Skocz do zawartości

Obrotnica


Rekomendowane odpowiedzi

Do konserwacji anten służą specjalne "kosmetyki" i po ich zastosowaniu śnieg do czaszy zwyczajnie nie przylega, nawet wilgotny.

 

Kiepskie obrotnice źle działają na mrozie raczej z wiadomych przyczyn (źle spasowane części itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten SG2100A to jakiś twór podobny do starego, dobrego SG2100, ale ile ma wspólnego to nie wiem.

A Goto X to inna nazwa Diseq 1.3 czy USALS, a różnice w nazwach spowodowane są, a jakże.... kasą i prawami do nazewnictwa.

 

Ja w zimę robię podobnie jak @gringo z anteną, czyli przekręcam lekko aby śnieg nie zastał się, czy tak właśnie odśnieżam ją po lekkim śniegu. Na sporym mrozie tylko mniej jej używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na niemieckim amazonie.de kupiłem nowszy model Motecka, tj. MOTECK SG-2500A np. tutaj

http://www.amazon.de/Jaeger-Moteck-SG-2500A-DiSEqC-Motor/dp/B003C9NPZI/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1380905612&sr=8-2&keywords=moteck

Rewelacja. Zresztą przeczytajcie artykuł

http://www.tele-satellite.com/TELE-satellite-0907/pol/moteck.pdf

Idealnie się wstrzelam od Hispasata do Expressa na 53E

Tydzień po zakupie już obrotnica została zamontowana, instrukcja nie po polsku, ale montaż dosyć intuicyjny. Po wklepaniu do tunera swojej pozycji łapię Astrę 19E, jakość 99% na słabszym tp., nieco skręcam konwerter w uchwycie. I w zasadzie wszystkie satelity wyłapuję na 99% jakości (przy dużej umowności tego wskaźnika w tunerze).Wyjątki: Nie jestem w stanie jedynie nic odebrać z Nilesta. Z Badra przy złej pogodzie zdarza się zanik sygnału. Polecam tę nowszą wersję Motecka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrotnica to nie najlepszy pomysl.

Mam Power-techa i aluminiowa Mabo 120 cm i na wietrze nuja sie zaklocajac sygnal.

DVB-S2 na skrajnych pozycjach musze korygowac naciskajac boki anteny.

Wiec w mojej opini lepiej zainstalowac kilka anten na stale i miec spokoj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam pamiętam, ale i tak nie bardzo rozumiem tego garbatego konika, bo jakby na to nie patrzeć, to to jest jakaś tam dyscyplina hobbystyczna. :)

 

Widziałem na własne oczy, przynajmniej dwóch takich osobników, którzy całe dnie nie robili nic innego, jak tylko trenowali kciuka, czyli po prostu męczyli pilota.

 

A na żadnym kanale nie gościli dłużej, niż 10 sekund, bo przecież tyle było do przejrzenia, że dnia im brakowało. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jego Cień - w takim razie po co się pytasz, skoro i tak masz swoje zdanie na ten temat ? Czy oglądając wydarzenie sportowe, słuchając muzyki (na kanale, w którym wiem co grają) lub też oglądając film (w większości po angielsku, czy z napisami angielskimi) trzeba być poliglotą ? Chyba, że oglądając np. boks musisz słyszeć, że właśnie ktoś zadał cios, a nie tylko go widzieć....

Dla mało zorientowanych mogę podpowiedzieć, że istnieją pluginy na Enigmę (nie mylić z niczym nielegalnym), które umożliwiają dopasowanie polskich napisów do aktualnie trwającego filmu, który właśnie leci po rosyjsku, niemiecku, czy w innych językach.

Hobby ? Na pewno nie, nie dla mnie. Wiem, czego szukam jak używam obrotnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do aktywnych zwolenników obrotnic mam tylko jedno pytanie, czy tacy z Was poligloci, czy tylko lubicie sobie pooglądać ruchome obrazy bez zrozumienia czego dotyczą? ;)

Powiem tak: od wielu lat interesuje się telewizją satelitarną (chyba od 16 lat - zacząłem się tym interesować jak miałem 10 lat), pierwszy raz miałem kontakt z TV SAT właśnie w 1996 roku, kiedy to w bloku zainstalowano nam Telewizję Zbiorczą (satelitarna analogowa+naziemna) - dla mnie to był luksus, że mogłem sobię pooglądać zagraniczne kanały takie jak min. MTV Europe, RTL, VIVA, Eurosport, CNN Int., ProSieben, SAT.1, Rai Uno; i polskie: RTL7, Polsat 2, Polonia 1, TV Polonia. Z wiekiem moja chęć poznawania innych kultur się zmieniła, dziś to co mam na 13E i 19,2E, to za mało. Dziś mam 2 własne "talerze" (pierwszy ustawiony jest właśnie na te dwie główne pozycje, drugi zwiedził już wieeeele pozycji :D). Bywają takie dni, że chcę wrócić na 23,5E, lub 4W ale to oznaczało by pożegnanie się z 9E (przyzwyczaiłem się do tej pozycji i nie chcę jej stracić) - i co mam teraz zrobić? Przecież nie utnę talerza na pół :D jedynym sensownym rozwiązaniem jest chyba zakup obrotnicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SatExpert, również i ja mam dwie anteny "zezujące" na kilku satelitów, ale ja znam również kilka języków, więc w moim przypadku jest to raczej zrozumiałe.

 

Dlatego właśnie zapytałem jak to jest u tych "obrotnych" z językami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SatExpert, również i ja mam dwie anteny "zezujące" na kilku satelitów, ale ja znam również kilka języków, więc w moim przypadku jest to raczej zrozumiałe.

 

Dlatego właśnie zapytałem jak to jest u tych "obrotnych" z językami. :)

a ja znam tylko jeden język i to mi w zupełności nie przeszkadza w oglądaniu kanałów zagranicznych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam rosyjski i angielski w stopniu wystarczającym do oglądania telewizji. Tylko akurat często nie ma znaczenia w jakim języku coś leci. Posiadanie obrotnicy to taki najtańszy sposób na wyprawy kulturoznawcze. Można zapoznać się z tym, w jaki sposób funkcjonują media w innych, często odległych krajach. Jak wyglądają serwisy informacyjne (i od strony graficznej i merytorycznej, profesjonalizm dziennikarzy i styl w jakim wykonują swoją pracę). Śmiesznie jest też porównywać różne międzynarodowe np. talent szoł, czy kuchenne rewolucje. I wiele, wiele innych powodów. Choć wiadomo, zaczęło się od potrzeby oglądania transmisji sportowych, niedostępnych w Polsce.

 

Inna sprawa, że ja nie siedzę w tematach związanych z eskami, 4funami i innymi tego typu programami i nie pytam się ludzi dlaczego słuchają tego nowoczesnego dudnienia, skoro dla mnie to jest głupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadanie obrotnicy to taki najtańszy sposób na wyprawy kulturoznawcze. Można zapoznać się z tym, w jaki sposób funkcjonują media w innych, często odległych krajach. Jak wyglądają serwisy informacyjne (i od strony graficznej i merytorycznej, profesjonalizm dziennikarzy i styl w jakim wykonują swoją pracę). Śmiesznie jest też porównywać różne międzynarodowe np. talent szoł, czy kuchenne rewolucje. I wiele, wiele innych powodów.

Bingo! Panie @emirates, trafił pan w dziesiątkę! :brawo:

 

Pamiętam, jak byłem mały, to z wypiekami na twarzy oglądałem na RTL "Familien-Duell" (odpowiednik naszej Familiady) i "Der Preis ist heiß" (na TVN-ie leciał kiedyś polski odpowiednik - Właściwa cena). Heh to były czasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadanie obrotnicy to taki najtańszy sposób na wyprawy kulturoznawcze. Można zapoznać się z tym, w jaki sposób funkcjonują media w innych, często odległych krajach. Jak wyglądają serwisy informacyjne (i od strony graficznej i merytorycznej, profesjonalizm dziennikarzy i styl w jakim wykonują swoją pracę). Śmiesznie jest też porównywać różne międzynarodowe np. talent szoł, czy kuchenne rewolucje. I wiele, wiele innych powodów. Choć wiadomo, zaczęło się od potrzeby oglądania transmisji sportowych, niedostępnych w Polsce.

Ja właśnie też głównie z tego powodu kupiłem obrotnicę. :) Chciałem zobaczyć też inne kanały, z innych, bardziej egzotycznych dla nas krajów, które próżno szukać na Hot Birdzie. Poza tym, chciałem też mieć dostęp do większej liczby kanałów anglojęzycznych (z języków obcych znam tylko język angielski w stopniu średnio zaawansowanym, no i może też niemiecki, ale to w stopniu bardzo, bardzo podstawowym), a tych trochę jest m.in. na pozycji 28,2°E. Obrotnica właśnie to wszystko mi zapewnia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj jak wyżej.

Nikt na to pytanie nie odpowie Ci dokladnie bo nie zna danych geograficznych Twojego miejsca zamieszkania.

Kąt elewacji anteny ustawiasz dla twojej pozycji centralnej

Nie znam Twoich danych geograficznych - nie wiem jaka jest Twoja pozycja centralna (poludnik) - nie znam kąta elewacji dla Ciebe.

Nikt bez takich danych nie napisze Ci jaki powinieneś ustawić kąt elewacji anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...