Skocz do zawartości

CSB TV


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@michalx, jak to nie, przecież na CSB lecą telezakupy, nawet wróżki są!

 

Zgadza się ale jest to prawie tyle samo co na TVN METEO czy innych kanałach gdzie nadają KOSMIKA TV czy MANGO. Dlatego pisałem że przynajmniej jest kanałem jak na razie najbardziej pokazujący lokalność (język Kaszubski), kiedyś TVS był lokalny, teraz już mniej wypełniają programy z regionu Śląska (nadają jeszcze kilka pozycji programowych o charakterze lokalnym), czas pokazał że lokalne kanały w Polsce nie mają lekko. Nawet te "niskobudżetowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, co nie wierzą, że stację można oglądać dłużej niż 10 sekund powiem, że o dziwo można... :P Naprawdę lubię oglądać stację - programy o Kaszubach i w języku kaszubskim może nie codziennie, ale od czasu do czasu tak. Ale chyba najdłużej przyciągają moją uwagę programy przyrodnicze - te o Kaszubach, ale nie tylko. Może nie są najwyższej jakości, ale za to w końcu jest to, czego oczekiwałem od polskich mediów!

Te pojedyncze programy przyrodnicze, które możemy oglądać na kanałach Telewizji Polskiej to dla mnie stanowczo za mało i mam nadzieję, że po powstaniu TVP Dokument to się zmieni.

 

Wracając do CSB TV - martwi mnie to, że stacja nie jest zbytnio popularna, co w najgorszym przypadku może się skończyć albo przejściem na kanał bardziej ogólny, albo całkowitą likwidacją. Z drugiej strony jednak cenię kanał właśnie za to, że jest taki mało popularny - pełen programów, których próżno szukać na innych polskich stacjach - wręcz niszowy. W sumie stacja mogłaby taka pozostać, albo stać się jeszcze bardziej regionalna i posiadać więcej własnych produkcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPC woli w ofercie wciskać takie kanały jak Mango 24 czy Polonia 1 bo ich nadawcy płacą za dystrybucje w sieci kablowej.

Jak to się mówi, tu głownie chodzi o kasę.

 

 

 

W Katowicach UPC w analogowej ofercie w najniższym pakiecie MINIMALNY oferuje wszystkie kanały jakie są nadawane w woj. śląskim

TVP1, TVP2, TVP Info/TVP Katowice, POLSAT, TVN, TV Puls, TVT Rybnik, a dodatkowo TV4, TVP Polonia, TVS (TV Silesia), Okienko UPC, Galeria UPC.

 

Więc w zasięgu sieci kablowej UPC wszyscy mają dostęp do tych najbardziej podstawowych kanałów jakie powinny być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No kanał odejdzie w zapomnienie, stało się...

 

A mnie natomiast ciekawi, jaki kanał zastąpi CSB TV w kablówkach? W platformach cyfrowych nie jest to oczywiste, choć jak będą musieli zastąpić ten kanał czymś np. w Cyfrowym Polsacie, to mogę się spodziewać wszystkiego, nawet Rodin TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upada już trzeci kanał regionalny. Najpierw TVS wykasowała większość tematyki regionalnej, później TVN Warszawa upadł, teraz CSB TV. Po prostu w Polsce tematyka regionalna się nie może przyjąć, czego mamy następny przykład. Szkoda, widocznie okienla lokalne na TVP Info wystarczą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVS jako jedyna się jakoś trzyma, mimo tego, że jest coraz mniej programów regionalnych. Choć filmów polskich dawno już tam nie widziałem (a to zły znak, bo były one z wyższej półki), ale jest jeszcze kilka pozycji, które można obejrzeć. Na tym poście kończę OT.

Temat niebawem powinien się znaleźć w "Wspomnieniach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...