Skocz do zawartości

Antena stacjonarna do DVB-T


Rekomendowane odpowiedzi

Zabawne są te posty kolegi @Artur912. Ma się za eksperta w odbiorze TV satelitarnej i naziemnej (nie tylko przez podpis, ale często odpowiada na pytania innych). Nie tylko tutaj, ale np. na forum EMITELa. Jednak większość jego rad wprowadza w błąd, albo naraża innych na niepotrzebne wydatki. A, a jak przychodzi potrzeba, to i tak pyta innych o poradę. :roll: Za chwilę będzie próbował swoich sił w temacie telewizorów.

 

Według mnie, za następne takie wprowadzenie w błąd, powinno się należeć jeśli nie ostrzeżenie, to przynajmniej zwrócenie uwagi przez modów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu widziałem na innym forum tą antenę logarytmiczną. No i ptak siedząc na niej ją mocno wykrzywił w dół. Fotki wklejać nie będę jednak są anteny szerokopasmowe i kierunkowe w 1. Antena ma działać nawet gdy jest ponad 60 stopni w słońcu latem gdy jest totalna patelnia i ma dawać obraz gdy wieje i leje.

Nie znam nikogo kto by polecał antenę za 30 zł nawet monterów hobbystów. Sami mówili jeśli chcesz to sobie kup antenę za 30zł . A potem pogadamy za 2-3 sezony co ci z niej zostanie i jaką będzie mieć siłę odbioru.
Nowe budownictwa na dachach to ja widzę anteny w cenach od 130 zł w górę. Jednak co innego jak ktoś mieszka 10-15 km od nadajnika to tak. Jednak odbiór z różnych źródeł czyli coś więcej niż MUX 1-3 z lokalny i tam Czechy Słowacja to warto mieć 2 anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś antenę logarytmiczną przez kilka lat na balkonie gdzie gołębie czasem się kręciły ale antena im się nie spodobała zbytnio ;) Był to model LOG 2-69 (potem podłączyłem kablówkę więc była zbędna i ją podarowałem). Nic się w niej nie pokrzywiło. Jest to jedna z bardziej popularnych anten, widuję tego mnóstwo w terenie i prawie żadna nie jest wygięta przez ptaki ale faktycznie jak ktoś będzie miał pecha to pod ciężarem ptactwa większego może się odkształcić. Zasadnicza zaleta anten logarytmicznych dla przeciętnego użytkownika jest taka, że nie "gniją" jak większość anten siatkowych, odbierają także pasmo VHF (chyba, że jest to konstrukcja skrojona tylko pod kanały UHF - takie też są ale łatwo poznać je po wymiarach elementów) i są na ogół tanie, chociaż jak ktoś poszuka to znajdzie i modele za ponad 100 zł :P np. model firmy Emme Esse 2x45UD (zestaw dwóch anten logarytmicznych na pasmo UHF). Owszem jak ktoś ma możliwość (miejsce) i spory budżet to postawi sobie maszt, jedną antenę kierunkową na UHF (bądź więcej jeśli jest potrzeba), antenę na VHF i jeśli słucha radia też na FM, wszystko zepnie zwrotnicą, poda na wzmacniacz odpowiedniej klasy (nie jakiś tam płytkowy w puszcze antenowej za 15 zł), rozprowadzi sygnał do wszystkich pomieszczeń i raczej będzie miał spokój na 15 lat, po tym okresie może już nie być tv naziemnej jaką znamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam takich, co mają po prostu kawałek drutu za oknem bez żadnego zasilania i mają całe muxy 1-3 i lokalne. Ja natomiast 63km od nadajnika i tylko taka antena, jak szerokopasmowa + kierunkowa wypali. Na logarytmicznej nie odbiorę raczej muxu lokalnego, który i tam ma gorzej, niż średni sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajne są te anteny . Jak mam moją ustawić jeżeli mam kierunki : Mux 1-3 i mux-l2 poł-wsch , mux 1-4 i inne Czeskie poł. i poł.-zach. ( tutaj mając antene siatkową odbiera bez problemu nawet na wsch. , ale nie wiem jak jest z logarymicznymi ) i tvs hd kierunek wsch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...