Skocz do zawartości

Antena stacjonarna do DVB-T


Rekomendowane odpowiedzi

Działa tylko w zimie ale  mega  niestabilny  . Nie trzeba było nic  ustawiać  bo sygnał znajduje  skanuje  tyle że  szczątki . Polecono mi antene kierunkową  minimum do 100zł. Dlatego upolowałem sobie tego Fraccaro    a kierowałem się pewną osobą hobbysta  który wybrał inny model bo tego combo wtedy nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się  anteny combo  które z wyglądu przypominają  antene ATX -107  i 91  . Jednego nie rozumiem  

 

9.jpg

 

Zasieg  największy  raptem 55km       . To ja jestem  62km od mux1-3    i  że niby co   antena do odstrzału  a ATX-91  już nie jest    tyle że  91 jak i 107  brak kanałow  5-12

 

A reklamują się  jako  anteny dalekiego zasięgu

 

1.jpg

 

Ciekawe czy filtr  LTE   zabudowany   czy można usunąć  bo w FUBIE  można    podmienić  dipol  i wstawić bez LTE

 

 

Taką też widziałem  antene  combo 

 

televes-combo-uhf-vhf-10_11458.jpg

 

big_1.jpg?lm=1462966755

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaką antenę naziemną mi polecacie? Cena do 200zl. Ważne, aby można było podłączyć dwa telewizory i żeby nie było żadnych przycięć nawet w gorsza pogodę. Mieszkam około 70 km od nadajnika, proszę o propozycję, bo tyle tego jest, że już nie wiem, co kupić.  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego:

1. Jaki nadajnik ?

2. Twoja lokalizacja

- gdzie mieszkasz ?

- jak wysoko będzie zamontowana antena ?

- czy jest wolna fizycznie przestrzeń w kierunku nadajnika ?

- jak daleko od anteny są umiejscowione odbiorniki TV ?

Przy dobrych warunkach lokalizacyjnych może wystarczyć sprawdzona Yagi 19 elementowa za 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baranówka odpada. Po pierwsze jest do nadajnik małej mocy nadający tylko mux-3. Po drugie bliżej masz mocne nadajniki koło Leżajska (ok. 50 km) lub Lublina (ok. 60 km). Możesz być także w zasięgu nadajnika koła Zamościa, a nawet na Św. Krzyżu k. Kielc.

Sprawdź sobie położenie względem tych nadajników oraz ich zasięg na poszczególnych mux-ach.

http://www.dvbtmap.eu/mapdistance.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xmoode4 Chodziło mi o odległość od miejsca zamontowania anteny do telewizorów,

żeby można dobrać odpowiedni rozgałęźnik sygnału antenowego na 2 x TV


Kolega K63 wskazał Ci kilka nadajników i zobacz w którym kierunku masz najlepsze warunki "wolnej przestrzeni", itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najlepszą opcją będzie nadajnik koło Leżajska czyli około 50 km. Odległość od jednego telewizora to bedzie jakies 5m a do drugiego 15m.

 

Mógłby ktoś dobrać mi jakiś przyzwoity zestaw do kupienia na internecie? Byłbym bardzo wdzięczny

 

PS. Co myślicie o tym?

http:// :censored:

 

Pozdro

Edytowane przez Barti
Na forum nie podajemy linków do aukcji w serwisach aukcyjnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłbym inaczej. Zapewne znajdziesz w Rzeszowie specjalistyczny sklep stacjonarny.

Porozmawiaj ze sprzedawcą na temat ewentualnego zwrotu anteny gdyby było coś nie tak.

Powinien się zgodzić.

 

Proponuję:

Yagi 19/21-60

http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_uhf_19-elementowa_dipol_19-21-60_A1910R.htm  lub 

LOG 21-69

http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_szerokopasmowa_logarytmiczno_-_periodyczna_log_21-69_digital_A4015.htm

 

Wykonaj najpierw instalację dla jednego odbiornika telewizyjnego,

a potem dopiero można pomyśleć o odpowiednim rozdzielaczu (pasywnym lub aktywnym)

 

Pamiętaj, najlepszym wzmacniaczem zawsze jest sama antena.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry zapewne zaniżone, żeby klienci nie reklamowali, że nie działa.

Tyle że  ATX ma taką samą  konstrukcje  a hurtonicy  mówią iż odbiera nawet z ponad 120km.    Około  130km jest  do Pradziada drogą prosta  i  nigdy nie miałem chwilowych usterek  zamrożeń  pixelozy  itp.  A oni nie stosują  MPEG4.  

Oczywiście sygnał nie jest  100%  tutaj jest  typu 72% ale stabilność  100%.

 

Czy ta antena zawiera  dipol który można wymienić na bez LTE?

Maximum 212.

 

maximum-combo-212-vhf-uh_18009.jpg

 

 

Bo jak nie to tylko   FUBA  Combo 903 ma taką opcje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jakiś czas temu wybrałem antenę logarytmiczną K2-K69 dla kolegi do odbioru w Zielonej Górze, za co bardzo Ci dziękuję @studiolitek - za pomoc w wyborze ;)
Lecz do rzeczy.

Ta antena ze wzmacniaczem LG2 i po rozdzieleniu sygnału na dwa odbiorniki odbiera komplet MUXów z Wichowa (wszystkie 100/100), MUX1 i MUX2 ze Śnieżnych Kotłów (oba MUXy 100/100), a także.. MUX L7 z Jakubowa (siła 74-75%, jakość 100% - odbiór bez zacięć). Przed rozdzieleniem sygnału, poziom mocy i jakości na odebranych MUXach był taki sam. 

 

Niestety nie udało się złapać MUX L1 (wszak do najbliższego nadajnika niskiej mocy - 1kW - przeszło 100 km), MUX3 ze Śnieżnych Kotłów (w każdym razie na k.48 jest silny MUX4 z Wilkanowa - odbierany jednak bokiem, a MUX3 z Kotłów to k.49 - odbiornik Wiwa HD95 najwyraźniej nie akceptuje takiego odstępu pomiędzy MUXami) ani stacji czeskich (aczkolwiek zdarzyło się, że odbiornik 'myślał' na częstotliwościach z Liberca i na 1 MUXie z Lobau - nic z tego jednak nie wyszło). Generalnie kolega jest zadowolony z odbioru, ale czy można jeszcze coś wyciągnąć z tej anteny? Zaznaczam - antena wisi na wysokim maszcie, aczkolwiek w kierunku południowym (czyli w tym, w którym jest ustawiony antena) w odległości 100m zaczyna się las.

Edytowane przez Szymon9904
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, próbowałem. Niestety się nie udało. Można jeszcze próbować lekkiej korekty ustawienia, ale wątpię, że to cokolwiek da. Możliwe, że właśnie las tłumi sygnał MUX L1 i czeskich MUXów - dlatego późną jesienią i zimą jakiś tam odbiór może być możliwy.

 

A co do MUX3 ze Śnieżnych Kotłów - mam nadzieję, że telewizor z wbudowanym tunerem DVB-T ogarnie odstęp 1 kanału od silnego lokalnego MUXu - to sprawdzę niedługo. Przed przeniesieniem MUX4 na kanał 48, odbiór kanału 49 był możliwy. Za czasów nadawania MUX L1 z Lubania - odbiór k.38 również był.

Edytowane przez Szymon9904
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja to rozumiem, że tnie się koszty. A odbiór w docelowym obszarze nadawania jest raczej dobry. No, może w okolicach Jeleniej Góry namieszać nadajników Trutnov, nadający na tym samym kanale.

 

Do Rząsin (5kW) są 92 km. Natomiast do Chojnowa (1kW) - 76 km. Niestety, nie udało się złapać sygnału z tych nadajników (teoretycznie łatwiej powinienem złapać Rząsiny, bo są mniej więcej w jednej linii z Wichowem i Śnieżnymi Kotłami (a także kierunkiem ustawienia anteny).

Edytowane przez Szymon9904
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...