Skocz do zawartości

Antena stacjonarna do DVB-T


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem  po zamontowaniu  Televesa Mix  Boss  jednak jeszcze nie mam zasilacza  24v.   Odbieram Mux L4  albo wcale i na odwrót z Mux8 . Nie wiem czy system BOSS działa dopiero z zasilaczem 24v

 

Pytanie jeśli  nawet zasilacz nie pomoże  to czy druga antena tylko na mux 8  na zwrotnicy  oraz  Televes który także odbiera mux 8    czy taki zestaw nie gryzł by się ze sobą?  Nie wiem czy była by opcja takiego ustawienia anteny by był tylko mux 1-3,L4 i brak sygnału dla Mux 8. 


Antena to Televes dat HD boss.
Odbieram bezproblemowo całą dobę.
Poza tym akurat na tym kierunku mam też czeskie kanały z nadajnika Praded, k.36 i k.53.
Kanał 51 jest ciężki do odbioru.
Dodatkowo Śnieżne kotły oraz Mikstat.

Czy masz podpięty zasilacz  24v  dedykowany tej antenie?

Ja sygnał odbieram jednak pojawiają się delikatne usterki  . Jednak jade na 12v 120mA   z telmora więc nie do końca prawidłowy oraz także wzmacniacz AMS regulowany  którym regulowałem na zmianie Mux 8 i Muxl4.  Na razie nie mam opcji by działały oba   tylko 1 stabilnie. Więc czy takiz zasilacz może dużo wnieść  ?  U mnie kanał 51 z Czech ma lepszy sygnał jak  mux z Polsatu czyli 58.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Chcę odbierać MUX 8 z Kielc. Moja odległość od Świętego Krzyża to prawie 80 km. Na chwilę obecną moja instalacja antenowa składa się z:

 

- Antena telewizyjna UHF Dipol 44/21-60 Tri Digit DVB-T UHF ze wzmacniaczem LNA-177

- Antena radiowa Dipol 1RUZ PM B

- Zwrotnica MM-307 UHF-UHF-VHF/FM na złączach F Alcad

 

Myślę o dołożeniu do tego zestawu anteny do odbioru MUX 8 i chciałbym zapytać czy ta antena sobie poradzi z tą odległością: Antena telewizyjno-radiowa DIPOL-4/5-12

 

Będę też musiał zmienić zwrotnicę ponieważ ta ma zajęte wejście VHF przez antenę radiową.

Czy będę musiał do tej anteny zastosować jakiś wzmacniacz?

A może polecicie mi jakieś inne rozwiązanie.

 

Nadmieniam że z obecnej anteny bez problemu odbieram MUX 1,2,3 a nawet płatny MUX4. Zero zacięć.

Edytowane przez skin13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem Was zapytać, czy do tej anteny, którą mają moi rodzice --> taka możnaby jakoś doinstalować np. coś takiego lub cokolwiek innego, żeby jednak udało się odbierać tego nieszczęsnego MUXa 8? Nie jestem specem w takich robótkach, ale może jest jakiś pomysłowy Dobromir, który wykombinował jakieś rozwiązanie (druty, niedruty), mimo oczywistych przeciwności losu. :D

 

PS. Tak wiem - to antena do niby tylko UHF, ale może jednak... :)

Edytowane przez pierścień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dianna - cena tej anteny "przesadzona"

Normalna antena typu Uda-Yagi ze wzmacniaczem.

Zobacz tu : http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_dipol_19-21-60_dvb-t_rurka__A1910R.htm

Do tego wzmaczniacz LNA-188 : http://www.dipol.com.pl/wzmacniacz_antenowy_dopuszkowy_lna-188_32db_ekranowany_B4010.htm

Porównaj teraz ceny.

... a przede wszystkim powinno się najpierw określić warunki i miejsce odbioru i obiekt nadawczy, z którego chcę się odbierać i co się chce odbierać.

Wtedy można dobrać odpowiedni model anteny.

Może wcale nie trzeba wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawisz antenę w polaryzacji pionowej to MUX 8 powinien odbierać bez problemu

Kierunek   to zwrotnica i druga antena.   Jak mux 8 odpalam na Televesu  to na zmiane albo Mux l4  brak sygnału  albo  Mux8 i wtedy coś szatkuje albo zakłocenia.  Szkoda że tak późno ogarnąłem że nie można jednocześne mieć 2 polaryzacji na 1 antenie i stabilnie odbierać 2 źródła.  A wystarczyło by zapodali pol  poziomą   na mux 8  i miałbym wszystko . Niestety ale zapewne dlatego że  i radio DAB+ jest w pionie. Cóż utrudnianie bo idą straty na zwrotnicach. Jak ktoś ma więcej niż 1 antene. W sumie to źle zrobiłem kupując  mixa . 100zł do tyłu jestem :D  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej cenie jest ta antena i czy można dokupić do niej wzmacniacz. A tak w ogóle to jak zamówić tą antenę bo na tej stronie http://www.barczak.com.pl/oferta/anteny-telewizyjne-zewnetrzne/antena-zewnetrzna-dvbt-6-69-hv.html nie ma sklepu a może trzeba pisać do nich e-maila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej cenie jest ta antena i czy można dokupić do niej wzmacniacz.

 

Logarytmiczne od Barczaka, mogą też występować pod nazwą Spacetronic.

 

http://www.dmtrade.pl/k1324,anteny-anteny-naziemne,,143,spacetronik.html

http://www.dmtrade.pl/p4434,wzmacniacz-lg2-do-anten-logarytmicznych-25db.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ta antena nie dla mux L4, jak ktoś ma do 70 km odległości. W Moim wypadku dopiero Televes Boss sobie poradził. Ale do przemyślenia, jak ktoś ma bliżej do nadajników. Ciekawe jednak, czy Czechy można oglądać? A to jest ponad 150 km do nadajnika.

Edytowane przez Barti
Poprawiono pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asiafan

Z całym szacunkiem, już poprzednio pisałem, ażeby móc polecić jakąś antenę należy znać

WARUNKI NADAWCZO-ODBIORCZE.

Jak będziecie tak "kapać po troszku" tymi informacjami, tu 70 km tam 150 km a jeszcze kto inny pyta tylko

jaka NALEPSZA ANTENA to trudno coś doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie tylko ta antena http://www.barczak.com.pl/oferta/anteny-telewizyjne-zewnetrzne/antena-zewnetrzna-dvbt-6-69-hv.html a w dmtrade na razie jej nie widzę. Jak można to podajcie mi odnośnik do sklepu gdzie znajduję się ta konkretna antena to jeszcze dziś złoże zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...