Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Zdarzyło mi się obejrzeć w Święta fragmenty filmu "Gwiazdkowe marzenia" m.in. z ciemnoskórym pastorem-gejem tańczącym podczas świątecznej imprezy ze swoim partnerem. Ktoś w TVP wykupując ten świąteczny pakiet filmów chyba wcześniej ich nie obejrzał ? Ciekawe czy za takie coś grozi na Woronicza tylko dywanik czy od razu wydalenie z roboty? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2020 o 01:57, Project_ALF napisał:

Zdarzyło mi się obejrzeć w Święta fragmenty filmu "Gwiazdkowe marzenia" m.in. z ciemnoskórym pastorem-gejem tańczącym podczas świątecznej imprezy ze swoim partnerem. Ktoś w TVP wykupując ten świąteczny pakiet filmów chyba wcześniej ich nie obejrzał ? Ciekawe czy za takie coś grozi na Woronicza tylko dywanik czy od razu wydalenie z roboty? 

 

No ale to nic nowego przecież. Od lat w "Barwach szczęścia" jest gejowski wątek i jakoś nikt za to na dywanik nie trafia.

Edytowane przez sailor91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne zjawisko w tej chwili występuje na antenie TVP 2. Wraz z początkiem emisji filmu "Pitbull. Nowe porządki" pojawiły się takie malutkie migotające kropeczki na obszarze filmu. Nie pojawiają się na paskach letterbox, oraz ciągłe trzaski w dźwięku. Problem ten występuje tylko na satelicie, w dvb-t jest normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Szymex24 napisał:

Dziwne zjawisko w tej chwili występuje na antenie TVP 2. Wraz z początkiem emisji filmu "Pitbull. Nowe porządki" pojawiły się takie malutkie migotające kropeczki na obszarze filmu. Nie pojawiają się na paskach letterbox, oraz ciągłe trzaski w dźwięku. Problem ten występuje tylko na satelicie, w dvb-t jest normalnie.

 

A myślałem że to mój dekoder sat. jednak ta usterka tylko na TVP2. To coś jak zakłócenia elektryczne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Szymex24 napisał:

Dziwne zjawisko w tej chwili występuje na antenie TVP 2. Wraz z początkiem emisji filmu "Pitbull. Nowe porządki" pojawiły się takie malutkie migotające kropeczki na obszarze filmu. Nie pojawiają się na paskach letterbox, oraz ciągłe trzaski w dźwięku. Problem ten występuje tylko na satelicie, w dvb-t jest normalnie.

Uff dobrze że napisałeś o tym zjawisku ( już myślałem że 2 letni Samsung w sypialni mi się psuje )

zrobiłem to samo co Ty i na dvb-t było bez żadnych migotek – tylko obraz zwężony . Rano przeleciałem kilka kanałów na satce jest OK

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Śmieszne czasy, że DVB-T jest lepsze niz satelita.

TVP2 to jeszcze symbolicznie, bo ma 3.7 Mbps średnio naziemnie (ale gorsze audio), ale już takie TVP Dokument z MUX5 to jest 4.7 Mbps w 2x wydajniejszym H265 vs. 4.5 Mbps z tp. PC+ w H264.

 

Zresztą TVP Rozrywka też ciekawie. Na satelicie VBR 1.8 Mbps, naziemnie w MUX8 2.5 Mbps...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, czytnik napisał:

A po co musieli uzbierać tyle wolnego miejsca ?

 

 Po co nie wiadomo ale już od pół roku jest po 9 mb/s wolnego miejsca na 12264 i 12284  i 12 mb/s na 10911 kosztem kanałów i nic z tym wolnym miejscem nie robią np . HBO HD średnia od 1 lipca to 3 mb/s .

Edytowane przez Kamil :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu dla osiagnięcia wizualnie tego samego efektu potrzebuje średnio 2x mniej przepustowości, czyli 4,5 Mbps w H265 odpowiada jakościowo około 9 Mbps w H264.

C+ 4K nadaje w H265. No i będzie to standard dla DVB-T2.

h.265-vs-h.264-bitrate_1024x1024.png?v=1

 

Jednak nie liczyłbym, że nawet jak platformy przejdą na nowszy kodek (i wymienią wszystkie stare sprzęty HD only) to jakość wzrośnie. Po prostu standardem dla HD stanie się 1,5 Mbps i oszczędzą na transponderach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil :D Pewnie umowa na pojemność dla Elevenów się kończy i szykują miejsca pod przenosiny, bo na pojemności 'wroga' nie będą tego trzymać :D

@lukimann Pierw ktoś musi wymienić abonentom miliony pudełek które hevc nie obsługują. Musi to zrobić operator, a kase wziąć z abonamentów/nowych aktywacji, co jest trudne w dobie szalejącej popularności na konsumpcje treści w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+, Nasa, Muzeum - generalnie wszystko co w 4K. Tutaj operator ma prosto bo oferuje tylko 1 model dekodera do odbioru, a nie kilkanaście modeli jak w przypadku hd: od cyfry, po enke, nc+ i canal+.

Choć są wyjątki na satelitach i puszczają 4K w AVC - nie każdy dekoder to odbierze, broadcomy mają z tym problem bo mają ciachniętą obsługe avc>1080

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukimann Jeszcze Museum i inne kanały FTA w 4K typu Nasa UHD. Natomiast są zagraniczne platformy, które całe lecą w H265, tutaj przypadek bułgarski, chyba z 50 kanałów na jednym tp:https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=12137&liste=1&live=72&lang=en ;).

H265 wspierają na dziś Ultraboxy w PC+, a w CP Evoboxy IP/Stream.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...