Skocz do zawartości

Legalizacja marihuany


Mr. Orbita
 Udostępnij

Legalizacja marihuany  

131 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Legalizacja marihuany

    • Popieram (oczywiście do jakiejś rozsądnej ilości)
      54
    • Jestem przeciw
      68
    • Nie mam zdania
      19


Rekomendowane odpowiedzi

Fakty są takie, że z kupnem maryśki nie ma w Polsce najmniejszego problemu. Chyba tylko ktoś mający samych wirtualnych znajomych na fejsie może mieć z tym problem. Więc moim zdaniem lepiej, żeby zarabiało na tym legalnie państwo niż dilerzy i ich bossowie ;)

 

Po drugie sam po sobie wiem, że w przeciwieństwie do papierosów maryśka nie uzależnia. Lubię sobie czasami zapalić w dobrym gronie, ale nie mam problemu z tym, żeby nie robić tego z rok.

 

Padł w tym temacie także argument, że od tego się zaczyna, a później przechodzi na "wyższy poziom". Jeżeli ktoś ma mózg to nigdy się to nie wydarzy. Mi np. w życiu nie przyszło do głowy, żeby brać jakieś taby, coś wciągać albo coś wstrzykiwać.

 

Dlatego popieram legalizację marihuany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię sobie wypić w dobrym gronie ale nie mam problemu z tym, żeby tego nie robić rok. A jakoś ludzie się uzależniają od alkoholu. Każdy organizm jest inny i to, że nas coś nie uzależnia nie znaczy, że kogoś innego nie uzależni. Argument, że "jeżeli ktoś ma mózg" też nic nie znaczy bo to, że w kraju jest mnóstwo ludzi delikatnie to ujmując głupich, to chyba każdy wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

W większości przeciwko legalizacji są ci, którzy nie mieli styczności z marihuaną. Osobiście jestem za legalizacją, bo miałem niejednokrotnie z tym styczność i wiem, że to nie jest takie straszne, jak ludzie to ukazują. Śmieszą mnie opinie, że zaczyna się od ziółka a kończy na czymś cięższym. W życiu mi nawet na myśl nie przyszło, by spróbować czegoś gorszego, mam wielu znajomych, którzy palą marihuanę i to często, żaden z nich jakoś nie przeskoczył na inne, tak jak wy to piszecie.

 

Co do dostępności, mieszkam blisko Czech i w mojej okolicy nabycie tej używki to pestka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrozio11 nie mam złej opinii ale po prostu chyba jestem jeszcze "staroświecka" i wole się napić :P a powaznie poprostu bym nie chciała narażać własne dzieci na kolejną używkę. wiem że za chwilę odezwą się ludzie mówiąc mi że dzieci i tak zjarają się i upiją się na to jak będą chciały. Po co to ułatwiać. Przed wprowadzeniem legalizacji by musiało wejść w życie dużo ustaw regulujących ich sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli boisz się o dzieci to pewnie nie masz w domu noży czy nożyczek. Przecież mogą się nauczyć nimi posługiwać i kogoś zabić :)

To śmieszne że zostało naukowo udowodnione iż palenie papierosów powoduje raka i mimo to wystarczy napis na opakowaniu by można je sprzedawać. Jeśli się nie mylę to nie udowodniono że palenie marihuany powoduje uzależnienie i przejście na twarde narkotyki. Może tak być ale nie musi. No to dlaczego nie można jej sprzedawać z wielkim napisem że może uzależniać? Jak na ironię najgłośniej za zakazem marihuany opowiadają się nauczyciele, Kościół, wielu rodziców czyli osoby które swoim autorytetem powinny uświadamiać młodzież o szkodliwości palenia trawki. Czyżby w ten sposób przyznawali się że źle spełniają swoje funkcje i nie mają wpływu na dzieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahahaha widziałam że ktoś mi tak odpisze ;D (prosze nie spłycaj moich wypowiedzi:) ) więc muszę podkreślić chodzi mi o używki nie jestem za żadną z nich ;)

 

jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze a nie o kościół czy inne instytucje. a po drugie to sądzę że rząd nie chce się narazić dużej ilości obywateli którzy są przeciwko jej legalizacji i stąd ta bezczynność w tym temacie. A że żaden rząd nie będzie chciał się narazić to taki stan rzeczy będzie jeszcze przez długi okres czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciw legalizacji, ponieważ marihuana jest zła i może zabić wielu niewinnych człowieków, żyjących na tej planecie.

XD Nikt nie każe ludziom zażywać (bo można palić, stosować jako przyprawę itp.) zioła - dlaczego niewinnych?

Ogólnie ja jestem za posiadaniem, zażywaniem ale za możliwość hodowania tylko max 5 krzaczków na raz dla użytku prywatnego a jak ktoś chce więcej niech założy firme i odprowadza podatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem "Nie mam zdania".

 

Nie jestem za pełną legalizacją obawiając się o to, że doprowadzi to do sporych problemów społecznych czy rodzinnych. Wystarczy, że już alkohol robi już swoje, a niektórzy nadużywają go jakby nie wiedzieli, że służy on do okazjonalnej zabawy a nie ciągłego upijania się. To, że niektórzy są świadomi wykorzystania tego narkotyku nie oznacza, że wszyscy będą równie poważnie do tego podchodzić i w miarę rozsądnie dozować. Jest to też pewnego rodzaju zachęta do eksperymentowania z silniejszymi i niebezpiecznymi narkotykami, tak samo jak sięga się po mocny alkohol.

 

Jestem na tak w przypadku wykorzystania jego właściwości leczniczych i uśmierzających ból. Można opracować bezpieczny system dystrubycji marihuany do celów leczniczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem za .Mieszkam w Holandii i sam lubię zapalić sobie dzonta, ale jest jedno ale. Wszystko musi mieć ręce i nogi. Powinły powstać cafeshopy (takie jak w Holandii) które bylyby połączone monitoringiem z policją a osoba kupująca powinła mieć co najmniej 20 lat i oczywiście nie karana. Wszystko jest dla ludzi :> :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...