Skocz do zawartości

Telewizja na Kartę HD


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zakupiłem zestaw TNK HD. Z samego dekodera jestem bardzo zadowolony, ma ładną grafikę, jest bardzo łatwy w obsłudze i dopracowany (do tej pory nie mogę wyjść z podziwu). Dodatkowo, obudowa w kolorze białym, brak oślepiających światełek, złącz z sześciu stron, są jak dla mnie atutem. Przetestowałem też opcję pracy z dyskiem (super, tylko mogli by dodać opcję bezpiecznego usuwania dysku), siecią, DVB-T oraz pracy z dwoma satelitami (zez na astrę). Wszystko super, co prawda DVB-T u mnie nie ma, i z tego co czytałem to będzie dopiero za rok, lecz dekoder wyszukał dwa kanały DVB-H (z którymi za bardzo nie wiedział co zrobić, czemu się nie dziwię). Mój drugi dekoder Opticuma do TNK SD przy tym sprzęcie to totalna wieś.

 

Co do kanałów, czuję pewien niedosyt. Nie wiem, czy na National Geographic Channel wyłączność ma tylko C+, bo w CP też go nie ma. Kanały Wojna i Pokój, FilmBOX HD, MGM to totalna porażka i mogą je wyłączyć. Zamiast tego mogli by dodać Universal Channel, CN i Discovery Sc. Moim zdaniem, w TNK HD, za dużo jest kanałów sportowych a za mało filmowych. Jestem skłonny płacić i więcej za TNK HD tylko niech dodadzą więcej sensownych kanałów i zrównoważą ich ofertę, inaczej ich przedsięwzięcie upadnie (chyba że tego chcą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako człowiek nieufający medialnym potentatom mam następujące podejrzenie, że ta nasilona reklama tnk hd z dekoderem pojawiająca się w różnych stacjach tv ma na celu spowodowanie opróżnienia magazynów z badziewiastego sprzętu przed wprowadzeniem na rynek kart tnk hd z modułem cam. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy inaczej chciałbym mieć prawo wyboru. i jak chcę włożyć kartę w swój własny dekoder to nie powinno mi się tego zabraniać zwłaszcza jak się ma nazwę "TELEWIZJA NA KARTĘ". Już sama ta nazwa w zestawieniu ze sparownym dekoderem stanowi swego rodzaju oszustwo handlowe. to moje prywatne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez faeton

Ostatnio zakupiłem zestaw TNK HD. Z samego dekodera jestem bardzo zadowolony, ma ładną grafikę, jest bardzo łatwy w obsłudze i dopracowany (do tej pory nie mogę wyjść z podziwu). Dodatkowo, obudowa w kolorze białym, brak oślepiających światełek, złącz z sześciu stron, są jak dla mnie atutem. Przetestowałem też opcję pracy z dyskiem (super, tylko mogli by dodać opcję bezpiecznego usuwania dysku), siecią, DVB-T oraz pracy z dwoma satelitami (zez na astrę). Wszystko super, co prawda DVB-T u mnie nie ma, i z tego co czytałem to będzie dopiero za rok, lecz dekoder wyszukał dwa kanały DVB-H (z którymi za bardzo nie wiedział co zrobić, czemu się nie dziwię). Mój drugi dekoder Opticuma do TNK SD przy tym sprzęcie to totalna wieś.

 

Co do kanałów, czuję pewien niedosyt. Nie wiem, czy na National Geographic Channel wyłączność ma tylko C+, bo w CP też go nie ma. Kanały Wojna i Pokój, FilmBOX HD, MGM to totalna porażka i mogą je wyłączyć. Zamiast tego mogli by dodać Universal Channel, CN i Discovery Sc. Moim zdaniem, w TNK HD, za dużo jest kanałów sportowych a za mało filmowych. Jestem skłonny płacić i więcej za TNK HD tylko niech dodadzą więcej sensownych kanałów i zrównoważą ich ofertę, inaczej ich przedsięwzięcie upadnie (chyba że tego chcą).

 

Moja opinia jest inna. Mam dekoder od czerwca i jestem bardzo niezadowolony. To że "ma ładną grafikę, jest bardzo łatwy w obsłudze" wogole mnie nie interesuje, tak jak kolor obudowy, ilosc swiatełek, wielkosc, kształt, kubatura i objętosc wzgledna do szescianu itd. Dekoder jest niedopracowany. Wymienie kilka podstawowych mankamentów: brak możliwości edycji listy kanałów, nie można odbierac kanałow z dowolnego satelity (jezeli kupuje juz dekoder na wlasnosc, to kiedy nie wykupuje kanałow premium chciałbym przeskanowac niebo i poszukac kanałow FTA), i na dodatek astry nie mozna ogladac bez jednoczesnego odbioru z hotbirda. Nie mozna recznie wprowadzac czestotliwosci kanałow, nie obsluguje dyskow ponizej 80GB, formatuje dysk w swoim systemie plikow (to moge zrozumiec ze wzgledu na jakies prawa transmisji, co nie zmienia faktu ze jest to duza wada).

 

Co do kanałow uwazam, ze jest za mało sportowych, a za duzo filmowych. Ale kazdy ma inny gust i nikomu nie dogodza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To popatrz jeszcze w lustro. Może tez wybuchniesz śmiechem.

Tego typu opinie są bardzo cenne nawet jak jest to polemika lub dywagacje.Pozwalają człowiekowi zastanowić się przed zakupem. Przeciętny klient tego przedsięwzięcia bazuje głównie na reklamowych zachwytach i może po zakupie tęgo się rozczarować.

Oczywiście nikt nie zmusza do zakupu, choć jak widać zewsząd bardzo nęci...

Moim zdaniem, dopóki userzy nie przerzucają się "moja platforma super , Wasza badziew), każdy (nawet ekstremalny ) wpis ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saxophonic - jeśli twój post był skierowany do mojej wcześniejszej wypowiedzi to mam do powiedzenia tyle, że faktycznie przymusu nie ma ale oferta jest atrakcyjna, przynajmniej dla mnie i chciałbym z niej skorzystać ale w sposób najwygodniejszy. stąd też przedstawiam moje zdanie na ten temat. nie uważam aby było jakieś ekstremalne. nie rozumiem polityki parowania karty z konkretnym dekoderem i nikt jak do tej pory logicznie nie uzasadnił takiego akurat kroku. TNK miała być alternatywą dla innych ofert polegającą m.in. na braku obowiązku kupowania dekodera. stąd też i nazwa. tak było w pierwszej wersji TNK. skoro więc wchodzi na rynek produkt będący kontynuacją/rozszerzeniem tamtej oferty pod tą samą nazwą to spodziewać by się można że i ta zasada swobody zakupu karty bez dekodera zostanie utrzymana. i masz rację - w obecnej wersji dekodera nie kupię i z oferty nie skorzystam bo NIE MA TAKIEGO PRZYMUSU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oferta jest atrakcyjna dlatego jesteśmy tu z komentarzami by ludzie wiedzieli żeby tego nie kupować :) dzięki temu może nadawca zrozumie że musi zmienić oprogramowanie na uczciwe, widziałem wersję ADB na inne rynki tego samego dekodera (nagrywanie, blindscan, obsługa obrotnicy) i wiem że jest to świetny sprzęt, więc dlaczego ktoś chce nam wcisnąc produkt sztucznie ograniczony?

 

natomiast co do samego TnK HD jest to tylko chwyt marketingowy że jest to TnK bo jest to tak naprawdę n-ka przedpłacona, sprytnie to złodzieje wykorzystali :)

natomiast jak ktoś nie rozumie po co parować kartę z dekoderem to tłumaczę że po to by ktoś nie oglądał na nim Cyfry+ czy innego Canal+ (skandynawski nawet chyba jest na Conaxie) albo MTV Unlimited a płacił tylko i wyłącznie za TnK HD a pewnie za parę miesięcy będzie możliwość podpisania abonamentu n-ki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saxophonic - jeśli twój post był skierowany do mojej wcześniejszej wypowiedzi to mam do powiedzenia tyle, że faktycznie przymusu nie ma ale oferta jest atrakcyjna, przynajmniej dla mnie i chciałbym z niej skorzystać ale w sposób najwygodniejszy. stąd też przedstawiam moje zdanie na ten temat. nie uważam aby było jakieś ekstremalne. nie rozumiem polityki parowania karty z konkretnym dekoderem i nikt jak do tej pory logicznie nie uzasadnił takiego akurat kroku. TNK miała być alternatywą dla innych ofert polegającą m.in. na braku obowiązku kupowania dekodera. stąd też i nazwa. tak było w pierwszej wersji TNK. skoro więc wchodzi na rynek produkt będący kontynuacją/rozszerzeniem tamtej oferty pod tą samą nazwą to spodziewać by się można że i ta zasada swobody zakupu karty bez dekodera zostanie utrzymana. i masz rację - w obecnej wersji dekodera nie kupię i z oferty nie skorzystam bo NIE MA TAKIEGO PRZYMUSU.

 

Oferta jest skierowana do tych Co nie chcą płacić abonamentu i mieć umowy na ileś tam miesięcy,a ja jak widzę większość wypowiadających się na tym forum nie zauważyła tego faktu.

Oczywiście fantazjować na temat propozycji TNK można jak widze bez końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa jest aka że zarówno cyfra+ jak i Polsat dają swoje oferty przedpłacone bez dekodera a nka po paru latach TnK na rynku postanowiła dawać TnK jako dekoder z kartą, problemem jest jednak to że oferta ta różni się znacznie od poprzednika dopiero jak się płaci 40zł a to jest mniej więcej tyle co familijny w Polsacie czy Podstawowy w Cyfrze+ a oni nie nakazują kupować usługę z dekoderem

 

nka nie rozumie chyba że osoby nie płacące abonamentu to w sporej części osoby które podróżują po świecie a im nie na rękę jest wożenie dekodera, oczywiście zaraz ktoś wyskoczy że nie jeździ po świecie a ma ofertę przedpłaconą, pierwszemu który to zrobi sprawdzamy IP i wysyłamy donos na Pocztę Polską żeby sprawdzili czy abonament w gospodarstwie ktoś płaci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz skoro za 40 zl jest porównywalny pakiet familijny w CP to czemu tam nie pójdziesz ? będziesz miał umowę co miesiąc będziesz płacił i oczywiście swój tuner będziesz miał :) . A tak serio to doskonale wiecie że kanały w tnk hd są całkiem zacne jak na tv - kartę i jak na nasz kraj tylko tego tunera prze boleć nie możecie ?:> a nie macie gdzie go schować ? za jakaś szybką ''zadymioną'' za TV czy gdzieś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saxophonic napisał:

"Oferta jest skierowana do tych Co nie chcą płacić abonamentu i mieć umowy na ileś tam miesięcy,a ja jak widzę większość wypowiadających się na tym forum nie zauważyła tego faktu"

 

Eee, tam wszyscy to zauważyli (nie bądź taki Kolumb). Rzecz w tym, że gro ludzi uważa, iż z wymienianych powodów oferta trafia w próżnię... (chyba sprzedaż nie jest sukcesem jak na taką "wypasioną" ofertę)

Takie dywagacje są zwyczajne dla forum , gdzie emocjonalnie wypowiadają się zwykli zjadacze chleba. Jak widać operator i tak nie bierze ich pod uwagę.

Do kosztów (żeby było uczciwie) dodajcie dysk, który trzeba przeznaczyć wyłącznie do tego zestawu -format.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie macie gdzie go schować ? za jakaś szybką ''zadymioną'' za TV czy gdzieś ??

Wstaw go za telewizor mądralo i korzystaj z pilota.

Zresztą TnK HD z racji ogromnej liczby kanałów HD kupuje się raczej do tv płaskich, które albo stoją na "nóżce" albo wiszą na ścianie. Jak ukryjesz za tym nboxa?

I na koniec proszę Cię, przestań wałkować tekst

skoro za 40 zl jest porównywalny pakiet familijny w CP to czemu tam nie pójdziesz ? (...) i oczywiście swój tuner będziesz miał :) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciekperla to nie znaczy, że dekoder jest niedopracowany, chyba nie widziałeś Opticuma do TNK SD. Dekoder jest produkowany na zamówienie, ma podobne oprogramowanie co dekodery do nki. Podobnie jest z CP, nie wiem jak z C+. Karty TNK HD nie można kupić oddzielnie, tylko z dodatkiem w postaci dekodera. Z tego co wiem, to do TNK SD można kupić bez dekodera, więc po co blokować dekoder. Jak bym chciał oglądać kanały FTA, to nie kupił bym CP, C+, TNK HD, tylko dekoder.

Dla mnie jest ważne, że dekoder wykonany jest z dobrej jakości materiałów, obsługuje nowoczesne technologie, tj. Dolby Digital, MHP (m.in. możliwość uruchomienia aplikacji przesyłanych z sygnałem DVB), ma soft działający pod Javą. Ja jestem bardzo zadowolony z tego dekodera (mniej z dostępnych kanałów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to moje pierwsze pytanie na tym forum. Mam TNK SD za granicą na antenie 45cm, odbiór bardzo dobry, zwłaszcza kanałów z grupy TVN. Czy jeśli kupię TNK HD, to będę musiał kupić większą antenę? Podobno moja 45-tka odbiera jak 60-tka, no i jestem w Niemczech. Ktoś ma doświadczenie z sygnałem HD na małych antenach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...