Skocz do zawartości

Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ten kanal bedzie nadawal w jakosci HD?

 

Udał Ci się dowcip :brawo:

 

Po za tym, zgadzam się z przedmówcą

 

dodatkowo w Polsce jest mało darmowych kanałów tematycznych

 

Nie wieszajcie psów na tym projekcie ponieważ kanał jeszcze nie rozpoczął nadawania!

Dobrze że ktoś w tym kraju chce coś ciekawego uruchomić FTA, co nie jest kolejnym kanałem muzycznym nadającym badziewną muzykę typu TV POLO.

Trzymam kciuki za TTV i mam nadzieję że oferta ciekawych kanałów tematycznych FTA jeszcze bardziej się rozszerzy w naszym kraju (tak jak w Niemczech czy UK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak piszecie jakby to oni robili jakąś łaskę że w ogóle zechcą coś nadawać. :lol:

Wierzcie, chętnych na naziemną byłoby sporo, wielu wyczuło nosem że nie mają szans u Dworaka i dali sobie zawczasu spokój. Inni - tacy jak Tele5 czy Trwam - mimo że już wiele lat nadają, starali się, ale dostali figę z MAKiem. A taki Tele5 jakby poprawić jakość, dołożyć coś autorskiego, byłby całkiem niezłym programem.

To jest biznes, tyle że sterowany, tak aby za bardzo nie zaszkodzić platformom cyfrowym. Stąd taka chała w dvb-t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnąłem sobie ramówkę tego kanału na jutro i pojutrze i według mnie potwierdza ona w 100%, że "TTV", to próba reaktywacji "TVN Warszawa", tylko w wersji ogólnopolskiej (przykład to program "Doktor Łapa Extra"). Zobaczymy, jak to wyjdzie, oby tylko historia się nie powtórzyła i szefostwo "TVN" znowu nie podjęło decyzji o likwidacji tego kanału pod wpływem emocji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spełnią się zapowiedzi twórców kanału TTV to będzie to pierwsza w Polsce telewizja Obywatelska :) oczywiście w wydaniu ogólnopolskim dobry pomysł :brawo:

A takimi sprawami powiny zajmowac się lokalne stacje prywatne których tak na prawadę nie ma :( są tylko regionalne publiczne które mają małe bloki na TVP INFO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest jasne że ten kanał to tratwa ratunkowa dla ludzi TVN, które to TVN za parę lat będzie w rękach Canal+.

Tratwa ratunkowa? Grupa ITI a w szczególności TVN mimo kiepskiej sytuacji (z uwagi na zadłużenie, a nie płynność finansową) są kurami znoszącymi złote jajka. Ugruntowana pozycja kilku kanałów telewizyjnych przynoszących dochody gwarantuje nieprzerwane zyski co najmniej przez najbliższe kilka lat. Mało tego, ITI szybko wyzbywa się nierentownych projektów (typu "Tygodnik Powszechny" i prawdopodobnie religia.tv, czego akurat nie pochwalam) by jak najszybciej poszybować w kierunku jak największego zysku. Dodajmy do tego jeszcze częściową sprzedaż Grupy TVN i mamy jeszcze lepszy wynik. Sama Grupa TVN radzi sobie w moim mniemaniu świetnie, a przyszłość jej ludzi nie jest zagrożona. Udzielanie się w TTV daje szanse na umocnienie pozycji na rynku, bo podejrzewam, że po połączeniu z Canal+ będzie można zakończyć transakcję przejmowania Stavki.

 

@Karol, a jak to się stało że dano koncesję spółce, która ma zerowe pojęcie? Toż to z góry ukartowany układ korupcyjno-mafijny. Jedną stroną układu jest reprezentant władzy czyli KRRiT, drugą TVN, a ta firma to zwykły krzak.

W gestii KRRiT nie leży oceniać, czy koncesjonariusz ma doświadczenie w prowadzeniu kanału telewizyjnego. Trwał konkurs, nadawcy złożyli oferty i widocznie wybrano najlepsze. Jeśli patrzeć na "pojęcie" o rynku telewizyjnym, to w takim układzie nie byłoby w Polsce pojęcia telewizji komercyjnej, bo przecież wszyscy kiedyś zaczynali od zera.

 

Tak jak piszesz, częstotliwości to biznes, równie dobrze to ja mógłbym dostać tą koncesję gdybym miał kumpli gdzie trzeba. A potem tylko wyjazd na Seszele...

Gdybyś tylko mógł zdobyć zaufanie KRRiT, to pewnie mógłbyś otrzymać taką koncesję. Podejrzewam jednak, że warunki jakie trzeba spełnić to nie tylko dobra propozycja na kontent kanału, ale również trzeba mieć stabilne źródło finansowania oraz dobre perspektywy na rozwój biznesu. Co innego koncesja na nadawanie satelitarne, którą za kilka tysięcy złotych może otrzymać każdy - tutaj już nikogo nie obchodzi czy koncesjonariusz będzie miał pieniądze na wynajem pojemności satelitarnej, czy może znajdzie sponsora.

 

W DVB-T ważne są pieniądze na utrzymanie kanału, nadajników oraz opłat koncesyjnych. W zamian za to otrzymuje się gwarancję otrzymania jednego z pierwszych miejsc jeśli chodzi o zasięg terytorialny sygnału, nieograniczony możliwościami telewizji kablowych czy liczbą anten satelitarnych.

 

Jak dla mnie koncesje otrzymały najbardziej wiarygodne spółki, które chcąc nie chcąc mogą liczyć na różnego rodzaju układy i ewentualną współpracę techniczną oraz merytoryczną z większymi nadawcami, bo Ci więksi zarzucą pomysłami, mniejsi natomiast na specyfikę działalności mogą je zrealizować, np. samodzielnie produkować programy rozrywkowe czy seriale, a to nie jest zbyt częste w przypadku TVP, Polsatu czy TVN. Nadawcy, którzy odpadli byli dużo mniej wiarygodni:

 

4fun.tv - po prostu przegrało z Eska TV od ZPR S.A.

Next HD - nadawca niewiarygodny, z niepewnym źródłem finansowania (Astro)

CTV - a co to?

TV Trwam - nadawca niewiarygodny (Lux Veritatis)

Polo TV - wstępnie przegrało, lecz zastąpiło kanał Kino Polska Nostalgia, który do tej pory nie wystartował (ZPR S.A.)

Tele 5 - nadawca niewiarygodny (Mediasat)

RMF TV - miało nie bezpośrednio zagranicznego udziałowca, poza tym patrząc na to ile czekamy na RMF Maxxx, mało realne by kanał wystartował bez partnera na rynku. (Bauer)

Polskie Radio Czwórka - nierentowny projekt. (Polskie Radio)

Superstacja - przegrała z resztą. (Polsat)

Orange sport info - i tak już nie istnieje z uwagi na cięcia związane z brakiem praw do T-Mobile Ekstraklasy (TP)

iTV - nadawca niewiarygodny (Telestar)

Machina TV - nadawca niewiarygodny (TV Point Group)

TVN Meteo - kanał niepotrzebny w DVB-T (TVN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze ATM taki wiarygodny... Nawet nie wiedza jaki kanal chca zrobic.

Przypominam takze, ze Stavka miala gorsze wyniki finansowe niz Trwam. Skad zatem koncesja? Pewnie od razu wiedzieli, ze TVN ich przejmie.

Dlaczego nadawcy dostali po 2 miejsca w mux 2 ? Zeby tworzyc takie gnioty jak TV6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano oglądałem "Pogodny Poranek", nie przypadło mi to do gustu. Generalnie pokazywali widoki z kamer w różnych miasta i przeplatali to informacjami, czyli "Expressem Porannym". Program "W trasie" wygląda całkiem, całkiem. Myślę, że nie ma co ich odrazu przekreśleć. TTV ma szansę zaistnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiodłem się. Myślałem, że jak kanał jest tworzony przez TVN to jego logo będzie półprzezroczyste. Na TTV ładniej wygląda oznaczenie wiekowe niż logo stacji co jest wyjątkiem, bo w większości polskich stacji jest na odwrót. Aha na YouTube znajduje się start tego kanału wrzucony przez użytkownika mateusztjs: http://www.youtube.com/watch?v=FPvtsW-0c7k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...