Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu takie mają wytyczne z biura reklamy i to tam są osoby... słabo rozgarnięte :D .

 

Zauważcie, że na "TVP HD", gdzie nie ma reklam (więc biuro reklamy nie ma nic do gadania :D ) porządek jest dużo większy i takie sytuacje się raczej nie zdarzają, a poza tym nie ma tam ŻADNYCH zapowiedzi programów na napisach końcowych, czyli jednak jak się nie ma biura reklamy nad głową to można :D .

 

W ogóle skoro nikt nie chce sensownie i skutecznie rozwiązać sprawy płacenia abonamentu, to ja skłaniam się ku temu, że po prostu ministerstwo skarbu powinno dostawać z budżetu kwotę równą szacowanym wpływom z abonamentu (przy założeniu, że każdy płacący podatek "PIT" polak płaci) i przekazywać ją proporcjonalnie "TVP" oraz "PR", a potem ta kwota powinna być dzielona na taką część jaką aby ją uzyskać musiałby zapłacić każdy podatnik i ta część byłaby doliczana do kwoty należnego podatku "PIT".

 

Moim zdaniem to proste i uczciwe rozwiązanie (wtedy nazywanie "TVP" Telewizją Publiczną byłoby w pełni uzasadnione), tylko ktoś musi mieć odwagę coś takiego wprowadzić, a chętnych brak, bo wszędzie jest jakiś "układ" i grupy interesów, które podobne rozwiązania skutecznie blokują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Filmy w TVP2 w marcu 2011 roku:

Wieczna Callas / Taxi 2 / Był tu Willie Boy / Urodzony 4 lipca / Spokojnie, tatuśku / Port lotniczy / Traffic / Jak rozpętałem II wojnę światową (3-cz.) / Markiza Pompadour (2-cz.) / Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki / Tajniak / Zapach kobiety / Taxi 3 / Dzieci gorszego Boga / Wielka heca Bowfingera / Diamentowa pułapka / Leon Zawodowiec / Napisała: Morderstwo. Ostatni wolny człowiek / Detektyw (2-cz.) / Bob Roberts / Straszny film 4 / Czeka nas świat / Dave / Port lotniczy 1975 / Mistrz kierownicy ucieka 2 / Van Helsing / Raj odnaleziony / Czarny blues / Park Jurajski / Ludzie koty / Prestiż, splendor i blask / Pretty Woman / Tajemnica mojego sukcesu / Zielona mila / W potrzasku / Zaginiony świat: Park Jurajski / Zatoka sztormów / Jim Szczęściarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też uważam, że "Postaw Na Milion" jest ŚWIETNY i fajniejszy od "Milionerów" (przynajmniej nie ma tych ciągłych pytań Urbańskiego: "Czy mam zaznaczyć tę odpowiedź" :D ), a ciekawostka jest taka, że chyba jest realizowany w tym samym studio, co właśnie "Milionerzy" :D .

 

To samo dotyczy "Bitwy Na Głosy", tylko tu mamy nie tylko to samo studio, ale też prowadzącego (bardzo dobry pomysł, że wzieli do tego Urbańskiego, bo może pokazać, że nie tylko "Milionerów" umie prowadzić) :D .

 

Program moim zdaniem też SUPER i od razu na starcie ma przewagę w konkurencji z "X-Factor", tzn. bardziej znane gwiazdy, które naprawdę znają się na śpiewaniu i muzyce i potrafiły wybrać prawdziwe talenty (jurorzy "X-Factora", to bardziej "celebryci", niż sceniczni i piosenkarscy profesjonaliści, a już najbardziej mnie rozbawiły te ostatnie historie z Mają Sablewską, którą "TVN" zaprosił do programu na pewno z tego powodu, że jest managerką Edyty Górniak, Mariny, a kiedyś Dody, a zanim jeszcze program wystartował okazało się, że zakończyła współpracę z tymi gwiazdami i teraz nie opiekuje się chyba nikim, bo podobno za dużo czasu pochłaniały jej te "castingi" i "swoje" gwiazdy "olewała" :D ... ) , to, że nie zaprzątano widzom za bardzo głowy pokazywaniem "castingów" i wybrano tylko momenty z tymi, którzy się dostali, nie kompromitując na całą Polskę pozostałych (czego "TVN" na pewno sobie nie odmówi :D ), a widzowie od pierwszego mogli już głosować.

 

Ważne też moim zdaniem jest to, że nagroda, którą wygrają zwycięzcy zostanie przekazana na cel charytatywny, czyli program ma cel nie tylko komercyjny (najzabawniejsze byłoby gdyby wygrana została przekazana na fundację Pani Bożeny Walter, która moim zdaniem robi SUPER pracę, a sam "TVN" wspiera ją teraz chyba tylko spotami, odnośnie 1% i wysyłania smsów - szkoda, że zdięto "kącik" "Zielone Drzwi" z "Dzień Dobry TVN" i nie zastąpiono go osobnym programem, na temat działań fundacji) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..."Postaw Na Milion"... a ciekawostka jest taka, że chyba jest realizowany w tym samym studio, co właśnie "Milionerzy" :D .

 

To samo dotyczy "Bitwy Na Głosy", tylko tu mamy nie tylko to samo studio, ale też prowadzącego (bardzo dobry pomysł, że wzieli do tego Urbańskiego, bo może pokazać, że nie tylko "Milionerów" umie prowadzić) :D .

Mylisz się. Postaw na milion nie jest w tym samym studio co Milionerzy, tak samo jak Bitwa na głosy

 

 

Program moim zdaniem też SUPER i od razu na starcie ma przewagę w konkurencji z "X-Factor"

Nie mów hop zanim nie przeskoczysz

 

 

szkoda, że zdięto "kącik" "Zielone Drzwi" z "Dzień Dobry TVN" i nie zastąpiono go osobnym programem, na temat działań fundacji) !

Znowu się mylisz. "Zielone drzwi" nadal są w DDTVN w każdy wtorek pod koniec programu. Wiem bo mam możliwość oglądania DDTVN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sprostowanie moich pomyłeł/złych przypuszczeń.

 

Co do "Zielonych Drzwi", to kiedyś były chyba w czwartek i dlatego myślałem, że już ich nie ma, a przyznaję, że ostatnio też nieregularnie oglądam "DDTVN" (głównie w weekend i myślę, że to właśnie w tych wydaniach powinny być "Zielone Drzwi", bo one mają na pewno wyższą oglądalność, niż tygodniowe)...

 

Co do studia "Postaw Na Milion"/"Bitwy Na Głosy", to wydaje mi się, że układ jest BARDZO podobny do studia "Milionerów" (tylko scenografia oczywiście inna), ale nie byłem w środku, więc nie wiem na pewno (dlatego napisałem "chyba" :D ).

 

Kolega ma też sporo racji w tym, że nie należy porównywać "Bitwy Na Głosy" z "X-Factor", przed premierą tego drugiego, ale z "zajawek" "X-Factor" (chociażby tych prezentowanych dzisiaj w "Poranku TVN24") widzę, że ten program będzie mocno podobny do "Mam Talent" (nawet scenografia jest dość podobna) i też na tej podstawie dokonałem porównania (jeśli znów będzie błędne, to się na pewno przyznam), a poza tym chyba się zgodzicie, że dobór jurorów "X-Factor" jest trochę dyskusyjny, jakby "TVN" miał problem z doborem właściwych osób (bo były zajęte lub nie chciały) i stworzył skład "na siłę", bo goniły go terminy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magazyn Szybka Piłka trwał dziś 23 minuty - niesamowity profesjonalizm TVP w czasie ostatniego roku kontraktu na prawa do tego programu . I pomyśleć ,że ta TV stara się o to by taki magazyn był emitowany na ich antenie przez kolejne 3 lata - drwiny . W ogóle Szybka Piłka zmieniła się nie do poznania - jak sobie przypomnę jak ten program wyglądał w pierwszym roku swej emisji - niebo a ziemie z tym co jest teraz:/ dobrze że mam sopcasta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem przypadkiem trafiłem wczoraj na program "Redakcja kultury". Bardzo dobra robota tvp. W ciekawej formie przedstawiono to, co może zainteresować ludzi, których nie interesuje wszechobecna pop-papka. Aż żal się robi, że takie produkcje są puszczane o godzinie 23:40, a o w miarę normalnych porach leci taki [beep] jak bitwa na głosy czy durne seriale jakieś śmiesznej ilony.... Chociaż z drugiej strony i tak chyba należy się cieszyć, że cokolwiek tzw. "misyjnego" jednak leci w publicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magazyn Szybka Piłka trwał dziś 23 minuty - niesamowity profesjonalizm TVP w czasie ostatniego roku kontraktu na prawa do tego programu . I pomyśleć ,że ta TV stara się o to by taki magazyn był emitowany na ich antenie przez kolejne 3 lata - drwiny . W ogóle Szybka Piłka zmieniła się nie do poznania - jak sobie przypomnę jak ten program wyglądał w pierwszym roku swej emisji - niebo a ziemie z tym co jest teraz:/ dobrze że mam sopcasta...

Tu masz w 100% rację. A w programie jest napisane, że powinna trwać od 23:05 do 23:40. I do tego ten co ją prowadził, nie pamietam nazwiska powiedział, że będzie trwać 30 minut. Ale to jest całe TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz ostatni, gdy oglądałem Szybką Piłkę skrót z meczu trwał 2 minuty!! (mierzone zegarkiem) Dla porównania skróty meczów Premiership w programie Match of the Day na BBC trwają około 10 minut, podobnie jest z ligą niemiecką w Sportschau na ARD, no ale tam jest na co popatrzeć, u nas niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mają jakieś ograniczenia (licencja) do pokazywania skrótów (czas...). A tak już całkiem złośliwie: TVP ciągle powtarza że chce być taka jak BBC (to dla niej wzorzec - zapewne nie tylko jeśli chodzi o wpływy z abonamentu), atak naprawdę może się co najwyżej zrównać literami w skrótach: tu 3 i tam 3 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy w TVP2 w kwietniu 2011 roku:

Fałszywy senator / Port lotniczy 977 / Ali G Indahouse / Mama na obcasach / Zadanie specjalne / Jack Reed: Szukając sprawiedliwości / Ruby / Zatoka sztormów / Wyrównanie rachunków / Zawód dziennikarz / Napisała: Morderstwo. Południe, Południowy zachód / Park Jurajski 3 / List do mordercy / Zła godzina / Wujaszek Buck / Goście, goście 2 / Zakonnica w przebraniu 2 / Hoollywoodland / Rozgrywka / 88 minut / W potrzasku / Targowisko próżności / Twarda laska / Casablanca driver / Trójka uciekinierów / Zabójstwo naszej matki / Spokojnie, tatuśku / Kowboj z Szanghaju / Wysyp żywych trupów / Resident Evil 2 / Gra o miłość / Uśpieni / Pierwsza strona / Dziewczyna z komputera / Czarodziej / Operacja słoń / Rocky i łoś Superktoś / Czarny pies / Bilie Eliot / The Concorde Airport '79 / Misja Kleopatra / Domino / Kolekcjoner kości / Pożyczalscy / Znachor / Ojciec panny młodej / Coś / 102 dalmatyńczyków / Dlaczego nie! / Liberator 2 / Nikita / Karambol / Gruby i chudszy 2: Rodzina Klumpów / Cudotwórca / Tajniak / Widmo / Zakazany owoc / Mokry szmal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

o 21:45 powinien się zacząć komediodramat "Mama na obcasach"

tak pisało w telegazecie, w EPG, w internecie

a tu jeszcze trwa Bitwa na głosy

po prostu tragedia

 

AKTUALIZACJA: 22:07 - skończyło się Bitwa na Głosy

3 minuty reklam, potem zapowiedź, że za chwilę "Mama na obcasach" i 2 minuty reklam

22:13 - zaczął się komediodramat "Mama na obcasach" z prawie z 30 minutowym opóźnieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy w TVP2 w maju 2011 roku:

Fantomas / Fantomas wraca / Billy Madison / Fantomas kontra Scotland Yard / Dżungla / Piąty element / Teraz Ja / Lśnienie / Mickey Niebieskie Oko / Pokój na końcu korytarza / Nieśmiertelny II: Nowe życie / Zakochana na zabój / Bezlitośni zabójcy / Adwokat zbrodni / Chłopiec na galopującym koniu / Z odzysku / Operacja Kondor / Lot na Księżyc / Rozdroże Cafe / Telefon przyszłości / Diamentowa afera / Protokół / Szklanką po łapkach / Niemy świadek / Czołg / Uwikłany / Masz na imię Justine / Tolerancyjny partnerzy / P.S. / Niezniszczalny / Wieża / W doborowym towarzystwie / Ukąszeni / Zemsta Gangu Olsena / Apollo 13 / Pająki / Zwariowany Fred / Czarna wdowa / Ray / Angielska robota / Deszcz / Po drugiej stronie / Kickboxer 3 / Trzech mężczyzn i mała dama / Wąż i tęcza / Gwiezdne Wojny. Część Pierwsza: Mroczne Widmo / Dwaj bracia / Atak na posterunek 13 / Blef / Ucieczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmóżdżające i żałosne seriale TVP, czyli Barwy Szczescia i Rodzinka.pl odniosly rekordowe ogladalnosci. Ja sie dziwie, kto oglada takie bzdety, bo jak inaczej to nazwac :roll: TVP powinna tak jak to mówi prowadzić wartości "misyjne" a nie puszczac jakies glupoty dla ... no własnie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te seriale, a zwłaszcza "Barwy Sczęścia" mają według mnie dużo większą wartość, niż np. "Na Wspólnej", czy seriale "Polsatu", chociaż każdy oczywiście ogląda to co chce. Unikajmy takich tekstów jak "odmóżdżające" itp., bo każdy może tak określać inny serial, a po co się nawzajem obrażać na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Filmy w TVP2 w czerwcu 2011 roku:

Tata i małolata / Stander / Przypadkowe piekło / Podwodna szarża / Przylądek strachu / Gwiezdne wojny 2: Atak klonów / Dziewczęta z Nowolipek / Dziewczyny z przemytu / Jasminum / Bo oszalałem dla niej / Człowiek bez twarzy / Zły Mikołaj / Światła stadionów / Zad wielkiego wieloryba / Król Artur / Gwiezdne wojny 3 / Mistrz kierownicy ucieka / Rajska jabłoń / Mordercza rozgrywka / Beksa / Egoiści / Dziewczyna z Jersey / Śmiercionośny rój / Dzieci gorszego Boga / Tragedia Posejdona / Śmiertelne przebudzenie / Młode wilki (2-cz.) / Jest sprawa / Cień wątpliwości / Nieugięci / Ashanti / Panoptykon / Zabić Sekala / Królowie Mambo / Ostatni legion / Papierowe małżeństwo / Głosy / Miłość ci wszystko wybaczy / Hannibal: Po drugiej stronie maski / Miasto prywatne / Gang Olsena znowu w akcji / Gwiezdne wojny 4: Nowa nadzieja / Straszny sen dzidziusia Górkiewicza / Pułapka / Girl Gide / Zakochany Paryż / Superzioło / Zemsta niedźwiedzicy / Duże zwierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Filmy w TVP2 w lipcu 2011 roku:

Dziewczyny z Dzikiego Zachodu / Spotkanie / Niewielki pożar / Lata dwudzieste, lata trzydzieste / Samowolka / Skazany na bluesa / Żandarm z Saint-Tropez / Autoportret z kochanką / Wirus / Operacja koza / Piękna i szalona / Mordercze mrówki / Warszawa / Nic śmiesznego / Światła stadionów / Marynia / Inni / Gwiezdne wojny 4: Nowa nadzieja / Wielkie wakacje / Przystań / Duże zwierzę / Weiser / Złoto dezerterów / Flinstonowie / Tygrys ludojad / Serce i dusze / Szeherezada (2-cz.) / Wyprawa po śmierć / Big Bang / Gangsterzy i filantropi / Gwiezdne wojny 5: Imperium kontratakuje / Wyścig Cannoball 2 / Wakacje z Madonną / Dzieci i ryby / Wielki Gatsby / Flinstonowie: Niech żyje Rock Vegas / W paszczy krokodyla / Rysa / Uprowadzenie Agaty / Nieśmiertelny 2 / Pajęczarki / Mroczne opowieści / Gwiezdne wojny 6: Powrót Jedi / Wesele / Kochankowie mojej mamy / A właśnie, że tak / Krwiożercza małpa / Człowiek z marmuru / Marco Polo / Rififi po sześćdziesiątce / Psy 2. Ostatnia krew / Nieśmiertelny 3: Czarnoksiężnik / Klejnoty / Jak się pozbyć czarnego kota? / Na wolność.

 

Filmy w TVP2 w sierpniu 2011 roku:

Karambol / Deja Vu / Plac Zbawiciela / Pograbek / Wyrzuć mamę z pociągu / Kosmiczna gorączka / Oda do radości / Marco Polo / Jest sprawa / Częstotliwość / Niespotykanie spokojny człowiek / Fuks / Amerykański łowca / [beep]ie wojsko / Nagła śmierć / Sprawa G. / Pogoda na jutro / Bob Roberts / Blues Brothers / Monstrum / Ludzie-koty / Miłość, honor i posłuszeństwo / Trójkąt bermudzki / Próba sił / Prywatne niebo / Przygoda na Antarktydzie / Ostatni legion / Zakochany anioł / Lepiej być piękno i bogatą / Nie taki znowu anioł / Człowiek w żelaznej masce / Młode szpady / Stuart Malutki / Powódź / Bohater / Misja specjalna / Podwójne życie Weroniki / Air America / Pustynne węże / Tygrys i śnieg / Śmiertelne oszustwo / Ukryta tożsamość / Prestiż, splendor i blask / Żandarm w Nowym Jorku / Konopielka / Dwa oblicza śmierci / Pułkownik Kwiatkowski / Amator / Twarda laska / Obcy przybywają do Kolorado / Tragedia Posejdona / Drugi wymiar / Hubal / Nocne graffiti / Gry uliczne / Trzej muszkieterowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...