Skocz do zawartości

Telewizja na Kartę HD


Rekomendowane odpowiedzi

Wracam do tematu kanałów multiliga mistrzów i 57,58,59 ponieważ dzisiaj w tvn w reklamie pomiędzy sportem a pogodą ok. 19:40 było wyraźnie powiedziane że cała liga mistrzów tylko w telewizji n i tnk hd - ciekawe bo w tnk hd tych dodatkowych kanałów nie ma - być może od jutra będą oby. Inaczej reklama mocno wprowadza w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tnkhd w CP istnieje możliwość wykupienia pakietu HD:

http://www.hollex.pl/karty-pay-tv/cyfro ... paid-199zl

a karta cyfry nie jest parowana z dekoderem i można odbierać kanały HD po wykupieniu odpowiedniego pakietu na innym dekoderze, np takim jak mój.

Więc nie wiem co masz na myśli zamieszczając takie bzdurne informacje. Proponuję przed napisaniem takich złotych myśli skorzystać z :google:

Nie boli, naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie od producenta boxów -gdyby tak było to taka sytuacja miała by też miejsce w TNK SD. Jeśli już to raczej kwestia umów z dostawcami kontentu HD.

 

Ale platformy konkurencyjne potrafiły wynegocjować odpowiednie warunki. Czyżby chodziło o system kodowania? Ale chyba nie, bo TNK SD również powinien dotyczyć.

A zwrócił kolega uwagę ile by musał zapłacić za taki zestaw kanałów u konkurencji? Mam tu na myśli szczególnie zestaw kanałów HD, dostępnych w opcji bez abonamentu. Może to ułatwi znalezienie odpowiedzi na pytanie kto co potrafił wynegocjować a czego nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja miałem na myśli tylko wyłącznie sprawę dotyczącą hipotetycznego udostępnienia TNK HD bez konieczności kupowania dodatkowego dekodera, bez wnikania w szczegóły zawartości programowej a tym bardziej różnic cenowych. Na marginesie jest to bardzo interesujący wątek, ale nie w tym miejscu.

A na marginesie nie neguję tej oferty, wręcz przeciwnie. W obecnej chwili w opcji bez abonamentu biję konkurencję aż miło.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to ma, a przynajmniej wydaje się mieć związek: parowanie kart z dekoderem -> lepsze zabezpieczenie kontentu -> korzystniejsze umowy z dostawcami kontentu -> korzystniejsza oferta dla końcowego odbiorcy.

Tak wiec coś za coś.

Jeśli chodzi zaś chodzi o moduły CI. Gdzieś było wspomniane ze zastanawiają się nad CI+ parowanymi z kartami. CI+ zapewniałoby podobny poziom zabezpieczenia kontentu. Problem w tym że w tej chwili na rynku praktycznie brak odpowiednich boxów które to obsłużą. Ponadto, podejrzewam że ci co narzekają na obecną ofertę narzekali by nadal tyle tylko że w tym momencie było by to coś w rodzaju: "wydałem XXX PLN na swój super hiper wypasiony dekoder a teraz musiałbym kupować nowy - niech spadają"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chodziło mi o Cyfrę + zobacz sobie ile tam kosztuje oferta na kartę jakie i ile jest kanałów bo wg mnie nic ciekawego już lepszą ofertę ma TNK SD . A co do Cyfrowego Polsatu to inna bajka . A to że ktoś pisał że aktywował same karty nie znaczy że wszędzie tak jest pamiętam co się na allegro działo zestawy z dekoderami ludzie brali jak świeżę bułeczki praktycznie na każdej aukcji schodziły błyskawicznie i mam znajomego które ma punkt N i sprzedawał tez tnk sd to sam mówił że nie nadążał zamawiać tunerów z kartą więc nie mów mi że wszyscy kupowali same karty z tego co pamiętam to na początku były tylko zestawy dekoder+3mc karta chyba po roku dali same karty bo kto miał kupić to i tak kupił . A tnk hd jest kierowana do całkiem innego kilenta którego nie zadowala tnk sd ale nie chce podpisywać umowy i płacić min 40zł za oglądanie powtórek np w wakacje czy ogólnie latem gdzie mało się tv ogląda wtedy można doładować za 20zł i ma się spokój . I zgadzam się z osobą wyżej gdyby nie było parowania to na pewno full pakiet nie kosztował by nie całe 40 zł a 60 wtedy byście pisali że niech lepiej dadzą tuner parowany z kartą żeby taniej było Wam się nie dogodzi . A to że kupiliście tuner za 1000zł to tylko Wasz wybór ja wolałem dać 1200 za kino domowe a za tuner 380 zł i jestem zadowolony . Oby z czasem doszły kolejne pakiety bardziej tematyczne z możliwością aktywowania przez stronę www to nie takie trudne by było .

 

Pizzojad : też go nie czaje . Jak oni dogadali się z producentem nboxow i np owy producent ma umowę na wyłącznośc przez X czasu to Cyfrowy Dom mógł wynegocjować lepszą cenę za tuner a jak są parowane to zarazem Cyfrowy Dom miał lepszą pozycje w negocjacjach o kanały HD . Czemu w C+ na kartę nie ma HD ? bo nikt by im nie dał nie jest to nowością że kradną sygnał C+ na lewo i prawo ludzie żaden rozsądny człowiek by nie zgodził się dać swoje kanały hd platformie w której tak notorycznie kradną sygnał . A tuner tnk hd zawsze można gdzieś postawić za szybą ( miałem taką zadymioną i normalnie działał ) teraz stoi na widoku szkoda że nie są one i czarne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W reklamie mówili, że mecze można oglądać można w HD w n i TNK HD, ale program będzie dodany tylko do nki. Słuchajcie dokładnie.

Co do modułów to jest produkt sprzedawany tak a nie inaczej. Idziesz do sklepu to nie kupisz samego jedzenia bo Ci się opakowanie nie podoba. Jest komplet z opakowaniem to go bierzesz. Nie podoba się to nie. Tak samo z TNK HD nie podoba się to nie bierzcie. Można komentować dawać opinię, ale nie wmawiajcie innym, że zrobili źle, bo do takiego stanu patrzycie każdego zrównać, bo wy kupiliście jakieś tam dekodery i teraz płacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do abcde: Porównując TnK HD do jedzenia raczej nie wiesz co piszesz, jedzenie wypakowujesz, folię wywalasz do kosza. Lepsze porównanie to - chcesz mieć choćby Play Fresh (tanie połączenia, za darmo w sieci), masz swój HTC HD 2 i... Play sprzedaje tylko zestaw (sparowany) z np. Motorolą Star Tac. Weźmiesz bez zająknięcia? Rynek komórkowy zmienia sie juz u nas od kilkunastu lat i miejmy nadzieję, że w iti im tak długo nie zejdzie na tym, że można by tę ofertę sprzedawać z CAM-em.

 

Do tnkhd: mam tuner HD za 1000 zł, a kino domowe za dużo więcej niż Twoje 1,2 tys. Nie znaczy to, że jak mam drogi sprzęt to muszę/chcę wydawać ogromne pieniądze na telewizję. Dla mnie 60 zł plus 17 zł haraczu dla TVP to i tak dużo. Jaki więc teraz przedstawisz argument za nbox-em?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tnkhd: mam tuner HD za 1000 zł, a kino domowe za dużo więcej niż Twoje 1,2 tys. Nie znaczy to, że jak mam drogi sprzęt to muszę/chcę wydawać ogromne pieniądze na telewizję. Dla mnie 60 zł plus 17 zł haraczu dla TVP to i tak dużo. Jaki więc teraz przedstawisz argument za nbox-em?

 

Czym się tu chwalić?! Opanuj się, o jakich argumentach mówisz, kupiłeś sobie taki sprzęt, OK. Używaj go sobie i ciesz się nim jeśli tylko takie przyziemne rzeczy wzbudzają w Tobie radość ale nie musisz szpanować i mówić co Ty masz i chwalić się jaki bogaty jesteś. Stać cię na sprzęt i na kilka platform cyfrowych (Twoja stopka) to Twoja sprawa ale nie każdy może na to sobie pozwolić i inni cieszą się z tego co mają. Dla @tnkhd ta oferta i ten dekoder pasuje więc zostaw go w spokoju a nie najeżdżasz ciągle. Zajmij się swoimi "gadżetami" jeśli one i ciągłe patrzenie się w tego Telemana jest dla Ciebie najważniejsze. Dla mnie i dla innych są bardziej wartościowe rzeczy w życiu niż TV. Po co bić ciągle pianę i narzekać każdy niech wybierze to co mu najbardziej odpowiada. Mi ta oferta jak na razie pasuje i to co bym chciał zmienić już pisałem i wystarczy. Jak coś zmienią w ofercie ale jej nie zepsują to będzie fajnie. Jak na razie nie to i tak nie ma w tej chwili nic ciekawszego w opcji bez umowy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple jakoś decyduje na jakim sprzęcie będzie działał jego system operacyjny a wręcz podobnie do ITI sprzedaje swój produkt jako całość i wszyscy się cieszą i przyklaskują :) ITI wymyśliła TNK HD i ma prawo sobie z tym produktem robić co chce.

Będą chcieli sprzedawać moduły, to moduły będą. Nie będą chcieli to ich nie wprowadzą do sprzedaży. Proste jak drut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

torre24 : to fajnie że masz tuner za tys zł oglądaj sobie CP , C+ na nim i tyle . Mi TNK HD odpowiada w 100% jeśli Tobie nie to jak pisałem zmień zainteresowanie na jakąś inna platformę bo modułu nie będzie na 99,9% . Wystarczy poczytać to pisze na forum N-ki Pan Tomasz B . Twój jedyny argument to '' bo nie chce mieć 20 tunerów ) tylko dla mnie żaden to argument

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... dziwie się, że wybór oferty tv może wzbudzać aż takie emocje ;)

 

Napiszę coś do zwolenników tnkhd. Oczywiście, dekoder oferowany w zestawie jest (wg. mnie bardzo fajny). Moim zdaniem dużo bardziej atrakcyjny niż Ferguson którego posiadam. Zrozumcie tylko jedno: Koleś kupuje dekoder, np Dreambox 8000. Pomijam kwestię ceny jaką trzeba za niego zapłacić. Ten sprzęt to tak naprawdę komputer typu media-center z wbudowanym tunerem. Można w nim mieć wszystko od kanałów tv po multimedia wszelkiej maści. Wszystko macie w jednym urządzeniu, najwyższej jakości. Natomiast chcąc kupić nkę czy tnkhd trzeba kupić "niepotrzebne" pudło które będzie funkcjonalnością gorsze od posiadanego głównego systemu a co najważniejsze, będzie to odrębna całość i chcąc oglądać coś z n'ki/tnkhd trzeba uruchomić inne urządzenie, innym pilotem, przestawić źródło w tv i mieć kolejny kabel w ścianie albo go przekładać aż do uszkodzenia anteny. Jest to po prostu dalece niepraktyczne.

 

Także nbox oferowany z tnkhd jest bardzo fajny jak korzystasz tylko z tnk. Natomiast użytkownicy którzy już wywaliki masę kasy na inny sprzęt chcieliby móc się nim nacieszyć i oglądać kanały tnk/n na swoim sprzęcie.

 

Oczywiście mamy wolny rynek i tnkhd nie musi oferować modułów bo ma prawo mieć takie widzimisię. Od konsumenta zależy, czy zgodzi się na wady i zalety takiego rozwiązania.

 

Ja np. bardzo chętnie kupiłbym moduł tnkhd gdyby takowy istniał, nawet do sporadycznych zasileń. Ale nie ma go, a kolejnego dekodera nie chcę z wielu powodów więc nie kupuję i nie mam do nikogo pretensji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regedit

Zgadzam się z Tobą w 100%. Ale jak widać nie każdy rozumie o co nam chodzi kiedy sugerujemy, że wprowadzenie chociażby modułu tylko wyłącznie poszerzyło by bazę potencjalnych klientów. A argumenty w rodzaju "nie podoba się to nie bierz" do mnie nie przemawiają. Nie mam niestety DB8000HD, ale mój staruszek Ferguson bardzo chętnie przyjąłby TNK HD :D i podzielił się miejscem z CP i Cyferką. I myślę, że użytkownicy, którzy posiadają niekoniecznie wypasione dekodery, a chcieli by odczuć "odrobinę luksusu" stanowią dosyć dużą i znaczącą grupę na naszym skromnym polskim rynku. I nie chodzi tu o krytykowanie i narzekanie. Skoro konkurencyjne platformy potrafiły sobie poradzić z tym "problemem", to mam nadzieję, że to tylko kwestia czasu kiedy i enka odpowiednio zareaguje na zapotrzebowanie rynku na tego rodzaju udogodnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jargla A Ty dalej swoje... . Ja wogóle nie rozumiem po co brać CP , C+ i chcieć jeszcze TNK HD może lepiej zainwestuj w droższy pakiet ?? i będziesz miał większość kanałów . Ja szanuje że Wy macie swój tuner ale ja też miałem i go sprzedałem i kupiłem tnk hd i jestem zadowolony . I po co Wam taki zaawansowany tuner skoro nie można z niego korzystać na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie nie rozumiem. Popatrzyłem na wykaz kanałów w TNK HD i jeśli się nie mylę to jeśli ktoś ma Cyfrę i Polsat a do tego dołoży !nieparowane! TNK SD to może mieć wszystkie kanały które są dostępne w TNK HD - poza MGM HD i wersjami HD TVN i NSport. O co więc to całe bicie piany?

Przypuszczam że problemem nie jest to że forumowiczów nie może przeżyć bez MGM HD a raczej cena która trzeba by zapłacić u konkurencji za taką ilość kanałów HD. Jak już napisałem TUTAJ, moim zdaniem ta cena jest możliwa tylko dlatego że karty są parowane z dekoderami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...