Skocz do zawartości

Telewizja na Kartę HD


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam mały problem. Od kilku dni jestem posiadaczem zestawu tnk hd.

Oba pakietu są już aktywne, obraz jest świetny. Problem jest tego typu ze rano na AXN wyskakuje mi komunikat brak sygnału, sprawdzam połączeniue anteny siłe mam 97% a jakość 100%. popołudniu natomiast zdarza się ze AXN zaczyna działać tylko strasznie sieprzycina obraz. Wieczorem znow zaczyna sie pojawiac komunikat brak sygnału. może ktoś cos poradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moje pytanie dotyczy zakupu zestawu TNK HD. Przymierzam się do tego, ale coroczne doświadczenia podpowiadają by poczekać do grudnia, bo to czas superpromocji. Czy zatem warto czekać jeszcze kilka tygodni? Czy TNK HD może zaskoczyć jakąś świąteczną cenową promocją? Pewnie z ceną dekodera nie zejdą poniżej 299 ale może karta? Jak na razie sprzedaż idzie im niespecjalnie, więc łudzę się że chęć poprawy słupków jakoś tutaj zadziła. Jakie macie opinie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że raczej nie zejdą poniżej kwoty 299zł (w tej cenie można podobno kupić dekoder z kartą w sklepach Saturn). Na oficjalnej stronie TNK HD cena dekodera i karty to cały czas 399zł. Samych kart na pewno nie będzie, gdyż podobno nie pozwalają im na to umowy z dostawcami kanałów (pisał o tym kiedyś na forum n pan Tomasz Berezowski odpowiedzialny w ITI za technologię - karta sparowana z dekoderem zabezpiecza przed nielegalnym dostępem, dzielenie uprawnień itp.). Obecnie sprzedawane są też moduły CAM, ale też niestety sparowane z kartą. Myślę, że TNK liczy na to, że po niedawnym wprowadzeniu modułów wzrośnie sprzedaż - jak widać choćby tutaj na forum zainteresowanie modułem jest dosyć duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o zakup samej karty ale o cenę samej karty w zestawie. Standardowo to 299 + 99 zł. Wiem że zakup możliwy jest tylko w parze i właśnie dlatego pomyślałem że w przypadku karty może tu spotka nas jakaś świąteczna niespodzianka, np. 299 + karta z (przykładowo) 50% rabatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie cięzko znaleźć telewizor bez dołączonego dekodera, za 2tys. mozna mieć 40 cali fullhd z dekoderem ADB i 3 miesiącami full pakietu. W Saturnie najniższa cena zestawu to było 330zł, to samo w media markt w promocji bez vatu.

 

Moduł CAM HD to strzał w dziesiątkę ich sprzedaz w sieci jest naprawdę spora a jeszcze nie był nawet reklamowany. W ten sposób w pierwszym miesiącu sprzedaży moduł HD ma juz prawie tysiąc klientów a oficjalnie nie mozna go kupić bez dekodera. Prawdziwy przyrost sprzedaży pewnie będzie w grudniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pytałem się w sprawie podłączenia TNK HD do monitora przez kabel HDMI->DVI. Dziś zakupiłem taki kabel. Wcześniej TNK HD miałem podłączone przez kabel EURO->cinch video oraz dzwięk do tunera zewnętrznego COMPRO, który przez kabel VGA wpięty był do monitora. Tak więc jakość obrazu była w porządku zwłaszcza jak używałem jeszcze TNK SD i nie było innej możliwości. W niedziele podłączyłem świeżo zakupioną TNK HD i w instrukcji obsługi tuneru wspomniane było o trybach DVI, dlatego pojawiły się moje pytania dotyczące takiego podłączenia.

 

TNK HD podłączyłem do monitora Iiyama ProLite E2003WS, który ma już dobre dwa lata. Nie sądzilem, że ma on HDCP, bo kompletnie nigdzie nie jest o tym wspomniane. Tuner po podłączeniu niestety nie wyświetlał nic. Przełączałem tryby graficzne, ale to nie dawało efektu. Pojawił się tylko napis brak sygnału. Podczas przełączania trybów chwilowo łapało jakiś sygnał ale odrazu wyłączało monitor. Odłączyłem stary kabel VGA, który miałem jeszcze wpięty do tuneru zewnętrznego (Compro) i wtedy dopiero monitor odbierał sygnał przez DVI. Monitor standardowo ma rozdzielczość 1680x1050 proporcje 16:10 tak więc tuner może jedynie używać rozdzielczości HD ready 1280x720 lub niższej co daje pewne artefakty w postaci podwajania pikseli, ale nie jest to uciążliwe. Jakość obrazu jest dobra w porównaniu z tym co było przez tuner i SCART. Obraz jest stabilny, nie drży, a menu i czcionki wyraźne. Kolory także są o wiele lepsze. Krótko mówiąc różnica jest ogromna. Poza tym wcześniej programy HD miały obcięte boki np. logo Discovery HD Showcase było praktycznie ucięte, a obecnie cały obraz jest wyświetlany.

 

Jeszcze napiszę, krótko o dzwięku. Dzwięk podłączony mam przez łącze scart do tuneru tego zewnętrznego a do niego wpięte są głośniki komputerowe. Zastanawiam się czy nie dałoby się przerobić kabla scart, aby miał wtyczkę, do której mógłbym wpiąc komputerowy jack bezpośrednio.

 

Podsumowując: TNK HD kupowałem głównie po to aby mieć kilka kanałów więcej w SD. Okazało się, że prawdopodobnie istnieje możliwość uzyskania HD na monitorze i to mnie po prostu zaskoczyło. Jeżeli ktoś nie posiada TV LCD, a ma monitor powiedzmy 20, 22 czy 24" z HDMI czy DVI (oczywiście HDCP) to śmiało polecam skorzystanie z takiej opcji. Dzwięk można spokojnie podłączyć przez łącze SCART. Wiadomo, że najlepiej mieć duży TV LCD, ale nie zawsze mamy takie możliwości, a monitor może leżeć nieużywany. Dlatego polecam, bo różnica jest ogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął juz dość duzy okres od uruchomienia TnK HD i powinna wyjaśnic sie sprawa działania DVB-T (TV naziemnej) z nieaktywną kartą do odbioru płanego TnK HD. Chodzi o to że jak kupie ten dekoder i skończy sie okres 3 m-cy pełnej aktywności kanałów to będę mógł stosowac ten tuner tylko do odbiory TV cyfrowej naziemnej bez doładowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zibi-s: DVB-T i FTA działają nawet bez aktywowania karty TNK HD (karta musi być jednakowoż włożona w slot). Może to wymagać aktualizacji softu (wydaje mi się, że soft wgrany na sprzedawane tunery tego nie umożliwia, ale aktualizacja jest chyba pierwszą rzeczą którą tuner chce zrobić po włączeniu zasilania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem tuner miesiąc temu, potem poleżał w szafie i wczoraj po podłączeniu (i aktywacji karty) ponownie ściągnął nowy soft (ok. 35 minut).

Nie wiem co on wniósł nowego bo tuner poszedł do nowego użytkownika.

@zibi-s - na znanym portalu aukcyjnym cena ok.300 zł. Nówki z promocji telewizorów Sony. Warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...