Skocz do zawartości

felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Te kanały jeszcze trzeba wprowadzić do danego kraju, co nie jest proste i trzeba do tego wielkich pieniędzy. Trzeba zauważyć w ogóle to, że na razie nie planowane jest wprowadzenie kolejnych kanałów z Chello do Polski.

 

Sukces zależałby od oferty i ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś nie miałoby ekonomicznego sensu. Po pierwsze trzeba by wyprodukować dekodery dla takiej platformy, po drugie trzeba by mieć do zaoferowania coś więcej niż parę powtórkowych kanałów tematycznych. Istotną kwestią jest także fakt, że nie płaciłbym nawet kilku złotych za to aby antena szpeciła mi balkon - jak już mam ją mieć, to chcę ją dobrze wykorzystać. Wynajem/sprzedaż i aktywacja dekodera też kosztuje. Platforma sama w sobie też musi się utrzymać.

 

Poza tym myślę, że Chello Zone nawet by nie brało takiej koncepcji pod uwagę, bo nie jest to aż tak wielki koncern medialny. Jest to tak naprawdę spółka oferująca parę kanałów tematycznych, do których kontent jest w większości kupowany od zewnętrznych producentów. Kanały, które czasem mają nadwyżki pieniędzy produkują audycje lokalne, np. tak robił Zone Club czy Extreme Sports Channel. Ale jak widać nie są to zbyt wielkie inwestycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Na 99% w styczniu premiera WWE Smackdown na Extreme Sports Channel.

Dlaczego nie kupią transmisji na żywo. Wielu ludzi by na to poleciało...

 

"GlobeCast i World Wrestling Entertainment (WWE) podpisali umowę dotyczącą światowej dystrybucji światłowodowej i satelitarnej zawodów w jakości zarówno SD, jak i HD. Podległa France Telecom, spółka GlobeCast dostarcza WWE z pomocą rozwiązań dystrybucyjnych HD i SD w Ameryce Północnej. Serwis GlobeCast zajmie się także pełnym kodowaniem transmisji i opracowaniem nowych odbiorników HD. Ponadto GlobeCast zapewnia międzynarodową dystrybucję gal WWE, począwszy od konwersji standardów do formatu PAL. Dla Europy, przekaz zostanie skierowany do teleportu GlobeCast w Londynie i potem retransmitowany do satelitów, pokrywających zasięgiem Europę".

satkurier.pl

 

Mają takie ułatwienia i nic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem że w 2009 zostanie wprowadzony zone horror lub zone fantasy na polski rynek :brawo::mrgreen:

Też o tym czytałem, tyle że było to rok temu. :wink: Nie wiadomo ile razy plany przez ten czas uległy zmianie. Jednak gdyby św. Mikołaj mógł spełnić nasze życzenia, to wolałbym w pierwszej kolejności Zone Horror, bo fantasy ci u nas dostatek - AXN Sci-Fi, Sci-Fi Channel. :roll:

 

P.S. Z tym fantasy to nie do końca wiadomo czy chodzi o sci-fi. :wink:

Fantastyka naukowa – gatunek literacki lub filmowy o fabule osnutej na przewidywanych osiągnięciach nauki i techniki oraz ukazującej ich wpływ na życie jednostki lub społeczeństwa. Razem z fantasy i horrorem, fantastyka naukowa zaliczana jest do fantastyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po bo to chyba taka moda dziwna - pisać bez sensu. Ale ja też chyba zacznę używać pisma obrazkowego, bo jak napiszę coś dłuższego to zero odzewu ;-) Najwyraźniej nikomu nie chcę się czytać czegoś, co jest dłuższe niż 3 linijki - tak to jest niestety z tymi dzisiejszymi forami...

 

A dyskusja o ChelloZone mnie jakoś nie kręci. Za to ciekawe może być rozmawianie o spółce matce ChelloZone - mianowicie o ChelloMedia. Spółka jest właścicielem kanałów na półwyspie Iberyjskim, w Beneluxie i Europie Środkowej. Co ciekawe są to bardzo podobne kanały (Panda, JimJam, Minimax - Canal Cocina, TV Paprika czy Deko i Decasa). Ciekawe, że do Polski nie trafiły jeszcze Deko, Paprika, że zamiast Minimaxa wprowadzono JimJama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Wy widzicie co się dzieje w angielskim Chello Zone kanałach dla Sky, Virgin i Freesat. Po prostu sobie mówią, co ma być w programie na innych kanałach. Np.: Dzisiaj o 21 mówili, że na Zone Horror, jest nie wiem jaki horror, ale mówili przy wejściu do serialu - Medycyna Sądowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
16 listopada nastąpił rebranding kilku kanałów z paczki Chello Zone kierowanych na rynek Wielkiej Brytanii. O godz. 9:00 czasu polskiego w miejscu Zone Romantica zadebiutował CBS Drama, natomiast o 10:00 zamiast Zone Thriller pojawił się CBS Action, a Zone Reality ustąpił miejsca dla CBS Reality. Nowy wizerunek kanałów jest efektem połączenia sił obu spółek - Chellomedia i CBS Studios International. Kanały tematyczne CBS będą FTA z satelity EuroBird 1 (28,5E).

satkurier.pl

FTA! :jupi: W końcu jakieś mądre posunięcie.

Nie wyklucza się ekspansji CBS na inne kraje, ale stałoby się to dopiero po zakończeniu wejścia na rynek UK.

Oby ekspansja rynku UK jak najszybciej się zakończyła i CBS ruszyło na podbój pozostałych rynków, w tym polskiego przede wszystkim. :wink: Jeśli ekspansja jest równoznaczna z brakiem kodowania, jest to dla mnie wspaniały pomysł. Ciekawe tylko kiedy się tego doczekamy... :roll: Znając niewielki (w porównaniu do brytyjskiego) polski rynek nie nastąpi to szybko, a już raczej na pewno nie FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek brytyjski jest inny niż polski. To, że stacja w UK jest FTA absolutnie nie oznacza, że ich polski odpowiedniki będą odkodowane. Z tego co pamiętam, chyba od zawsze kanały Zone były w Wielkiej Brytanii FTA. U nas są od zawsze kodowane i raczej pozostaną. Choć szczerze mówiąc nie ma tam nawet zbytnio co kodować...

 

A tak w ogóle to ta spółka Zone kojarzy mi się tylko ze zmieniającymi się nazwami. Jak skończyli zmieniać nazwy Reality TV, Club Channel, Romantica ma te z przedrostkiem "Zone" to potem co roku firma się przemianowywała - od Zone Vision, przez Zone Media i inne modyfikacje, po Chello Zone, a niedawno znowu coś zmieniali.

Szkoda, że tak często nie zmieniają oferty programowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały Chello Zone po raz kolejny zostały "przepakowane" do nowego pudełka, czyli tak jak wyżej to ładnie opisał @CYFROmaniak. W tej chwili ekspansja CBS do UK to tak naprawdę żadna rewelacja. Rewelację wywołuje tylko nazwa... CBS ;)

 

Tak się prezentują wszystkie cztery kanały CBS w UK:

CBS Action

CBS Drama

CBS Reality

CBS Reality+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej przykre jest to, że kanały Zone w Wielkiej Brytanii, niezależnie od nazwy, nie dość, że są FTA, to w dodatku mają dużo ciekawszą ofertę programową niż te dystrybuowane w Polsce. Szkoda, że u nas nie inwestuje się w ogóle w polski kontent - od czasu do czasu pojawiaj się jakieś krótkie relacje z imprez w Zone Club (następnie są notorycznie powtarzane), niegdyś produkowano program "Zrób to sam" (lub coś w tym stylu), w Extreme Sports Channel Sidney Polak też prowadził jakiś program, które powtórki leciały codziennie. Lipa straszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...