Skocz do zawartości

Telewizja na Kartę HD


Rekomendowane odpowiedzi

bogdanzieba : można swoją listę zrobić jak sobie tylko chcesz z tym że jeśli będziesz skakal program po programie to będzie szło po kolei a jak będziesz wpisywał numerycznie np 12 to wyświetli Ci się ten kanał który jest przypisany przez tnk hd . Tuner jest tylko ten jeden .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TNK HD to na pewno dobra oferta. Bardzo dobrze, że wprowadzili możliwość darmowych kanałów przez okres 12 miesięcy od niedoładowania konta. W ten sposób oferty TNK SD oraz HD upodobnili. Jest to na pewno dobre rozwiązanie, bo pewnie wiele osób mogło bardziej spoglądać w TNK SD właśnie z tego powodu. Przecież nie zawsze każdy opłaca konto.

 

Z platformami cyfrowymi to nie jest tak różowo. Z jednej strony słychać krytykę na temat TNK HD, ale czy taka Cyfra albo Cyfrowy Polsat jest naprawdę czymś lepszym? Ja mogę podać przykład Cyfry, obecna zmiana ich pakietów. Myślałem, że ta reforma pakietów będzie czymś dobrym dla klienta, ale tak nie jest. Cyfra od lat robi taki bajzel w pakietach i promocjach, aby klient jak najbardziej się zakręcił. To jest polityka Cyfry od lat. Mają dobrą ofertę, dobre kanały, ale z promocjami kiepskimi i za dużą cenę. Same moduły do tunerów Cyfra czy Polsat wcale nie reklamuje. One są, ale normalny klient tego nie wie, chyba że sam na siłę szuka. Klient który przychodzi do sklepu wie tylko o tym co jest na ulotce, a często poza ulotką są dodatkowe promocje, o których klient Cyfry nie wie. Przykładem jest promocja dla innych abonentów, którzy chcą przyjść do Cyfry. Nikt o tym oficjalnie nie mówi, że trzy miesiące dostają za darmo. Tak więc każda platforma cyfrowa ma coś co ją wyróżnia, ale żadna nie jest dobrym partnerem klienta. Nie wspomnę już o infolinii Cyfry, która tak kręci klientów, że oni sami nie wiedzą, że umowę przedłużyli. Znam takie przypadki. Dlatego narzekanie na ITI nie jest rozwiązaniem. Każda ta platforma ma swoją "świńską" politykę i ją prowadzi. Przy czym ITI uczy się na błędach, bo wprowadzenie do TNK HD pakietu darmowego jest właśnie tą nauką. Możliwe że kiedyś taki moduł się pojawi, ale z tego co tak myślę, to może tutaj chodzi o umowę pomiędzy ITI a ADB. Nie wiadomo co oni mają w tej umowie, ale również może tam być napisane: my dajemy wam tani tuner, ale wy go sprzedajcie i żaden inny przez dwa lata. Taka opcja też istnieje, a klient o tym nigdy się nie dowie.

 

Kolejna sprawa to Polsat. Każdy chce Polsat mieć w N i TNK. Fakt, program ma swoje plusy, ale czy z tego względu N ma upaść, bo go nie ma? Powiedzcie mi która platforma szybciej upadnie Cyfrowy Polsat bez paczki TVN-ów czy N bez Polsatów? N ma asa w rękawie, którym są TVN i mogą je innym dawać lub zabierać. Wiadomo, że nikt ich nie weźmie, bo to klienci, widzowie, ale na pewno oni pomiędzy sobą odpowiednią politykę prowadzą. A z samym Polsatem jest tak, że klientowi Cyfry go dali, ale czy naprawdę ten klient go będzie oglądał? Czym więcej programów tym mniej ogląda się TV. Polsat niby jest wielkim asem sprzedaży cyfry, ale czy zainteresowanie kupna cyfry się zwiększyło? Chyba tylko zainteresowanie, ale cyfry nikt nie kupi dla Polsatu, a szybciej dla Canal+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogdanzieba : można swoją listę zrobić jak sobie tylko chcesz z tym że jeśli będziesz skakal program po programie to będzie szło po kolei a jak będziesz wpisywał numerycznie np 12 to wyświetli Ci się ten kanał który jest przypisany przez tnk hd . Tuner jest tylko ten jeden .

 

 

Czyli tuner ma możliwość tworzenia własnej listy a czy jest lista stała taka jaką ma CP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogdanzieba - No stała lista jest :

 

1 tvp1

2 tvp2

3 tvn hd

4 tvn hd+1

5 tvp hd

6 tvn24

 

i tak dalej i te kanały mają swój stały nr . A na liście którą sam sobie ułożyłem mam po kolei tak

 

TVP HD

Tvp 1

TVp2

tele5

tvp puls

tv4

BBC HD

TVN HD

TVN HD+1

 

i jak przełączam na liscie po kolei to leci jak w ulubionej a jak przycisnę 4 to wyskoczy TVN HD+1 a nie tele5 . Wisz sobie na Youtube tnk hd i wyskoczy Ci zapping kanałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podstawowa sprawa. Dekoder kosztuje 299zł + karta za 99zł co daje 398, co wy liczycie za dekoder. Wiem, że trzeba kupić obie rzeczy naraz, ale nie wydziwiajcie, ze taki drogi. Jeśli wprowadzą moduł to tak pewne będzie trzeba zapłacić za moduł + karta i wtedy też będziecie marudzić, że droga. W cenie dostajecie już 3 miesiące full pakietu. Tego to nie zauważacie już? Rozumiem, że zakupiliście jakieś tam dekodery swoje, ale to jest produkt sprzedawany tak a nie inaczej, a że komuś się nie podoba to zaraz mity i wymyślania.

Użytkownik KaDet fajnie rozpisał wyżej jak się to opłaca i nie tylko on. Nie wiąże nas żadna umowa. Płacę kiedy chcę oglądam kiedy chcę.

Co do polsatu można go sobie oglądać przez dvb-t. Wiem, że nie każdy ma taką możliwość, ale już wkrótce.

Co do dekodera, kłócicie się o to, że nie ma wyszukiwania własnych kanałów, ale o co tak naprawdę się bijecie o kilka arabskich, włoskich kanałów itp. Musicie mieć ich ponad tysiać czy co jak tak ich nie oglądacie.

Wyszukiwanie ma zostać wprowadzone, taką informację podał Pan Tomasz na forum n o czym dyskutowaliśmy. A jak chcecie jakiś program wystarczy napisać oni realizują nasze zachcianki tak było z tvr i csbtv.

Tnk HD jest produktem jak inne rzeczy sprzedawanym tak jak inne produkty. Czy ktoś sprzeda wam jedzenie bez opakowania bo nie podoba Ci się ono nie podoba. Nie chce nie kupuj. możesz wyrażać opinie, ale nie linczujcie tych co kupili. Osobiście mi oferta bardzo przypasowała. Mam wersje SD dla mniej wymagających widzów i HD dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trzy karty w swoim ferdku i płacę tylko za 3 kanały HD (C+ Sport i Film oraz Polsat HD), 2 mam ekstra od Polsatu, nie wiem dlaczego ale się nie dopytuję bo jeden z nich mi odpowiada (drugiego wcale nie oglądam) i tyle mi wystarcza bo nie daję rady oglądać więcej.

 

I ile zapłaciłeś za sprzęt oraz jakie obecnie ponosisz wydatki miesięcznie?? No i z jakich pakietów składa się Twoja oferta??

Wszystko napisane w stopce ale jakby co to 45 zł + 10 zł + 10 zł = 65 zł miesięcznie. (kwoty kolejno za Multipakiet, TnK SD zapłacone za rok z góry, CP Familijny w promocji Lato z Cyfrowym Polsatem).

Sprzęt kosztował 799 zł (tuner, kupiony prawie 2 lata temu), 199 zł CAM TnK HD (mam od pierwszego dnia nadawania), 199 zł CAM Polsatu (w tym przypadku oferta czteromiesięczna na start jest droższa niż te 199 zł). Napiszesz, że 1200 zł to 4 razy więcej niż kosztuje dekoder TnK HD - zgoda, jednak coś za coś (moje coś poniżej). Jakbym miał dostatecznie wysokie dochody to na pewno mój tuner byłby dużo lepszy i co za tym idzie droższy.

Mam dzięki temu dostęp do interesującej mnie oferty na jednym tunerze, z jednym pilotem. Mogę poszukać interesujących mnie programów na innych satelitach (a choćby TRT 3 na 7 st. E gdzie jest sporo sportu, który głównie oglądam), mogę także przenieść nagrania z pendrive'a na DVD/komputer - ale o tym już nie raz było.

Na stałe brakuje mi Eurosportu PL bo za CP nie zamierzam płacić po zakończeniu obecnej promocji i dlatego TnK HD z Multipakietem byłyby dla mnie prawie idealną ofertą (prawie przez ten nieszczęsny Polsat, no ale druga karta z powitalnym jest w domu więc na F1 2 razy w miesiącu można przełożyć). Będzie moduł to kupię. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja historia

 

Zakupiłem 3 miesiące temu TNK HD, oglądałem w ofercie promocyjnej i wszystko było ok. Ważność okresu promocyjnego kończyła mi sie 31 sierpnia. 28 sierpnia wykonałem przelew do Cyfrowego domu na kwotę 38,80 . Dwa dni póżniej zorientowałem się ze pomyliłem się we wpłacie o 1 zł. Więc natychmiast przelałem brakującą złotówkę i całość mojej wpłaty była 39,80. I tak sobie dalej oglądałem aż 10 września nagle kanały HD zostały wyłączone!!!!!! Przeczytałem dokładnie instrukcje i wysłałem smsa aby aktywować pakiet PREMIUM. Dostałem zwrotnego smsa z odpowiedzią że saldo mojego konta jest niewystarczające! Postanowiłem zadzwonić na infolinie. Koszt 1,22 za minute. Pierwszy telefon - koszt 16 zł za posłuchanie melodyjki bo wszyscy operatorzy są zajęci. Dzień pózniej telefon drugi na infolinie. Połączenie z konsultantem , przedstawienie sprawy, konsultant grzecznie prosi o cierpliwosc, włącza melodyjke a minuty płyną. Po chwili oddzywa sie i mówi ze stan mojego konta to 34,39 zł i ze musze wpłacić 5 zł dodatkowo i pozniej wysłac smsa aktywacji.

Tak więc natychmiast robie. Koszt 12 zł za połączenie.

Mineło kilka dni kanałow dalej nie ma, sms zwrotny daje taka sama odpowiedz ze saldo jest za małe. Dzwonie dzis po raz trzeci. Scenariusz ten sam, operator włacza melodyjke - KOSZT 19 zł za rozmowe po czym stwierdza że na moim koncie jest 30,50 gr i musze wpłacić 9 zł i wysłać smsa. Mowi ze z każdym dniem zmniejsza się kwota na koncie. Ale dziecko z przedszkola obliczy że skoro pakiet kosztuje 19,90 i drugi też to mi zostają jeszcze pieniądze na koncie.Ale dla TNK nie zostają.

Reasumując - 3 rozmowy z konultantami - koszt 47 zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! w większości za wysłuchanie melodyjki.

Wpłaty 38,80 plus 1,00 plus 5,00 = 44,80 zł

Koszt kanałów 19,90 + 19,90 = 39,80

A ja kanałów Premium jak nie miałem tak nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chomik44 : nie wyzywaj ich od złodziei bo sam jesteś sobie winny w pewien sposób że nie wpłaciłeś 39,90 gdybyś wpłacił to byś oglądał i nie musiał dzwonić . Następnym razem proponuje w nie których Autoryzowanych Punktach N . tnk hd można doładować elektronicznie dajesz kasę dla sprzedawcy i automatycznie przedłuża Ci doładowanie .

Dekoder z 3mc full pakiet można kupić za ok 360zł z przesyłką wliczoną w cenę więc wychodzi jeszcze taniej za sam dekoder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie dokładnie regulamin tnk hd jest tam napisane ile wychodzi zł dziennie to że zażądali 5zł jeszcze to raczej się nie dziw to nie oni się pomylili i wpłacili za mało pieniędzy a teraz masz pretensje wpłacaj tyle ile trzeba i nie będzie problemów . Ja 2lata miałem tnk sd i nie miałem żadnych problemów zawsze wpłacałem 2tys przed końcem terminu doładowania i spokojnie oglądałem nie znikały kanały z TNK HD tak samo będę wcześniej wysyłał albo wpłacał w owych punktach . Więc nie pisz postów że to złodzieje ktoś nie przeczyta dokładnie i będzie rozpowiadał że oni oszukują :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chomik44

Czyli po pierwszym telefonie czekałeś 7 dni by zadzwonić ponownie, gdybyś zadzwonił wcześniej to nie było by takiego problemu. Z twojego konta pobierane są środki na opłacenie pakietu podstawowego i minimalna kwota, która w tym przypadku musi być na koncie, żebyś mógł uruchomić pakiet premium to 36,60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam :)

Miałem TNK HD aktywne od 30 maja z teoretycznym limitem do 31 sierpnia. Sygnał zniknął 11 września - niestety w sobotę. Na szczęście działały bez problemu FTA i DVB-T. Zapłaciłem 13 września rano za pakiet podstawowy i 14 około południa kanały podstawowe wróciły. Strona pokazuje, że teraz mam doładowanie ważne do 16 października. Tak więc 10 dni miałem gratis. :jupi:

Teraz czekam na rozwój sytuacji z multiroom'em. Może w październiku wreszcie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chomik44 : Przeczytaj mój poprzedni post w tnk hd jest napisane ile kosztuje 1dzień oglądania i co dziennie jest taka suma zabierana i dla tego chcą abyś wpłacał jeśli robisz przelew normalny bankiem to lepiej daj sobie spokój bo zanim ta kasa dojdzie znów minie 2-3dni i znowu będziesz musiał dopłacać i poczekaj aż skączy Ci się ważność konta i wpłać 19,90 albo 39,90 i ani grosza mniej i będziesz oglądał normalnie bez problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzicie, @chomik44 wam pokazał jaka to wygoda mieć Telewizję na Kartę, pełna wolność.:lol2: Prawdziwą telewizją na kartę jest tylko Cyfra bo można wziac samą kartę która pasuje do praktycznie dowolnego odbiornika ze slotem, ba nawet obsłuży kilka odbiorników naraz. A abo samo się płaci poleceniem zapłaty.

@tnkhd, nikt nie użył słowa złodziej, więc nie suponuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwidów nie miałem po prostu edytował post i usuną i napisał złodzieje . A Ty nie rób zamętu bo w przewodniku TNK HD który jest dołączony do tunera jest napisane jak wół strona 7 podpunkt 16 tabela nr 3 Zasady rozliczeń doładowań na 1 mc przy doładowaniu 19,90 zł pakiet domowy hd dzienna opłata wynosi 0,64 zł a przy doładowaniu pakietu domowy hd + domowy hd premium 39,80 zł a dzienny koszt obydwu pakietów wynosi 1,28 zł . Wina leży po stronie Chomika po kilku dniach zgłosił zabrali tyle ile mineło dni i już potem wpłacił znowu a normalne że przelew idzie kilka dni i znowu na jedno wyszło . Radził bym czytać regulamin przynajmniej punkty związane z opłatami to nie było by wtedy takich postów i osób które przez swoje błędy obarczają Telewizje na kartę HD te należności są pobierane automatycznie z naszych rachunków nikt codziennie nie zabiera tego hajsu nam . I proszę Was nie róbcie zbędnego szumu w ten sposób sam sobie winny jest ten człowiek niech ma pretensje do siebie i proponuję poczekać aż skączy się doładowanie i wpłacić tyle ile trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja wczoraj kupiłem TNK HD za310 zł. w Saturnie w Warszawie (Złote tarasy). Ale wbrew temu co pisali koledzy na poprzednich stronach na liście nie ma kanałów multi liga mistrzów i jest ona zupełnie innaniż w n. Ale cena zestawu chyba niezła - dodam że z doładowaniem na 3 miechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt kosztował [...], 199 zł CAM TnK HD (mam od pierwszego dnia nadawania),

Nie ma czegoś takiego jak na razie, są dostępne tylko karty parowane z tunerem. ;)

(Oczywiście wiadomo chodzi o TnK (SD).)

 

Radził bym czytać regulamin przynajmniej punkty związane z opłatami to nie było by wtedy takich postów i osób które przez swoje błędy obarczają Telewizje na kartę HD

"Opłaty za dostęp oraz zasady ich rozliczania" są skomplikowane moim zdaniem. Ten rozdział w regulaminie jest napisany w sposób zagmatwany i nie ma się co dziwić, że ktoś czegoś nie dopilnował lub przeoczył. Takich przypadków będzie jeszcze dużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i takich przypadków będzie więcej, ale nazywanie czegoś złodziejstwem, tylko dlatego, że najpierw ktoś za mało wpłacił, a potem zapomniał wysłać smsa, jest lekkim przegięciem nie uważasz? Zwłaszcza, że do każdego zestawu TnK HD oprócz regulaminu (napisanego typowym językiem prawniczym, zupełnie jak regulaminy u innych operatorów, wystarczy tylko czytać ze zrozumieniem) jest dołączona ulotka, w której w prosty sposób przedstawiona jest oferta i sposób korzystania z niej.

 

Zasady uruchomienia pakietu HD są dosyć proste, tylko trzeba pamiętać o tym, że musi być opłacony też pakiet podstawowy (pakiet nie zostanie uruchomiony, jeśli np. opłaciłem pakiet podstawowy, a po 2 tygodniach wpłacam tylko 19,90 na pakiet HD, czyli przez 2 tygodnie miałbym opłacony tylko pakiet HD, tyle mogę dopłacić tylko do 5 dnia po opłaceniu pakietu podstawowego), a kwota na koncie musi starczyć przynajmniej na opłacenie 26 dni wybranego pakietu (64 grosze za dzień lub 128 za oba pakiety), potem trzeba tylko wysłać smsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko napisane w stopce ale jakby co to 45 zł + 10 zł + 10 zł = 65 zł miesięcznie. (kwoty kolejno za Multipakiet, TnK SD zapłacone za rok z góry, CP Familijny w promocji Lato z Cyfrowym Polsatem).

Sprzęt kosztował 799 zł (tuner, kupiony prawie 2 lata temu), 199 zł CAM TnK HD (mam od pierwszego dnia nadawania), 199 zł CAM Polsatu (w tym przypadku oferta czteromiesięczna na start jest droższa niż te 199 zł). Napiszesz, że 1200 zł to 4 razy więcej niż kosztuje dekoder TnK HD - zgoda, jednak coś za coś (moje coś poniżej).

No cóż ofertę, że tak powiem skroiłeś na swoją miarę :) Musisz jednak przyznać, że płacisz znacznie więcej opłaty obowiązkowej bo 65 zł. (10 zł. za Familijny w promocji Lato z CP z tego co wiem też nie na długo bo potem albo normalna opłata za familijny albo powrót do MINI/MINI MAXA a więc może być jeszcze więcej kasy lub ew. mniej programów). Aby mieć TNK SD w tych pieniądzach co brałeś trzeba by doładować z góry za dwa lata a to nierozsądne. Multipakiet jest faktycznie nie do zastąpienia chyba, że zdecydował byś się na standardowy pakiet abonamentowy ale to już wychodzi znacznie drożej. Cena, którą zapłaciłeś za sprzęt jest faktycznie nieosiągalna dla kogoś do kogo kierowana jest oferta TNK HD.

 

Mam dzięki temu dostęp do interesującej mnie oferty na jednym tunerze, z jednym pilotem. Mogę poszukać interesujących mnie programów na innych satelitach (a choćby TRT 3 na 7 st. E gdzie jest sporo sportu, który głównie oglądam), mogę także przenieść nagrania z pendrive'a na DVD/komputer - ale o tym już nie raz było.

Jeśli o sprzęcie mowa to rozumiem o co Ci chodzi bo sam jestem zwolennikiem swobody w decydowaniu i bardzo chciał bym żeby wprowadzili m.in. moduły i odblokowali możliwość poszperania po satelicie a także zezwolili na dokonywanie zmian w liście głównej. Szczerze powiedziawszy w te moduły to coraz bardziej wątpię. Po pierwsze raczej trzyma ich umowa z ADB, po drugie łatwiej się dba o prawidłowe działanie jeśli w grę wchodzi tylko jeden odbiornik a po trzecie tu się chyba kroi szersza polityka z tym MULTIROOMem - być może jakieś powiązanie z "Nką". Sytuację trochę chyba ratuje fakt, że zaproponowane przez ADB dekodery są całkiem OK.

 

Na stałe brakuje mi Eurosportu PL bo za CP nie zamierzam płacić po zakończeniu obecnej promocji i dlatego TnK HD z Multipakietem byłyby dla mnie prawie idealną ofertą (prawie przez ten nieszczęsny Polsat, no ale druga karta z powitalnym jest w domu więc na F1 2 razy w miesiącu można przełożyć). Będzie moduł to kupię. :)

Nie trudno zauważyć, że masz ofertę skonfigurowaną przede wszystkim na sport. Pozbierałeś chyba wszystkie optymalne cenowo pakiety gdzie można znaleźć coś ze sportu - to nie mogło wyjść tanio :D Rozwiązanie, które obecnie posiadasz nie jest złe ale jeśli chciał byś obniżyć ponoszone koszty to faktycznie musiał byś chyba zrezygnować z któregoś kanału sportowego :/ Może jednak rozważysz, że warto mieć drugi dekoder :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem CP wypada do szuflady po zakończeniu "Lata z CP" - 42,90 zł za Top Gear i siatkówkę, w której nie gustuję to trochę za drogo :-).

A odnośnie modułów jeszcze - swego czasu taka sama dyskusja była w temacie Polsatu - modułów miało nie być bo zabezpiecznia słabe, piractwo itp, itd. Teraz CAM CP jest i naturalnym jest, że prędzej czy później iti też go wprowadzi. A na kolejną skrzynkę raczej się nie skuszę :/ - zbieram się za to do pilota Harmony bo teraz "tylko" 5 leży na stoliku...

Co do TnK - zasiliłem tuż przed zmianami (mając jeszcze ponad pół roku z poprzedniego zasilenia) na 12 miesięcy - też potrafię liczyć :D

 

I w końcu co do kosztów - C+ jest nie do ruszenia. Przy rezygnacji z CP i TnK HD i wprowadzeniu choćby podstawowego pakietu TnK HD z kanałami Eurosport, nSport, TVP Sport wychodzi... 64,90 zł. Czyli prawie tak jak jest teraz. Odliczając tę dychę za CP, który kupiłem bo był za dychę inaczej bym nie wziął, to wtedy 9,90 zł drożej.

Nie ma czegoś takiego jak na razie, są dostępne tylko karty parowane z tunerem. ;)

(Oczywiście wiadomo chodzi o TnK (SD).)

Racja, zagalopowałem się z tym HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...