Skocz do zawartości

TVR


mariuszdybala
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że na nowym transponderze możliwa jest do wyegzekwowania lepsza jakość. Prowadzimy intensywne rozmowy z dostawcami sygnału i do końca tygodnia powinniśmy podjąć decyzję czy będzie kolejna zmiana częstotliwości i jeśli tak to na jaką. Za wszystkie opinie bardzo dziękuję, czekam na kolejne.

Póki co, oficjalną częstotliwością TVR jest w dalszym ciągu 11317V. Jeśli zajdzie jakaś zmiana to nie omieszkam Was poinformować w pierwszej kolejności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy na słabą jakość TVR nie ma przypadkiem wpływu sposób dosyłu sygnału do RRsat?

Ktoś z CSB TV (gdy jeszcze byli na 11,317 GHz) kiedyś pisał, że pikseloza na ekranie wynika właśnie ze skomplikowanej drogi dosyłu sygnału.

Jeżeli tak jest (a podejrzewam, że tak - skoro na transponderze TVN'u jakość TVR była nieporównywalnie lepsza), to zmiana transpondera RRsat (minimalne podniesienie bitrate) niewiele tu pomoże.

@TVR: po co rezygnowaliście z miejsca na transponderze TVN'u skoro Was nie wyrzucali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowej częstotliwości TVR ma niższą rozdzielczość niż na 11,317, więc to chyba także ma wpływ na jakość obrazu? A zwłaszcza na to, że widzimy duże, pikselowe bloki przy dynamiczniejszych scenach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 11,508 V była dobra jakość obrazu, a teraz na tych dwóch obecnych częstotliwościach jest średnia. Wspomnę tylko, że tak jak @Wiking zauważyłem te bloki pikselowe na przekazie z 11,200 V, które można dostrzec od czasu do czasu. Tu wina leży zapewne po stronie niskiego bitrate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 11,508 V była dobra jakość obrazu, a teraz na tych dwóch obecnych częstotliwościach jest średnia. Wspomnę tylko, że tak jak @Wiking zauważyłem te bloki pikselowe na przekazie z 11,200 V, które można dostrzec od czasu do czasu. Tu wina leży zapewne po stronie niskiego bitrate.

No jak niskiego bitrate, skoro na 11,200 V bitrate jest większe niż na 11,317 V, a jakość TVR dalej jest średna. Z tego co pisał @TVR na 11,508 V bitrate było nawet mniejsze (2.2 Mbps) niż obecnie jest na 11,200 V (2.35 Mbps), a jakość (jak sam zauważasz) była tam o wiele lepsza.

Cały czas będę się upierał, że słaba jakość TVR wynika ze strat na drodze dosyłu sygnału do RRsat.

Jeżeli koszt wynajmu miejsca na transponderze RRsat nie jest znacząco mniejszy od kosztu wynajmu miejsca na transponderze TVN'u, to te kombinacje ze zmianą transponderów uważam za bezsensowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego TVR w tej chwili jest na dwóch częstotliwościach: na 11,317 oraz 11,200. Na 11,200 bitrate jest wyższy niż na 11,317, ale z jakością i tak jest gorzej niż to było na 11,508. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak niskiego bitrate, skoro na 11,200 V bitrate jest większe niż na 11,317 V, a jakość TVR dalej jest średna.

Akurat w tej kwestii się pomyliłem. Bitrate jest większe niż z dotychczasowego transpondera. Te bloki pikselowe wynikają z czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę upierał się, że jest to spowodowane niższą rozdzielczością. Na 11,317 rozdzielczość to 704x576, a na 11,200 to 544x576, co powoduje, że bloki pikselowe są większe czyli bardziej rzucające się w oczy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jakość na nowym transponderze jest nieco lepsza, szczególnie przy dynamicznych scenach. Dla mnie osobiście większym problemem jest brak EPG. Na TVR jest kilka ciekawych programów, jednak chyba w żadnej gazecie telewizyjnej nie ma ramówki tej stacji. A sprawdzanie jej w internecie raczej mija się z celem, przynajmniej w moim przypadku. Z tego powodu ostatnio rzadziej zdarza mi się włączać ten kanał.

 

W moim przypadku jest tak, że gdy nie wiem jeszcze co oglądać skacze po kanałach ąż się załaduje EPG. Z tego też względu EPG daje większą szanse że włącze ten kanał i na nim zostane jeśli mnie coś zaciekawi.

Podobnie było z TVN7 gdy ostatnio brak było na nim EPG. Od świąt EPG powróciło i zdecydowanie częściej coś na nim oglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie przywiązywałem uwagi do wyglądu logotypów kanałów, ale tym razem pozwolę sobie napisać, że moim zdaniem logo ekranowe o wiele ładniej by wyglądało, gdyby było koloru zielonego. W końcu przecież to telewizja rolnicza. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Nie odzywałem się od kilku dni, gdyż byłem bardzo zajęty przeprogramowaniem dekoderów do odbioru TVR-u na nowej częstotliwości. W sumie ok. 60 szt. w promieniu 25 km. Wszystkie dekodery i anteny na gwarancji+moja gwarancja na odbiór programu rolniczego i wszystko padło a wy tu piszecie, że za duże logo, że nie taki kolor, że brak EPG, że za duża pikseloza itd... śmiechu warte. Jest to telewizja głównie dla rolników i każdy z moich klientów (obszar Polska południowo-wschodnia 30 km od przejścia z Ukrainą) jest bardzo zadowolony jak ma ten program. Niestety program ten nie jest dostępny na DVB, zresztą niewielu rolników na to stać, więc przy ustawianiu anteny muszę wyciągnąć z niej wszystko na maxa aby był TVR. Reasumując: TVR ma trochę za słaby sygnał, ale ta telewizja jest bezpłatna więc czego my tutaj narzekamy. Wielkie podziękowania za zainteresowanie, zaangażowanie i pomoc ze strony TVR-u. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dekodery i anteny na gwarancji+moja gwarancja na odbiór programu rolniczego i wszystko padło a wy tu piszecie, że za duże logo, że nie taki kolor, że brak EPG, że za duża pikseloza itd... śmiechu warte.

Nie tylko zawartość programowa się liczy, a techniczne sprawy także, lecz w mniejszym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maxtronix

Nie wiem czy wiesz kolego, ale na tym forum przebywają osoby dla których każdy element nadawanego kanału jest istotny. Nawet kolor i wielkość logotypu.

Zastanawiam się tylko po co tym wszystkim rolnikom Telewizja na Kartę do odbioru TVR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TNK jest aktualnie najtańszą telewizją bez umów abonamentów itd... a na zwykłym dekoderze FTA sami wiecie co można pooglądać a tu chodzi głównie o TV1,2,TVN te programy są praktycznie bezpłatne. Dla jednych TV DISCO jest super, dla innych TRWAM a jeszcze innych TVR, każdy ma inne upodobania i to musimy uszanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...