jak w Legii dyrektorzy ciągle mówią że Borysiuka tylku chce, tylu go ogląda tyle czasu, tylu jest chętnych a jakoś nikt go nie kupuje a juz dawno mieli go sprzedać nawet do Udinese :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnych na zakup jest wielu - rzecz w tym że nie po takiej cenie, jak śpiewa sobie ITI. No bo nikt nie chce przepłacać, podobnie jak za Ekstraklasę ( oliver s-c uznaje fakt, że Cyfra nie przepłaciła za Ekstraklasę za żałosny dla niej :lol2:) W związku z tym możliwe są różne przetasowania co do tego kto ostatecznie kupi. Nie wykluczałbym również rosyjskiego scenariusza. Ci to może i najprędzej by przepłacili bo u nich interes ekonomiczny jest zawsze na drugim miejscu, na pierwszym jest polityka. Rzecz w tym czy TVN sprzedałoby się Rosjanom. Ale wszyscy by kpili - wyszło szydło z wora :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO problemem jest podział akcji ITI wśród akcjonariuszy (zauważcie, że w raportach kwartalnych jest powtarzana formułka o braku podziału akcji przez spadkobierców p. Wejcherta). Przez to było utrudnione podejmowanie kluczowych decyzji (w końcu to udziałowiec większościowy ITI).

Do tego spadkobiercy nie czują tego biznesu i zdecydowali, że wolą żywą gotówkę (widocznie łatwiej będzie się podzielić, niż wpływami w TVNie).

 

Może pozostali akcjonariusze poczuli, że dalsze trwanie w tym układzie jest niekorzystne dla spółki i widząc brak innej opcji zgodzili się na odsprzedaż TVNu -> co w pewnym sensie potwierdził trzeci z udziałowców ITI (ten z trudnym do napisania nazwiskiem :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się że chodzi tylko o Wejchertów. Spólka jest tak zadłuzona że wkrótce (przy pogarszającej się sytuacji na rynkach) nie zdołałaby nawet spłacać odsetek od kredytów, co grozi bankructwem.

Gdyby pozostali akcjonariusze bardzo chcieli ją utrzymać to po prostu odkupiliby akcje od Wejchertów, nawet na kredyt (pod warunkiem że tamtym chodzi rzeczywiście tylko o kasę). Widocznie wiedzą że to niemożliwe i kolejny taki kredyt byłby gwoździem do trumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

???

Spółka jest zadłużona, ale bez problemu radzi sobie z obsługą długu.

Jaka to sytuacja rynkowa sprawiłaby, że nie dadzą rady spłacać odsetek? Ponoć rynek reklamy rośnie (powoli, ale jednak), "n"ka też zaczyna wychodzić na plus. Sytuacja firmy nie jest zła, więc ten argument jest zupełnie od czapy...

 

Odkupienie akcji od Wejchertów? Za co? za wykałaczki? Co ma zadłużenie TVNu, czy ITI do tego, czy pozostali akcjonariusze wykupią akcje?

Przecież ITI (to ta firma jest zadłużona) sam siebie nie wykupi. Podobnie TVN (też jest zadłużony, ale siebie przecież nie wykupi)...

Walter nie ma zapewne nawet takich możliwości kredytowych, by wykupić akcje TVNu (25%+10% akcji ITI pod zastaw to pewnie za mało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, sytuacja firmy nie jest zła, podobnie jak wg rządu sytuacja polskich finansów też nie jest. Tyle że trzeba brać kasę z OFE i rezerwy demograficznej aby żyło się lepiej (do wyborów :lol2:)

Nka zaczyna wychodzić na plus? A co będzie jak trzeba będzie spłacać kredyt za chociażby kontrakt z Foxem czy Ligę Mistrzów (o starszych zaszłościach nie piszę bo nie wiem)?

Juz półoficjalnie mówiło się że kupili to po to aby podbić wartość Spółki a nie po to aby to spłacić (w domyśle bo i tak nie będzie z czego).

A co do odkupienia akcji - nie dałoby się wziąć kredytu za zgodą wszystkich właścicieli na Spółkę ITI, potem Spółka odpala działkę Wejchertom, następnie Spólka (czyli już tylko Walter z kimś tam...)spłacają kredyt? Nie znam się na tym ale nie takie kruczki w naszym kraju miały miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, sytuacja firmy nie jest zła, podobnie jak wg rządu sytuacja polskich finansów też nie jest. Tyle że trzeba brać kasę z OFE i rezerwy demograficznej aby żyło się lepiej (do wyborów :lol2:)

o czym rozmawiamy? o rządzie, kraju czy o TVN?

nie porównuj tych rzeczy... i chyba nie trzeba tłumaczyć dlaczego...

Skoro wchodzisz w takie tony, to chyba już zupełnie brak Ci argumentów...

 

Nka zaczyna wychodzić na plus? A co będzie jak trzeba będzie spłacać kredyt za chociażby kontrakt z Foxem czy Ligę Mistrzów (o starszych zaszłościach nie piszę bo nie wiem)?

Primo, skąd wiesz, że to poszło z kredytu (nic nie słyszałem, żeby TVN się dodatkowo zadłużył).

Secundo, już pisałem, że TVN nie ma problemów ze spłatą kredytów.

 

Juz półoficjalnie mówiło się że kupili to po to aby podbić wartość Spółki a nie po to aby to spłacić (w domyśle bo i tak nie będzie z czego).

Dawaj linki do tych "półoficjalnych" tekstów. Tylko nie do plotek, a faktów...

Nie róbmy tu pudelka...

 

A co do odkupienia akcji - nie dałoby się wziąć kredytu za zgodą wszystkich właścicieli na Spółkę ITI, potem Spółka odpala działkę Wejchertom, następnie Spólka (czyli już tylko Walter z kimś tam...)spłacają kredyt? Nie znam się na tym ale nie takie kruczki w naszym kraju miały miejsce.

Jaja sobie robisz? wziąć kredyt na firmę, żeby wykupić tę firmę? odpalić działkę? jaki bank by na coś takiego poszedł? a może nie zrozumiałem o co Ci chodzi.

BTW, jakiekolwiek machlojki miałyby przełożenie na wartość spółki na giełdzie, pozostali akcjonariusze by ich zjedli a akcje spadłyby na pysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, sytuacja firmy nie jest zła, podobnie jak wg rządu sytuacja polskich finansów też nie jest. Tyle że trzeba brać kasę z OFE i rezerwy demograficznej aby żyło się lepiej (do wyborów :lol2:)

 

To nie forum polityczne wiec tylko jeden link wrzucę: http://abehnisch.com/eu-public-debt-crisis/. Jak widzisz jesteśmy w środku stawki i wszystkie potęgi europejskie są daleko przed nami, USA także przekroczyło 70% stosunku długo do PKB. Mówienie więc o wielkich długach jest papką polityczną. Mimo, że one są to w stosunku do otoczenia i krajów dużo bardziej zamożniejszych wypadamy nieźle.

 

Nka zaczyna wychodzić na plus? A co będzie jak trzeba będzie spłacać kredyt za chociażby kontrakt z Foxem czy Ligę Mistrzów (o starszych zaszłościach nie piszę bo nie wiem)?

 

Jaki kredyt? Przecież za te prawa nie płaci się od razu. Ponadto prawa do Foxa były również dla TVN'u otwartego, zaś prawa do LM z odstąpieniem do transmisji w kanale otwartym. To nie tylko kanały premium.

 

Juz półoficjalnie mówiło się że kupili to po to aby podbić wartość Spółki a nie po to aby to spłacić (w domyśle bo i tak nie będzie z czego).

 

Jasne.. Żyj dalej w tej krainie baśni i fantazji na końcu tęczy. Przecież te prawa ktoś przejmie i będzie płacił wynikające z nich sumy. Kto kupi firmę, która tak nierozsądnie wydała pieniądze i przejmie te zobowiązania? Ponad to kto rozsądny kupi taką firmę, która ma same długi i nie ma nadziei na zysk, aby pompować w nią tylko gotówkę? Już pomijam fakt, że w najnowszym raporcie n ma dodatnie EBIDTA z tego co pamiętam, czyli zaczyna zarabiać na siebie. Przypominam, że Canal+ Cyfrowy startował w 98 roku, zysk przyniósł w 2004 i to razem ze stacją Canal+, która w kablu była bodajże od '95. 6 lat...

 

A co do odkupienia akcji - nie dałoby się wziąć kredytu za zgodą wszystkich właścicieli na Spółkę ITI, potem Spółka odpala działkę Wejchertom, następnie Spólka (czyli już tylko Walter z kimś tam...)spłacają kredyt? Nie znam się na tym ale nie takie kruczki w naszym kraju miały miejsce.

 

Akcje wyceniane są na ok. 4 mld złotych z czego 65% to udział Wejchertów. Znajdź bank, który da ok 2,4 mld złotych na taką operację. Chyba Provident :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że to tylko wycena giełdowa, w czasach tak radykalnej przeceny akcji na giełdzie - zupełnie nieprzystająca do rzeczywistości.

Poza tym dziś akcje TVN wzrosły o ponad 4%, co oznacza, że również wartość akcji na giełdzie wzrosła - do 4,2mld. Jak widać - takie wyliczenia nie mają żadnego sensu w obecnych czasach...

 

A z samymi akcjami jest trochę inaczej...

Wejchertowie mają 64% akcji ITI (pozostali akcjonariusze mają 25%, 10% i 1%), natomiast ITI poprzez spółki zależne ma 56% akcji TVNu.

Jeśli więc 64% akcjonariuszy ITI chce sprzedać pakiet kontrolny TVNu (a w tym wypadku wszystkie akcje jakie posiadają), to udziałowcy mniejszościowi (25% Walter, 1% Kostrzewa i 10% Valsangiacomo) nie mają nic do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że w przypadku TVN 44% to drobnica, bo tyle wynosi FF :) Nie ma nikogo innego kto ma przekroczony pakiet 5%. Co do podziału akcji to wiem jak to wygląda, ale skoro ITI ma 56% TVN'u a Wejchertowie 64% ITI, to wynika z prostej matematyki, że dostaną 64% ze sprzedaży aktywów TVN (oczywiście w przybliżeniu wynikającym z posiadanych akcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]A co będzie jak trzeba będzie spłacać kredyt za chociażby kontrakt z Foxem czy Ligę Mistrzów (o starszych zaszłościach nie piszę bo nie wiem)?

Juz półoficjalnie mówiło się że kupili to po to aby podbić wartość Spółki a nie po to aby to spłacić (w domyśle bo i tak nie będzie z czego)[...]

A może kolega by się na coś zdecydował. W zacytowanej powyżej wypowiedzi są dwie tezy:

a) Kontrakty z foxem, na ligę mistrzów etc są dodatkowym ciężarem, innymi słowy nie zarobią na siebie ergo obniżają wartość spółki

B) wyżej wymienione kontrakty podwyższają wartość spółki w oczach inwestorów a co z tego wynika korzyści jakie spółka z nich odniesie są większe niż ich koszta.

 

Może ja głupi jestem ale, jak dla mnie to te dwie tezy wykluczają się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym Wy dyskutujcie z kolesiem prezentującym gimnazjalną wiedzę ekonomiczną? Gość za wszelką cenę próbuje udowodnić konieczność wykupu bankruta enki przez C+ i używa przy tym z tyłka wziętych argumentów. O dobrej sytuacji TVN świadczy zainteresowanie funduszy inwestycyjnych, dla nich nie ma sentymentów liczy się tylko zysk. A skoro chcą to kupić tzn, że perspektywy rozwoju spółki są dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym nie chciał Vivendi chociaż sam mam Cyfrę, ale chłodna kalkulacja za tym przemawia że właśnie im by się to najbardziej opłaciło.

No dobra, przekonaliście mnie że Walter nie mógł odkupić akcji Wejchertów, ale tylko tyle ;)

A to porównanie nas do USA i potęg europejskich wskazuje najlepiej waszą "fachowośc" ekonomiczną. Oni mają tyle rezerw (np. w zlocie) i tak silną gospodarkę że sobie poradzą (co wcale nie znaczy że pochwalam ich zadłużanie się - przez to cały ten kryzys). Jest takie powiedzenie: gdy gruby schudnie to chudy zdechnie :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...