Skocz do zawartości

VH1 Europe


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Warto jeszcze dodać, że VH-1 Polska nie korzysta już z londyńskiej bazy klipów. Od 24 kwietnia br. stacja korzysta z bazy klipów MTV dla krajów skandynawskich. Baza mieści się bodajże w Amsterdamie - chociaż mogę się mylić - może ktoś z was wie lepiej?

 

Z powyższej bazy korzystają chociażby niemieckie, francuskie, holenderskie, duńskie, norweskie, szwedzkie kanały Viacomu.

 

Dalej też nie mogę znieść tej niskiej rozdzielczości. W pełnym PAL VH-1 Polska prezentowałaby się o wiele lepiej, bowiem powyższa biblioteka zapewnia o wiele lepszej jakości teledyski od londyńskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze dodać, że VH-1 Polska nie korzysta już z londyńskiej bazy klipów. Od 24 kwietnia br. stacja korzysta z bazy klipów MTV dla krajów skandynawskich. Baza mieści się bodajże w Amsterdamie - chociaż mogę się mylić - może ktoś z was wie lepiej?

Tak! Zgadza się! Kanały polskie MTV Net. są przenoszone podobno z Londynu do Amsterdamu z emisją a dlaczego to ja nie wiem. Dla nas to lepiej chyba ja VIVA PL będzie nadawać z Holandii dużo muzyki klubowej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a jest coś takiego jak baza skandynawska? Też jestem ciekaw... ale w londynie jest kilka baz klipów, Viva korzysta z tej co MTV Dance, czyli to chyba baza UK, a VH1 European i PL korzystały zawsze z bazy MTV Europe, z tej samej od zawsze korzysta MTV PL. Różnicę i podobieństwa widać zawsze po belkach. Też proszę o wytłumaczenie, bo teraz IDTH mnie zaskoczył! :) Też wolałbym, żeby Viva nadawała z innej bazy, ponieważ obecna jest zbyt brytyjska, zwłaszcza pod względem skracania klipów i byle jakiego wypełniania belek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baza w Londynie jest pewnie jedna, tylko pewnie ułożona tematycznie. Ta w Holandii (Amsterdam) jak już stwierdził również pablo21, nie różni się wiele od tej z Londynu. Tyle, że jakość samej emisji jest o wiele lepsza, co widać po niemieckiej VIVIE. Jest to zapewne kwestia zaplecza technicznego. To tak jak TVN a Polsat, niby to samo a czasem "gołym" okiem widać co ma lepszy przekaz. Dlatego podkreślam, że przy podwyższeniu rozdzielczości na VH-1 powstałby kanał o super przekazie wideo, właśnie dzięki innemu zapleczu technicznemu.

 

Co leci na antenie zależy przecież od osób tworzących playlistę, a nie od bazy klipów. W założeniu mają być raczej dostępne wszystkie teledyski, jakie są tylko dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IDTH tak! zgadza się! :-) Oglądając MTV Idol France widać różnicę np. porównując emisję z MTV Hits UK. Jakość jakości nie jest równa! :-)

Co do bazy w MTV UK to też sądzę że belki się różnią bo są teledyski posortowane i przypisane odp. stacjom tematycznym :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top 10 Queen :D:D:D

 

nie mam nic przeciwko

 

Coś im się pomieszało w tym Topie, bo odliczanie było ustawione na 12 klipów, ostatecznie poleciało 10 teledysków Queen, a potem nie wiadomo skąd na drugim miejscu znalazł się jakiś polski klip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiajmy się, zwykła pomyłka. Przecież wiadomo, że program nazywa się Top 10 i BoRha była na 1. miejscu :)

 

Pamiętali, żeby uczcić Adama Yaucha, to bardzo miłe. Zawsze potrafili upamiętnić artystów, którzy odeszli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taka [beep]ółka, ale mnie drażni. Otóż na VH1 European co godzine praktycznie zmieniał się kolor loga na niebieski, zielony lub różowy. Na VH1 Polska logo cały czas jest w kolorze niebieskim. Mogliby zrobić jak na VH1 European.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w dalszym ciągu barwy loga się zmieniają. Z tym że ja nie przepadam za tymi "wynaturzonymi" kolorami. Nasze logo jest bardziej stonowane, ciemnoniebieskie, a zamiast białego ma błękitny. Dzięki temu nie daje tak po oczach. Jednak wolałam to klasyczne, wielobarwne logo. Niestety już parę lat go nie ma.

 

A tak w ogóle, to na Vh1E przerwali FC i puszczają teledyski Beastie Boys.

 

Czy tylko ja tak mam, czy Wy też wolelibyście, żeby FC było o 16 a nie o 17?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, zapomniałem też dodać, że irytuje mnie też, że przy niektórych klipach brak jest roku wydania singla. Nie wiem, czy to celowe, czy po prostu ktoś nie umieścił roku w systemie i dlatego go nie wyświetla na belce (szczególnie przy tych starszych nagraniach). Jak już wspomniałem o belce, to mogliby też zmienić jej kolor, bo ta żałobna czerń nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest emitowana baza klipów z Amsterdamu niestety. Na kanałach francuskich MTV Net. też nie wszystkie klipy mają rok i nawet tytuły płyt nie są wszędzie wpisane :-( Brytyjczycy jakoś bardziej o te elementy dbają w belkach do klipów i wszystko wszędzie jest :-) ?Kolejna różnica w jakości między baza Londyn a Amsterdam na klipie MADONNA - GIRL GONE WILD. Ten z Londynu puszczany jest kiepskiej jakości i marne kolory ma a ten z Amsterdamu widać lepszą jakość gołym okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taka [beep], ale mnie drażni. Otóż na VH1 European co godzine praktycznie zmieniał się kolor loga na niebieski, zielony lub różowy. Na VH1 Polska logo cały czas jest w kolorze niebieskim. Mogliby zrobić jak na VH1 European.

Może jeszcze powinno zacząć tańczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablo nie zgodzę się, że brytyjczycy większą uwagę zwracają na belki, chyba że pomyliło mi się coś, ponieważ MTV Dance często nie robi wogóle belek, nie ma roku, płyty, widać te błędy gołym okiem na Vivie. MTV PL zawsze było w tej kwestii dobre. VH1 PL ma lepiej wypełnione belki niż Viva, MTV Dance.

Logo VH1 PL podoba mi się, ale kolor belki koszmarnie żałobny, bardzo fajnie było na VH1 PL przed likwidacją u nas - kolor niebieski, wiśniowy, zielony.

I np poprawnie jest wypełniony tytuł Gotye "Somebody That I Used To Know". "That" nie ma na innych MTV i Vivie.

Do tego Azealia Banks "212" brakuje feat. Lazy Jay i wszyscy myslą, że ta laska to Azealia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bytesize, na VH1 European tytuł tego kawałka Gotye również był z błędem. Swoją drogą ciekawe, dlaczego nie puszczają kolejnych singli Gotye?. Po "Somobody that I used to know", które jest z ubiegłego roku, wyszły dwa single.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Somebody That I Used to Know" osiągnęło największą komercyjną popularność, więc pozostałe single są odpuszczane.

W temacie VH1:

Dzisiaj w "Monografii" poświęconej Philowi Collinsowi wyemitowano klip Juli - "Za każdym razem". Nie znajduję logicznego wytłumaczenia, dlaczego tak zrobiono. Zawsze gdzieś muszą wcisnąć tą komercyjną papkę.

VH1 European > VH1 Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiech na sali, ale jeżeli chodzi o polskie stacje MTV, wyemitowanie klipu nie mającego kompletnie związku z emitowanym programem to codzienność.. Więc gdybym to widział to nawet by mnie to nie zdziwiło. Wiem, że to nie ten dział, ale tak dla przykładu powiem , że w VIVA HITS POLSKA, emitowanym na VIVIE PL często zdarzają się playlisty gdzie leci polski, zagraniczny kawałek na zmianę , także sorry. Dla mnie stacje Viacomu są tworzone bo są. Nie widać w tym pasji , ani zaangażowanie ludzi pracujących tak jak to było przed laty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gamba, no dobrze, ale nie rozumiem ile można maglować singiel Gotye (mowa o "Somebody that I used to know"), który został wydany w lipcu 2011 roku. Może dwa następne single Gotye nie mają już takiego silnego przebicia jak "Somebody ...", ale mimo wszystko stacje muzyczne powinny zachować się profesjonalnie i je także emitować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wlasnie, kanaly muzyczne emituje te clipy ktore maja najwieksza popularnosc, a nizszowe niech najlepiej ida do szafy.

Ciekawe czy pojawi sie na VH1 PL najnowszy clip Foresta i Kimbry. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że oni się jeszcze ciągle "organizują". Trochę dużo tych wpadek, więc innego wytłumaczenia nie znajduję.

 

Oprócz Juli w Monografii Phila Collinsa zauważyłam też, że Top 10 Queen był Topem 12, ale 2 najwyższe miejsca zajęły piosenki zupełnie "od czapy".

 

Druga sprawa to FC. Wsioskuję, że tematem były wokalistki (a właściwie to PIOSENKARKI, bo WOKALISTEK było tam jak na lekarstwo, ale mniejsza o to). I niby wszystko pięknie, Tina Turner... i tu nagle okazuje się, że Gotye jest doskonałą piosenkarką, a Bobby Brown jeszcze lepszą. No i kimże jest nijaka Aretha Franklin w porównaniu z taką Katy Perry..? Smutne.

 

Oby doszli w tym wszystkim do ładu, życzę im tego. Mam nadzieję, że w końcu zaczną panować nad notowaniami, kiedyś oglądało się FC i wiedziało się, że pojawią się ci NAJWIĘKSI (obiektywnie rzecz biorąc) w danej kategorii. Teraz to ja już nie jestem niczego pewna. No i brak tematów mnie martwi, kiedyś od razu było wiadomo, czy warto oglądać czy nie.

 

Jeżeli chodzi o informacje o roku wydania singla, to na Vh1E i Vh1PL pojawiają się często, trzeba im to przyznać. Niestety z Classika wycofali te dane niedługo po tym, jak wykupiłam kartę, czyli jakoś jesienią 2010. Brakuje mi tej informacji, bo lubię wiedzieć w jakim okresie mam ulokować dany klip, szczególnie w przypadku starych teledysków - z lat 60-tych, 70-tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrazenie ze w programie Greatest Hits graja coraz wiecej hitow z lat 90tych i z lat 00 a klipy z lat 70tych i 80tych zanikaja ... zeby nie bylo tak jak z mtv classic gdzie pod koniec istnienia kanalu grali glownie wspolczesne utwory . Na plus natomiast programy vh1 hits i music gdzie stosunkowo duzo pojawia sie klipow z lat 80tych. W nocy leca fajne utworki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie były takie same, co ty opowiadasz. Może tylko trochę przypominały.

 

Po pierwsze zastosowana była zupełnie inna animacja, a po pojawieniu się wyglądała o tak:

 

mtvnl-wrz06-itop10-jt.jpgmtvnl-maj06-insomnia-shakira2.jpg

 

Użyta czcionka również się różni od tej na VH-1. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, nasza czcionka jest mniejsza, węższa, taka jakby drobniejsza i przez to słabo widoczna. Nawet w okularach mam czasem kłopot z rozczytaniem napisów. Pomysł z białym paskiem jest ciekawy, podoba mi się!

 

Skąd Wy macie tyle tych screenshotów? A myślałam, że to ja jestem maniaczką kanałów muzycznych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...