Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już przy drugim wypowiedzeniu było mi trochę głupio sępić darmowe miesiące itd. zgodziłem się nawet na multiroom za 10zł - w sumie taniej nie da się dobrać usługi od kiedy weszło multiroom na cztery telewizory.

 

To nie jest proszenie, tylko egzekwowanie swoich praw, tym bardziej gdy konsultanci sami dzwonią i proszą o pozostanie z powodu zmiany warunków umowy.

Do mnie zadzwoniła miła pani, która sama proponowała pozostanie w CP i jak to określiła, w ramach rekompensaty za usunięcie kanałów chętnie zaproponuje mi ciekawą ofertę abym jednak pozostał w CP. Nie widzę w tym nic złego, o ile ktoś nie oczekuje, że będzie miał PREMIUM za 0 zł przez 12 miesięcy...

 

PS. Nie trzeba sępić darmowych miesięcy. Po wysłaniu wypowiedzenia w każdym wariancie umów na 29, 24, 15 czy 12 miesięcy pierwsze miesiące są zawsze darmowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie ! a co usuneli - bo nic nie zauważyłem - chętnie zrezygnuję z tego [beep]u!

Od 01.04.2014 nie nadają w wersji SD: Sundance, Cinemax, Cinemax2, HBO, HBO2, HBO Comedy.

 

Miałeś okazję w kwietniu teraz to czas minął.

No teoretycznie tak ;) ... ale jak usunęli LOVE i się któryś z kolegów za późno spostrzegł to ktoś mu napisał i podał podstawę prawną, że (w wolnym tłumaczeniu) jeżeli operator Cię nie poinformował o wycofaniu kanałów ten czas na wypowiedzenie wydłuża się do ... (dokładnie nie pamiętam) 3 miesięcy. I to jest w tym samym wątku tylko trzeba się "trochę" ;) wrócić ...

 

Forum jest skarbnicą - trzeba tylko dużo czytać ;)

--------------------------------------------------------------------------------

dodane:

okazało się, że to jest na drugim forum - czytam dwa równolegle ;)

 

użytkownik @kordyt napisał:

"...Przecież masz możliwość rozwiązania umowy nadal , korzystaj tylko z prawa .

Jeżeli operator PISEMNIE nie poinformował klienta o wprowadzanych zmianach .... Okres w jakim można rozwiązać umowę ulega przedłożeniu o TRZY miesiące ... Więc w sumie postępowanie Polsatu działa na ich niekorzyść ...

Więc w czym problem jak dowiedziałeś się z opóźnieniem ( klikasz na kanał a jego nie ma ) itp.. A czym innym jest złożenie zażalenia do UOKIK o braku respektowania prawa przez operatora"

oraz

"...Przeczytaj własna umowę + KC czyli Kodeks Cywilny , ustawę o szczególnych warunkach sprzedażny konsumenckiej i znajdziesz odpowiednie paragrafy , zapewne nie raz tu pokazywano na forum takie zapisy .

Tak po ludzku ; po to jest kara* tych trzech miesięcy aby ukarać operatora i chociaż częściowo wynagrodzić klientowi szkodę za łamanie prawa przez operatora ( informacja o wprowadzanych zmianach w umowie z wyprzedzeniem ) pisemnie do klienta to obowiązek prawny a nie widzi mi się operatora..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@voitec to też było wałkowane. Operator nie musi wysyłać do Ciebie listów, aby Cię o tym poinformować. Były informacje na wycofanych kanałach i na kanale dla abonentów i to już jest podstawą do poinformowania abonenta. Może oczywiście się kócić itp i wtedy zazwyczaj CP idzie na rękę, ale zgodnie z regulaminem czas już minął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli TVP Premium HD wystartuje 01.IX i zniknie TVP HD - to mamy znów możliwość wypowiadania umów. Akurat jak się będą kończyły 5-miesięczne bezpłatne okresy dla abonentów co niedawno przedłużyli swoje wypowiedziane umowy w związku z usunięciem kanałów Sundance, Cinemax i HBO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat News+ ruszy 9 czerwca. Gdzie będzie dostępny?

To już pewne. Dokładnie 9 czerwca 2014 roku ruszy nowy kanał publicystyczno-informacyjny Grupy Polsat - Polsat News+. Szefem kanału jest Henryk Sobierajski, szefem anteny Beata Grabarczyk. Stacja zastąpi Polsat Biznes.

za:media2

I jak to interpretować :?: dosłownie-"Polsat News+" stacja zastąpi Polsat Biznes a więc CP usunie gwarantowany kanał czy to tak ulubiony Rebranding :?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umowa wypowiedziana na skutek wycofania kanałów z dniem 1 kwietnia

w dniu 11 maja wygasła :jupi:

 

od CP przyszła dziś laurka z podziękowaniem za współpracę, prośbą o dostarczenie dekodera do APS oraz informacją że W OSOBNEJ KORESPONDENCJI PRZEŚLĄ NOTĘ OBCIĄŻAJĄCĄ. :!:

 

To standardowy dokument na pożegnanie z CP czy też niesforny konsultant nie posiadający umiejętności czytania ze zrozumieniem zaksięgował wypowiedzenie jako bezzasadne?

 

- Oczywiście w ostatnim czasie CP dzwonił z wieloma propozycjami przedłożenia umowy. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak jak pisałem o sudance channel sd, że kanał zostanie usunięty z CP i tak było (nie spodziewałem się, że wersję HBO i Cinemax SD zostaną tak szybko usunięte). Było to dziwne zagranie ze strony CP z kanałem sundance sd dodając wersję HD i wersję SD na transponderze DVB-S2 (tylko odbiorniki HD mogą odebrać wersję SD - paranoja).

 

Mój typ do odstrzału to kanał Polsat Film SD, w jego miejsce pojawi się Polsat Film 2 a Polsat Film HD zostanie przesunięty (lub zostanie) z pakietu Film HD do pakietu Familijny Max HD.

 

Nie wiem czy mają miejsce na transponderach na włączenie dwóch zapowiadanych kanałów Muzo.TV i Polsat Film 2 SD, więc myślę, że taka opcja co napisałem o ile nie wejdzie Polsat Film 2 HD, bo wtedy moja teoria upada. ;-)

 

Jeszcze mogą wyłączyć NatGeo Wild SD (miejsce pod nowy kanał) - kanał dostępny od pakietu familijnego HD, równolegle z wersją HD.

 

I w końcu będą chcieli włączyć Polsat Play HD i Cafe HD. Myślę, że będzie to dopiero po przełączeniu tp. na DVB-S2, no chyba że nabędą nową pojemność na HB lub wprowadzą VOD jakie jest w nc+ zwalniając tp. z sVODami - jest baaardzo pojemny. ;-)

 

To są tylko moje spekulacje, kanały Polsat Film SD, NatGeo Wild SD "świecą" i mają się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też, czekam na zmianę jakiegokolwiek programu z mojej oferty, a jest to "nowy cyfrowy polsat lato 2013". Kilka dni temu dowiedziałem się, że w sklepie gościu pocisnął mi 29 umowę a nie 15 miesięczną. Nie wiem jak to się stało, chyba na skutek błędy danych osobowych dodrukował mi nową umowę a ja czytając wcześniejszą wersję podpisałem ją. Dostałem 3 miesiące w gratisie i byłem święcie przekonany, że jest to oferta 15 miesięczna. BOK próbuje mnie przekonać mnie, że 3 miesiące w gratisie były dla 29 miesięcznej umowy. Na necie jest napisane, że w tamtym okresie 3 miesiące były dla 15 miesięcznej umowy... Cóż, pozostaje mi czekać na zmianę kanału gwarantowanego i rwać umowę. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarantowanymi kanałami w umowach podpisanych od 24 czerwca br. nie są: AXN, Discovery Channel, Eurosport, Eurosport 2, Fox, Fox Life, History, ID, Nat Geo Wild, National Geographic Channel, Polsat, Polsat Film, Polsat News, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, TLC, TVN, TVP1, TVP2, TVN7 oraz Universal Channel :D - źródło satkurier

 

Wspaniałe wieści :D

Praktycznie zawsze po takim newsie max po 3-4 miesiącach jeden z tych kanałów wypada z oferty programowej co daje podstawę do rozwiązania umowy abonenckiej zawartej przed 24 czerwca 2014 :D:read:

Ilość niegwarantowanych kanałów zapowiada rewolucję i wycofanie kanałów w wersji sd celem zrobienia miejsca na kanały HD :mrgreen:

Myślę że będą chcieli zrobić to hurtowo aby zminimalizować odpływ klientów celujących w możliwość wysłania zasadnego wypowiedzenia i nieustannie negocjujących nowe warunki:D :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...