Skocz do zawartości

Obrotnica


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Panie kolego, nie lepiej podpytać w swojej okolicy w punkcie, gdzie prowadzona jest sprzedaż i montaż urządzeń TV-SAT.

Do obrotnicy antenowej stosujemy standardową antenę najlepiej aluminiową ze względu na jej mniejszą masę, nie mniej antenę musimy dobierać raczej pod konkretny model obrotnicy, gdzie producent określa wielkość i masę samej anteny jaka może być montowana. Kable połączeniowe to standard - zapewne w miarę dobre kable do 2zł za mb. Do tego maszt antenowy i jego dokładne i stabilne umocowanie (jedna z ważniejszych czynności).

Powiem z doświadczenia, że samodzielnie montowałem sobie obrotnicę i dla osoby orientującej się w technice satelitarnej nie jest to nic trudnego. Wiadomo, że fachowiec zrobi to może szybciej. Natomiast jeżeli samodzielnie wykona się taką instalację przyjemność z korzystania z takiego zestawu będzie wielokroć wyższa.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Hm ;/ z własnego doświadczenia wiem że ci co montują - bynajmniej w mojej okolicy - to wiedzą jak ustawić na HB i czasami ASTRA. A jak się spytać o inne Satelity to udają że inne nie istnieją, a jak powiedzieć o obrotnicy to już czarna magia dla nich.

Ja swój zestaw sam instalowałem i jakoś nie miałem problemu czasza 80-tka, wprawdzie za pierwszym razem udało mi się tak ustawić że łapał od 28,2E po 30W po troszku kanałów, ale trochę wprawy i udało mi się pozyskać i to sporo od 30W po ABS-a 75E, później zainstalowałem czaszę Alu 1200 i jakoś odbieram jeszcze więcej. Ogólnie satysfakcja z tego że samemu się udało ustawiać - BEZCENNA>

 

2. Niedawno udało mi się pozyskać ciekawy zestaw SAT Antena stalowa 1300 do tego siłownik SuperJAck 18" + urządzonko pozycjoner AS2000. Czy mógłby któryś z kolegów łopatologicznie wytłumaczyć podłączenie pozycjonera do dekodera (obecna obrotnica jest sterowana poprzez USALS) a chciałbym również z tego drugiego odbierać zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam obrotnicę LangSatTrack starowaną pozycjonerem i szczerze mówiąc nie wiem jak ją połączyć z dekoderem i cała współpraca polega na zaprogramowaniu pozycjonera a następnie wybierając odpowiednie pozycje orbitalne włączam w dekoderze kanały z tego właśnie satelity. Może to sposób mniej zautomatyzowany ale wydaje się najprostszy. Zapewne podobnie będzie wyglądała zabawa z zestawem sterowanym z pozycjonera AS2000. Po prostu były to urządzenia do tunerów analogowych i tak jak w moim przypadku model ZELPRO (Żyrardów) pozycjoner był sterowany prawdopodobnie z szyny danych (wyprowadzenie eurozłącza) z tunera analogowego. Czytałem że, można kupić zamiast starego typu pozycjonera nową wersję sterowaną protokółem Disecq 1.2 z pilotem i właśnie możliwością sterowania siłownika. Nie wiem tylko czy koszt nie jest za wysoki w porównaniu z tradycyjną obrotnicą. http://www.hollex.pl/silowniki-i-obrotn ... -diseqc1-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Piszę tutaj chcę zmienić soft Arivie 200 z układem obrotowym. Czy po zmianie softu będę musiał ponownie ustawiać parametry dla poszczególnych satelitów (pozycje) czy zostaną zapamiętane???

Bo kanały to wiadomo trzeba wyszukać od nowa lub w grać listę. Jedynie chodzi mi o ustawienie obrotnicy sterowanej DiSEqC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam jak miałem A200, podawałem chyba moją poz. geograficzną i wsio. ale nie jestem pewien, A nie masz czasem takiej opcji aby zrobić kopie zapasową kanałów wraz z ustawieniem??

Obecnie mam Primę i przed każdą aktualizacją robię kopię zapasową kanałów, po "upgrade" wczytuje listę i mam wszelkie poprzednie ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie tunery poprawnie obsługują usalas oraz obrotnice ( np ustawiałem ostatnio Ariva 102E i to jest porażka firmy Ferguson bo zamawia z Chin byle co i nie potrafią zamówić poprawnego oprogramowania dla tego modelu ( za drogo jak dla nich ) , mnie na stronie ( ferguson) odesłali z kwitkiem z pytaniem i poprawką oprogramowania na tuner Ariva 102E ( i 202E ) która źle działa trybie usalas ( inne tunery ( nie wymieniamy firmy ) na tej samej konfiguracji nawet tuner na linux ( taki sobie N-box) działa znakomicie a Ariva tylko w trybie 1.2 diseqc co jest porażka , jako 2 porażka tego tunera to że nie działa przełacznik sat w trybie obrotnicy , można tylko obrotnice lub same przełączniki co jest największym minusem ( nawet stary ferguson Af7018 i FX7600 bez problemu obsługują takie ustawienie ..... I nawet podłaczyłem Arive pod inną obrotnice i jest to samo tylko 1.2 diseqc działa ) .......

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N...... Ariva 102E i to jest porażka firmy Ferguson bo zamawia z Chin byle co i nie potrafią zamówić poprawnego oprogramowania dla tego modelu ( za drogo jak dla nich ) .........

 

 

Nie zamawiają tylko składają i nie z chin tyle że z Korei. Jedyny problem to faktycznie z sprawa z softami - nie radzą sobie. Ale przy dekoderach HD prawie każda firma ma w softach jakieś niedoróbki czy inne problemy. Przy dekoderach SD nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tymi obrotnicami. Niedawno przestała mi działać moja obrotnica Opticum MH1 (tym bardziej dziwne, że miała dopiero rok). Po prostu przestała jeździć, już nieco wcześniej jeździła jak chciała (a czasami w ogóle nie jeździła). Postanowiłem więc kupić model Moteck SG2100. Od wtorku cieszę się nową obrotnicą i muszę przyznać, że jest ona lepsza od Opticuma. Przede wszystkim jest cichsza, bardziej precyzyjna (teraz na Badrze 26E mam na pasku sygnału 70%, a wcześniej z Badrem były spore problemy, czasem w ogóle go nie było). Ogólnie mówiąc, jestem bardzo zadowolony z Motecka i żałuję, że nie kupiłem jej od razu. Może ktoś wypowie się w sprawie obrotnic Opticum MH1. Jakieś pomysły, co mogło w niej nawalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy twój tuner ma opcje idź do punktu 0 , daj na nią i zobacz wtedy czy ruszy ( antena powinna najpierw polecieć do ostatniej pozycji E i wrócić na punkt 0 )

 

Jak nie to rozbier i zobacz zębatki może coś się ukruszyło lub jakiś element ( rezystor siadł ) .

 

Lub opcja 2 mamy niedaleko do siebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tymi obrotnicami. Niedawno przestała mi działać moja obrotnica Opticum MH1 (tym bardziej dziwne, że miała dopiero rok). Po prostu przestała jeździć, już nieco wcześniej jeździła jak chciała (a czasami w ogóle nie jeździła). Postanowiłem więc kupić model Moteck SG2100. Od wtorku cieszę się nową obrotnicą i muszę przyznać, że jest ona lepsza od Opticuma. Przede wszystkim jest cichsza, bardziej precyzyjna (teraz na Badrze 26E mam na pasku sygnału 70%, a wcześniej z Badrem były spore problemy, czasem w ogóle go nie było). Ogólnie mówiąc, jestem bardzo zadowolony z Motecka i żałuję, że nie kupiłem jej od razu. Może ktoś wypowie się w sprawie obrotnic Opticum MH1. Jakieś pomysły, co mogło w niej nawalić?

 

 

Moja obrotnica też wariowała. Tyle że po wymianie kabla wszystko jest OK. Kable o niższej cenie niestety nie są dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów. Ostatnimi czasu udało mi się nabyć czaszę sprzed 10 może 11 lat o średnicy 180 cm. I tu mam pytanka 2:

1. na pewno do obrotnicy standardowej Moteck-a czy innych zbliżonych nie będzie się nadawała ze względu na ciężar (jest z jakiegoś tworzywa + mocowanie czaszy) co mogę w tej kwestii zrobić, czy w ogóle da radę coś zrobić aby mogło to monstrum się obracać czy pozostają mi tylko zezy. (zależy mi na 7W i 28,2E)

2. koleś od którego na dobyłem to "cudo" powiedział ze samemu mam zrobić sobie prety i mocowanie konwentera - z tym nie będzie problemu tylko w jakiej odległości powinien znajdować się konwerter od środka czaszy.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów. Ostatnimi czasu udało mi się nabyć czaszę sprzed 10 może 11 lat o średnicy 180 cm. I tu mam pytanka 2:

pozostają mi tylko zezy. (zależy mi na 7W i 28,2E)

Kolego Z tego co widze po Twoim miejscu zamieszkania taka 180 moze byc malo na 1N .Co do 7W mozesz smialo probowac ,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli zależy Ci na stabilnym i w miarę bezproblemowym odbiorze wiązki UK z 28,2'E, to na tego satelitę skieruj antenę stałą, może być ta, którą dysponujesz, jeśli nie jest zbyt sfatygowana (rozlane ognisko), to powinna się nadać, ale nie sądzę, żeby tak duża antena po 10 latach jeszcze nadawała się do precyzyjnego ustawienia.

 

Co do obrotnicy, to proponuję przykręcić do niej osobno góra dziewięćdziesiątkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do obrotnicy miałem już 80 i 90 obecnie mam 115 w alu. Lecz nie ściąga mi wszystkich pozycji. Co do 180 przez większość czasu przeleżała w garażu (odkąd weszła N) wiec raczej powinno być ok. Chce wrzucić 180 na obrotnicę bo przymierzam się do pasma C, poza tym lubię pobawić się jak coś jest mało osiągalne dla zwykłego Kowalskiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam, to nie polecacie wieszać dużych anten na obrotnicy. Chciałem kupić aluminiową 100 lub 110 ale niestety takie "luksusy" są tylko dostępne w Krakowie, a do Krakowa się nie wybieram. Na miejscu są dostępne tylko stalowe Triaxy. Sprzedawca nie wiedział jaką mają wagę, a mi się wydaje, że mogą być za ciężkie, tym bardziej gdy przyjdzie silny wiatr. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym związane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a patrzyłeś na http://www.mabo.pl/antenam,site,91.html oraz http://www.laminas.com.pl/.

może tam byś coś zdziałał aby wysłali kurierem. Ja miałem szczęście że 115 (aluminium), 120(stal)i 180(epoksydowa) kupiłem poprzez all...o i z moich okolic.

mam obecnie zainstalowaną 115 na MOTECK-u i nie odczuwam żadnego dyskomfortu oglądania podczas wiatrów, a umiejscowiona jest na dachu.

Fakt jeszcze jeden ze nie kręcę nią podczas wichur.

 

Zawsze możesz jeszcze kupić siłownik + polarmount i 120 stalową spokojnie zainstalować

 

Czy ktoś z szanownych kolegów może robił polarmount we własnym zakresie, przymierzam się do wykonania tegoż urządzenia ale stabilniejszego pod 180 niż te co są na Hollexie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zakupiłem obrotnice montec SG-2100 i czy trafił mi się wadliwy egzemplarz? Podłączyłem do niej kabel z dekodera i według instrukcji powinna się zaświecić zielona dioda LED. W moim przypadku nie świeci się nic. Nie ma również żadnej reakcji na przyciski na obrotnicy. Czy dobrze myślę, że dioda LED powinna się świecić niezależnie od ustawienia obrotnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie ustawiłem swoją obrotnice. Działa 57E-30W na ant 60 cm ale zeby odebrać amos czy eutelsat12 musiałem zmieć pozycje amos na 5W a eur12 na 13W reszta działa bez zarzutu. Wie ktoś może czemu tak wyszło?Nie bd nic zmieniał już ale jestem ciekaw czemu tak wyszło.

I jeszcze brak sygnału lub tnie rmf maxxx na intelsacie i mtv na eutelsacie12 nie wiem czemu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...