Skocz do zawartości

Antena stacjonarna do DVB-T


Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej kupić antene z lna 101 dla twojej lokalizacji na mux 1-3 a kierunkową na Trzyńca i odbierzesz mux 1-3 z Czech a RS7 zapomnij . Kierunkowa żeby tylko była długa i jak najwięcej elementowa . Nie powinna ona odebrać polskich. Siatkowa odbierze l7 ale l1 nie ma szans

Rozgałeźnik kup z telmora ale nie radziłbym na Czeskie bo może nie być sygnału

Edytowane przez Artur912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litości... Czemu takie bzdury piszesz?

Po pierwsze z Trzynca, a właściwie z Łysej Hory lecą tylko Mux 1,2. 1-3 są z Pradziada, a 1-4 i 7 lecą z Ostravy.

Po drugie on pyta o pasywna antenę

log, a ty mu dajesz wzmacniacz.

Anteny log zobacz sobie firmę Barczak z Katowic i tam masz pełny wybór do wyboru do koloru i pasywne i aktywne.

Poza tym skoro jesteś x Zielonej Góry, to jak ustawisz na Śnieżne Kotły, czeskie powinno złapać z Cernej Hory.

Ewentualnie Liberec po korekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona Barczaka nie daje zakupu indywidualnego, tych anten należy szukać w innych sklepach, np w Hollexie.

 

Kolego, czy mógłbyś polecić jakiś mocny pasywny logarytm o praktycznie jak największym zysku?

 

Proszę bardzo, antena w linku spełnia Twoje wymagania. -> http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemnej-dvb-t/szerokopasmowe/347-antena-szerokopasmowa-log-2-65

 

Niedługo będę montował zestaw do odbioru DVB-T u kolegi.

Kolega chce odbierać:
3 polskie MUXy
MUX TVL z Jakubowa (k. 43)
MUX TV Łużyce (k. 38)
Jak się da, to i coś czeskiego ;)

Ciężko będzie zmontować taki zestaw i na pewno w jednym miejscu tego nie kupisz, dwie anteny do takiego zestawu na pewno będą potrzebne oraz zwrotnica od "Waldiego" . W tym zestawie odbiór multipleksów krajowych + lokalnych będzie możliwy, ale co odbioru z Czech to bym nie nastawiał się na poprawny odbiór więc jak się uda to będzie wisienką na torcie. 

Edytowane przez studiolitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że wpadnie to wszystko jedną anteną, bo mniej więcej wszystkie te nadajniki są w jednej linii. Czechy nie są tutaj obowiązkowe, ale powyższe kanały (MUX1/2/3 i k.38; w przypadku k.43 - jak będzie, to kolega się nie obrazi) jak najbardziej. A więc, co polecasz? ;)

Edytowane przez Szymon9904
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od zakupu anteny logarytmicznej K1-K69 lub K2-K69 + wzmacniacz LG-2, będzie do odbioru MUX 1, MUX 2, MUX 3, MUX4,  MUX 8 ( w przyszłości), oraz MUX L1. 

Jak ją zamontujesz i odbiór będzie poprawny całego zestawu, a nie będzie MUX L7, skoryguj ustawienia na ten nadajnik. Jeśli będzie tak że odbiór multipleksów lokalnych nie będzie możliwy jednocześnie, zakup drugą logarytmiczną,  w wypadku może być już na pasmo K21-K69 + wzmacniacz LG2 a do poprawnego zsumowania sumator który ma wycinkę danego pasma dla anten (żeby wzajemnie się nie zakłócały).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten wzmacniacz nie przesteruje silnego Wichowa? Wszak to aż 25dB wzmocnienia.

Z drugiej jednak strony, zawsze też mogę nastawić się na Śnieżne Kotły - wtedy zostaje kwestia odbioru k.32 (oby jego nie przesterować).

 

No i jeżeli będzie wzmacniacz, to zasilacz mam podłączyć przed rozgałęźnikiem czy gdzie? W internecie są obie wersje. A jeden odbiornik to tuner DVB-T (umożliwia zasilanie anteny), a drugi to TV z tunerem DVB-T (tego to już nie umożliwia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Planuję pilny montaż NTC ze względu na rezygnację z SAT.

Chciałem się zapytać czy taki zestaw będzie odpowiedni dla 2 telewizorów:
http://konopex.com.pl/pl/p/Uchwyt-do-anten-TV-0164/76
http://konopex.com.pl/pl/p/Spliter-x-2-0023/31
http://konopex.com.pl/pl/p/Antena-TV-ASP-8-0321/1

Odległość od stacji nadawczej to 13 km. Po drugiej stronie ulicy drzewa. Planowane miejsce montażu: ściana budynku na poziomie II piętra.
Proszę o informację czy taka antena będzie odpowiednia (również do odbioru w późniejszym terminie MUX-8, który ma nadawać w VHF, a nie chcę później montować nic dodatkowego) – chodzi mi o to czy taka antena wystarczy do odbioru obecnych MUX-ów czy też lepsza będzie w moim przypadku kierunkowa. Oraz czy wystarczy symetryzator czy potrzebny będzie wzmacniacz (2x STB).

Foto z okna w kierunku stacji:

https://app.box.com/representation/file_version_71466129893/image_2048_jpg/1.jpg?shared_name=nzb4mtubolx1wax2etc0tqocb1wa794n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najlepszej sytuacji są ci co mieszkają  wysoko  i mają  mniej niż 50km do nadajnika.

 

Ja już swoja antene wybrałem   drogą  włoska    Fraccaro      jest na kanały 6-12  i 21-69  bez LTE.  Nie ma innych LTE  lub   razem z kanałami  6-12.  No i na dalekie odległości.

Ktoś mi pomoże z wyborem wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najlepszej sytuacji są ci co mieszkają  wysoko  i mają  mniej niż 50km do nadajnika.

 

Ja już swoja antene wybrałem   drogą  włoska    Fraccaro      jest na kanały 6-12  i 21-69  bez LTE.  Nie ma innych LTE  lub   razem z kanałami  6-12.  No i na dalekie odległości.

Ktoś mi pomoże z wyborem wzmacniacza?

 

Wzmacniacz dopiera się do uzyskania lepszego odbioru niż ma się obecnie, antenę tylko wybrałeś czy już zakupiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jesteś pewien że jest konieczny? Gdzie jest zlokalizowane miejsce odbioru?

Pytałem się sprzedającego przed zakupem bo ja stosuje także do drugiej anteny sat i naziemnej multiswitch. To powiedział mi że ani zasilacz  ani wzmacniacz nie potrzebny. Mam po prostu podpiąć antene do switcha i tyle. Będę miał to opowiem co i jak. Posiadam zasilacz od obecnej anteny  ze zwrotnicą   to się obada czy będę mieć sygnał czy nie.  44% kraju jest już w zasięgu  mux8 a antena posiada kanały  5-12   i 21-69  bez LTE  więc mi pasi.Elementy aluminiowe nie żaden plastik.

 

antena-sigma-combo_3542.jpg

antena-sigma-combo_3541.jpg

 

Wybrałem na razie  jeszcze nie zakupiłem.  Wybrałem dlatego że ma mux8  niema LTE i głownie dlatego iż  spotkałem  takiego jednego artyste który sam zmontował sobie zestaw satelitarno naziemny za bagatela jakieś 4000zł ale on użył anteny która u nas jest nie znana  a podobała mi się konstrukcja. Pytałem go wtedy o antene jak jeszcze nie było żadnych newsów w sprawie mux8   i nie było  muxów  lokalnych. Swoją droga gdyby nie to że mam tragiczny a wręcz żaden zasie do muxu lokalnego to kto wie czy bym dalej trzymał  Telmora. Jednak Telmor to nie jest też wcale ideal. Antena poza samym odbiorem TV   zbiera też wszystkie śmieci i zakłocnia które lecą z wszystkich stron.

W parametrach  muxa 8  podali      typ nadawania : kierunkowy.   Fraccaro jest taką 2 w 1  szerokopasmowa i  kierunkowa.

 

A tutaj filmik ale nie dotyczy tej anteny

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
posiadam leciwą (ponad 15 lat) antenę siatkową, przy czym siatka już mocno pordzewiała, która prawdopodobnie ostatnio jest przyczyną pogorszenia obrazu tv naziemnej (tj. część programów zaczyna klatkować, obraz zamraża się albo znika, zwłaszcza przy pogorszeniu pogody). Miałem też niezły odbiór programów TV czeskiej ale ostatnio bardzo trudno je złapać, zwłaszcza przy gorszej pogodzie.

Pytanie - czy lepiej zainwestować w nową siatkową, czy też kierunkowa będzie OK? Ewentualnie jakie modele polecacie, które powinny rozwiązać problem gorszego obrazu z polskiej dvbt a jednocześnie zachować możliwość - a najlepiej poprawić odbioru czeskiej?
Zastanawia mnie czy w praktyce, antena kierunkowa z racji swoich właściwości tj. zawężenia na określony kierunek, nie "zabierze" mi czeskiej TV w ogóle.

Antena ustawiona jest na oddalony ok. 70 km od Wrocław  (moja lokalizacja wg GPS to: 51 22.7122'N 017 50.7499'E), mieszkam na obrzeżach małej miejscowości w bardzo luźnej zabudowie.
Odległość od anteny do telewizora niestety dość duża bo pewnie z 10-12 metrów, przy czym kiedyś stosowałem rozdzielnik na strychu z którego potem zrezygnowałem, w związku z czym kabel jest łączony w jednym miejscu.

W międzyczasie poczytałem różne poradniki i wygląda na to że najbardziej nadaje się: Antena DVB-T 44/21-69 Tri Digit.

pozdrawiam
Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logarytmiczna lepiej odbiera sygnał z kilku nadajników, natomiast kierunkowa ustawiana na dany kierunek może słabiej odbierać multipleksy nadawane " z boku" w tym np. czeskie multipleksy. Dodatkowo nie ma takiej anteny kierunkowej która przeznaczona jest na odbiór multipleksów w paśmie VHF i UHF, natomiast wspomniana logarytmiczna jak najbardziej tak. MUX 8 będzie nadawany w paśmie VHF, więc żeby mieć stabilny odbiór za parę miesięcy wybierz antenę logarytmiczną, żeby później nie mieć problemu z odbiorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...