Skocz do zawartości

Antena stacjonarna do DVB-T


Rekomendowane odpowiedzi

Kolega K63 zasugerował rozdzielacz z przejściem napięcia i zasilacz z separatorem do któregokolwiek odbiornika.

 

W tym wypadku da radę tylko ten rozgałęźnik  :arrow: http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_indukcyjny_ri-4-1_f_E2099.htm

 

Zasilacz może być przy dowolnym odbiorniku, ale musi być podłączony do tego wyjścia rozgałęźnika, które przepuszcza napięcie na wejście (prawe górne - bez oznaczenia -II-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się już przekonałem iż nie można POLECIĆ anteny. Każdy inaczej mieszka, każdy ma inne warunki odbioru  odległość teren. Trzeba mieć zestaw anten umówić się z monterem czy sprzedawcą że oddamy jak się nie sprawdzi.

Jest tutaj ktoś kto zamienił antenę siatkową na logarytmiczną i ma gorzej. Antena teraz ma odbierać Mux 1-3 /8  + mux lokalny TYLKO ci co są w zasięgu oraz  Czechy /Słowacja lub jedno i drugie albo i Niemcy, czy sąsiedzi ze wschodu, inni jeszcze płatny mux Polsatu. Może się tak skończyć ze trzeba mieć 3 anteny naziemne i 2 zwrotnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I podstawową wiedzę żeby nie pisać głupot. Wiadomo że dobra antena nie ma się co porównywać z anteną siatkową która odbiera wszystko i nic.

 

Co do ostatniego zdania, user wymienił antenę, i znikły mu podstawowe problemy z naszymi multipleksami, a stracił odbiór z Czech, coś za coś.

 

Po co komu dwie zwrotnice? Widziałeś kiedyś w ogóle zwrotnicę antenową? Na naszym rynku są takie produkty, że nawet nie trzeba zwrotnicy aby podłączyć dwie anteny ustawione na różne kierunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz  jak masz  antene  FM   DAB+   i  2/3 naziemne  to nie bardzo wiem jaka to by musiała być zwrotnica jedna by to wszystko połączyła.  Mi takie coś groziło  policzyłem sobie koszty i wycofałem się z pewnego planu bo miałem zostawić telmora ale jednak potem się okazało że nie może być tak że 2 anteny mają odbierać te same źródła . Jedynym wtedy wyjściem to  trzeba było  zapodać  drogi wzmacniacz kanały  który wycinał dany zakres więc to odpadało.

 

Jesteś z Górnego Śląska  czyli że poza muxem  1-3  odbierasz  także mux lokalny  jest tak TVS  i chyba Polsat HD czy TVN HD   . W opisie masz  Łysa Góra  Czeskie.  Jesteś w zasięgu  kanału 45  paczka JOJ  Family która wystartowała? Ci co mieszkają w tym terenie mogą odbierać?     Jak to wszystko masz połączone  1 antena  czy 2?    Odbierasz DAB+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestowałem w antenę Televes i sukces.

Mam stały odbiór mux L4 w Rawiczu.

Podaj model lub wklej link do sklepu, no i czy odbierasz coś więcej z południa? Odbierasz stabilnie? Edytowane przez Mr. Orbita
Przeniesiony OT z wątku MUX L4 - nie dotyczy samego multipleksu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o polecenie anteny do MUX 1,2,3,8 z nadajnika Kraków "Chorągwica". Odległość od nadajnika ok 20 km. Prawdopodobnie do połączenia z telewizorem będzie potrzebne ok 30m kabla antenowego. Antena będzie umieszczona na wysokości 15m.

 

ff4mq3cr3kkd.jpg

Edytowane przez mjex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzeszowice to w przeciwną stronę, chyba, że miałeś na myśli Krzesławice to by się zgadzało. 

 

Czyli coś takiego:

http://www.barczak.com.pl/oferta/anteny-telewizyjne-zewnetrzne/antena-zewnetrzna-dvbt-log-2-69.html#content

 

i taki wzmacniacz:

http://www.barczak.com.pl/oferta/inne---akcesoria/wzmacniacz-do-atneny-logarytmicznej.html

 

i powinno być OK?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena to Televes dat HD boss.

Odbieram bezproblemowo całą dobę.

Poza tym akurat na tym kierunku mam też czeskie kanały z nadajnika Praded, k.36 i k.53.

Kanał 51 jest ciężki do odbioru.

Dodatkowo Śnieżne kotły oraz Mikstat.

Tyle ile ja się naczytałem  negatywnych   opinii  w sprawie tej anteny. Zresztą widze że każda antena kierunkowa  robi różnice od zwykłej szerokopasmówki przy dużych odległościach.

Masz  64 km  do Wrocławia  droga prosta.  Odbierasz Czechy  to jest  zadziwiające.    U mnie Czechy  to poezja  finezja sygnały a mux lokalny   ZERO.  Właśnie dlatego musze sobie zarzucić antene.  Szkoda tylko że Televes nie ma nic  z mux 8.

Licze że  FUBA  combo mux 8   mi odpali. Za niedługo będę się kontaktować u siebie ze swoim  czarodziejem bo mux 8 zapoda już 1 kanał a na na obecnej antenie nie odbieram.  Jedynie nie wiem jak to będzie z zasilaniem takiej anteny która nie ma nawet wzmacniacza.

Edytowane przez Mr. Orbita
"Testerzy" niech się douczą - kasuję te głupoty :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mux8 odbieram na antenie Televes DAB 190...232 MHz 3 elementy

Antena do DAB, ale sygnał jest super. Na tej antenie odbieram też DAB z czeskiej Pragi na kanale 12c. 250 km.
Sygnał od czasu do czasu ucieka.

Edytowane przez Mr. Orbita
Nie linkujemy bez wyraźnej potrzeby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli że masz  2 anteny DVB-T  + antena DAB i zwrotnica?

 

To jest ta antena Televesa do DAB?

 

fot-1050.png

 

 

Ja wole mieć antene na Mux 1-3 i 8   oraz Mux 4.  A do DAB na razie nic  bo nie mam odbiornika :)

 

Zobaczymy jak długo ten Televes naziemny coś  kupił  bedzie pracować.  Spotkałem osoby co mówiły iż wpreb opinii producenta  Antena się po prostu rozwaliła w krótkim czasie. Po deszczach  i wiatrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie anteny Televes:

1-sza na zakres 21 - 69

2 -Ga na zakres 5-12.

Wszystko połączone zwrotnicą Telmor.

Miałem kiedyś anteny ATX. Tragedia i porażka. Po zimie wszystko powyginane.

Póki co jest ok. I nie widzę specjalnie od strony mechanicznej anteny, aby coś tam miało za chwilę się rozwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, od pewnego czasu szukam anteny do odbioru dvb-t było by super gdyby odbierała mux8. Mieszkam 30km od nadajnika w chorągwicy, może mi coś zaproponujecie byłbym wdzięczny. Sygnał z anteny będzie rozdzielony na 4tv. Obecnie posiadam antenę siatkowa z zasilaczem
W sieci znalazłem takie może któraś będzie ok

http://acme.com.pl/antena-dvb-t-ek-345.html
http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemnej-dvb-t/szerokopasmowe/1951-antena-telkom-telmor-digitoptima-iq
http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemnej-dvb-t/szerokopasmowe/347-antena-szerokopasmowa-log-2-65
http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemnej-dvb-t/szerokopasmowe/2689-antena-ax-1000-combo-lte-dla-mux-8
Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez adam01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...