Skocz do zawartości

Antena stacjonarna do DVB-T


Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, gdyż używam "logara" od nich od 7 lat ;) Za czasu analogu to była jedyna antena zamontowana na ścianie bloku gdzie mieszkam, i wręcz idealnie odbierała emisję wszystkich stacji z Kosztowów oraz TV Puls z Bytkowa, oraz zapewniała dobry obraz stacji z Chorągwicy, Skrzycznego oraz Rabki Zdroju. W czasach DVB-T radzi sobie również rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 10 lat temu też miałem tą antenę w wersji dłuższej z przedwzmacniaczem LG-2 na poprzednim mieszkaniu. Będzie troszkę nie na temat ale napiszę, że analog odbierała idealnie w Bytomiu (TVP1, TVP2, TVP Katowice, Polsat, TVN), TV Puls minimalnie gorzej. Jak ją przestawiłem odbierała czeskie programy CT1, CT2, Nova, Prima, a jeszcze gdzieś pomiędzy słowacki STV2 i nierzadko przebicia z kablówki. Kilku znajomym założyłem ją obecnie do odbioru DVB-T i też sprawuje się całkiem nieźle ale mierzyć mi się jej nie chciało ;) W domu mam awaryjnie jej mniejszą "siostrę" na zakres UHF i przedwzmacniacz LG-3 (gdyby z kablówki zanikł sygnał w ważnym momencie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Mam takie pytanie. W przyszłym roku, jak wiemy, rusza Mux-8 w paśmie VHF. Tak się składa, że muszę teraz wymienić antenę. Czy nie rozsądne byłoby zakupić od razu antenę na kanały 1-69 aby później nie montować dwóch? Czy takie anteny w ogóle się sprawdzają (kierunkowe), bo 'siatka' mnie raczej nie interesuje. Ktoś ma na ten temat doświadczenie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mieszkasz dalej od nadajnika to kto wie czy tak znienawidzona przez niektórych antena siatkowa nie sprawdzi się lepiej w obu polaryzacjach. Montaż dwóch niezależnych anten kierunkowych i sumowanie ich sygnału to sprawa nie prosta, wymaga sporo miejsca i nakładu finansowego. Jeśli na "siatce" z samym symetryzatorem muxy w UHF mają poziom sygnału powyżej 60dB i MER wyższy od 30 to jest szansa, ze poradzą sobie z VHF-em (tym bardziej, że w wielu lokalizacjach jeszcze za czasów analogowych odbierały np. TVP2 i Polsat na UHF i TVP1 na kanałach VHF). Wszystko wyjdzie w praniu, na razie za wcześnie by zaprzątać sobie tym głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam takie pytanie. W przyszłym roku, jak wiemy, rusza Mux-8 w paśmie VHF. Tak się składa, że muszę teraz wymienić antenę. Czy nie rozsądne byłoby zakupić od razu antenę na kanały 1-69 aby później nie montować dwóch? Czy takie anteny w ogóle się sprawdzają (kierunkowe), bo 'siatka' mnie raczej nie interesuje. Ktoś ma na ten temat doświadczenie?

Pozdrawiam

Możesz spróbować zamontować antene logarytmiczno - periodyczna , ale czy ona zda u Ciebie egzamin tego nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w takim miejscu, że siatka ,łapie' rożne nadajniki z kilku stron. Muszę ją ekranować, aby nie mieć zakłóceń. Dlatego wolałbym antenę kierunkową, ale jak wspomniałem na oba pasma - VHF i UHF. Do każdych z tych nadajników jest po kilkadziesiąt kilometrów.

Ps. Co to za antena logarytmiczno - periodyczna?

 

Znalazłem coś takiego. Może taka antena się sprawdzi?

http://www.sklep.cyfronika.com.pl/pl/p/ATK-ALFA7-Antena-zewnetrzna-do-30dB/17978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...