Jump to content

Krecik

Users
 • Content Count

  204
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutralna

About Krecik

 • Rank
  Czasami wpadam

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Krecik

  Nicktoons

  Nie zmieniła się bo Węgrowie od 2 kwietnia będą posiadali tą samą wersję Nicktoons, co my. Zresztą z tego co wiem to wszystkie seriale emitowane na tym kanale (w tym "Mysticons") mają węgierski dubbing na węgierskiej ścieżce.
 2. Krecik

  Kanały Top Kids

  Jestem ciekaw, czy część z tych dubbingów będzie nagrywany w Szczecinie. W ogóle po 2001 (m.in. po zakończeniu nadawania kanału Fantastic) jedyny szczeciński dubbing, jaki się przytrafił w telewizji był ten (prawdopodobnie odkupiony) do "Świata Allegry" na MiniMini w latach 2005-2006.
 3. Krecik

  Disney Channel

  Z jednego z ripów arabskiej wersji "Cafe Myszki", który był kiedyś w Internecie. Zresztą zdjęcia tych "zachwilów" są rzadkie, bo większość polskich ripów kreskówek DC w Internecie z tego okresu (2006-2007) ma usunięte tyłówki.
 4. Krecik

  Disney Channel

  Ano, było z kilka, tylko że nie pamiętam tych wszystkich wariantów (ale mogę powiedzieć, że to czerwono-niebieskie logo DC, o którym wspomniałaś, to było logo nie tyle sylwestrowe, co świąteczne). Nawet mam zdjęcie, gdy DC miało w grudniu 2006 specjalne logo z okazji premiery filmu "Tarzan" (i ówczesny sposób przedstawiania pozycji "za chwilę", który pojawiał się pod koniec seriali).
 5. Krecik

  Disney Channel

  @KatarzynaMadej55 Część identów tak, a dokładnie te w 0:10, 0:42, 0:54, 1:04, 1:15 i 1:26. Pamiętam, że zwykle były emitowane przed serialami, które nie posiadały "własnych" identów (np. "Maggie Brzęczymucha") i obowiązywały one aż do ok. roku 2009.
 6. Krecik

  Disney Channel

  Tak leciały zapowiedzi (tyle że nie zapowiadały konkretnych programów) w kółko razem z przerywnikami "Toon Tips" i różnymi identami do 1 grudnia 2006 roku. Już 2 grudnia leciała już tylko plansza taka sama co była zwykle w nocy tyle, że napis brzmiał "POCZĄTEK PROGRAMU O 17:00". O tej godzinie pojawiła się ostatnia klatka (!) identu nawiązującego do serialu "Kim Kolwiek" (chodzi mi o ten poniżej) a po niej od razu zaczął się film "Iniemamocni" Ad. 2. Niestety, nie mogę odpowiedzieć na to pytanie. Zresztą tą wersję DC, którą oglądaliśmy nie uruchomiono równocześnie we wszystkich krajach - w Skandynawii uruchomiono 28 lutego 2003 r., w Bliskim Wschodzie uruchomiono już w 1997 r. (ale połączona z wersją skandynawską dopiero na początku stycznia 2005 r., ale od końca 2006 zaczęły się pojawiać drobne różnice w repertuarach filmowych obu wersji), w Południowej Afryce dopiero od września 2006 r. zaś w Turcji dopiero w kwietniu 2007. Ad. 4. Z językiem działo się to kilka razy: jeszcze w grudniu 2006 czy styczniu 2007 jeden z odcinków "Nowej szkoły króla" i "Fillmore'a na tropie!" leciał po angielsku na polskiej ścieżce, zaś do ok. 2008 r. odc. "Amerykańskiego Smoka Jake'a Longa" pt. "Zmiany" emitowano po... fińsku. Dodam jeszcze, że pierwszy odcinek II serii "Kim Kolwiek" podczas premiery był emitowany na polskiej ścieżce po fińsku bądź norwesku. Z tego co pamiętam, chyba tak.
 7. Krecik

  Nicktoons

  @DarwinShow O ile pamiętam, "węgierska" ścieżka dźwiękowa została wprowadzona z ileś tam miesięcy temu (chyba pod koniec września 2018). Obecnie (a także gdy została wprowadzona) pełni funkcję angielskiej ścieżki dźwiękowej (tzn. seriale i zapowiedzi w tej ścieżce są po angielsku, ale jingle reklamowe i reklamy dalej po polsku).
 8. Krecik

  Disney XD

  Emitują nocą powtórki, tylko po to, żeby spełniać wymóg minimum 50% produkcji europejskich w ramówce. Tak samo jest z DC. Taka ciekawostka: W Afryce Południowej "Pokemon" jest emitowany w... eToonz (sezon 17) i Nicktoons (sezon 20): http://guide.dstv.com/ (aby zobaczyć ramówkę kanałów dziecięcych trzeba w "Genre" wybrać "Children") A że po ujednoliceniu ramówek europejskich wersji DXD od 30 kwietnia 2018 r. w Afryce leci to samo co u nas, to wątpie żeby w DXD "Pokemony" były kontynuowane.
 9. Krecik

  Disney Channel

  Znalazłem tą zapowiedź: Z tego co wiem, zapowiedź nie pochodzi z grudnia 2007 (są tu fragmenty seriali które spremierowano w DC dopiero w 2008!), a z grudnia 2008 (zresztą kwadrat na końcu zapowiedzi wskazuje na czwartek, 1 stycznia 2009).
 10. Jeśli wierzyć temu czeskiemu artykułowi poniżej, podobno została uruchomiona czeska wersja Top Kids: https://digital.rozhlas.cz/na-trh-placene-televize-vstupuje-detska-televize-top-kids-nebude-mit-jednoduchou-7700395
 11. Krecik

  Disney Channel

  @KatarzynaMadej55 O ile pamiętam ten ident był używany dopiero od 2009 roku. Wcześniej emitowano na zakończenie jeden z wielu ówczesnych identów DC, lub w zależności od tego co było emitowane po 22:00 (wersja DC, którą my odbieraliśmy (a także widzowie z Bliskiego Wschodu, Afryki, Turcji czy później Grecji i byłej Jugosławii) była w rzeczywistości 24-godzinna, tyle że w Polsce o 22:00 do maja 2010 wskakiwała plansza) ident "za chwilę" (często do serialu "Hannah Montana") bądź nawet czołówkę bloku Playhouse Disney.
 12. Krecik

  Kanały Top Kids

  Jak już pisano wcześniej prawa do seriali "Kleszcz" i "Świat według Ludwiczka" posiada Disney (które odziedziczył po Sabanie i Fox Kids), który niechętnie sprzedaje kanałom pay-TV swoich produkcji dziecięcych. "Kapitan Tsubasa" ostatnio był emitowany w TVP Sport. W przypadku serialu "Donkey Kong Country" (który w C+ był emitowany pod nazwą "Kraina Kongo Bongo") sprawa jest taka, że w zależności od serii serial jest dystrybuowany w Polsce przez inne spółki, pierwsza seria (pierwsze 26 odc.) przez Mediatoon, zaś druga (ostatnie 14 odcinków) przez Nelvanę lub Your Family Entertainment (która dystrybuuje część starszych tytułów tej kanadyjskiej wytwórni w krajach niemieckojęzycznych, Skandynawii i regionu CEE (w przypadku niektórych tytułów z wyjątkami) aż do 2042 (!): http://www.yf-e.com/index.php?id=adhocdetail&L=1&companyName=rtv&language=German&newsID=1375448&newsDetailId=9999&no_cache=1). Zresztą, z tych seriali które wymieniłeś najlepsze szanse na emisję w Top Kids miałby "Kapitan N".
 13. Krecik

  TVP ABC

  Wręcz przeciwnie, według ramówek TVP ABC będzie emitować wszystkie odcinki i w kolejności produkcyjnej. Po prostu ta stacja będzie emitować "Królika Bugsa: Serial twórców Zwariowanych melodii" w formacie 30-minutowym, np. odcinek 2 w tym formacie tak naprawdę składa się z połączonych odcinków 3 i 4 w formacie 15-minutowym: http://www.dubbingpedia.pl/wiki/Królik_Bugs:_Serial_twórców_"Zwariowanych_melodii"#Spis_odcink.C3.B3w.
 14. Krecik

  Boomerang

  Przepraszam za drugi post, ale właśnie odkryłem, że od 1 października 2018 wersja Boomerangu skierowana na kraje niemieckojęzyczne zostanie zastąpiona wersją CEE, czyli tą odbieraną w Polsce. Pierwsze znaki już widać w planszach z obsadą po emitowanych od niedawna nowych odcinkach "Tom i Jerry Show", które już zawierają dane o niemieckiej wersji dubbingowej serialu. Dla porównania ramówki: https://www.tvinfo.de/tv-programm/boomerang/29.09.2018 https://programtv.naziemna.info/program/st/boomerang=2018-09-28
 15. Krecik

  HBO, HBO 2 i HBO 3

  No i kolejna premiera filmowa HBO, która w rzeczywistości premierą nie jest. Film w tej stacji leciał już w... lipcu 1998 roku (poniżej skan z programem HBO na 3 lipca 1998 roku z emisją tej animacji o 15:15):
×