Skocz do zawartości

Tele 5 i Polonia 1


miejskaastma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję że wspomniany protest dojdzie do skutku i wybiorą TELE5 na miejsce na MUX1, bo jest to skandaliczna decyzja, skoro faworyzuje się dwa kanały jednego i tego samego właściciela czyli Eska TV i Polo TV. Myślę że ktoś wziął za to pieniądze żeby wybrać te dwa kanały. Jestem wielkim fanem telewizji Tele5, choć Polonia1 też się zaczyna programowo poprawiać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt nie oczekuje od tych dwóch kanałów wielkich hitów, premier itd. ale chyba każdy lepszej jakości obrazu, a większość też pewnie formatu 16:9...

No dobra, ale co z tego, że będą nadawać w 16:9, jak nie będzie co oglądać? :]

Archiwa są pełne [tanich] wartościowych programów. Brakuje też u nas np. ogólnodostępnego kanału oferującego produkcje inne niż polskie czy amerykańskie. To jest ta luka, którą może wykorzystać Tele5, Polonia1 czy też inny niszowy (albo zupełnie nowy) kanał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że wspomniany protest dojdzie do skutku i wybiorą TELE5 na miejsce na MUX1, bo jest to skandaliczna decyzja, skoro faworyzuje się dwa kanały jednego i tego samego właściciela czyli Eska TV i Polo TV. Myślę że ktoś wziął za to pieniądze żeby wybrać te dwa kanały.

Również uważam, że miejsce na MUX 1 należy się Tele 5. Niestety znów wyszło krętactwo jak za dawnych czasów, kiedy zamiast przyznać koncesję Polonii 1, koncesję przyznano mało wówczas znanemu Polsatowi. I nikogo nie obchodziło, że wówczas to Polonia 1 nadawała już naziemnie i była lubianą przez widzów stacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Poland

Oni się z TOP SHOP-u i Erotyki utrzymują, dzięki tym "zmorom" we wrześniu ujrzymy kilka nowości.

 

Nie zapominajcie, że w swoim archiwum P1 posiada prawie wszystkie kopie pozycji w 4:3 i słabej jakości, więc wątpię, żeby zmienili format.

Ale powinni to jakoś wydzielić na osobny kanał - dzięki czemu Polonia 1 mogłaby sama na siebie zarabiać jak jej pomarańczowe rodzeństwo a nie jechać na dwóch tzw. podpórkach.

Mam nadzieję że wspomniany protest dojdzie do skutku i wybiorą TELE5 na miejsce na MUX1, bo jest to skandaliczna decyzja, skoro faworyzuje się dwa kanały jednego i tego samego właściciela czyli Eska TV i Polo TV. Myślę że ktoś wziął za to pieniądze żeby wybrać te dwa kanały.

Również uważam, że miejsce na MUX 1 należy się Tele 5. Niestety znów wyszło krętactwo jak za dawnych czasów, kiedy zamiast przyznać koncesję Polonii 1, koncesję przyznano mało wówczas znanemu Polsatowi. I nikogo nie obchodziło, że wówczas to Polonia 1 nadawała już naziemnie i była lubianą przez widzów stacją.

Można rzec że KRRiT powtarza dobrze znaną sztukę i dzięki temu ucierpiała na tym Piątka bo wspomniana rada powtórzyła błąd z przeszłości. Dużo razy już o tym wspominałem i wspominać będę dalej jak mantrę że MUX 1 należy się stacjom ogólnym jak Tele 5 i Polonia 1 oraz informacyjnym i regionalnym a nie muzycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał Mocny FULL, w naszym archiwum owszem są same rodzynki których nikt nie emituje, ale z tego samego powodu ich nie emitują co mych chcemy zrezygnować... koszmarna jakość tych tych materiałów. Przy tak dużej konkurencji telewizyjnej nie możemy pozwolić sobie na emisje mało czytelnych starych produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tymczasem proponuje aby Polonia 1 podobnie jak Tele 5 wróciły do produkcji Prognozy Pogody w pełnej wersji. A przy okazji mamy nową wakacyjną produkcje własną w Tele 5 o tytule bodajże ,'Kierunek Wakacje' a emitowana jest w sobotę i niedziele o 13:05 i trwa 10min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tak narzekają na jakość Polonii 1 w tym i ja ale to co zobaczyłem na Canal+ Gol w tej chwili przekracza wszelkie granice.

Aktualnie Canal+ Gol ma bitrate ok 0,8 Mbit/s a Polonia 1 ok 1,4 Mbit/s.

 

Tak więc jakość Polonii 1 można uznać za bardzo dobrą skoro 2-krotnie przewyższa jakość kanału z paczki premium :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ Gol nadaje przez większą część dnia planszę - na mecze bitrate jest podnoszony.

 

Co do samej Polonii 1 - moim zdaniem powinno być więcej erotyki, a nie mniej :P Wzorem Tele5 mogłyby iść filmy soft. Mam nawet koncepcję - powinny to być krótkie filmy do 10-15 minut przerywane blokami z reklamami "party lines" (zachęciłoby to widzów do "przeczekania" i obejrzenia bloku w oczekiwaniu na kolejny film). Natomiast z tymi starymi produkcjami, to czy ja wiem - zależy jak bardzo "zła" jest ta zła jakość, bo wbrew pozorom parę tytułów z dawnych lat , choćby przez wzgląd na sam sentyment - rzuciłbym okiem nawet przy materiale o mizernej jakości ;) W każdym razie cieszy zwiększenie aktywności. Szkoda, że nie znalazło się miejsce w DVB-T - to by mógł być swego rodzaju powrót po latach do przekazu naziemnego (dawna sprawa sieci Polonii 1), ja bym na miejscu Mediasat sp. z o.o. decyzję o składzie mux 1 oprotestował (no bez jaj - dwa kanały muzyczne, w tym jeden z disco polo na dodatek?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co więcej erotyki? Od tego są stacje erotyczne i internet. Ja bym na Polonii 1 chętnie obejrzał dawno nie pokazywane lub nawet nigdy w Polsce nie pokazywane ciekawe stare filmy. Może dobrym pomysłem byłoby pasmo "Klasyka kina europejskiego" i np. co tydzień byłby film z innego kraju (jeżeli by się to dało tanio zrobić, a jeżeli nie, to nie musi być nawet co tydzień z innego kraju, ważne żeby takie pasmo powstało). Inny pomysł to pasmo z filmami z danego dziesięciolecia, czyli np. w jeden tydzień by leciał film z lat '90, w następny '80, w następny '70 itd. Myślę, że trochę widzów (wielbicieli klasyki) to by przyciągnęło. A z tym Polo TV w mux 1 to jakaś paranoja. Gdyby już dali Tele5 to by się przynajmniej zrehabilitowali za wybryki z przeszłości, a tak to KRRiT się do końca zbłaźniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym już i tak kilka stacji FTA pokazuje erotyki o podobnej porze, więc jak ktoś by chciał coś wtedy obejrzeć to nie ma co, bo tu tylko erotyki i erotyki.

Ja na Polonii 1 bym chętnie obejrzał (choć na to szanse są minimalne, ale jak napisał ktoś na ich profilu na fb "szanse zawsze są") program czy pasmo z bardzo starymi filmami kolorowymi, tj. z lat 1900-1940, bo wiem że takie są i fajnie jest widzieć takie czasy w kolorze, ale wiem też, że emisja ich w ogóle w telewizji jest rzadkością i mogą być dość kosztowne. Chodzi mi i o filmy dokumentalne i o fabularne, choć fabularne z tych lat są raczej możliwe do emisji na Polonii 1, bo nawet raz na TV Trwam widziałem film o Kolumbie (fabularny) z lat 40. Myślę, że Tele5 powinno wyszukiwać nowe produkcje nieemitowane w Polsce, a ciekawe, najlepiej z tych krajów, które nie są często pokazywane w tv, czyli np. z tych, z których produkcje już Tele5 emituje, czyli m.in. Korei, Szwecji. Natomiast Polonia 1 powinna postawić na kino starsze, różnorodne, czyli np. trochę dawnych hitów z lat 90. i trochę nieemitowanych wcześniej czy zapomnianych już filmów sprzed kilkudziesięciu lat. Ja sam przyznam, że od czasu jak obie stacje zaczęły coś kombinować z urozmaiceniem ramówki to zaglądam na nie coraz częściej. Na Tele5 ostatnio oglądałem "Kurczaka na ostro" i "Irysa", a na Polonii 1 "Akta Prosiaczka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast z tymi starymi produkcjami, to czy ja wiem - zależy jak bardzo "zła" jest ta zła jakość, bo wbrew pozorom parę tytułów z dawnych lat , choćby przez wzgląd na sam sentyment - rzuciłbym okiem nawet przy materiale o mizernej jakości ;)

Te pozycje są w tak złym stanie, że nie nadają się w ogóle do emisji, tylko by odstraszały, wnioskuję po odpowiedziach @Polonii1.

 

Niektórzy chcą, aby P1 powtórzyła serial pt.,,Drużyna A", to także nie ma sensu, odcinki tego serialu możecie nabyć w Empikach, czy nawet na Allegro.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby powodem nie emitowania filmu/serialu było to, że jest dostępny na dvd to by stacje tv mało co emitowały, bo większość produkcji już po kilku miesiącach od produkcji jest wydawana na dvd. No ale to, co będzie w ramówce P1 zależy od stacji, poczekamy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawienie się Tele 5 w DVB-T mogłoby pozytywnie wpłynąć na jego oglądalność, oraz zainteresowanie reklamodawców. Z drugiej jednak strony w DVB-T jest już 7 takich kanałów, w tym kilka z najwyższej półki. Dla Tele 5 to może być zbyt poważna konkurencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja, nie konkurencja. Tu już nie chodzi o konkurowanie, a o uzyskanie stabilnej pozycji w rynku telewizyjnym. Chyba już wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że Tele 5 jest telewizją "niszową" w takim stopniu, że nie kwapi się zarówno na emisję filmów o sukcesach komercyjnych (pewnie z uwagi na brak umów z odpowiednimi dystrybutorami) jak i inwestycje w programy, które miałyby w jakiś sposób zakłócić oglądalność konkurencyjnych stacji telewizyjnych - bo to już za droga zabawa i przez mniejszy zasięg raczej bezsensowna. Jeśli program generuje po prostu większą oglądalność, a co za tym idzie większe pieniądze z reklam, może zostać na antenie. Byleby była to lepsza kasa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - bo właśnie na takie wartości się zwraca uwagę, przynajmniej w "większych" telewizjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...