Skocz do zawartości

TVR


mariuszdybala
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja bym wiele dał żeby się dowiedzieć co tak naprawdę dla nadawców stanowi taką przeszkodę, jakie są te aspekty?

[...]

Nie miałem okazji zapoznać się z TVR (jestem kablówkowiczem), ale życzę powodzenia stacji.

ad 1. To długa dyskusja, być może w okresie Świąt znajdę wolną chwilę, to szerzej o tym napiszę.

ad 2. A w jakiej kablówce jesteś? Może damy radę się tam włączyć? Jesteśmy zainteresowani również sieciami kablowymi.

 

 

Cieszę się bardzo ;) W czasie Świąt lepiej nie bo są podczas nich lepsze zajęcia niż pisanie o formacie 16:9 ;) Ale w jakiejś późniejszej wolnej chwili poproszę ;)

 

Jak w podpisie - mam Vectrę - druga (niedługo dopiero trzecia) kablówka pod względem ilości abonentów w Polsce. Zapraszam do Vectry zatem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niki172012 pytałeś, czy TVR jest finansowany z pieniędzy UE, bo tak podobno było zasugerowane w jednej wiadomości na Satkurier.pl. Zapewne chodzi ci o mój tekst "Telewizyjna bitwa o rolników"

https://satkurier.pl/news/70654/telewizy ... nikow.html

Napisałem o odkryciu przez stacje tv, że ich widzami są także rolnicy, dla których także mają teraz programy w swojej ofercie. Zakończone zostało stwierdzeniem: "Czy faktycznie widownia rolnicza stała się tak bardzo atrakcyjnym kąskiem, czy może jest tu drugie dno - dotacje z Unii Europejskiej? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach." Chodzi o dotacje z UE dla rolników! Czyli - pytanie, czy dlatego, że rolnicy mają teraz pieniądze, są atrakcyjni dla reklamodawców i można dla nich produkować programy, czy też odkrycie, że widzami są też rolnicy inne stacje odkryły za sprawą startu TVR, a może jest inny powód? Oto chodziło w tym tekście, nie ma w nim żadnych przypuszczeń odnośnie finansowania TVR z UE. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobimy, zapewniam Cię. Póki co, oficjalną częstotliwością jest dalej 11.508GHz polaryzacja V na TP16.

Emisja na transponderze 6 jest testowa i pracujemy nad jej parametrami. Nie jest to jednak tak, że wcisnę sobie guzik pod stołem i od razu będzie megabit więcej :) Tak dobrze nie ma.

Do końca roku powinniśmy zwiększyć bitrate na tyle, żeby nie oglądało się nas gorzej niż na TP16.

Skargi przyjmuję więc dopiero po 1 stycznia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można się tutaj dowiedzieć: http://media2.pl/media/87364-Bayer-Full ... w-TVR.html

Pod koniec grudnia w Telewizji TVR rusza autorski program formacji Bayer Full. Moim zdaniem to nawet jest dobry pomysł - można by nawet w przyszłości pomyśleć nad reaktywowaniem przy ich współpracy teleturniej "Gospodarz" emitowany dawniej w Polsacie a w którym to rywalizowali ze sobą burmistrzowie miast i wójtowie wsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam się tutaj, bo wiem, że tu właśnie zaglądacie. Kiedy pomniejszycie, wytniecie cyfry i zrobicie półprzeźroczyste oznaczenia wiekowe? Już najwyższy czas (Wzór TVP HD :jupi: ).

Zmiana formatu na 16:9 będzie również zmianą oprawy graficznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspominali, że wyłączą 1 stycznia, tylko w styczniu ;) Natomiast z jakością podejrzewam, że w okresie między Świętami, a Nowym Rokiem trudno coś zdziałać - po prostu sporo osób ma wolne, w wielu firmach pracują na zwolnionych obrotach, nie ma co się stresować, zobaczymy jak sytuacja rozwinie się w styczniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow jakiś dobry film leci właśnie na TVR :-) czy to początek zmian w ramówce i profilu stacji? Wg mnie stacja powinna zmienić nazwę na inną jeśli zmieni swój profil na ogólny np. :-)

Pytanie do TVR: Dlaczego musicie się przenosić na TP w miejsce CSB TV z TP ITI? Skończyła wam się umowa na dzierżawę pojemności na TP ITI, ITI chce sobie zwolnić miejsce na nowy kanał na swoim TP czy może za drogo chce za wynajem miejsca na swoim TP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do TVR: Dlaczego musicie się przenosić na TP w miejsce CSB TV z TP ITI?

Nie musimy. Chcemy. Nie jest to jednak miejsce, gdzie mogę napisać dlaczego podjęliśmy taką decyzję.

I nastal 1 stycznia a TVR nadal nadaje ze starej czestotliwosc, a na nowej nadal jak byla tak jest slaba jakosc obrazu a miala do 1 stycznia sie poprawic.

Dobrze, że nas pilnujesz... :) Pracujemy nad jakością transmisji na TP6 i zapewniam Cię, że nie zostawimy widzów z bitstreamem 1.7Mbps. Docelowo będzie to na pewno 2.2Mbps tak jak na poprzednim transponderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez klika dni na 11508 powinna być emitowana plansza o zmianie parametrów nadawania, wraz z podaniem nowej częstotliwości. Ludzie zwykle nie orientują się, że dany kanał tylko zmienił częstotliwość, mogą myśleć że zakończył swe istnienie lub został zakodowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...