Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy w związku z zastąpieniem kanału Fox life kanałem Fox comedy od 16 stycznia 2015r. będzie możliwość wypowiedzenia umowy? Czy będą twierdzić że to tylko rebranding? Fox comedy nadaje już we Włoszech, więc raczej będzie to zastąpienie kanału gwarantowanego innym.

Gdy kanały podmienia nadawca danych kanałów to mamy do czynienia z "rebrandingiem" i nie możemy wypowiedzieć umowy. Natomiast, gdy dane kanały podmienia operator platformy satelitarnej to mamy do czynienia z podmianą kanałów i możemy wypowiedzieć umowę. ;)

 

 

Akurat nie jest to dokońca prawda - Rebranding – proces zmiany percepcji marki poprzez zmianę elementów jej komunikacji, który najczęściej wiąże się ze zmianą nazwy firmy lub produktu, wizerunku i/lub logo.Bardzo często jest to spowodowane repozycjonowaniem produktu lub rozpoczęciem współpracy z innymi firmami. W grę wchodzi również chęć odświeżenia przestarzałego wizerunku firmy.

 

Oznacza to, że zmiana profilu stacji np. serialowego na muzyczny czy rozrywkowy nie mieści się w definicji pojęcia rebranding nawet jeśli dokonał tego ten sam nadawca w obrębie swojego portfolio

Wydaje się że jakakolwiek zmiana w treściach nie stanowi rebrandingu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko przypomnę przypadki Discovery (w sumie nie jeden) i AXN, które dosyć mocno zmieniły swoją formułę a były rebrandingiem nieupoważniającym do bezkarnego odstąpienia od umowy. Osobiście proponuję poczekać do oficjalnego stanowiska operatora zamiast teraz gdybać. Mi osobiście wygląda to na rebranding, choć szczypta wątpliwości jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możemy myślę co chcemy i pisać tu co chcemy ale czy opłacalne będzie wypowiedzenie wywnioskujemy na podstawie oficjalnego stanowiska Cyfrowego Polsatu - który usłyszymy z ust rzecznika CP :> . Bo choć prawdą jest że hasło rebreding bywa naciągane :read: to nikt rozsądny nie pójdzie do sądu i nie będzie kopał się z koniem jeśli CP zdefinije podmiankę jako rebreding :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Cyfrowy Polsat poinformował również, że w przypadku braku akceptacji tych zmian, klienci mają prawo wypowiedzenia umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych do dnia wejścia zmian w życie tj. 1 stycznia 2015 r. Jednak, w związku z tym, że zmiana wynika wyłącznie ze zmiany prawa w zakresie zmiany stawki podatku od towarów i usług i nie powoduje podwyższenia cen usług telekomunikacyjnych, to w przypadku skorzystania z prawa wypowiedzenia i rozwiązania umowy związanej z przyznaną ulgą, przed upływem okresu, na który umowa została zawarta, Cyfrowy Polsat uprawniony będzie do żądania zwrotu udzielonej ulgi w wysokości określonej w umowie, pomniejszonej o proporcjonalną jej wartość za okres od dnia zawarcia umowy do dnia jej rozwiązania."

 

źródło : Satkurier

 

Czy to oznacza, że mogę wypowiedzieć umowę bez ponoszenia ŻADNYCH konsekwencji i nie będę nic musiał zwracać CP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) to w przypadku skorzystania z prawa wypowiedzenia i rozwiązania umowy związanej z przyznaną ulgą, przed upływem okresu, na który umowa została zawarta, Cyfrowy Polsat uprawniony będzie do żądania zwrotu udzielonej ulgi w wysokości określonej w umowie, pomniejszonej o proporcjonalną jej wartość za okres od dnia zawarcia umowy do dnia jej rozwiązania."

 

A to zdanie co według Ciebie oznacza? Brak kary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kara za zerwanie umowy wyliczana jest z kwoty "ulgi przyznanej abonentowi" (pozycja na pierwszej stronie umowy). Najłatwiej ją wyliczyć jest poprzez podzielenie widniejącej tam kwoty przez ilość miesięcy, na które zawarłeś umowę. Otrzymany wynik to kwota kary za każdy miesiąc pozostający do końca Twojego zobowiązania (umowy).

 

Przykład:

Umowa na 29 miesięcy, ulga przyznana abonentowi to 1500zł, zrywasz umowę po 3 miesiącach.

1500zł / 29m-cy = 51,72zł

51,72zł * 26m-cy = 1344,82zł (kara za zerwanie umowy przed czasem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że zmiana regulaminu od 01.01.2015 jest niezgodna z prawem,

bo po kryjomu przemyca prawdopodobnie podwyżkę abonamentów bez możliwości zerwania umowy bez kary.

 

Wnioskuję to stąd, że podwyżka będzie, bo w cennikach będzie tylko brutto, a VAT ma spaść w 2015 lub 2016 roku do 21-22% (zgodnie z wymaganiem UE) i wtedy brutto powinno też spaść, a nie spadnie, bo mamy na stałe wpisane brutto w cennikach.

 

Więc jest to raczej niezgodne z prawem twierdzenie, że teraz nie można zerwać umowy bez kary.

No chyba, że wtedy, gdy VAT spadnie, a ceny brutto nie, będzie można zerwać umowę bez kary.

Ale to byłoby kuriozum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako klient prywatny płacę cenę brutto i na nią się godziłem podpisując umowę. Proporcje ceny usługi do podatku są dla mnie przezroczyste. Oczywiście każda okazja do rozwiązania/renegocjacji umowy jest mile widziana, ale może poczekajmy z tym świętym oburzeniem na jakieś rzeczywiste ruchy w cennikach.

 

A z tymi rewelacjami o dobrej UE wymagającej obniżek podatków to się tak nie rozpędzaj bo co wrażliwsi albo umrą ze śmiechu, albo ich krew zaleje. Na razie impreza jest na etapie projektów, a chodzi nie o obniżkę, a wyrównanie stawek. Za telewizję i telewizor zapłacisz mniej, a za chleb i masło - więcej. Bilans na minusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie zmiana regulaminu to będzie można wypowiedzieć umowę bez konsekwencji, jeśli zostanie Wam podniesiona cena abonamentu to będzie można rozwiązać umowę bez konsekwencji, jeśli będzie rebranding jakiegoś kanału to nie będzie można rozwiązać umowy bez konsekwencji. Jaśniej się chyba nie da?

 

Przeczytałem artykuł i w tym przypadku zerwać umowy nie będzie można. Zasugerowałem sie na szybko ostatnią zmianą regulaminu, która była poważniejsza i wtedy można było wypowiadać umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...