Skocz do zawartości

felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Pawel85:

Nie musisz znać angielskiego, ale to jeszcze nie powód, żebyś wprowadzał w błąd innych. Kika razy przeczytałem komunikat, który wkleiłeś, zastanawiając się, czy czegoś nie przeoczyłem - i nadal nie rozumiem, czemu wnioskujesz, że gdzieś nie dojdzie do zmiany nazwy?

 

Tłumaczenie - specjalnie dla Ciebie:

2 lipca Zone Romantica stanie się Film Cafe na wszystkich terytoriach, gdzie nadaje, wliczając w to Wielką Brytanię, Polskę i Chorwację.

 

Edycja:

Inna sprawa, że nie ufałbym przytoczonemu wyżej zdaniu w 100%. Artykuł, z którego ono pochodzi, to jedyny, jaki udało mi się znaleźć, w którym mowa jest o rzekomym rebrandingu brytyjskiej wersji kanału. Tu warto zwrócić uwagę, że nie należy ona do Chello Central Europe, a do Chello Zone. Różnica jest - wbrew pozorom - zasadnicza, jako że dotychczas o rebrandingu mówiło się wyłącznie w kontekście tej pierwszej spółki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam obecnie linka do tego artykułu, a nie chce mi się szukać. W każdym razie artykuł, który chciałem przytoczyć mówi o tym że zmiana nazwy nie nastąpi m.in. właśnie w Polsce. Może faktycznie wkleiłem nie to co trzeba. Muszę przestać pisać przed poranną kawą, bo ostatnio też zamieściłem odpowiedź nie w tym temacie co trzeba, przez co wywołała się burza.

 

edit: znalazłem stronę, z której pochodzi ten wcześniejszy cytat. Faktycznie według newsu na tej stronie zmiana ta nastąpi wszędzie. Zobaczymy, może pierwotnie mieli taki plan ale się z tego wycofali. Bo zbyt często newsy stamtąd się sprawdzają żeby był to zwykły błąd. Pewnie i to mnie zmyliło więc na pałe wkleiłem nie ten cytat co trzeba. Postaram się przed poranną kawą już niczego nie szukać i nie pisać :lol2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SatKurier podawał już jakiś czas temu informację, że zmiana kanału z Zone Romantica na Film Cafe nie obejmie Polski. Czyli u nas zostanie po staremu.

 

 

Węgierska wersja kanału Zone Romantica przenosi się na transponder satelity Thor 6 (0,8° W). Prawdopodobnie drugi kanał dosyłowy dla operatorów i platform Zone Romantica może również zmienić satelitarną dystrybucję, w tym polska wersja językowa tego kanału.

 

 

Przypomnijmy, że węgierska wersja Zone Romantica od początku lipca będzie nadawana pod nową nazwą Film Café. W Polsce, Czechach i na Słowacji kanał Zone Romantica pozostaje pod dotychczasową nazwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramówka Zone Romantica 3 Lipiec 2012

 

06:00 Telezakupy

08:00 Sekrety urody

10:00 Do Diabła z Przystojniakami

11:00 Żona dla Taty

12:00 Kocham Cię na zabój odc. 1

13:00 Kocham Cię na zabój odc. 2

14:00 Dzikie serce

15:00 Dzikie serce

16:00 Dzikie serce

17:00 Smaki i namiętności

18:00 Kocham Cię na zabój odc. 1

19:00 Kocham Cię na zabój odc. 2

20:00 Nigdy więcej

21:00 Kobiety

22:00 Faceci do wynajęcia

23:00 Zaplątani w sieci

00:00 Sekrety urody

01:40 Historie mężczyzn - tylko dla kobiet

02:30 Do Diabła z Przystojniakami

03:30 Żona dla Taty

04:20 Nigdy więcej

05:10 Kobiety

Źródło: Cyfra plus

 

a o to, ramówka Film Cafe (Zone Romantica) podana przez jeden z Węgierskich portali...

 

06:00 Telezakupy

08:00 Sekrety urody

10:00 Do diabła z przystojniakami

11:00 Żona dla Taty

12:00 Dzikie serce

13:00 Dzikie serce

14:00 Kraina namiętności

15:00 Smaki namiętności

16:00 Film

17:55 Film

19:30 Magazyn

20:00 Serial (włoski)

21:00 Film

22:35 Film

00:30 Cztery małżeństwa i życie

02:00 Do diabła z przystojniakami

03:00 Żona dla Taty

04:00 Film

 

Węgierska Zone Romantica od 2 Lipca zmienia się w Film Cafe. Ciekawe czy wraz z rozdzieleniem polsko-węgierskiej wersji pojawią się u nas oznaczenia wiekowe? takie jak na innych stacjach. Wie ktoś może czy stacja ma polską koncesję czy węgierską?

 

Kanały Zone reality, Club TV, Zone europa też są dzielone z innymi krajami tak jak to było do tej pory z Zone Romanticą? Czy mają osobne polskie wersje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy wraz z rozdzieleniem polsko-węgierskiej wersji pojawią się u nas oznaczenia wiekowe? takie jak na innych stacjach. Wie ktoś może czy stacja ma polską koncesję czy węgierską?

 

Kanały Zone reality, Club TV, Zone europa też są dzielone z innymi krajami tak jak to było do tej pory z Zone Romanticą? Czy mają osobne polskie wersje?

Żadna ze stacji Chello Zone nie posiada polskiej koncesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały Zone reality, Club TV, Zone europa też są dzielone z innymi krajami tak jak to było do tej pory z Zone Romanticą? Czy mają osobne polskie wersje?

Wszystkie te trzy kanały które wymieniłeś (Zone Reality, Club TV i Zone Europa) mają już osobną polską wersję. Zone Reality otrzymał swoją osobną wiązkę na Polskę gdzieś w czerwcu 2008 roku. Sam nie pamiętam kiedy Club TV dostał swój program na Polskę, ale to wydarzyło się jeszcze zanim Zone Reality dostał swą polską wiązkę. Co do Zone Europa to według węgierskiej Wikipedii kanał zakończył nadawanie w Węgrzech (równocześnie z emitowaniem węgierskiej fonii) 1 maja 2009.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska wersja nadawana jest od wielu lat, a zmiana nazwy z Zone Club na Club TV to tylko kosmetyka. Polskie programy, których już dzisiaj nie ma emitowane były kilka lat temu, około 2004-2005 roku, wtedy już nadawali specjalnie dla Polski - jeszcze pod nazwą Club. A co Zone Reality, to zastanawia mnie, czemu w polskiej wersji używają np. napisu "premiere" pod logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to ma znaczenie? :) W tym ChelloCoKolwiek jedyne co się działo przez lata to właśnie częste zmiany nazwy w firmie i "sztuczne" rebrandingi kanałów, które nie wniosły niczego nowego.

 

P.S 100% polska wersja Club powstała chyba chwilę po fuzji Cyfry+ i Wizji TV. Pamiętam, że zaraz po fuzji była jeszcze angielska grafika na "Club Channel" z rózowym logo i AVANTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe o której godzinie dojdzie do rozdziału polsko-węgierskiej wersji. Podejrzewam że o 12:00, bo od tej godziny ramówki w obu krajach zaczynają się różnic u nas o 12:00 Smaki i namiętności, a u Węgrów "Dzikie serce". Dzisiaj zauważyłem, że w Telezakupach o 6:00 był jeszcze podany węgierski nr telefonu, a także w oprawie graficznej pod polskim napisem REKLAMA widnieje nadal węgierskie REKLAM. Ciekawe czy od godz. 12 się to zmieni?

 

Wiecie może w jakich innych krajach, w których nadaje Zone Romantica dojdzie do przemianowania kanału na Film Cafe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

nadal nie rozdzielono na POLSKĄ wersję . W reklamach/zapowiedziach jest używane logo Film Cafe

podczas telenowel logo Zone Romantica więc tu sie nic nie zmieniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy pamiętać, że Polska jest przez niektórych zachodnich nadawców traktowana jako kraj Europy Wschodniej, dlatego najczęściej to na nas odbija się cięcie kosztów produkcji stacji telewizyjnych -a od Chello są to zazwyczaj wspólne wersje językowe stacji, wspólne pasma reklamowe a nawet wspólne zapowiedzi programów. Normalka, nie inwestują w rynek lokalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...